Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2009., 00:45   #81
Quote:
-slavonka- kaže: Pogledaj post
Zanima me da li oni na aerodromima stvarno traže tu potvrdu drugog roditelja da dijete može putovati samo u pratnji jednog od nas. Naime, ja idem s djetetom (2,5 god) u Njemačku u 7.mjesecu pa me zanima treba li mi nešto takvo (muž mi je već u Njemačkoj, radi tamo)...
Koliko ja znam, a radim na aerodromu, ne trazi se!
Medutim, ako ti muz radi u Njemackoj, vjerojatno ima i radnu dozvolu. Preporucio bi t da ti muz posalje fotokopiju putovnice i radne dozvole, pa kazes da ides k njemu ako bi te ipak neko nesto pitao.
__________________
"Odgoj djece jednim dijelom je najveće zadovoljstvo,
a drugim gerilsko ratovanje!" by Bill Cosby
PalmaSutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 01:18   #82
Hvala ti...
Napravit ćemo tako (da mi on to pošalje), za svaki slučaj. Uz malo dijete, torbe, najmanje mi trebaju još dodatni problemi.
-slavonka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 09:14   #83
mene nikad nisu tražili potvrdu...nismo utovali avionom al smo išli par puta preko granice bez tate..
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 10:22   #84
Quote:
-slavonka- kaže: Pogledaj post
Zanima me da li oni na aerodromima stvarno traže tu potvrdu drugog roditelja da dijete može putovati samo u pratnji jednog od nas. Naime, ja idem s djetetom (2,5 god) u Njemačku u 7.mjesecu pa me zanima treba li mi nešto takvo (muž mi je već u Njemačkoj, radi tamo)...
Nazovi aerodrom i pitaj,ja znam za lokalne letove ne traže,uvjerila se osobno prije nekoliko dana u CA na Plesu.No,postoji mogućnost da za ovakve slučajeve traže jer je to međunarodni let pa ako pogledate realno,tako bi ne znam svaka majka mogla praktički otet dite ocu ( a ima svakakvih slučajeva, budimo iskreni ) kad bi se moglo priko granice bilo kako i bilo kada bez papira za dite.
__________________
Više neman vrimena za ništa.
sandrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 13:12   #85
Evo, dižem temu

Trebamo malom napraviti putovnicu, ali sad su uveli biometrijske koje zahtjevaju da na slici osoba gleda ravno, ima zatvorena usta, brada na točno određenoj visini...i još dosta toga
Uglavnom nemam pojma kako da uspijemo tako uslikati 9 mjesečno dijete
Na MUP-u, na šalteru (u RI) isto imaju problema sa slikama za odrasle, komp ih ne prihvaća jer ne odgovaraju zahtjevima, a fotografi kod kojih se slika isto još nisu ispraksirani...uglavnom ona službenica kaže da se ljudi vraćaju po 5 puta dok im fotka ne prođe.
Kako uopće da sinu napravimo putovnicu a da ga ne maltretiramo sa fotkama?
the redCat is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 13:15   #86
nikako... nažalost morat ćete ga izmaltretirat s fotkanjem dok se ne dobije odgovarajuća slika

mi smo tako malu prije par dana izgnjavili samo zbog jedne slike za putovnicu
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 13:17   #87
redCat, jel se mogu još zatražiti i stare?

sreća da sam ja maloj izvadila prije par mjeseci, pa naslikavali bi se danima za ovu novu
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 13:18   #88
O bože, pa to je čitava znanost oko slikanja.
A ja bih išla s malom na put i isto bih je trebala slikati, a ima 8. mjeseci. Mene zanima, ako se beba stavlja na staru putovnicu roditelja moja nije biometrijska, da li se radi nova biometrijska ili još ide na staru putovnicu?
Jadan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 13:23   #89
Quote:
Jadan kaže: Pogledaj post
O bože, pa to je čitava znanost oko slikanja.
A ja bih išla s malom na put i isto bih je trebala slikati, a ima 8. mjeseci. Mene zanima, ako se beba stavlja na staru putovnicu roditelja moja nije biometrijska, da li se radi nova biometrijska ili još ide na staru putovnicu?
Nema toga odavno, dijete ima svoju putovnicu i ne može se napraviti druga osim biometrijske
Ma to je katastrofa, suprug je bio valjda pola h na fotkanju i napravili su hrpu fotki a još je radio sve što je fotograf rekao, ne znam kako s malim to uopće izvesti

