Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2017., 12:18   #5361
Ja pak nemam riječi kako ipak razumiješ nešto biologije.

No, nije stvar okusa starih krastavaca već jestivost u smislu sigurnosti. Voće i povrće, baš kao i meso, pogodno je za naseljavanje i razmnožavanje raznih bakterija i gljivica opasnih po život.

Nadam se da je Ibrahim shavtio što znači svježe meso.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 20.06.2017., 12:40   #5362
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ja pak nemam riječi kako ipak razumiješ nešto biologije.

No, nije stvar okusa starih krastavaca već jestivost u smislu sigurnosti. Voće i povrće, baš kao i meso, pogodno je za naseljavanje i razmnožavanje raznih bakterija i gljivica opasnih po život.


.
Konkretno u vezi krastavaca, ima veze starost sa okusom, stariji su gorčiji-žufkiji, teže probavljivi, i u većim količinama dosta teško probavljivi.
Što su stariji, u njima raste koncentracija gorkih tvari.
Slično je i kod salate, najfinija je mlada, a što je starija, jestiva je ali je gorka.
Nevezano za naseljavanje i razmnožavanje raznih bakterija i gljivica opasnih po život, osim toga sam miris, izgled i okus bi nas otjerali od npr. trulog povrća.

Sa voćem je stvar još beningnija, voçe truljenjem i dalje ostaje jestivo do jedne mjere, te nisu u mogućnosti razviti se nikakve patogeno-opasne bakterije, tu mislim na natrule jabuke, šljive, banane, marelice......
Naime, laganim procesom truljenja cak se i povećava probavljivost tj. postaju vrlo lako probavljivi.
A daljnjim truljenjem prelaze u ocat, alkohol..., opet ništa pretoksično ako je u maloj količini, htjedoh reći nije opasno po život.
Dok nasuprot, samim početkom truljenja mesa, postaje vrlo opasno konzumirati isto, zbog velike mogućnosti da se natrpamo izrazito opasnim bakterijama.
Rorion is offline  
Old 20.06.2017., 13:13   #5363
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Konkretno u vezi krastavaca, ima veze starost sa okusom, stariji su gorčiji-žufkiji, teže probavljivi, i u većim količinama dosta teško probavljivi.
Što su stariji, u njima raste koncentracija gorkih tvari.
Rori, to što si napisao spada pod bapske priče.

Gorčina krastavaca vezana je za alkaloid kurkubitacin. Neke sorte ne sadrže ovaj alkloid. Inače, sorte koje su sklone gorčini, ta gorčina se potencira nepovoljnim uvjetima uzgoja (manjak vode, višak vode, visoke ili niske temperature).

Quote:
Nevezano za naseljavanje i razmnožavanje raznih bakterija i gljivica opasnih po život, osim toga sam miris, izgled i okus bi nas otjerali od npr. trulog povrća.
Čak ne mora biti ni trulo. Svježe ubrano a opasno. Razmisli malo...Sjećam se slučaja u Njemačkoj gdje su se ljudi masovno potrovali klicama povrća. U pitanju je bila salmonela.

Quote:
Sa voćem je stvar još beningnija, voçe truljenjem i dalje ostaje jestivo do jedne mjere, te nisu u mogućnosti razviti se nikakve patogeno-opasne bakterije, tu mislim na natrule jabuke, šljive, banane, marelice......
Elementarno nepoznavanje biologije.

Evo par linkova:
http://www.croenergo.eu/Voce-i-povrc...esa-31882.aspx
http://hrcak.srce.hr/index.php?show=...ak_jezik=19598
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 20.06.2017., 16:29   #5364
Quote:
Rori, to što si napisao spada pod bapske priče.

Gorčina krastavaca vezana je za alkaloid kurkubitacin. Neke sorte ne sadrže ovaj alkloid. Inače, sorte koje su sklone gorčini, ta gorčina se potencira nepovoljnim uvjetima uzgoja (manjak vode, višak vode, visoke ili niske temperature).
Nisu bapske priče Biljka112, količina alkakoida kod povrća raste sa danima sazrijevanja, u većini slucajeva.


