Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2012., 16:54   #2861
Snijeg u Bosni i Hercegovini.

Tesko jeste, ali nevolja zblizava ljude i budi bosanski osjecaj za salu koji nam nekako ublazi muku i pomogne u prevazilazenju poteskoca

Pogledajte nekoliko zanimljivih video materijala i galeriju slika kako se Bosanci bore protiv snijega

http://go2bosnia.com/media/item/169-...-the-snow.html
Bosnian2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 19:07   #2862
Ovaj vikend sam trebala ići u Sarajevo, srećom sam gledala prognozu i odgodila rezervaciju smještaja za idući vikend. Gledam ove snimke i slabo mi je klad vidim kako smo mogli zaglaviti i umjesto uživancije lopatati cijeli vikend. Kakva je prognoza u BiH za idući vikend? Idemo autom tako da mi je baš frka zbog snijega. Mislim da po ovakvoj mećavi ni lanci ne pomažu. Što mislite je li pametno?
ivezri is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 20:16   #2863
ivezri, mislim da ti nije pametno ni iduci vikend ici za SA, jer u SA je 110 cm snijega, a od sutra se najavljuju nove padavine. Zaista se jako tesko kretati po gradu, nema nogostupa, i pjesaci i vozila se krecu kolnickim trakovima.
Svakako prati vremensku prognoziu i sama ocjeni dal ici ili ne. Radije odgodi za vikend za 2 tjedna.
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 20:27   #2864
Ma kakvo Sarajevo sada. Više od metra snijega. Danas sam malo lopatao oko auta. I fino kad sa očistio koliko-toliko vidim da me je neko udario u zadnja vrata. Majku mu njegovu, 1,5 metar sam na trotoaru i dripac mi se neki prislonio tek toliko da popuca boja. Vidim da je bio zelene boje. Sad da tu sitnicu popravim moram čekati maj mjesec. Eventualno april. Pa vi sad skontajte koliki je snijeg...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 20:53   #2865
ja bi sad u sarajevo! ovaj snijeg mi je mrak :-P
trance_energy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 22:03   #2866
Quote:
trance_energy kaže: Pogledaj post
ja bi sad u sarajevo! ovaj snijeg mi je mrak :-P
Ma mrak je nama pao na oči. Gradskog prometa praktično i nema, sve se obavlja pješke, a ni auti se praktično ne mogu voziti. Ulice su male uske prtine sa snijegom okolo preko metra. Isto k'o u ratu. Nije loše da se skače sa kuća na snijeg i slične ludorije. Otvorite lokalni portal pa vidite kako to izgleda. Katastrofa...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 12:49   #2867
sanke idu gdje auto ne moze
krug88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 16:44   #2868
Quote:
krug88 kaže: Pogledaj post
sanke idu gdje auto ne moze
E što nisam jedno 30 godina mlađi da se plazam na rodlama... Idealno za djecu...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 17:41   #2869
Pozdrav! Imam jedno pitanje, pa ne znam di da ga smjestim, a vidim da tu ima puno domaćina
Uglavnom, meni treba neki hostel, da je više manje u centru Sarajeva, ALI da prima grupu od 45-50 ljudi. Jel se toga ima di za pronaći?
__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 17:54   #2870
Hostel lion ti je u samom centru, a provjeri da li primaju taj kapacitet ljudi.
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 22:43   #2871
Pozdrav,

pokušao sam odgoditi smještaj u hotelu, ali zakasnio sam te više ne mogu. Idem prema Sarajevu 17.2. zanima me koliko je prohodna magistralna cesta Šamac - Zenica - Sarajevo? Gdje jeftinije proći za parking s obzirom da sam u hotelu Sokak. Čekam preporuke domaćih ljudi. Gledao sam mogućnost putovanja vlakom, ali nekako termini mi ne odgovaraju, a za bus nisam našao informacija!

