Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2012., 11:58   #2041
I opet... Brisat ću i kartonirati svaki post koji se bavi forumašem. Rekli ste si što ste imali, ako niste koristite opciju privatnih poruka.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 15:55   #2042
Quote:
boroR kaže: Pogledaj post
Međutim Paletko koji bi trebao biti kak ti poslovni program je trivijalan, loše napravljen i ne radi dobro.
Tehno program Paletko je jako dobar, sama ga koristim. Sve radi ispravno.
Synesis je trivijalan, loše je napravljen i ne radi dobro.
Zdenamut is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 16:34   #2043
Quote:
boroR kaže: Pogledaj post
Stvarno je šteta da nema rasprava o drugim programima. Osobito bi bilo korisno i zanimljivo saznati o drgačijim konceptima.
Ukoliko je netko zainteresiran za testiranje, slobodan sam ponuditi svoje rjesenje. Samo, to je vec jedan slozeniji softverski proizvod koji trazi instalaciju od strane osposobljenog strucnjaka, a u ovom trenutku mana mu je (kako vidimo, nema ERP-a bez mane) nepostojanje pisanih uputa, pa bih morao s eventualnim korisnikom obaviti barem osnovnu obuku.
PoslovniProgram is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 22:44   #2044
@Zdenamut
čini mi se da si pogrešno interpretirala dio teksta o "moćnim" programima i "nastavljanju" na njih.
Tu sam mislila na situacije kada klijent vodi poslovanje na različitom programu od mene, a taj na kojem on radi je "moćan" (prijevod: odličan je, ima super opcije, izračuni su mu fantastično točni).
Da bi mogla "nastaviti" (prijevod: preuzeti stanja i na svom programu dalje raditi) moram ponoviti unose (npr. URE) jer inače nemam saldakonte.
Ovo sam samo navela jedan primjer "dupliranja" radnji, što me ljuti, a izbora nemam, jer se radi o dva zasebna, nepoveziva sustava.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 10:09   #2045
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
@Zdenamut
čini mi se da si pogrešno interpretirala dio teksta o "moćnim" programima i "nastavljanju" na njih.
Tu sam mislila na situacije kada klijent vodi poslovanje na različitom programu od mene, a taj na kojem on radi je "moćan" (prijevod: odličan je, ima super opcije, izračuni su mu fantastično točni).
Da bi mogla "nastaviti" (prijevod: preuzeti stanja i na svom programu dalje raditi) moram ponoviti unose (npr. URE) jer inače nemam saldakonte.
Ovo sam samo navela jedan primjer "dupliranja" radnji, što me ljuti, a izbora nemam, jer se radi o dva zasebna, nepoveziva sustava.
odlika dobrih programa je povezivost sa drugima a ne samo sa sobom
Zdenamut is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 12:48   #2046
Je, excel je super. Možeš ga povezat sa s čim god hoćeš!
Ali ipak ga ne bi koristio za vođenje poslovanja.
__________________
Scio me nihil scire
boroR is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 14:31   #2047
Quote:
Zdenamut kaže: Pogledaj post
odlika dobrih programa je povezivost sa drugima a ne samo sa sobom
Sve je moguce povezati, ako postoji (najcesce financijski) interes.
PoslovniProgram is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 16:34   #2048
Quote:
PoslovniProgram kaže: Pogledaj post
Sve je moguce povezati, ako postoji (najcesce financijski) interes.
trebalo bi tako biti, ali susretala sam slučajeve gdje je to bilo nemoguće. Tehno je i u tome dijelu odličan, jer omogućava jednostavan export (kao i import) podataka, što znači da te ne ograničavaju u slučaju prelaska na drugi program. To je jako pošteno.
Zdenamut is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 17:25   #2049
Da budemo precizniji, Tehno omogucava knjigovodstvenom servisu da u odredjenom formatu importira dokumente svojeg klijenta koji koristi neki drugi program, rjesavajuci pri tome sve moguce zavrzlame sa siframa kupaca i slicno ?
PoslovniProgram is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 19:39   #2050
Quote:
boroR kaže: Pogledaj post
Probao sam ga. Skino sam Finko i Paletko i igro sam se s programom par sati.
Ne bi htio biti grub, ali to je jako loše. Ne samo da izgleda loše i da mu je funkcionalnost loša nego i ne radi dobro.
Na primjer napravio sam dva ulaza robe za isti artikl. Jednom 10 kom. po cijeni 225, a drugi puta 1 kom. po cijeni 305. Preko otpremnice sam prodao svih 11 kom. po cijeni 315, a program je "izračunao" razliku u cijeni 990 - kao da je nabavna vrijednost 225 za svih 11 ?!
evo dokaza da je ova gore tvoja tvrdnja zlonamjerna i bezočna LAŽ!!!!