Lalea, da je mlađi ne bi bio toliki problem, tvoja je još prava bebačica, ovaj moj je mali hahar koji ne može biti pola minute na miru...
the redCat is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 13:23   #90
Quote:
Jadan kaže: Pogledaj post
O bože, pa to je čitava znanost oko slikanja.
A ja bih išla s malom na put i isto bih je trebala slikati, a ima 8. mjeseci. Mene zanima, ako se beba stavlja na staru putovnicu roditelja moja nije biometrijska, da li se radi nova biometrijska ili još ide na staru putovnicu?
toga više nema, moraju imati svoju putovnicu.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 13:28   #91
Znači, više se ne može beba uslikat doma na bijeloj podlozi pa u foto-studio odnijeti da uzrade. Sad je treba mrcvarit da gleda ravni i da ima zatvorena usta. Ja ne znam kako oni to misle, pa se bebačem je to nemoguće, jedino da ga hipnotiziraju.
forum mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 14:09   #92
Quote:
ana81 kaže: Pogledaj post
redCat, jel se mogu još zatražiti i stare?
ne.. do nove godine se još moglo, od 1.1. idu biometrijske

Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Lalea, da je mlađi ne bi bio toliki problem, tvoja je još prava bebačica, ovaj moj je mali hahar koji ne može biti pola minute na miru...
vraga, mi smo imali problema samo takvih... prvo smo fotke slikali doma pa odnjeli kod fotografa i joše je tamo slikali, napravili fotke i niti jedna nije odgovarala gospođi službenici u mup-u, vraćaj se natrag kod fotografa s bebom da je opet slikamo i valjda pola sata se nas 5 tamo s njom natezalo da je probudimo (jer mala zaspi čim izađe van) a zatim i da gleda ravno da je ulovimo... na kraju uspjeli je u košari uslikat s bijelim papirom ispod glave

Quote:
forum mamica kaže: Pogledaj post
Znači, više se ne može beba uslikat doma na bijeloj podlozi pa u foto-studio odnijeti da uzrade. Sad je treba mrcvarit da gleda ravni i da ima zatvorena usta. Ja ne znam kako oni to misle, pa se bebačem je to nemoguće, jedino da ga hipnotiziraju.
možeš je uslikat ali beba mora baš ravno gledati i zatvorenih usta... a slike ti trebaju imati štambilj fotografa i datum
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 15:44   #93
Ajme, majko! Znači, ako mislim sama slikat, najbolje da odmah počnem svaki dan sa fotosessionima ako mislim ulovit bebača da gleda ravno u fotić zatvoren ih usta. Moš mislit! I kada ga ulovim da gleda u fotić, onda blene sav u čudu raširenih očiju i usta.
forum mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 19:26   #94
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Evo, dižem temu

Trebamo malom napraviti putovnicu, ali sad su uveli biometrijske koje zahtjevaju da na slici osoba gleda ravno, ima zatvorena usta, brada na točno određenoj visini...i još dosta toga
Uglavnom nemam pojma kako da uspijemo tako uslikati 9 mjesečno dijete
Na MUP-u, na šalteru (u RI) isto imaju problema sa slikama za odrasle, komp ih ne prihvaća jer ne odgovaraju zahtjevima, a fotografi kod kojih se slika isto još nisu ispraksirani...uglavnom ona službenica kaže da se ljudi vraćaju po 5 puta dok im fotka ne prođe.
Kako uopće da sinu napravimo putovnicu a da ga ne maltretiramo sa fotkama?
Pretpostavljam da je jednostavnije slikati dijete od 2 mjeseca (toliko je M imao kad smo mu vadili putovnicu) nego od 9 mjeseci ali mi nismo niti pokušavali doma uslikati a fotograf nam je uslikao za doslovno 5 minuta, Marku je to bilo zanimljivo pa je još fino i stao i to je to.

Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Nema toga odavno, dijete ima svoju putovnicu i ne može se napraviti druga osim biometrijske
Ma to je katastrofa, suprug je bio valjda pola h na fotkanju i napravili su hrpu fotki a još je radio sve što je fotograf rekao, ne znam kako s malim to uopće izvesti

Lalea, da je mlađi ne bi bio toliki problem, tvoja je još prava bebačica, ovaj moj je mali hahar koji ne može biti pola minute na miru...
Zaista ne znam kakva je sad to filozofija s tim biometrijskim, ja sam prošle godine vadila putovnicu nanovo radi promjene prezimena i ne znam šta se ima izmišljati...sjedni ravno, ispravi leđa, makni kosu da se obrve vide i to je to.