Quote:
Čak ne mora biti ni trulo. Svježe ubrano a opasno. Razmisli malo...Sjećam se slučaja u Njemačkoj gdje su se ljudi masovno potrovali klicama povrća. U pitanju je bila salmonela.
Za konkretan slucaj , evo iz tvog linka Uzrok je na kraju nađen u svježim klicama soje koje su se zalijevale vodom onečišćenom fekalijama


Mogu konstatirati daljnji jak utjecaj mesne i mliječne industrije na javno mišljenje.
Evo npr. ne poznam nikoga da se zarazio jabukom ili narančom, no podosta njih koji su završili u zaraznoj zbog piletine, bureka, sladoleda....pogotovo ljeti po vrućinama.
Zatim, nisi naveo upravo najbitnije, a to je protumikrobno svojstvo mnogog voća i povrća.
Znanstvenih studija ima koliko hoćeš.
Rorion is offline  
Old 20.06.2017., 18:14   #5365
Rori, gorčina je uvjetovana genetikom a okidač za gorčinu su nepovoljni vremenski uvjeti. Objasnim ti a dalje nastaviš sa lupetanjem.

Kontaminirano je kontaminirano, manje bitno na koji način.

Nema nikakvog utjecaja, ali ne nedostaje vašeg neznanja.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 20.06.2017., 19:30   #5366
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Rori, gorčina je uvjetovana genetikom a okidač za gorčinu su nepovoljni vremenski uvjeti. Objasnim ti a dalje nastaviš sa lupetanjem.

Kontaminirano je kontaminirano, manje bitno na koji način.

Nema nikakvog utjecaja, ali ne nedostaje vašeg neznanja.
Previše jednostrano gledaš, sve sam ti objasnio i dalje ti objašnjavati nema smisla.
Izvore znanja crpiš iz onoga što plasira industrija.
Naveo si i točnih podataka, no daj mi nađi nekoga tko se zarazio npr. narančama.
Čak i bake na selu znaju da je stara salata gorka, kao i prezreli krastavci.
Rorion is offline  
Old 21.06.2017., 00:30   #5367
F a r m a g e d o n

Odličan dokumentarac
https://youtu.be/MAOFtW-CCbM
Rorion is offline  
Old 21.06.2017., 09:03   #5368
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Previše jednostrano gledaš, sve sam ti objasnio i dalje ti objašnjavati nema smisla.
Izvore znanja crpiš iz onoga što plasira industrija.
Naveo si i točnih podataka, no daj mi nađi nekoga tko se zarazio npr. narančama.
Čak i bake na selu znaju da je stara salata gorka, kao i prezreli krastavci.
Previše kompliciraš jer ti nedostaje znanje.
izvore znanja crpiš sa opskurnih web stranica pa ne čudi gomila budalaština.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
F a r m a g e d o n

Odličan dokumentarac
https://youtu.be/MAOFtW-CCbM
Kao što rekoh, ovo nije izvor znanja već izvor pizdarija.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 21.06.2017., 09:20   #5369
Ovako bi se moglo vrtiti u krug još koju deceniju, no mudri čitaoc, će lukavo zaključiti, da sve ono, za što ti Biljka112 napišeš da je glupost, pomno promotriti i uvidjeti da je baš suprotno.
Rorion is offline  
Old 22.06.2017., 07:01   #5370
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ovo zbilja odiše svježinom, što jest - jest!


Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Mogli bismo, nekako gledajući što u prirodi ima hranjivu vrijednost, tj. što zadržava hranjivu vrijednost.
To zasigurno nije komad nekoga trupla.
http://c8.alamy.com/comp/BRTN28/meat...t-a-BRTN28.jpg
http://www.pigprogress.net/Resizes/p...e-1476728.jpeg
Wooow...izgleda famozno i tako hranjivo! Predivno! Mora da obiluje s B12, željezom i proteinima, baš mami sline na usta.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Naime, procesi koji se odvijaju konzumacijom takovih "namirnica" dokazano dovode do bolesti, kao npr.
http://s4.thingpic.com/images/KK/LRh...85K6gEtRv.jpeg
Ma nije. To mora da su neke teorije zavjere.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
https://pbs.twimg.com/media/Ckki_QzWkAEL5jj.jpg oni Nikada oni ne lažu, ne, ne
Ne znam kako ti, ali ja im sve vjerujem, sve!


Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Biljka, kako se razmnožava krastavac ?
Od mrtvog ili živog krastavca ?
A npr svinja od mrtve

http://www.prijatelji-zivotinja.hr/d...age_2_1967.jpg
Isus je pretvorio vodu u vino, ali od ove lijepe svinjice na koju i sam pogled snažno otvara apetit - čak ni on više ne može stvoriti ništa živo...ali može sama ta svinja, bez Isusove pomoći, s lakoćom stvoriti tumore svuda po tijelu i skratiti životni vijek za par desetljeća.
Za mazohiste dušu dalo.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
jesu li ti proradile slinovnice ?
Pa svakom normalnom prorade, zar ne?
Priznajem da si me nakon skoro 17 godina naveo da počnem preispitivati svoje prehrambene navike radi ovih predivnih delicija koje si nam prikazao na slikama.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
kako se razmnožava svinja, a kako krastavac ?
Zanimljivo je da od "mrtvog" krumpira, koji mjesecima stoji u mračnom podrumu, smežuranog i isklijalog, može uredno izrasti mlada biljka.
Od krepane strvine nema sile u Univerzumu koja može stvoriti novi život.
To je kao da misliš od g_v_a napraviti kolač...ne ide, brale...čak ni Isusu...

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
nisam imao nikakvih "grčenja" u želucu, kao što sam čuo od ljudi da su imali od krastavaca koji su poprimili žutu boju, tj. bili prestari za konzumaciju.
Ma čak i grčenje je mila majka u usporedbi s ovim.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Naveo si i točnih podataka, no daj mi nađi nekoga tko se zarazio npr. narančama.
Ili da je možda od njih dobio rak...
Ali od ove žive hrane račić se dobiva sve u 16...

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
mudri čitaoc, će lukavo zaključiti, da sve ono, za što ti Biljka112 napišeš da je glupost, pomno promotriti i uvidjeti da je baš suprotno.
Apsolutno uvijek.
Ali smatram da su njegovi postovi korisni (onima koji ih možda čitaju) ako naprave potpuno suprotno od njegovih preporuka.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 22.06.2017., 12:59   #5371
Moje iskustvo iz prakse,

