Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2009., 10:47   #2001
i....jos samo malo.....

kad sam napisala kako nam svima nedostaje ljubavi...pogotovo prema svojoj zemlji,gradu u kome zivimo....nije to napisano kako bi netko pomislio kako sam nepopravljivo romanticna.....trebali bi, ne samo deklarativno, doista voljeti zemlju u kojoj zivimo i biti nam stalo do svakog,pa i najudaljenijeg njenog dijela....ova kriza....koja kod nas traje vec 100 godina( ne pretjerujem)...pa i duze...ne bi smjela ubiti ono ljudsko u nama......
u zemljama kojima se divimo i ciji standard bi tako rado i mi imali domoljubi nisu usamljeni marginalci kojima se treba rugati vec ljudi cije se misljenje cijeni jer su svi svijesni da samo zajednickim djelovanjem i brigom mozemo zivjeti sretnije i bolje....sorry....nisam mogla krace...
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 12:45   #2002
[QUOTE=gotovanka;21427710]

...no radi se o nasoj stvarnosti, samo sto su cijene puno vece i placat ce ih generacije....



nadam se da ste razumjeli da se pod ovim "placanjem" ne misli samo i iskljucivo na financije....
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 13:09   #2003
ako nam je vec izgradnja marine tako neumitna (da,da smrt i marina jedine..) kao sto nas uvjeravaju svi koji se nesto pitaju u gradu...kako prije....tako i sad.....trebali bi poraditi na tome da nam njezina izgradnja napravi sto je moguce manje stete.....
pa, ako je u redu da se crikvenicko kulturno ljeto odrzava vecim dijelom u dramlju, jer i dramalj je dio grada......ako je u redu da nam crikvenicki bandovi vjezbaju u jadranovu,jer i jadranovo je dio grada, zasto onda marinu ne bi smjestili tamo gdje bi napravila najmanje stete a usput i najvise koristi.
nekako se cijelo vrijeme namece samo od sebe....problem sa lukom i vezovima,problem sa prilaznim cestama,problem sa kanalizacijom....pogadjate vec.....jadranovo.....njima bi izgradnja donijela korist a mi bi sacuvali svoj identitet a i imali bi koristi jer....jadranovo je dio grada....
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 13:42   #2004
znam,znam.... one man show....
sta cu kad moram.....

netko kome je stalo....mogao bi na papir stavit cijenu izgradnje kanalizacije,prilaznih cesta i dogovorit sa investitorom da mu se prepusti upravljanje marinom na odredjeni broj godina, uz odredjeni broj vezova za domace stanovnistvo po povoljnijim cijenama,a nakon tog vremena sve bi trebalo ponovo biti u rukama lokalne samouprave....
necu vise....obecavam...
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 20:49   #2005
Quote:
gotovanka kaže: Pogledaj post
ako nam je vec izgradnja marine tako neumitna (da,da smrt i marina jedine..) kao sto nas uvjeravaju svi koji se nesto pitaju u gradu...kako prije....tako i sad.....trebali bi poraditi na tome da nam njezina izgradnja napravi sto je moguce manje stete.....
pa, ako je u redu da se crikvenicko kulturno ljeto odrzava vecim dijelom u dramlju, jer i dramalj je dio grada......ako je u redu da nam crikvenicki bandovi vjezbaju u jadranovu,jer i jadranovo je dio grada, zasto onda marinu ne bi smjestili tamo gdje bi napravila najmanje stete a usput i najvise koristi.
nekako se cijelo vrijeme namece samo od sebe....problem sa lukom i vezovima,problem sa prilaznim cestama,problem sa kanalizacijom....pogadjate vec.....jadranovo.....njima bi izgradnja donijela korist a mi bi sacuvali svoj identitet a i imali bi koristi jer....jadranovo je dio grada....
Bravo Da Vas nadopunim,niti Opatija nije izgradila marinu u središtu grada ,niti Dubrovnik nema marinu ispred samih zidina(možete li si zamisliti tu užasnu sliku -"umjetnički dojam" tj.utjecaj na krajobraz,stanovništvo i kulturne vrijednosti Dubrovnika),Mali Lošinj izmješćuje marinu van gradske luke itd.
Dovoljno naših -hrvatskih primjera da se ne napravi nepovratna greška ( vreća bez dna koju će gradu ostaviti koncesionar kad utvrdi da mu nije isplativa nakon određenog broja godina).Vi ste spomenuli Jadranovo kao primjer a zasigurno ima još i drugih mjesta gdje bi se mogla izgraditi marina.
Mogućnost izbora (više lokacija) građani Crikvenice nisu nikad dobili što bi bilo potpuno normalno , uobičajeno pa i demokratski jer se radi o njihovim novcima i trošenju istog (bivši su to zamislili kao javno-privatno partnerstvo).
Načelno ,imam stav da me uopće nije briga u što i za što i koliko će netko potrošiti vlastitih novaca,međutim ako je u pitanju i trošenje novaca građana-poreznik obveznika,red je da ih se pita jesu li za to ili nisu(ne na ovaj način kako se do sada radilo) i da se kaže koliko će ih na kraju sve to skupa opaliti po džepu.
levant is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 22:56   #2006
Karlovac ima Marinu,i to ne jednu.
To@mek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 10:29   #2007
Thumbs down