Quote:
forum mamica kaže: Pogledaj post
Ajme, majko! Znači, ako mislim sama slikat, najbolje da odmah počnem svaki dan sa fotosessionima ako mislim ulovit bebača da gleda ravno u fotić zatvoren ih usta. Moš mislit! I kada ga ulovim da gleda u fotić, onda blene sav u čudu raširenih očiju i usta.
Po meni ti je bolje probati s njim kod fotografa, možda vam se potrefi kao nama pa da bebač bude miran i slika ispadne super. Meni je logičnije da prvo pokušate kod fotografa pa tek onda doma ako baš bude kmezav i ne bude se u fotostufiju nikako htio slikati.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 19:43   #95
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
Zaista ne znam kakva je sad to filozofija s tim biometrijskim, ja sam prošle godine vadila putovnicu nanovo radi promjene prezimena i ne znam šta se ima izmišljati...sjedni ravno, ispravi leđa, makni kosu da se obrve vide i to je to.
lice ti treba stati unutar njihove zadane šablone ni mm izvan... i moraš gledati posve ravno
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 19:51   #96
Quote:
Lalea kaže: Pogledaj post
lice ti treba stati unutar njihove zadane šablone ni mm izvan... i moraš gledati posve ravno
Ok, nadam se onda da su uzeli u obzir odstupanja i neka normalna mjerila za glave. U gledanju naprijed ne vidim nikakav problem.
Nije mi baš jasno to za unutar šablone?? Valjda su napravili tako da svima glava stane, ako nisu boli mene đon što moja glava viri, nije kriva glava...kriva im je šablona.
(srećom imam, kako mi kažu, malu glavu)
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 19:56   #97
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
Ok, nadam se onda da su uzeli u obzir odstupanja i neka normalna mjerila za glave. U gledanju naprijed ne vidim nikakav problem.
Nije mi baš jasno to za unutar šablone?? Valjda su napravili tako da svima glava stane, ako nisu boli mene đon što moja glava viri, nije kriva glava...kriva im je šablona.
(srećom imam, kako mi kažu, malu glavu)
moš mislit kako su uzeli išta u obzir...
ima na mup-ovim stranicama ta šablona koju sad svi fotografi moraju imati i po kojoj moraju izraditi sliku... nije kriva šablona nego fotograf
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 22:42   #98
mi isto idemo ovih dana putovnicu vadit. a kakva to slika bude, baš fizički slika ili u nekom digitalnom obliku? i kolko košta takvo naslikavanje? nije valjda da se tih 5 pokušaja mora paltit? još će me putovnica za mene i malu koštat 1000kn kad sve zbrojim

i sad sam tak sretna kaj je mojoj maloj fotić fascinantan iako me to inače živcira jer ju nemrem snimit da išta spontano radi uvijek samo u fotić gleda.


i još jedno pitanje, jel treba bit tata kad se daje zahtjev za putovnicu? znam da mora biti kad se podiže.
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 22:49   #99
Quote:
Mrs.B kaže: Pogledaj post
mi isto idemo ovih dana putovnicu vadit. a kakva to slika bude, baš fizički slika ili u nekom digitalnom obliku? i kolko košta takvo naslikavanje? nije valjda da se tih 5 pokušaja mora paltit? još će me putovnica za mene i malu koštat 1000kn kad sve zbrojim

i sad sam tak sretna kaj je mojoj maloj fotić fascinantan iako me to inače živcira jer ju nemrem snimit da išta spontano radi uvijek samo u fotić gleda.


i još jedno pitanje, jel treba bit tata kad se daje zahtjev za putovnicu? znam da mora biti kad se podiže.
Ma daj, nama je putovnicu za maloga mogao bilo tko dignuti Kad smo predavali zahtjev smo bili oboje, iako mislim da nismo trebali, tj. da nisu ništa to komentirali ni tražili bilo što duplo. Kad je bila gotova došao je samo mm i rekao ime i prezime i ova na šalteru mu je dala Toliko o sigurnosti! Katastrofa!
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 23:18   #100
Quote:
Calliope kaže: Pogledaj post
Ma daj, nama je putovnicu za maloga mogao bilo tko dignuti Kad smo predavali zahtjev smo bili oboje, iako mislim da nismo trebali, tj. da nisu ništa to komentirali ni tražili bilo što duplo. Kad je bila gotova došao je samo mm i rekao ime i prezime i ova na šalteru mu je dala Toliko o sigurnosti! Katastrofa!
ja znam da je moja mama morala nosit papire na kojima piše da ima potpuno skrbništvo nad nama (razvedeni starci) inače nemre podignut, a ako nisu razvedeni treba oba potpisa da se ne bi dogodilo da jedan roditelj podigne pasoš uzme klinca i zbriše. znam da to nije vrlo vjerojatan scenarij al tak su nama objasnili, to je bilo prije koji 6 godina tak da ne znam dal se šta promijenilo... zato i pitam.
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:34.