Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2004., 22:42   #1
Pcm

Ne znam da li se o ovome pisalo vec prije ali po zadnjim naslovima tema ne bih rekao, a cini mi se da tema spada pod telefoniju.
Dakle, preselio sam iz Rijeke u jedno manje mjesto, sa sobom donio kompjuter i spojio se na Internet. Kakvog li neugodnog iznenadjenja kad sam otkrio da mi je veza od oko 15-16 kbps! Ne moram ni objasnjavati kakva je tortura pokusaj da se otvori makar i 3-4 stranice pri takvoj vezi. Od prijatelja sam doznao da mi je na telefonsku liniju najvjerojatnije prikljucen tzv. PCM uredjaj cija svrha mu nije poznata ali zna da oduzima dio kapaciteta veze. Zvao sam HT-ovu sluzbu za korisnike no oni su me uvjeravali da je greska u mom kompjuteru, driverima, modemu itd. Tek nakon sto sam komp nosio kod susjeda i spojio se na ugodnih 48 kbps gospoda iz HT-a su se nasla pred zidom i «priznala» da imam PCM (to je bio treci poziv!). Rekli su da podnesem zahtjev za skidanje PCM-a s linije sto sam i napravio te doznao da je jos od 5. veljace otvoren radni nalog da se to obavi. Do danas nista! Dakle, ili su jako zaposleni ili im nisam na listi prioriteta jer je rijec o usluzi koju mi ne mogu naplatiti.
Moje pitanje: Je li jos netko imao ovakvu situaciju i koliko se ceka na rjesenje problema?
grifone is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 22:46   #2
stari moj, ja sam ga imo 16888 ili 16660 kbps, legendarno

trebalo im je 3 mjeseca da srede to i onda mi spojili ISDN

btw. pcm-u je zadsaća da iz jedne linije napravi dvje, s time da jednu djeli na neki način, pa se dobije još jedna, ali jedna drugoj ne smetaju, osim za net.
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 14:19   #3
PCM (pulse-code modulation) = jedan od načina pretvaranja analognog (zvuk) signala u digitalni, koristi se u telefoniji i kod snimanja audio-CD-a.

Kod telefonije se, pretvaranjem zvuka u električni signal postiže veća iskoristivost propusnosti (bandwidtha) telefonske parice (zbog relativno uskog frekvencijskog pojasa ljudskog govora), pa se preko jednog para bakrenih žica istovremeno može prenositi telefonski razgovor dvoje ili više telefonskih pretplatnika.

'Problem' kod modemske komunikacije je što ona u potpusnosti iskorištava propusnost parice, a kako je kod PCM-a na raspolaganju samo fiksni dio raspona, ne postoji mogućnost postizanja pune brzine 56K modema, nego samo onoliko koliko to dozvoljava raspoloživi kanal PCM-a.
Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 19:18   #4
Zahvaljujem na objasnjenjima. Ali 3 mjeseca?!
Bit ce to dugo proljece...
grifone is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 10:26   #5
Quote:
grifone kaže:
Zahvaljujem na objasnjenjima. Ali 3 mjeseca?!
Bit ce to dugo proljece...
i sporo...

ovo uopće nisam znao... pa to je strašno...
__________________
FJBG dužnost: GLAVNI TAJNIK "Što bi čovjek činio bez auta? Čime bi išao po benzin?"
FJBG!!! - Vodič "Grlom kroz računalo" za obične korisnike - by FJBG - Službeni FJBG sajt !!! - Freeware by FJBG
FJBG IE & Kako se riješiti spyware-a
* Moj Blog narode!!! * !!! Use It :) !!! - Moj Portal
Tito Puentes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 15:14   #6
Ne treba im tri mjeseca za to srediti. Ustvari sve ovisi kakva je situacija sad sa kapacitetima njihove mreže. Naime, da nije bilo problema sa povlačenjem dodatnih parica na određenom djelu 'mreže' ne bi ni stavljali PCM.

Tako da to može bit i prije, ali i kasnije od tri mjeseca.

P.S. Eh, jesam te sad utješio!
Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2004., 13:17   #7
Quote:
Martin kaže:
Ne treba im tri mjeseca za to srediti. Ustvari sve ovisi kakva je situacija sad sa kapacitetima njihove mreže. Naime, da nije bilo problema sa povlačenjem dodatnih parica na određenom djelu 'mreže' ne bi ni stavljali PCM.

Tako da to može bit i prije, ali i kasnije od tri mjeseca.

P.S. Eh, jesam te sad utješio!
Bas jesi. Sad mi ostaje jos samo jedna opcija:
grifone is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2004., 12:15   #8
Jucer mi je gospodicna u HT-u rekla da uopce nije receno da ce mi oni skinuti to cudo. Kaze da prvo moraju pronaci nekoga drugoga tko ne koristi internet ni prikaz broja i da mu nakaleme taj pcm pa ce tek tada meni skinuti. Ako im se bude dalo. A ako nema takvog na mojoj centrali, tko mi kriv. Zar nemam pravo na normalnu liniju?! Znaju li oni sto to znaci 15 kbps? Ne samo da je veza spora vec se i stalno prekida!
Eh, zanima me koliko bih cekao kad bih zatrazio ISDN? Sigurno bi dotrcali po mojih 488 kuna.
grifone is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2004., 15:08   #9
Ova zadnja konstatacija ti je nažalost točna...

Inače koliko ja znam u mom se kraju te stvari rješavaju dosta brzo. Ako postoji mogućnost treba samo zamijeniti tebe i nekoga drugog ko nije na PCMu za parice. Ali kao što je netko rekao da je bilo dovoljno parica nikad te ne bi ni stavljali na PCM jer su uređaji skupi, kvarljivi i nepraktični.
Nemoj zvat telefonom nego odi u HT , ako ne ide usmeno napiši pismenu reklamaciju i netko će se morati očitovati.
__________________
Since 1999!
Judgement day is here !
Show your tits and I'll judge 'em !
Nipple Twister is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 17:05   #10
Pismena reklamacija je kod njih vec mjesec i pol i dva puta sam ih posjetio.
grifone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:23.