Hvala!
gecon13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 02:17   #2872
Sto se tice puteva, nemas brige sve je prhodno, samo moras imati zimske gume. Najavljeno je toplije vrijeme te se ocekuje da nece biti ikakvih problema sa putevima. Sto se parkinga tice trenutno je haoticno stanje u gradu. Snijeg je sve blokirao. Ovi neki javni zatvoreni parkinzi su dosta skupi, sat minimim 2KM (1€) ne znam kako ide dnevni najam. Ako i dodjes sa autom, nemoguce ga je koristiti po gradu. najbolje ti je da kontaktiras hotel i da ti oni daju neku preporuku, pretpostavljam da imaju neke svoje uhodane seme. Hotel ti je u centru tako da ti nece puno ni trebati. Busevi Sarajevo - Zagreb idu svaki dan u 6:30, 12:30 i 22h u oba pravca. Inace voze 8 sati, po ovakvim uvijetima vjerovatno i duze. N znam sta te jos zanima. Sto se tice nocnog zivota, nije bas bajan, dosta je mrtvo u ovom periodu, ali se uvijek moze nesto naci u zavisnosti kakvu zabavu trazis.
Korespodencija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 02:19   #2873
Quote:
Zla majkee kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Imam jedno pitanje, pa ne znam di da ga smjestim, a vidim da tu ima puno domaćina
Uglavnom, meni treba neki hostel, da je više manje u centru Sarajeva, ALI da prima grupu od 45-50 ljudi. Jel se toga ima di za pronaći?
Javi mi u PP kad bi dolazili, koliko bi ostajali, do koje cijene bi isli, sta konretno trazite, pa ti ja vidim nesto
Korespodencija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 09:34   #2874
Korespodencija, hvala ti na uputama.


Imao sam nekakav plan otići do Jahorine, čisto da razgledam malo. Gledao sam da je udaljena od SA nekakvih 30km, kakve su ceste može li se ići autom do gore. Što bi mi preporučio.

Pozz!
gecon13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 20:40   #2875
pozdrav,mi idemo 25.2. u sarajevo na 3 dana i sve preporuke su dobro došle,šta obavezno obići,gdje jesti,gdje izaći(rock,alternativa)jel ima tamo kakav buvljak i sl sve preporuke su dobrodošle
__________________
Moj prodajni album
zabut is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 22:29   #2876
postoji mogućnost da se uputimo prema sarajevu idući vikend, 24.02. sad bih molila one koji žive u sarajevu da iskreno kažu kakvo je stanje u gradu...i stanje na cestama do sarajeva, isplati li se ići, može li se kretati automobilom po gradu a i kako je za pješice, baščaršija i to?? hvala unaprijed.
monika33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 10:13   #2877
Trebala bih ostaviti auto na Ilidzi negdje 7 dana..Kontala sam na aerodromu, a sada trazim ako ima neko nesto jeftinije za preporuciti?
red berries is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 10:24   #2878
Sarajevo 28.04-01.05.

Cijena je 600 kn i uključuje prijevoz i smještaj. (Tri noćenja s doručkom u hostelu.)
Više na ovom linku.
__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 19:10   #2879
Quote:
monika33 kaže: Pogledaj post
postoji mogućnost da se uputimo prema sarajevu idući vikend, 24.02. sad bih molila one koji žive u sarajevu da iskreno kažu kakvo je stanje u gradu...i stanje na cestama do sarajeva, isplati li se ići, može li se kretati automobilom po gradu a i kako je za pješice, baščaršija i to?? hvala unaprijed.
Čekaj bolja vremena. Uske su ulice zbog neočišćenog snijega, ima i zgaženih pješaka (http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahr...ula/120216074#), a i autobus se večeras popriječio na Kobiljoj glavi na ulazu u Sarajevo pa su višesatna čekanja.http://www.sarajevo-x.com/bih/saraje...caj/120216117#
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 20:56   #2880
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Čekaj bolja vremena. Uske su ulice zbog neočišćenog snijega, ima i zgaženih pješaka (http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahr...ula/120216074#), a i autobus se večeras popriječio na Kobiljoj glavi na ulazu u Sarajevo pa su višesatna čekanja.http://www.sarajevo-x.com/bih/saraje...caj/120216117#
hvala!!! nekako se i meni čini da ćemo čekati zatopljenje...
monika33 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:34.