Što ce nam marina, galerije, muzej, luksuzni uredi i rasipništvo kad je 30-toro djece ostalo ne upisano u vrtic..... kada nema kapaciteta za buducnost... pod hitno treba proširiti postojece kapacitete ili pronaci nove....

Razmislimo da ne bude kasno....
Jatomogu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 16:46   #2008
Svojevremeno sam napisao da forum nije samo da se kudi nekoga, ukazuje na nepravilnosti,upućuju kritike,sukobljavaju različita mišljenja o pojedinim stvarima,već da se upućuju i pohvale i pozdravljaju dobre odluke koje vode boljitku građana i razvoju grada.
Dva članka u NL ponukala su me da upravo pišem u pohvalnom smislu prema lokalnoj vlasti.Prvi se odnosi na staru školu i pretvaranje iste u Kulturni dom.Hvala svima na "nebesima" što će grad konačno (nadam se i brzo) imati ono što desetljećima nije imao rostor u kojem će se moći održavati kojekakve kulturne priredbe i sl. Zar nam je toliko vremena i strpljenja trebalo !?...ali,strpljen -spašen!
Sjetivši se starih članaka, o tome su vrlo često govorili u prošlosti i postavljali pitanja nezavisni .
Drugi članak se odnosi na jednodnevne i vikend turiste i ružne slike koje su bile u bližoj prošlosti. Konačno ,netko ,ako ništa drugo nastoji riješiti taj problem i vjerujem da će se riješiti.Predložio bih samo,sadašnjoj vlasti,da prate kroz već utvrđene cijene je li se smanjio ili ne broj autobusa.Ako je ostao isti slobodno povisite "ležarinu"...znači da im je još uvijek jeftino .Također razmislite da i prijevoznici koji voze hotelske goste(na pr. koji ostaju više od tri dana) budu u cijelosti oslobođeni naknade jer tako snizujete cijenu agencije time i samom korisniku usluge-gostu ,a popunjenost hotela se povećava
U istom članku se najavljuje preseljenje Konzuma na zapadni ulaz.Konačno...BRAVO...Ako može i Plodine
Zašto me to veseli ? Navedite mi (osim CK) gdje imate ,u kojem turističkom mjestu u samom središtu grada dva velika trgovačka centra.Ako i postoji takav grad onda moraju napraviti isto što se namjerava i u Ck.
Samo nastavite tako!
levant is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 18:51   #2009
Quote:
levant kaže: Pogledaj post

U istom članku se najavljuje preseljenje Konzuma na zapadni ulaz.Konačno...BRAVO...Ako može i Plodine
Zašto me to veseli ? Navedite mi (osim CK) gdje imate ,u kojem turističkom mjestu u samom središtu grada dva velika trgovačka centra.Ako i postoji takav grad onda moraju napraviti isto što se namjerava i u Ck.
Samo nastavite tako!
Pa nije ti to veliki trgovački centar, jedna mala robna kuća sa samoposlugom u centru!!! Ali, ja sam tamo samo turist(kinja).

A šta će vam biti tamo, na mjestu robne kuće i tog Konzuma?
Mislim da bi trebali tamo ostaviti Konzum, pa napraviti još jedan Maxi Konzum na tom ulazu u grad.

