Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2004., 13:31   #1
Friday Blues

Danas je kišilo. I sutra će, kaže radio. Dvijetisućečetvrta se vuče. O, moj Bože, kako grozno vrijeme! Gadno stoje stvari, moje luče! Ne računaj na mene.

Svi kažu, da je petak dan za metak. Ne znam o čemu pričaju. O seksu sigurno ne. Možda o tome, kako bi si najradije sprašili metak u glavu, da im samo stari nije vratio onu pucaljku iz rata. Jebiga, uplašio se najava policije da znaju oni tko to drži na ormaru, neprijavljeno. Osobno, ne mogu se zamisliti kako pucam u sebe. Nikad nisam podnosio krv, slab bih ja (samo)ubojica bio. Možda da se otrujem tabletama?

- Ali, to je tako ženski! - kaže moj frend, jedan od rijetkih macho-frajera s kojima se družim.

- Jebe mi se, što će tko pomislit ili komentirat! Ionako ću bit mrtav! - velim rezignirano i zamišljam se mrtvog na krevetu, u najboljoj pidžami, posivjelog lica od overdosea.

- Ali, bit će to sramota i za tvoju obitelj, prijatelje. I mene će žderati pomisao, kako si skončao ko nekakva pičkica, bez karaktera i stila! – odgovara frend, sad već ljut na moju hipotetsku nečasnu smrt.

Ne pita, peder, zašto bih se uopće i ubio? Moju kontemplaciju doživljava kao gotovu stvar. Sad samo premeće po glavi što s lešom, kako će to izgledati u očima javnosti. Praktičan kakav jest, odmah organizira stvar.

- Dobro, reći ću svima da si imao psihičkih problema. To će objasnit ženskasto samoubojstvo tableticama. Recimo, imao si, štajaznam, mali pimpek, to te proganjalo. Ili, žena ti se kurvala, nisi to mogao podnijeti!

- Ma, daj ne seri! Nisam oženjen. Za pimpek se zna - vidjelo se u Sevinom filmiću - nit' je mali, nit' velik.Otkud ti samo takve glupe ideje? Kako ti nije palo na pamet, ono, mučila ga svjetska nesigurnost, američka ubijanja u Iraku, gladna djeca u Africi….. Nešto plemenito, da ne ispadnem nesigurni seronja!

- Jest, baš bi u to netko povjerovao! Ali, zamisli da proturim glasinu, da si recimo bio tajni ljubavnik Lady Di, pa te ubila MI6 prije nego napišeš memoare. Ionako se već danima ufuravaš u pisanje na blogu, forumu, pa ono, tajne službe te koknule preventivno.

Razmišljam o upravo predloženoj ideji. Sviđa mi se. Ispao bih jebač, egzotična žrtva svjetske zavjere, o meni bi pisali feljtone… Već vidim naslove u Daily Mirroru: “Otkriven novi, supertajni ljubavnik princeze Diane” : Ili recimo u “News of the World” bi sigurno pisalo: “Konačno zgodni ljubavnik, pa još ljudsko biće, Lady Di”.

Maštam sve u šesnaest i zamišljam kako bi stari bio ponosan na mene. Bio je to moj sin - taj je u danu znao okrenut dvije-tri princeze, ili barem udate u kraljevske obitelji!

Ali, opet, jebati Dianu! Prevelika je to žrtva! Nisam ja fashion-freak, da radije jebem rugobu u Dolce & Gabbana haljini, nego zgodnu curu u običnoj obleki. A taj nos, pa ti zubi! Uf, ko da ljubim Charlesa i njegovu najnoviju (najstariju)! Daleko im lepa kuća!

- Dobro, jesi zaspao? – gura me frend laktom u rebra, a ja se prenem iz sanjarenja o vlastitoj slavnoj smrti.

- Ma, nekako mi se danas ipak ne umire! Idemo radije na kavicu i trač-partiju. Štro bi rekla moja majka, pa ne mogu umrijet danas.

Imam još hrpu stvari za napravit!
__________________
'It's not about the years in your life, but the life in your years.' So I think I am not going to count the days or the years from now onwards but the moments which have made me feel alive
Wall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2004., 13:47   #2
E, baš ti je super ova fora da objaviš svoju priču kao posebnu temu i još dodaš i u svoj zbornik.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2004., 15:15   #3
dodajem gdje god mogu-nisam ko ti, da oduzimam!

što ćeš, Majstore! popunjavam zrakoprazan prostor
tako ja imam iluziju da pišem puno, da objavljujem puno i po raznim mjestima.

a nemam inspiracije kao Ti ,Majstore...jedva skrpim i za jedan identitet, nick, jedan spomenar pričica.....nemoj nas smrtnike ,mjerit svojim kriterijima Olimpa, ti božanstvo s barem dvaest dobrih nickova i likova, od kojih svaki ima dobre priče- zasebno.

onda, imam frustracije da to nitko ne čita.....kao tvoje.
onda sam ti pokušavao otet slavu, ideje, autorska prava.....nije upalilo.

na kraju, ostalo mi samo da kopiram i pejstam samog sebe, ovo malo šake jada, i lijepim po raznim zidovima.

ne zamjeri!

ps.a dodam u svoj zbornik-spomenar iz čisto praktičnih razloga.ti si me tome savjetovao,da ne razbacujem svud naokolo, već na jedno mjesto. priznaj da nisi mislio da ću na ovako perverzan način iskoristit tvoj dobrohotni savjet.

ps2. zar se ne bojiš (ja neću, nisam tako lud) da te neki obožavatelj ne fiksira ko Lennonov njega? znaš, kad božanstvo previše sjaji i prenedostižno je, čovjeku padnu svakave lude misli, kako se ogrebat o zvjezdanu slavu boljeg od sebe.
__________________
'It's not about the years in your life, but the life in your years.' So I think I am not going to count the days or the years from now onwards but the moments which have made me feel alive
Wall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.