http://www.filefactory.com/file/1xkd...012_192519_jpg

http://www.filefactory.com/file/6t5r...012_192915_jpg
Zdenamut is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 30.06.2012., 22:25   #2051
ne kužim što sad taj karton znači. Ako je nešto laž, kao što je dokazano da je laž da Tehno programi ne rade dobro (ne znam kako to toliki korisnici nebi prije primijetili), onda nitko ne smije reći da je to laž?
Poruka moderatorice je da je poželjno lagati, ako netko upozori na to (i dokaže) dobit će karton? Znači na ovoj se temi podržavaju očite laži?
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 22:59   #2052
Ovo što si sad napravio je trolanje, a i za to postoji karton. Poruka moderatora je - držite se teme, a ne bi škodilo malo pročitati pravila podforuma, te upozorenja koja sam do sad pisala. U tome se krije tajna svih mojih akcija.
A to da li podržavam laž ili ne vidi se iz toga da li sam obrisala post koji otkriva istinu ili je i dalje dostupan svima?
Molim, još jednom, da se prestane s prepucavanjima i insinuacijama jer iste temu uništavaju.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 04:53   #2053
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Ovo što si sad napravio je trolanje, a i za to postoji karton. ... Molim, još jednom, da se prestane s prepucavanjima i insinuacijama jer iste temu uništavaju.
Draga, vidi kako sam se ja opametio?? Posl i njegov alter ego Zdenamut su na ignore, jer je zbilj aprevršilo mjeru... Ali - postala si mekana, nekad si bila stroga i dijelila kartone...

Eto neću više, da ti mene ne "ignore".

Htio sam reći BoruR da je Synesisu napokon pošteno sređeno materijalno, to je sasvim nova pjesma. I info da Pupilla radi SW jako dugo, ja sam počeo sa njihovim običnim programima prije 17 godina. Tolike godine iskustva nisu ipak zanemarive. Kao i dio tržišta, zbilja se ne može govoriti o Tehnu koji nema ni 5% tržišta i Pupilli... Prebezobrazno ih je usporediti. Dakle galama IPAK ne prodaje proizvod...
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 16:15   #2054
Quote:
Zdenamut kaže: Pogledaj post
evo dokaza da je ova gore tvoja tvrdnja zlonamjerna i bezočna LAŽ!!!!

http://www.filefactory.com/file/1xkd...012_192519_jpg

http://www.filefactory.com/file/6t5r...012_192915_jpg
Evo na žalost, potrošio sam daleko više vremena nego što program Tehno zaslužuje.
Iako znam unaprijed da ovdje zapravo ne vrijedi nikakav racionalan argument i da će i ovo biti protumačeno kao debela laž.

Pa tu je, koga zanima stvarna istina, može pogledati video na sljedećoj adresi:
http://youtu.be/PXqccESUhAg

Pozivam sve nevjerne Tome nek sami isprobaju ak ih zanima. Ak ne, nikom ništa.
Kome je Tehno dobar nek si ga nosi doma...
__________________
Scio me nihil scire
boroR is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 21:21   #2055
Quote:
boroR kaže: Pogledaj post
Evo na žalost, potrošio sam daleko više vremena nego što program Tehno zaslužuje.
Iako znam unaprijed da ovdje zapravo ne vrijedi nikakav racionalan argument i da će i ovo biti protumačeno kao debela laž.

Pa tu je, koga zanima stvarna istina, može pogledati video na sljedećoj adresi:
http://youtu.be/PXqccESUhAg

Pozivam sve nevjerne Tome nek sami isprobaju ak ih zanima. Ak ne, nikom ništa.
Kome je Tehno dobar nek si ga nosi doma...
pa i sam veliš da je program dobar, da je u skladištu na kraju sve u redu.
Vidim sad da se radi baš o zloj namjeri (prvo sam mislila da si samo površan). Iskoristio si osobinu programa (i to si u pravu, ali to je stvarno nebitno) da ne osvježava podatke svake sekunde u toku rada otpremnice. Nisam jaka u programiranju, ali koliko znam to je možda i prednost (stalno osvježavanje bi vjerovatno opteretilo promet na mreži ili tako nešto).