P.S: Gdje će maknuti DM iz one zgrade gdje je bila trgovina namještaja, koju, ako sam dobro shvatila, namjeravaju pretvoriti u Dom kulture? Neće se valjda i u DM morati negdje na periferiju?
__________________
"When the solution is simple, God is answering." (Albert Einstein)
Zlatna cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 09:12   #2010
'jutro!


cini mi se da je u tekstu pisalo da se otvara JOS jedan konzum...tako da ne vjerujem da ce se ovaj postojeci u centru zatvoriti.....a ni plodine.....


dio teksta u nl o domu kulture, koji se odnosi na dm je nekako zbrljan,nejasan tako da je ostalo negdje u zraku dal se dm seli iz tog prostora ili ostaje....
inace.....da ne grijesimo dusu.....ideja o domu kulture u staroj skoli je jos iz vremena starog poglavarstva...ovo bi bilo samo "zavrsavanje dogovorenog"...


a autobusi.........ne kuzim kako je to zamisljeno....dal policija kontrolira sve autobuse koji ulaze u grad ili......jer.....gledam prosle subote kako dolaze i iskrcavaju putnike tamo kod kolektora (malo dalje od aut. stanice) i .....nema ih na parkiralistu predvidjenom za njih (ispod vijadukta)...
mozda treba malo vremena da se sve poslozi.....sama ideja je
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 09:15   #2011
sve pohvale "maliku" i njihovim aktivnostima.....mnogi bi u gradu imali sto nauciti od njih....
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 10:41   #2012
Kad netko spomene "Dom kulture"- ja pomislim i na dvoranu koja je multifunkcionalna i gdje se mogu održavati koncerti, maškare i veće priredbe glazbenog ili drugog karaktera.
Dali se pod nazivom dom kulture kod starog doma skriva samo još jedno otvaranje muzejskog prostora - ili se to meni samo čini?
Balustrada is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 20:04   #2013
Gotovanka, s moje strane je to bilo bockanje-žaoka.Niti ja nisam siguran da će doći do seljenja starog Konzuma ,ali mislim da je sad prilika da se to i napravi.Što se tiče Plodina tamo je bila predviđena velika višenamjenska dvorana (kino,kongresna dvorana i sl.) ali je nažalost napravljeno ono što danas imamo( i njima će isteći koncesija).Stoga sam bocnuo(u smislu "zadovoljstva") što se seli "robna kuća".
Zamislite si jednu divnu višenamjensku dvoranu na istom mjestu,pa i ljetno kino ( veličina prostora...uf ,nema više otvorenog skladišta ,veliko parkiralište , blizina ostalih ustanova i institucije). Da ne kažem "Crikvenički Metropoliten".Sa istim razmišljanjem obraćam se i Balustradi ,s time Balustrada da Kulturni dom bude jednim dijelom i izložbeni prostor i muzej(za ne vjerovati je izjava "kustosice" muzeja u NL, da u podrumu Gradske vijećnice ima vlage te je upitno i opasno držanje izložaka -opet sanacije,kao da su s neba pali te ne znaju da je to ispod razine mora, posebno kad je južno vrijeme) i prostor za rad raznoraznih kulturnih društava (limena glazba,tamburice,zbor,folklor i sl.,a sve se to u Ck ugasilo ).

Quote:
Zlatna cura kaže: Pogledaj post
Pa nije ti to veliki trgovački centar, jedna mala robna kuća sa samoposlugom u centru!!! Ali, ja sam tamo samo turist(kinja).

A šta će vam biti tamo, na mjestu robne kuće i tog Konzuma?
Mislim da bi trebali tamo ostaviti Konzum, pa napraviti još jedan Maxi Konzum na tom ulazu u grad.

P.S: Gdje će maknuti DM iz one zgrade gdje je bila trgovina namještaja, koju, ako sam dobro shvatila, namjeravaju pretvoriti u Dom kulture? Neće se valjda i u DM morati negdje na periferiju?
Zlatna djevojko ,napisali ste da ste turistkinja i razumijem vašu "zabrinutost" gdje ćete kupovati stvari koje trebate(morali biste se voziti u predgrađe grada).Ne znam iz kojeg grada ste ,ali pretpostavljam da imate nekakav kulturni centar u kojem se mogu održavati predstave,raznorazni kongresi,koncerti i sl.
E...Crikvenica takvih objekata nema . Godina ima 12 mjeseci i kulturne potrebe žitelja Ck traju upravo toliko ,a ne samo "jedan vikend tijekom ljeta".
levant is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 23:53   #2014
Quote:
levant kaže: Pogledaj post

Zlatna djevojko ,napisali ste da ste turistkinja i razumijem vašu "zabrinutost" gdje ćete kupovati stvari koje trebate(morali biste se voziti u predgrađe grada).
Da, znaš kako je!
Odem u robnu kuću, pa se još malo prošetam po centru Crikvenice.

