Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2006., 16:40   #61
Quote:
kumek kaže:
Uklesano je u kamen dok to netko ne obori, sutradan netko moze skociti navedeni broj puta i reci to nije tocno. A ja mogu odgovoriti...kod tebe to ne vrijedi jer genetski imas slabije predispozicije od mene....i tako u nedogled. Ili recimo ja sam skocio 3 puta sa zgrade visoke 150 metara i nakon treceg puta materijalizirala mi se zlatna poluga. Iz toga je moja radna teorija, (uklesana u kamen a kako drugacije) "Svatko tko napravi isto kao ja desit ce mu se ista stvar." Jel ovo OK po Popperu?
nije uklesano u kamen... to je bila kriva metafora. bolje je 'radna teorija'.

ako netko skoči navedeni broj puta a ne desi se da odskoči na mjesec i ti kažeš da je to zbog razlike u DNK znači da je početna teorija kriva i da je umjesto toga postavljena nova radna teorija koja u sebi uključuje genetski faktor. ... i tako dalje.

ok.. ovo je bila mala večernja škola. ako te toliko zanima metoda pročitaj si neku knjigu ili odslušaj koji kolegij na faxu

ovaj primjer sa zlatnom polugom je valjana radna teorija, isto kao i sa skakanjem, analogno sve. ma pročitaj malo nešto pobogu...
zephir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 17:07   #62
Quote:
zephir kaže:
nije uklesano u kamen... to je bila kriva metafora. bolje je 'radna teorija'.

ako netko skoči navedeni broj puta a ne desi se da odskoči na mjesec i ti kažeš da je to zbog razlike u DNK znači da je početna teorija kriva i da je umjesto toga postavljena nova radna teorija koja u sebi uključuje genetski faktor. ... i tako dalje.

ok.. ovo je bila mala večernja škola. ako te toliko zanima metoda pročitaj si neku knjigu ili odslušaj koji kolegij na faxu

ovaj primjer sa zlatnom polugom je valjana radna teorija, isto kao i sa skakanjem, analogno sve. ma pročitaj malo nešto pobogu...
Ne, ne znaci, znaci da je dopunjena, osim toga moze se desiti da on i skoci na mjesec. Tko uistinu treba u skolu mislim da je vidljivo naime valjane radne teorije s logickog stajalista ne znaci automatski da su valjane i u stvarnosti. Zapravo uopce ne moras skakati toliko puta, postoje druga znanja koja kazu da je to nemoguce (ili ajde vrlo vrlo malo vjerojatno) kao bilogija, fizika, medicina, biokemija. O tome se zapravo u ovoj cijeloj prici i radi, nepoznavanje prirodnih znanosti najcesce dovodi do tema "na rubu znanosti" Vidis s malo znanja biologije i fizike bi bez problema mogao dokazati da je moja teorija zapravo bulaznjenje (ili ajde vrlo vrlo malo vjerojatna) kako ona o skoku na mjesec tako i ona o skoku sa zgrade.....bez da to osobno probas. Ucitelju moj.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 17:41   #63
Quote:
kumek kaže:
Ne, ne znaci, znaci da je dopunjena, osim toga moze se desiti da on i skoci na mjesec. Tko uistinu treba u skolu mislim da je vidljivo naime valjane radne teorije s logickog stajalista ne znaci automatski da su valjane i u stvarnosti. Zapravo uopce ne moras skakati toliko puta, postoje druga znanja koja kazu da je to nemoguce (ili ajde vrlo vrlo malo vjerojatno) kao bilogija, fizika, medicina, biokemija. O tome se zapravo u ovoj cijeloj prici i radi, nepoznavanje prirodnih znanosti najcesce dovodi do tema "na rubu znanosti" Vidis s malo znanja biologije i fizike bi bez problema mogao dokazati da je moja teorija zapravo bulaznjenje (ili ajde vrlo vrlo malo vjerojatna) kako ona o skoku na mjesec tako i ona o skoku sa zgrade.....bez da to osobno probas. Ucitelju moj.
ok, onda sam krivo primjenio svoju metodologiju , naime postoji eksperiment koji pokazuje da je tvoja teorija u krivu. ali tim gore po tebe. to samo potvrđuje da je metodologija koju sam spomenuo dobra.

dalje:

daj mi jedan znanstveni eksperiment ili princip(koji je eksperimentalno provjeren) koji bi negirao mogućnost postojanja chemtrailsa. ako možeš.