...jucer za gablec sjeo u sredini tvrtke za stol i pocnem jesti..
inace idem vani jesti ili na neko mirno mjesto sa kolegom ili slicno, volim friski zrak i sunce...
ali posto je bilo kisno otiso unutra...i kad sam sjeo ..taman onda dolaze njih 5 kolegica za stol..uffuff.. to nece biti mirno..inace u toj kasnoj smjeni
sjede te gospodice120metara dalje od tog mjesta, ali tamo bila velika pec u blizini upaljena pa njima bilo jako vruce..tako doslo na isto mjesto kao jas.
Pa si mislim, ajd ..neka bude, pojest cu u miru i onda odo jas na mirno negde sjesti ... jedem kao uskoro svak dan moje sirovo muesli/zitarice/zob/suhog voca i pola banane unutra sa prahom kakao... ( a znate kako je kada ne jedes mesa i slicno , kako te gledaju i uskoro svak dan moram slusati kako neceu imati snagu od toga sto jedem za rad...), uff tesko na ovom svijetu. Bas u nasoj drzavi i ljudi.
Kada se popuni stolovi i zadnja sede pored mene i otvori pastetu !!!
Uff.. uff...uff.. tesko meni, koji smrad od mirisa po zraku, jebemu i propuhu malom, bas meni u nos nosi taj smrad od mirisa, ...doslo mi da povracam , tesko u zalucu..uff.. dugo sam se branio da uopce pogledam tu pastetu sa ocima..ufff.. sto smrdi ko davolj valjda... nista ja pokusam se smiriti i jedem dalje na silu i disem mirno i pokusam se smiriti i mislim si da barem vjetar puse u drugi pravac.. ali nista od srece kao uvjek zadnja godina u zivotu...osim malo srece kao naprimjer da su mi se otvorile oci i duh, da vidim i znam sada sta je stvarno za jesti i sta nije...
..neznam gde su se zakrili drugi kolegi, jer vani je bilo kise....gledam sta jede druge zene , ma uzas, sve nesto mesa i mlecno, ni jedna nije imala barem nesto voce sa sobom...
i ja sam tako cijeli zivot gresio, dugo, i mozete mi vjerovati , nisam vise najmladi , imam 51g
a sve me gledaju tu i tamo , manje vise, svidam se ja njima ali cudiju se sta jedem... a ova pored mene, masna ko bacvica, puna svinske masti, sa ljepom petljom (narandasta) u kosi, gleda me svak cas i trazi moje oci...ufff.. koja muka...nedam se jas...nije mi tesko udaljenost takvim zenama drzati...
trazim jos uvjek, ma ne bas da trazim, nada je vrlo mala, neku zenu koja je vegan kao jas i sa kojom se bi i slagao...
eeejjj..kada mi doslo treci puta do povracanja, i jedva to zakocio, ustao sam se i otiso brzo/hitno daleko na mirno mjesto da u miru jedem zdrave stvari bez mirisa mrtve lesavine... nisam mogo vise izdrzati.
Tesko je sa budalama (radi posla, koji neznaju malo matemetiku i fiziku) svak dan, a i tesko je nama koji jedu sirovo ili povrce bez mesa itd radi mesojeda...
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Old 22.06.2017., 13:01   #5372
Bas zadnjih 6 godina sam se mnogo naucio, u zivotu , u hrani, u zdravlju...
Iso sam sada na vagu, nisam vec najmanje 2 godine povjerio... 62kg/ 175cm.
Zadnje 2,5 godina jedem uskoro nista mesa i mljecno sve manje i manje...
ponekad po pola godine ne...i opet poceo radi glada negde bio...ali prije 7 mjeseci sam odlucio da ne jedem vise mesa....ni nikakvog mlecnog proizvoda.
i drzim se toga strogo, i nije problem, samo na pocetku jest malo tu i tamo ..
tako sam i zadnju ribicu pojeo prije negde 3 ili 4 mjeseci , tako i ona rijesena i necu i nje vise kupiti.

A i kolegi kazu mi , da necu moci taj posao raditi , da ne jedem mesa/kobasu itd.. a jas radim taj posao, pomoci zoba, ako dode konju dobro, zasto nebi meni? zabole me misisci ko ludo, ali se popravi vrlo brzo , za 1 dan pomoci zdrave hrane, a ne kao nekada sa mesom i mlecnih proizvoda me znali boleti misici najmanje 3 dana, a i mnogo puta 1 tjedan.
Kada su najvece i najznaznije zivotinje vegan, zasto nebi i covjek mogao biti vegan ? Najjaci sportlerasi su vegan! ne mesojedi.
Ocigledno, od kada covjek gresi protiv prirode, s tim i jede mesa i mlicne proizvode, postoje mnogo bolesnih ljudi i bolesti kao nikada prije.
Sve dokazano, samo treba malo truda da se ulozi vremena to potraziti, jer na zalost , novac je postao ljudima najvaznije na svijetu i na zalost se iz svega izvice najvece novac sto je moguce i tako se truje ljudi svak dan vise i vise...
Evo , nisam imao novaca da prezivim, drzavni novac necu, i ni jedan mesojed mi nije posudio novaca da prezivim, tesko tesko ..ljudima je novac najvazniji...vise nego srce i Bog i Isus i Sveta Majka...

