Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2007., 15:27   #1
Agencija za kućanske poslove

Pokušavam naći na NET-u neku agenciju koja se bavi kućanskim poslovima (čišćenje stana i to) ali ne pronalazim.

Znate li vi neku agenciju? Kolike su uopće cijene?
luas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 15:37   #2
Nećeš vjerovati - baš danas mi je palo na pamet da potražim nešto takvo za mamu.

Pridružujem se pitanju? Ako netko ima iskustva, rado ćemo pročitati.
Beboje is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 15:41   #3
Quote:
luas kaže: Pogledaj post
Pokušavam naći na NET-u neku agenciju koja se bavi kućanskim poslovima (čišćenje stana i to) ali ne pronalazim.

Znate li vi neku agenciju? Kolike su uopće cijene?
a da pokušate u žute stranice T-coma upisati "Čišćenje prozora i prostorija"
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 16:38   #4
Ili malo prolistati oglasnik. Sigurno ima puno žena koje nude te usluge.
Meni bi osobno trebala jedna dobra peglačica i kuharica
Ostalo mogu sama

Agencija bi bila puno bolja opcija, bar se zna tko ti dolazi u kuću, ovako pitaj boga ako uzmeš nekoga kakav je, još te i opelješi
oko_zeleno is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 22:23   #5
baš super tema, razmišljala sam o tome.
mene zanima koliko bi koštalo čišćenje kuće cc. 200m2, brisanje podova i prašine, usisavanje tepiha, pranje sanitarija 1 puta tjedno i jednom mjesečno pranje prozora.
jel bi 100 eur bilo dovoljno ili čak previše za takav posao? i da li bi agencija u to uključila i svoja sredstva za čišćenje ili moram imati svoja?
slažem se da je agencija bolja nego netko tko je "sumnjivog" tj. nepoznatog karaktera. uz agenciju valjda dobiješ i neko jamstvo...
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 22:50   #6
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
baš super tema, razmišljala sam o tome.
mene zanima koliko bi koštalo čišćenje kuće cc. 200m2, brisanje podova i prašine, usisavanje tepiha, pranje sanitarija 1 puta tjedno i jednom mjesečno pranje prozora.
jel bi 100 eur bilo dovoljno ili čak previše za takav posao? i da li bi agencija u to uključila i svoja sredstva za čišćenje ili moram imati svoja?
slažem se da je agencija bolja nego netko tko je "sumnjivog" tj. nepoznatog karaktera. uz agenciju valjda dobiješ i neko jamstvo...
Nama u firmu dolaze žene iz agencije i to je strašno kako rade. Tisuću puta smo već kritizirali dobili nove žene pa čak i mijenjali agenciju. Jednostavno loše rade (primjerice s istom krpom ti obrišu pod i wc dasku...). Jako je delikatna stvar pustiti nekoga u kuću da ti čisti, jer su nedavno mojoj prijateljici počistili finu svotu novca iz kuće. Nemam pametan savjet...Moja mama je neko vrijeme radila tako po kućama i ljudi su je stalno zvali jer se pokazala super (u što ne sumnjam jer je picajzla). Sada to više ne radi, već čuva neko dijete. Ako se dobro sjećam plaća se po satu rada. Cijena je bila 35 kn sat.
angelin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 23:04   #7
agencije bi trebale više voditi brigu o svojim zaposlenicima i sastaviti ugovore tako da ih kazne ako nešto takvo učine. baš grozno
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 00:23   #8
Ja bih bio spreman platiti agenciji neku veću cijenu za čišćenje, peglanja, čuvanje djece itd. ukoliko bi agencija garantirala za kvalitetu usluge, odnosno dala jamstvo u smislu povrata novca ako usluga ne bi zadovoljavala unaprijed dogovorenim kriterijima. da li bi vi bili spremni više platiti za tu dodatnu sigurnost i koliko?

Također smatram da bi agencija trebala provjeravati (kazneno, prekršajno i u smislu nekih preporuka prijašnjih poslodavaca) osobe koje se preko nje zapošljavaju na tim kućanskim poslovima, a posebno čuvanju djece? Ja bih zbog toga bio spreman platiti veću cijenu usluge. Da li bi i vama to bilo dovoljno da, iako je nešto veća cijena, angažirate osobu za kućanske poslove preko agencije, a ne neku nepoznatu osobu iz npr. oglanika?

Koje sve usluge pomoći u kućanstvu koristite i koliko često?

Kakva su vam dosadašnja iskustva?

Možete li preporučiti neku dobru dadilju?
lion10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 12:07   #9
kod nas u firmi ista stvar ... vec smo promijenili valjda desetak firmi .... em što kriminalno aljkavo čiste, em što su nam krale sitnice iz ureda
ni jedna nova penkala ili kaj slično nije preživjelo dulje od dva dana

mislim da je bolje naći nekog po preporuci
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 12:25   #10
Kod mene doma čisti jedna prekrasna žena, ona nam i zgradu održava, točna, brza, 30 kn/h, nikad me nije strah ostaviti je doma, milina. Žena i pol.