ili ono što sam govorio cijelo vrijeme: izmisli i obavi sam neka mjerenja koja bi opovrgavala postojanje chtrailsa.

bez ovo dvoje to tvoje je obično preseravanje
zephir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 17:59   #64
Naravno da postoji metodologija samo kaj je ti ne znas nego sam ti je ja rekao ali o tome se zapravo u svemu ovome i radi o neznanju. Naime chemtrails ne postoje, to su samo tragovi motora kojima se avion krece. Dokazi da nisu. Bez toga je sve ovo tvoje najobicnije preseravanje. Ovo je bas zabavno....ove promjene uloga. Opet se vrtimo u krug a tebi nikak da sine gdje grijesis. Bdw, krivi thread ovo je o solarnoj yogi.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 18:09   #65
Quote:
kumek kaže:
Naravno da postoji metodologija samo kaj je ti ne znas nego sam ti je ja rekao ali o tome se zapravo u svemu ovome i radi o neznanju. Naime chemtrails ne postoje, to su samo tragovi motora kojima se avion krece. Dokazi da nisu. Bez toga je sve ovo tvoje najobicnije preseravanje. Ovo je bas zabavno....ove promjene uloga. Opet se vrtimo u krug a tebi nikak da sine gdje grijesis. Bdw, krivi thread ovo je o solarnoj yogi.
ok, odgovor je na threadu o chtr.
zephir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 18:10   #66
Quote:
kumek kaže:
Naravno da postoji metodologija samo kaj je ti ne znas nego sam ti je ja rekao ali o tome se zapravo u svemu ovome i radi o neznanju. Naime chemtrails ne postoje, to su samo tragovi motora kojima se avion krece. Dokazi da nisu. Bez toga je sve ovo tvoje najobicnije preseravanje. Ovo je bas zabavno....ove promjene uloga. Opet se vrtimo u krug a tebi nikak da sine gdje grijesis. Bdw, krivi thread ovo je o solarnoj yogi.
gle, dđi kod mene na chemtrailove. pa ćemo imati nekoliko krugova.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 19:29   #67
Solarni yogiji

Molim sve znanstvenike koji posjećuju ovu temu da probaju razgonetnuti fenomen solarnih jogija! Dakle, solarni jogiji su ljudi koji se hrane sunčevom energijom tako da ju primaju izravnim gledanjem u sunce po nekoliko sati!
Pritom ne trebaju nikakvu hranu osim vode.
I sve one skeptike koji će reći da to nije moguće molim da se ne javljaju zato što je ovo znanstveno dokazano. Naime, jedan je taj Indijac (teško mi je pamtit njihova imena) prošao rigorozne testove pred stručnom znanstvenom komisijom u trajanju od 211 dana, prilikom kojih je pio samo vodu i gledao u Sunce!
Zanimljivo je da je čovjek savršeno zdrav i nema nikakvih problema s vidom (uključeni su mu dijelovi mozga koje normalni ljudi inače ne koriste)!
Solarni jogiji vjeruju da je gledanje u Sunce nekakva formula besmrtnosti!
__________________
I´m going to give you the choice, I never had!
Lestat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 19:44   #68
Nikakav to nije fenomen! Preko trećeg oka primaju pranu direktno iz sunca, šalju u drugo čakre odakle se raspoređuje po tijelu.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 20:07   #69
To je fenomen, jer da nije svi bi to radili a ako je to nešto jednostavno što ti onda to ne radiš kad očito poboljšava zdravlje i razum!
Molim da mi se jave ljudi koji će priložiti neke argumente a ne u jednoj rečenici napisati treće oko, čakra i p.m.
__________________
I´m going to give you the choice, I never had!
Lestat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 21:22   #70
skinuto s
http://www.markallencam.com/?s=breth...submit=Search+

Quote:
Ellen Greve (a.k.a. Jasmuheen) of Australia is a prominent Breatharian who wrote the book Living on Light: A Source of Nutrition for the New Millennium. She also runs the Cosmic Internet Academy, and conducts $2,000-per-head seminars which teach a quick, 21-day program that will allow the body to stop aging and attain immortality by living solely on light. Although Greve claims she has not eaten since 1993, she says that she consumes the occasional herbal tea, and sometimes puts chocolate or cheesecake in her mouth and swishes it around to achieve a “taste orgasm” when she’s bored. She claims her diet has changed her chromosomes and she now has 12 strands of DNA rather than the usual two (she has refused a blood test). The Australian press has noted that Greve’s home is filled with opened containers of food, but she claims that the perishables are for her husband. She also claims that world starvation would be “no problem” if the population could only be “reprogrammed,” and she says that people have starved to death only because they have been “tricked” by the media into thinking they need food to live. Several of Greve’s followers have starved to death while following her practices. In 1999 the Australian 60 Minutes TV show monitored Greve closely to observe her theories at work. The documentary-style test failed, as the show collapsed in various “fresh air mishaps” and threatened litigation, when a doctor monitoring Greve noted her rapidly deteriorating condition and made the network realize they would be held responsible if she died.
http://www.rickross.com/reference/breat/breat10.html