Ma ljudi, neznam kako negde drugde, ali ovdje u zagorju, cini mi se da sam jedini vegan, a i u drugim stvarima jedini.
Radim vrlo vrlo vrlo teski posao , za misice i kosti, i nebi to preziveo da se ne hranim kako stvarno treba. Na zalost nemogu naci posao u mojo struci ili slicno. Uvjek se trazi neke radnike za fizicki teski posao...izgleda da uskoro i nema drugog posla...nadu jos uvjek nisam izgubio...
Je , cak bi i mogo naci u slicnoj struci, ali tim tvrtikima sam slao molbu vec prije godinu ili 2 ili 3 , pa nekim cak i 5 puta, pa necu vise, pa makar traziju sada bas mene.
Ja sam posten, a trazim i o d drugih ljudi i tvrkih da su postene.
Ako nisu, nisu mene vrijedni, onda se neka muciju svak dan sa nepostenima.


Pozdravljam od srca sve postene i dobre ljude,

a za ostale , koji se neceju mjenjati, nema nada ni oprostaj, ni danas ni sutra.
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Old 22.06.2017., 16:14   #5373
Quote:
Ovo zbilja odiše svježinom, što jest - jest!
Da da, svježina je vrlina.
Ova "namirnica" je u istoj skupini.
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...dd14b72a57.jpg



Quote:
Wooow...izgleda famozno i tako hranjivo! Predivno! Mora da obiluje s B12, željezom i proteinima, baš mami sline na usta.

Ma nije. : To mora da su neke teorije zavjere. :
Vezano za članak.
I pošto se neki "poznavaoci" neće udostojiti niti da pročitaju.
Repetitio mater studiorum est

  • Medicinska struka i WHO su otkrili uzročno posljedičnu vezu imeđu konzumacije
  1. m e s a i r a k a


Quote:
Ne znam kako ti, ali ja im sve vjerujem, sve!
Naravno i treba im apsolutno sve vjerovati.
Ne pomisli drugačije.
Quote:
Isus je pretvorio vodu u vino, ali od ove lijepe svinjice na koju i sam pogled snažno otvara apetit - čak ni on više ne može stvoriti ništa živo...ali može sama ta svinja, bez Isusove pomoći, s lakoćom stvoriti tumore svuda po tijelu i skratiti životni vijek za par desetljeća.
Za mazohiste dušu dalo.
Da, oni vole kada određeni dijelovi tijela poprimaju zelenkastu boju, a razlog je početak raspadanja tijela. Enzimi iz organa počinju sami sebe probavljati, a u pomoć im priskaču i bakterije.
http://m.avaz.ba/storage/2015/02/04/...fb-oooztbh.jpg

Quote:
Priznajem da si me nakon skoro 17 godina naveo da počnem preispitivati svoje prehrambene navike radi ovih predivnih delicija koje si nam prikazao na slikama.
Naravno, za ovakve čeljusti ,to i jesu delicije
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...wnfjPRMj-_V6b4


Quote:
Zanimljivo je da od "mrtvog" krumpira, koji mjesecima stoji u mračnom podrumu, smežuranog i isklijalog, može uredno izrasti mlada biljka.
Od krepane strvine nema sile u Univerzumu koja može stvoriti novi život.
To je kao da misliš od g_v_a napraviti kolač...ne ide, brale...čak ni Isusu...
Nema veze, ni najmanje, danas se jede svašta pod zdravo kao npr. komadi ovoga
http://www.prijatelji-zivotinja.hr/data/image_2_845.jpg
Ali, kada dođe bolest, tada zasigurno pomaže ovo.
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...faFFReK2mkodaM
Te se slobodno može nastaviti sa delicijama, nakon potpunog izliječenja koje je stopostotno:klap:


Quote:
Ma čak i grčenje je mila majka u usporedbi s ovim.
Ili da je možda od njih dobio rak...
Ali od ove žive hrane račić se dobiva sve u 16... :
Evo i jedne statistike
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...28pTHC2CIcMIN0

Osim toga, OD 1999. DO 2007. GODINE UOČEN JE PORAST U OBOLIJEVANJU MUŠKARACA OD SVIH VODEĆIH LOKALIZACIJA MALIGNIH TUMORA


Quote:
Apsolutno uvijek.
Ali smatram da su njegovi postovi korisni (onima koji ih možda čitaju) ako naprave potpuno suprotno od njegovih preporuka.
To se dešava kada se pojedinci educiraju materijalima koje im plasira industrija, kao npr. reklama za čajnu klobasu i sl.
Rorion is offline  
Old 22.06.2017., 23:31   #5374
Blues Wilis hvala ti na iscrpnom mišljenju koje si nam iznio, i u kojemu si se dotakao nekih ljudskih gluposti, loših navika, te svoju težnju da živiš boljim i zdravijim životom.
Isto ti je i kod mene.
Uopće se ne zamaram ljudskim idiotarijama koje svakodnevno viđam oko sebe, ali bez vrta i voćnjaka bih imao puno manje mentalnih i fizičkih kapaciteta apsolutno.
Sutra dolazim iz Crikvenice u ZG, fali mi vrt za popizdit.
Na moru osim kupanja u moru, što sam prakticirao gotovo cili dan, ujutro i uveće, nije me ništa drugo privuklo, no dobro malo lažem, vidjeh par predivnih sirena, ali to je to.
Svi izvalili trbušine, po restoranima se naručuju pečeni animalni djelovi, blizu centra kod mosta se širi nekakav smrad, valda kanalizacije, tako da sam u more ulazio nekih 1 km sjevernije.
Tamo se također svi debelo i konstantno mažu nekim kemikalijama u obliku parfumiranih kremica, no trbušine i koža pocrvenile bez obzira na njihov "zaštitni faktor".
Pričam malo sa starosjediocima, i vele da ovi turisti nisu normalni, pa ko je vidia pržiti se na suncu u podne.
Nadam se da ću sutra stići pobrati višnje ako mi nisu propale , oko 150 kg za sok.
Evo i za sve koji idu u prirodu, preporučam prirodnu zaštitu od komaraca, umjesto kemikalija.
Recept:
Listove bosiljka i listove slatkog pelina narezuckajte i stavite močiti u rakiju, votku (da je bar 40%alkohola), za par dana procijedite i imate odlično sredstvo protiv komaraca-provjereno djeluje.
Dobivenu tekućinu si samo ulite u malu bočicu sa štrcaljkom/raspršivačem za lakšu uporabu.
Osim toga i lijepo miriši.
Ako dodate još ružmarin i mentu......., imate i prirodni dezodorans.
Mogućnosti kombinacija mirisa su beskrajne, kolika je i ljepota i ljubav prirode prema nama.
Šume su nas odgojile, poštujmo naše šume.
Rorion is offline  
Old 22.06.2017., 23:36   #5375
Quote:
Blues Willis kaže: Pogledaj post
( a znate kako je kada ne jedes mesa i slicno , kako te gledaju i uskoro svak dan moram slusati kako neceu imati snagu od toga sto jedem za rad...)
Predloži ti tim kolegicama da dođu kod tebe preko vikenda pa im pokaži imaš li snage.
Nekima sam ja to predlagao za mame i sestre (kad su pitali beskrajno glupa pitanja na nivou duševne bolnice) pa su se naljutili iz tko zna kojih razloga.
A ja zbilja samo htio pokazati imam li snage pa neka treća strana (promatrač ) procjeni.

Quote:
Blues Willis kaže: Pogledaj post
Kada se popuni stolovi i zadnja sede pored mene i otvori pastetu !!!
Uff.. uff...uff.. tesko meni, koji smrad od mirisa po zraku
A ništa čudno, kad se sjetimo od kojih biranih sastojaka se proizvodi.