Znači možemo zaključiti da je program ipak ispravan?
Sad bi bilo lijepo da se izvineš i autorima, ali i nama korisnicima.
Jer ipak si zlonamjerno istaknuo nešto što je potpuno nebitno.
A ako je nekome baš to bitno, vjerovatno programeri mogu i povećati osvježavanje.
Zdenamut is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 23:13   #2056
Ako je tebi nevažno kaj na jednom mjestu u programu piše jedno, a onda taj isti podatak drugdje izgleda drugačije, svaka čast.
Opet ponavljam, kome je dobar nek si ga nosi doma.

Molim te mi se u buduće prestani obračat, jer nisam naviko na način komunikacije gdje me se stalno vrijeđa. Ako imaš problem sama sa spbom potraži pomoć, mene pusti na miru.
__________________
Scio me nihil scire
boroR is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 23:33   #2057
Kako može neki podatak koji piše a nije ispravan biti nebitan?

Od knjigovodstvenog programa se očekuje da ispravno proknjiži i izračuna sve u onom trenutku kad stisnemo tipku "spremi"

Osobno nebih voljela imati program koji mi izbacuje netočne podatke, uz napomenu da u knjigovodstvu baš ništa nije "nebitno"....
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 00:37   #2058
Quote:
boroR kaže: Pogledaj post
Ako je tebi nevažno kaj na jednom mjestu u programu piše jedno, a onda taj isti podatak drugdje izgleda drugačije, svaka čast.
Opet ponavljam, kome je dobar nek si ga nosi doma.


Svaka ti čast kad si gubio vrijeme dokazujući da Tehno NE valja, iako nas dobar dio to odavno zna. Ako si voljan, iskoristimo tu volju za "seciranje" nekih problema koje nađeš u Synesisu, ako odlučiš uzeti i probati. OK, novac im daš - ali povrat je moguć! A ja tvrdim da opravdava svaku uloženu lipu. Ipak - nije (kao ni ijedan drugi) bezgrešan, ali ima u Pupilli gospođa kojoj opišeš problem, pa ako te prihvati kao stručnog (a zamisli - i mene je!) i dobronamjernog - nadugo će ti napisati sve što te zanima. U cijeloj Pupilli ta me osoba oduševila, pomogla mi da shvatim - samo ima to manu: preopterećena je. Ali - tu je ako zatreba. A sve drugo mislim da se može ovdje riješiti, jer nas ima nekoliko koji jako dobro znamo koristiti Synesis.
__________________
Sve gore...

Zadnje uređivanje lili p. : 02.07.2012. at 07:38. Reason: Nećemo o forumašima ;)
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 08:52   #2059
Quote:
GricGric kaže: Pogledaj post
Kako može neki podatak koji piše a nije ispravan biti nebitan?

Od knjigovodstvenog programa se očekuje da ispravno proknjiži i izračuna sve u onom trenutku kad stisnemo tipku "spremi"
točno tako, bitno je ono nakon spremi, ovdje se to zove obradi. Nakon toga je sve točno. A ako uđeš u trenutak osvježavanja, onda je i privremeno na otpremnici točno, a ako baš i nije kome je bitan taj privremeni podatak? Meni nije, a mislim da toga ima u svakom programu (koji se normalno osvježava) samo to nitko ne vidi. Ne znam zašto su u Tehno taj podatak uopće tu ostavili vidljiv jer ionako ne treba.
Svatko dobronamjeran će primijetiti da je radio otpremnicu na neobičan način. To nije loše, dapače, treba dobro isprobati program, čak i na neuobičajene procedure (dodavanje količine na nezavršenu otpremnicu, dok se u međuvremenu dodaje količina na primku tog istog artikla). Ali vjerovatno nikad nitko to tako neće raditi u praksi.

Poanta je u tome da se jedna nebitna sitnica preuveličava.
Tehno je odličan program.
Zdenamut is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 12:31   #2060
ako je Synesis los ili ima mane, kako to da ga koristi RRiF koji je najjaci za racunovodstvo i financije?
bavarac6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:29.