Quote:
New Age guru Jasmuheen, 42, formerly Australian businesswoman Ellen Greve, claims to have 5,000 devotees to her "breatharian" programme. She stood by her diet regime yesterday despite the death of disciple Verity Linn.
Ms Linn, a 40-year-old expatriate Australian from the Findhorn Community in Scotland, was discovered starved to death after going without food and water for days.
http://www.breatharian.com

http://www.sungazing.com
DISCLAIMER - Be aware that much of the material on the this site represents opinions and interpretations. This information should NOT be regarded as necessarily being true and scientific. With what you learn here, do your own research and discuss your options with health care professionals involved in your care. Please note: The information on this website is not a recommendation for treatment. Anyone reading it should consult his/her physician before considering treatment. The author and publisher can't be held responsible for anything. Use on your own risk.
__________________
.

Zadnje uređivanje luiz : 31.01.2009. at 13:12.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 21:48   #71
Normalno da to nije za sve, ja sam govorio o tih par Indijaca koji to uspješno prakticiraju a kao dokaz sam uzeo reportažu iz ruba znanosti (baš sam nedavno gledao). Pretpostavljam da neke stvari koje se u toj emisiji kažu ne smiju biti lažne izjave a Mišek točno kaže da je taj Indijac proveo izvjesno vrijeme u NASI i bio podvrgnut testiranjima za vrijeme kojih nije jeo ništa! NASA se planira pozabavit tim fenomenom (fenomen je stoga što neki ljudi to mogu i djeluje pozitivno dok drugi ostaju slijepi i gladni) u svrhu istraživanja koja mogu pomoći astronautima dok su u svemiru!

Ljudi moji, žao mi je što vas moram ostaviti jer ne mogu svoj život posvetiti pregledavanju svake jebene teme poput Endimiona, jer upravo sad imam nekih važnih poslova! Naime, idem jebavat!

P.S. Endimion, get a life!
__________________
I´m going to give you the choice, I never had!
Lestat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 08:15   #72
Radi se o istinitoj ili neistinitoj reportaži u Mišekovoj emisiji Na rubu znanosti u kojoj on kaže (ponavljam se) da je Indijac prošao testove u NASI ne konzumirajući pritom hranu već je samo gledao u Sunce!


Ukoliko je reportaža istinita (čak je i protuzakonito puštati izmišljotine) onda ja smatram da neki ljudi mogu neko vrijeme živjeti od Sunca i da to pritom na njih djeluje iscjeliteljski!
Ponavljam, to se govori u reportaži i ukoliko je ona lažna onda ni ja nemam na temelju čega vjerovat u postojanje solarnih jogija!
__________________
I´m going to give you the choice, I never had!

Zadnje uređivanje luiz : 31.01.2009. at 13:13.
Lestat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 12:29   #73
[QUOTE=kumek]
Quote:
Lestat kaže:
Samo mi nije jasno kaj bi američka agencija za aeronautiku i istraživanje svemira radila s jogijima pa sve i da je točno. Prije će biti neka klinika. Jel on to u svemir leti? Svaka budalaština se u nasi ispituje, moš mislit, kao da tamo nemaju pametnija posla. Dajte ne vjerujete onim sranjima s "na rubu pameti" pogotovo ne ovakvim.
NASA se valjda bavila ovom tematikom jer misli da to može nekako pomoći astronautima na njihovom putu u svemir.
Vjerovatno sve stvari s kojima se NASA bavi moraju imati tebi razumljivu podlogu i moraju dobit tvoj certifikat!
__________________
I´m going to give you the choice, I never had!
Lestat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 13:33   #74
izvan atmosfere imaš slabu zaštitu od elektromagnetskog zračenja, a tu su i čestice visokih energija.
astronaut koji bi pogledao u sunce bez svog vizira bi doživio katastrofalno oštećenje mrežnice te bi mu vjerojatno nastalo intraokularno krvarenje.
oni niti ne gledaju u sunce, čak niti s vizirom.