Quote:
Blues Willis kaže: Pogledaj post
a ova pored mene, masna ko bacvica, puna svinske masti, sa ljepom petljom (narandasta) u kosi, gleda me svak cas i trazi moje oci...ufff.. koja muka...nedam se jas...nije mi tesko udaljenost takvim zenama drzati...
Je l' ovako nekako izgleda ta dama?

Quote:
Blues Willis kaže: Pogledaj post
a i tesko je nama koji jedu sirovo ili povrce bez mesa itd radi mesojeda...
Ma ja čak mislim da je njima puno teže. Nije lako lagati sebe konstantno, od 0-24 i trpati u sebe otpad, uništavati zdravlje, a kad dođe bolest, izgovarati se na genetiku i karmu i doktorima ljubiti ruke.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 23.06.2017., 00:00   #5376
Quote:
Predloži ti tim kolegicama da dođu kod tebe preko vikenda pa im pokaži imaš li snage.
Nekima sam ja to predlagao za mame i sestre (kad su pitali beskrajno glupa pitanja na nivou duševne bolnice) pa su se naljutili iz tko zna kojih razloga.
A ja zbilja samo htio pokazati imam li snage pa neka treća strana (promatrač ) procjeni.
Pa da, pogotovo da im se dokaže da su u zabludi, što bi bilo grijeh ne informirati ih, te im pokazati istinu.
Tek toliko da ne budu u zabludi.

Quote:
Je l' ovako nekako izgleda ta dama?
Ja neki dan vidjeh sličnu ovoj
https://www.google.hr/search?q=lupe+...1AU9mSbVenr1M:
Mislim da je razlika velika , bar mislim


Quote:
Ma ja čak mislim da je njima puno teže. Nije lako lagati sebe konstantno, od 0-24 i trpati u sebe otpad, uništavati zdravlje, a kad dođe bolest, izgovarati se na genetiku i karmu i doktorima ljubiti ruke.
Teže im je sto posto i u tisuće pogleda, nemaš šta misliti, to je tako.
Evo jedan od tih pogleda.
Teže im se npr. ustati sa stolice
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...772b46d1d2.jpg

Teže im je trčati
https://www.google.hr/search?q=fat+m...L3-EGaGe47SpM:

Teže im je obavljati bračne dužnosti.

Ja ih nekad zezam, gle u hladu cvijeće ne raste
Debljina je posljedica modernog načina života koji karakterizira stres, manjak tjelesne aktivnosti i povećan unos nezdrave hrane Ona prethodi brojnim bolestima, a za razumijevanje veze između debljine i erektilne disfunkcije važno je podsjetiti da bolesnici često imaju dislipidemiju (poremećaj masnoća u krvi), šećernu bolest, visoki krvni tlak – dobro poznate rizične čimbenike za nastanak najčešće srčanožilne bolesti (ateroskleroze). Ateroskleroza smanjuje dotok krvi, a kako je kod nje smanjena i relaksacija kavernoznih tijela penisa, izostaje adekvatna erekcija. Stanje pogoršava i istjecanje krvi iz spolovila zbog nedostatnog zatvaranja venskog odvodnog sustava penisa. Smatra se da je debljina bitan čimbenik za nastanak erektilne disfunkcije.

I tako , za mnogo toga su uskraćeni, no ozbiljnost problema se uočava tek kada postanu nesposobni da si sami obrišu guzicu, da si sami obuku cipele...
Rorion is offline  
Old 23.06.2017., 06:37   #5377
Najprije isprika, stavio sam ovdje krivi link :
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
A ništa čudno, kad se sjetimo od kojih biranih sastojaka se proizvodi.
Trebao je biti ovaj.