Quote:
levant kaže: Pogledaj post

Ne znam iz kojeg grada ste ,ali pretpostavljam da imate nekakav kulturni centar u kojem se mogu održavati predstave,raznorazni kongresi,koncerti i sl.
E...Crikvenica takvih objekata nema . Godina ima 12 mjeseci i kulturne potrebe žitelja Ck traju upravo toliko ,a ne samo "jedan vikend tijekom ljeta".
A je, ima nekakav. Ja ti dam i našeg gradonačelnika ako hoćeš.

Želim vam od srca kulturni centar/dom kulture, tako nešto... normalno da ga trebate... a mislila sam i da ga imate.
A DM nadam se da ćete prebaciti ipak negdje u centar... znaš kakve smo mi žene, stalno nam nešto treba. A i ima dobru klimu taj DM pa se idem ponekad hladiti u njega.
__________________
"When the solution is simple, God is answering." (Albert Einstein)

Zadnje uređivanje Zlatna cura : 10.07.2009. at 23:59.
Zlatna cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 22:48   #2015
To@mek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 23:46   #2016
Quote:
gotovanka kaže: Pogledaj post
i....jos samo malo.....

kad sam napisala kako nam svima nedostaje ljubavi...pogotovo prema svojoj zemlji,gradu u kome zivimo....nije to napisano kako bi netko pomislio kako sam nepopravljivo romanticna.....trebali bi, ne samo deklarativno, doista voljeti zemlju u kojoj zivimo i biti nam stalo do svakog,pa i najudaljenijeg njenog dijela....ova kriza....koja kod nas traje vec 100 godina( ne pretjerujem)...pa i duze...ne bi smjela ubiti ono ljudsko u nama......
u zemljama kojima se divimo i ciji standard bi tako rado i mi imali domoljubi nisu usamljeni marginalci kojima se treba rugati vec ljudi cije se misljenje cijeni jer su svi svijesni da samo zajednickim djelovanjem i brigom mozemo zivjeti sretnije i bolje....sorry....nisam mogla krace...

Voljeti Domovinu Hrvatsku moguće je ako u tu ljubav uključimo i Boga. S Božjom ljubavlju voljeti Domovinu i svoje sunarodnjake znači moći njegovati pravu i zdravu ljubav prema sebi i svojima. Jer ako sebe ne voliš nikako, druge možeš voljeti jedva ikako.Preko Hrvatske su kroz povijest mnogi gazili i ostavljali svoje sjeme razdora i mržnje. Mudrost je uvidjeti da to nije naše sjeme i da ono što nije naše, da nam to ne pripada. Zato znati prihvaćati ono što je naše i onog tko je naš znači biti u međusobnoj slozi na ovoj vjetrometini naroda i prostora gdje živimo već gotovo četrnaest stoljeća i gdje smo opstali i iz pepela ponovno nicali svaki put kad smo se svim srcem vraćali Bogu i kad nas je On takve mogao ponovno vraćati u život.
To je pokazao i Domovinski rat. Kad smo shvatili da smo od svih ostavljeni, ali ne i od Boga, i kad smo se njemu vratili s krunicama oko vrata naših vojnika, što je presedan u bilo kojem ratu u svijetu, kao i s krunicama u svojim rukama, kad nas je ujedinila prava ljubav prema sebi, Bogu i Domovini, tada je neprijatelj pobijeđen. I ako je najbolja armija svijeta, izraelska priznala da ona to ne bi u tako kratkom vremenu mogla načiniti, znači nismo se sami borili i nije to bila samo naša pobjeda. Ali bila je i naša. Jer ono što Bog može učiniti s čovjekovom suradnjom, redovito ne čini sam.
Zato, zahvalni Bogu na daru Domovine, na daru prave ljubavi prema njoj i prema sebi, ponovno se ujedinimo u miru u obraćenju Bogu po moćnom zagovoru kraljice Mira i kraljice Hrvata. Tuđe poštuj, a svojim se diči!
__________________
" Al Servicio De Mi Patria "
Zla se kloni i čini dobro,
i ostat ćeš dovijeka.
trmuntana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 21:47   #2017
Quote:
5. Dogradonačelnik izigrava James Bonda hvatajući kradljivca kamenja: 1