sunce izvan atmosfere izgleda potpuno drukčije. nema sjaja oko njega jer nema atmosfere koja mu rasipa svjetlo. izgleda kao stravično blješteća bijela kugla, sjene predmeta su crne, visoki su kontrasti jer nema rasipanja svjetla.
uvijek moraš znati gdje je Sunce da ga slučajno ne pogledaš, jer nema tog sjaja okolo, pa te ništa ne može upozoriti.

možda je NASA istraživala utjecaj na oči astronauta izloženih jakim zračenjima, ali definitivno nije dokazala da čovjek ne mora jesti nego da može primati "životnu energiju" od nuklearne peći na nebu.
životna energija je fraza, ne konkretna materijalna stvar.

ili je mišak stavio neku glupost u emisiju, ili si ti krivo čuo.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 14:10   #75
Quote:
Lestat kaže:
NASA se valjda bavila ovom tematikom jer misli da to može nekako pomoći astronautima na njihovom putu u svemir.
Vjerovatno sve stvari s kojima se NASA bavi moraju imati tebi razumljivu podlogu i moraju dobit tvoj certifikat!
Vjerojatno znaš kako je utjecaj sunčeve svjetlosti potpuno jednak bez atmosfere i sa atmosferom..... zato nas i ne brinu ozonske rupe. A nasa svakako treba istraživati trabunjanja ljudi sličnih tebi...zato i služi. Zacijelo bi takav trening bio izvrstan za 80 % afrike.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 14:52   #76
Quote:
kumek kaže:
Vjerojatno znaš kako je utjecaj sunčeve svjetlosti potpuno jednak bez atmosfere i sa atmosferom..... zato nas i ne brinu ozonske rupe. A nasa svakako treba istraživati trabunjanja ljudi sličnih tebi...zato i služi. Zacijelo bi takav trening bio izvrstan za 80 % afrike.
Ti si jedan konj! Ti mene napadaš što je NASA uopće vršila te testove jer to kao ima nekakve veze sa mnom! Nemoj uoće ostavljat nikakve postove!
__________________
I´m going to give you the choice, I never had!
Lestat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 14:55   #77
Quote:
Endimion17 kaže:

možda je NASA istraživala utjecaj na oči astronauta izloženih jakim zračenjima, ali definitivno nije dokazala da čovjek ne mora jesti
Niti sam to ikad rekao niti ikada dao naslutiti!
__________________
I´m going to give you the choice, I never had!
Lestat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 16:19   #78
Ovo je dobro rečeno....ako je uopće istinita. Ja sad mogu izdeklamirati 10 takvih fascinanthih teorija..... ma kaj 10 sto i gdje je kraj? Hoće li i to nasa istraživati? Baš zato kaj i ja nekog vraga o kako ti kažeš "banalnim" pitanjima ne vjerujem niti mrve takvim izjavama. A tvoje znanje o banalnim pitanjima je vidljivo iz teorije koristi za astronaute. Samo ti nastavi....ima sve na webu. A da nisi jedini.... nisi? Da li znaš da u njemačkoj postoji udruga koja tvrdi da grad Bielefeld ne postoji (http://www.bielefeld.de/en/index.html). Fascinantna teorija....ništa manje od solarne joge. Sad će nasa odmah na istraživanje...uostalom evo samo za tebe još fascinantnih teorija koje istražuje.... a tko drugi nego nasa. http://skepdic.com/ Ovo ja kažem. A ti mi naravno vjeruješ kao i onima s preko ruba pameti....i nisam jedini koji to tvrdi...pogledaj link.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 16:21   #79
Jel zna netko što je presudno za rad hipofize? Znam da ovdje ima jako pametnih ljudi koji sve znaju pa ne sumnjam da će i ovo znati, a meni se ne da tražiti po netu odgovor na ovo pitanje, pa bih, eto, bila zahvalna da mi netko odgovori. Ima veze sa hranjenjem putem sunčeve svjetlosti. No, da ne duljim dalje sama sa sobom pričati, izvolite, navalite s odgovorima......!
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 16:56   #80
Presudno? Pa isto kaj i za rad bilo kojeg drugog organa. Da ti ne misliš na pinealnu žljezdu koja luči melatonin? Na wikipediji piše koliko-toliko dobar tekst....osobito onaj zadnji metafizički dio.http://en.wikipedia.org/wiki/Pineal_gland
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:06.