Quote:
Blues Willis kaže: Pogledaj post
A i kolegi kazu mi , da necu moci taj posao raditi , da ne jedem mesa/kobasu itd
Nešto ti kolege previše vole kobasu.
Inače, to mi je najjače razmišljanje, da nećemo imati snage ako ne jedemo mrtve životinje. Po kojoj logici se od toga dobiva snaga, ja to doista ne mogu shvatiti.
Isto mi je dobro kad neki kažu da od sirove hrane nećemo dobiti b12, proteine i slično, a kad ih pitam da li se to kuhanjem proizvodi, onda blenu ko tele u šarena vrata.

Quote:
Blues Willis kaže: Pogledaj post
Ocigledno, od kada covjek gresi protiv prirode, s tim i jede mesa i mlicne proizvode, postoje mnogo bolesnih ljudi i bolesti kao nikada prije.
Zato kaže ona izreka: Medicina je toliko napredovala da danas praktički nijedan čovjek više nije zdrav.


Quote:
Blues Willis kaže: Pogledaj post
Ma ljudi, neznam kako negde drugde, ali ovdje u zagorju, cini mi se da sam jedini vegan, a i u drugim stvarima jedini.
Nisi jedini vegan, znam da ima još barem jedan koji to je, pa čak je i potpuno sirov.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
vidjeh par predivnih sirena, ali to je to.
Kako se zove mužjak sirene?

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Svi izvalili trbušine

trbušine i koža pocrvenile bez obzira na njihov "zaštitni faktor".
Imam neki feeling da su ti s trbušinama sirovi vegani.

Hvala na preporuci za zaštitu od komaraca, ali zar nije bolje kad komarce zaprašuju iz aviona?

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ja neki dan vidjeh sličnu ovoj
https://www.google.hr/search?q=lupe+...1AU9mSbVenr1M:
Mislim da je razlika velika , bar mislim
To je relativno, kažu da je ljepota u oku promatrača.
Sličnosti se privlače.
A i kaže neka izreka - Magarac je magarcu najljepši, a svinja svinji.
Zato nije teško pogoditi koja se od ovih dama više sviđa onim sirovim veganima s trbušinama.

Sve ove probleme što si nabrojao, lako se riješe ovim.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 23.06.2017., 07:40   #5378
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Nadam se da ću sutra stići pobrati višnje ako mi nisu propale , oko 150 kg za sok.
Evo i za sve koji idu u prirodu, preporučam prirodnu zaštitu od komaraca, umjesto kemikalija.
ja imam još bolje. sapun od lavande. ne onaj iz dućana. nedu ni muhe ni komarci. slučajno otkrio kad sam kosio travu na gruntu uz kupu (komaraca ko u priči) a to jutro sam se slučajno oprao sa sapunom od lavande. istina mirisao ko bakin ormar tako da za more recept ne radi. tjera sirene

@Ibrahim-Pr
mužjak od sirene je truba?
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 23.06.2017., 18:11   #5379
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
ja imam još bolje. sapun od lavande. ne onaj iz dućana. nedu ni muhe ni komarci. slučajno otkrio kad sam kosio travu na gruntu uz kupu (komaraca ko u priči) a to jutro sam se slučajno oprao sa sapunom od lavande. istina mirisao ko bakin ormar tako da za more recept ne radi. tjera sirene

@Ibrahim-Pr
mužjak od sirene je truba?
Netočno, ne truba neg truban.

Znadeš li što to znači? Eto to da sirovojelci će nadvladati.
Pravi Život is offline  
Old 24.06.2017., 05:57   #5380
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
@Ibrahim-Pr
mužjak od sirene je truba?
Pa zapravo, pojma nemam, zato sam i pitao.
Isto ne znam kako se kaže mužjak muhe, buhe, kornjače ili ženka ćubastog gnjurca, dudovog svilca ili smrdljivog Martina.

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Znadeš li što to znači? Eto to da sirovojelci će nadvladati.


Evo nekoliko praktičnih savjeta kako prepoznati kvalitetni češnjak.
Mogu reći da bio češnjak koji kupujem u Intersparu ima sve navedene karakteristike.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:33.