U firmi su pak neke iz agencije, onak... ofrlje to naprave, al bar ne kradu stvarčice. Mislim, radije bih da maznu olovku ili klamericu, a dobro očiste nego obrnuto.
__________________
"My life wasn't as glamorous as my webpage made it look."
Leela
krokodajl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 14:51   #11
Ko ima pozitivna iskustva i može preporučiti neku dobru ženu koja bi kuhala i peglala, može mi poslati podatke na pm!
Bila bi mu zahvalna!
oko_zeleno is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 15:56   #12
Quote:
oko_zeleno kaže: Pogledaj post
Ko ima pozitivna iskustva i može preporučiti neku dobru ženu koja bi kuhala i peglala, može mi poslati podatke na pm!
Bila bi mu zahvalna!
I ja bih molila isto - samo ne kuhanje, nego ciscenje + peglanje !!!!

Unaprijed zahvalna
kurjoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 16:41   #13
Da li mi netko može odgovoriti kolika je uobičajena cijana usluge dadilje?

Meni je potrebna dadilja jer smo i supruga i ja po cijeli dan zauzeti poslom.

Zanima me da li i vi ostali iz istog razloga tražite pomoć u kućanstvu?
lion10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 16:49   #14
Koje vi opće usluge pomoći u kućanstvu najviše koristite i koliko često?

Pitam jer do sad sam koristio samo jednom uslugu čistaćice.
lion10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 19:48   #15
Quote:
luas kaže: Pogledaj post
Pokušavam naći na NET-u neku agenciju koja se bavi kućanskim poslovima (čišćenje stana i to) ali ne pronalazim.

Znate li vi neku agenciju? Kolike su uopće cijene?

u tkalčićevoj se nalazi agencija "uspinjača" . probaj tamo.
goldilock is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 02:32   #16
Meni je već nekoiko ljudi reklo da je ta agencija USPINJAČA jako neprofesionalna i da su bili jako nezadovoljni osobama koje im je ta agencija poslala.

Ja osobno nisam imao s njima iskustva, ali to sam čuo od više ljudi.
lion10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 13:49   #17
ak je netko na ovoj temi voljan ipak uzeti nekog ne prek agencije (nego preko preporuke ovako nepoznatog lika na forumu ), pošaljite mi pm znam jednu dobru krasnu ženu koja se tako uzdržava, preporučila sam je već nekim poznanicima i svi su bili superzadovoljni, i ja bih je zvala da kod mene čisti no imam stan od 40 kvadrata pa se snalazim i sama . no baš me nedavno pitala poznajem li još koga, pa ako je netko zainteresiran, piemnite, zahvaljujem vam i ja, draga mi je to žena, samo nije imala baš puno sreće u životu
__________________
I hate the big decisions
that cause endless revisions in my mind
Krv-srk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 10:43   #18
Ja bih bio spreman platiti agenciji neku veću cijenu za čišćenje, peglanja, čuvanje djece itd. ukoliko bi agencija garantirala za kvalitetu usluge, odnosno dala jamstvo u smislu povrata novca ako usluga ne bi zadovoljavala unaprijed dogovorenim kriterijima. da li bi vi bili spremni više platiti za tu dodatnu sigurnost i koliko?

Također smatram da bi agencija trebala provjeravati (kazneno, prekršajno i u smislu nekih preporuka prijašnjih poslodavaca) osobe koje se preko nje zapošljavaju na tim kućanskim poslovima, a posebno čuvanju djece? Ja bih zbog toga bio spreman platiti veću cijenu usluge. Da li bi i vama to bilo dovoljno da, iako je nešto veća cijena, angažirate osobu za kućanske poslove preko agencije, a ne neku nepoznatu osobu iz npr. oglanika?

Koje sve usluge pomoći u kućanstvu koristite i koliko često?

Kakva su vam dosadašnja iskustva?

Možete li preporučiti neku dobru dadilju?
lion10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 15:14   #19
netko je prije spomenuo cijenu od 35kn/sat.
kakva su vaša iskustva sa plaćanjem?
ja sam čula da se plaća 25kn/sat ako ti netko dođe čistiti na crno, dakle, bez računa i ne preko neke firme. što je bolje, platiti firmi više ili naći nekog da to radi na crno? naravno, ako netko ima firmu, onda mu je bolje da je makar i skuplje jer bar dobije račun za ono što plati...
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 18:17   #20
ja mislim da je da ti po doma čisti najbolje platiti nekoga koga poznaš ili dobiješ preporuku iz prve ruke. više bih vjerovala nekome tko dođe tako nego nekome tko dođe preko neke firme, budući da u hrvatskoj firma baš i nije sinonim za provjerenost i kvalitetu. no vjerojatno je zaheb kad ne možeš tako naći nekog. u tom slučaju bih se radije priklonila agenciji nego oglasu u oglasniku. osim za čuvanje djece. njih zasad nemam, al jednog dana nema šanse da ih ostavljam nekome tko nije prošao tri psihotesta i donio 4 preporuke ljudi kojima vjerujem. predugo sam u djetinjstvu imala traume od raznih selskih baba što su me čuvale dok je mama radila
__________________
I hate the big decisions
that cause endless revisions in my mind
Krv-srk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:55.