Umjesto da se radi na reviziji poslovanja grada, Murvice i sve ostaloga, rade se sačekuše na kradljice kamenja. Ajme majko!
A,kako vi ocekojute da se dogradonacelnik posveti tom poslu ?? Pricamo o dogradonacelniku koji ima 25 godina,i apsolvent je na fakultetu koji traje 2 godine ! Znaci ide 7 godina 2 godine i jos ce ic,bez 1 dana radnog staza,a vi ocekujete tu neke revizije !! Ma smijesno....
DIR007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 21:54   #2018
Quote:
Voljeti Domovinu Hrvatsku moguće je ako u tu ljubav uključimo i Boga. S Božjom ljubavlju voljeti Domovinu i svoje sunarodnjake znači moći njegovati pravu i zdravu ljubav prema sebi i svojima. Jer ako sebe ne voliš nikako, druge možeš voljeti jedva ikako.Preko Hrvatske su kroz povijest mnogi gazili i ostavljali svoje sjeme razdora i mržnje. Mudrost je uvidjeti da to nije naše sjeme i da ono što nije naše, da nam to ne pripada. Zato znati prihvaćati ono što je naše i onog tko je naš znači biti u međusobnoj slozi na ovoj vjetrometini naroda i prostora gdje živimo već gotovo četrnaest stoljeća i gdje smo opstali i iz pepela ponovno nicali svaki put kad smo se svim srcem vraćali Bogu i kad nas je On takve mogao ponovno vraćati u život.
To je pokazao i Domovinski rat. Kad smo shvatili da smo od svih ostavljeni, ali ne i od Boga, i kad smo se njemu vratili s krunicama oko vrata naših vojnika, što je presedan u bilo kojem ratu u svijetu, kao i s krunicama u svojim rukama, kad nas je ujedinila prava ljubav prema sebi, Bogu i Domovini, tada je neprijatelj pobijeđen. I ako je najbolja armija svijeta, izraelska priznala da ona to ne bi u tako kratkom vremenu mogla načiniti, znači nismo se sami borili i nije to bila samo naša pobjeda. Ali bila je i naša. Jer ono što Bog može učiniti s čovjekovom suradnjom, redovito ne čini sam.
Zato, zahvalni Bogu na daru Domovine, na daru prave ljubavi prema njoj i prema sebi, ponovno se ujedinimo u miru u obraćenju Bogu po moćnom zagovoru kraljice Mira i kraljice Hrvata. Tuđe poštuj, a svojim se diči!
__________________
Kad smo vec kod te teme,zanimljivo je da sadasnji gradonacelnik u svom predizbornom letku navodi da je sudjelovao aktivno u ratu od 1990 godine,a takodjer tu jos stoji da je osnovao firmu 1992 koja od tada uspjesno posluje !

Molim komentare i razmisljanja na gore navedeno ??? 1990 - rat - di ??? Tko tu koga j...
DIR007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 22:10   #2019
bio sam u crikvenici 2x s talos terapijom pa nisam imao priliku bas obic grad jer smo bili ko u vojsci, pa me zanima malo život za mlade, znaci kupalista, izlazci-klubovi........
__________________
There is no good or evil: only power and those too weak to seek it.
lord_voldemort is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 23:04   #2020
Quote:
levant kaže: Pogledaj post
Gotovanka, s moje strane je to bilo bockanje-žaoka.Niti ja nisam siguran da će doći do seljenja starog Konzuma ,ali mislim da je sad prilika da se to i napravi.Što se tiče Plodina tamo je bila predviđena velika višenamjenska dvorana (kino,kongresna dvorana i sl.) ali je nažalost napravljeno ono što danas imamo( i njima će isteći koncesija).Stoga sam bocnuo(u smislu "zadovoljstva") što se seli "robna kuća".
Zamislite si jednu divnu višenamjensku dvoranu na istom mjestu,pa i ljetno kino ( veličina prostora...uf ,nema više otvorenog skladišta ,veliko parkiralište , blizina ostalih ustanova i institucije). Da ne kažem "Crikvenički Metropoliten".Sa istim razmišljanjem obraćam se i Balustradi ,s time Balustrada da Kulturni dom bude jednim dijelom i izložbeni prostor i muzej(za ne vjerovati je izjava "kustosice" muzeja u NL, da u podrumu Gradske vijećnice ima vlage te je upitno i opasno držanje izložaka -opet sanacije,kao da su s neba pali te ne znaju da je to ispod razine mora, posebno kad je južno vrijeme) i prostor za rad raznoraznih kulturnih društava (limena glazba,tamburice,zbor,folklor i sl.,[B]a sve se to u Ck ugasilo


Ajde dobro, prošli smo sve od Konzuma, Plodina, DM-a i tamburica ...to su samo razmišljanja i želje, sa kojima se i ja slažem ...ali što će "točno" biti za kulturu u staroj školi -nitko nije rekao
Balustrada is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:33.