Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2008., 14:48   #21
Quote:
ina25 kaže: Pogledaj post
Kada se počinje davat voda bebi koja nije na majčinom mlijeku?

Haj!Evo iz prve ruke bila sam kod pedijatrice kada je mali imao 15 dana(sada ima 24 dana) on sisa i nakon toga mu dajem dohranu Novoselac a pedijatrica mi je rekla da mu pomalo kada hoće dajem čaj (ali on neće) a ako neće prokuhanu vodu da je to potrbno
nefertiti27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 15:43   #22
Nudit vode i ako su na sisi+adaptirano.
S tim da ima djece koja jednostavno ne vole pit... Moj nije htio nista osim mlijeka i sise. Kakica super, nikad tvrda.

I dan danas popije samo par gutljaja svaki put, i to nis drugo osim vode (nudila i caja i soka).
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 20:27   #23
pitala danas pedijatricu za vodu, rekla da ne treba
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 20:41   #24
lali puna je li samo dojis? moja je na umjetnom meni su patronazna i pedijatrica rekle da dajem vodu a caj samo kad je stomcic boli.
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 20:51   #25
Moj se na početku hranio kombinirano: mojim izdojenim mlijekom i adaptiranim i rečeno nam je da obavezno nudimo vodu.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 20:52   #26
kombinirano se hrani, tri puta dnevno pije adaptirano. pitala pedicu, rekla da ne treba, osim ako je vani jaaako vruće
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 21:28   #27
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
kombinirano se hrani, tri puta dnevno pije adaptirano. pitala pedicu, rekla da ne treba, osim ako je vani jaaako vruće
A vrag odnio i medicinare, svaki svoju politiku vodi!
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 21:42   #28
A meni rekla,svako drugi dan bar 2 žličice i to flaširane izvorske, nikako ne prokuhanu jer se kuhanjem koncentriraju kojekakvi štetni spojevi(pojma nemam). Mala isključivo cicala, i nikakav čaj nije dolazio u obzir, niti sokić!¨ima 3 godine i pije zeleni čaj ili brusnicu ili stopostotnu naranču,i naravno,vodu! S cicom prekinuli prije koji dan.
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 00:02   #29
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
pitala danas pedijatricu za vodu, rekla da ne treba
čudno, izgleda da svaka pedijatrica ima scoju teoriju. Meni su još u rodilištu donijeli špricu sa čajem da dajem bebi.
vusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 12:29   #30
Očito da svaki pedijatar ima svoju teoriju Najbolje da svako napravi kako smatra da je najbolje odnosno kada misli da bebi treba vode
nefertiti27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 17:45   #31
zato san i otvorila-pitala vaša iskustva,ja mu pomalo dajem,ali nisan znala koliko točno i od kad-svatko ima neku svoju verziju!!!!!!!!1

ina, na internetu se pisanje iskljucivo velikim slovima smatra deranjem. sad sam ti samo editirala post, molim te pazi u sljedecima. hvala! tc

Zadnje uređivanje tough_cookie : 19.04.2008. at 18:16. Reason: caps lock.
ina25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 21:15   #32
Quote:
nefertiti27 kaže: Pogledaj post
Očito da svaki pedijatar ima svoju teoriju Najbolje da svako napravi kako smatra da je najbolje odnosno kada misli da bebi treba vode
tako je,sami možete zaključiti kada beba počne tražiti vodu,barem je kod nas isto bilo tako,otprilike negdje u 5-om mj smo tu i tamo Roku znali dati malo vode,a sad već znamo kada je stvarno žedan!
__________________
13.09.2007. Roko,Roko!
*Mistique* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 12:22   #33
S koliko mjeseci beba smije piti vodu?

bok curke zanima me s koliko mjeseci se smije bebbi dati vode da pije
dija0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 12:28   #34
Moj ima 2.5mj. Jos nije pio. Pitala sam pedijatricu i rekla mi je da mu mogu dati ako bas bude jako vruce,i to ako bas bude se meskoljio a da nista drugo ne pomaze. I to prokuhane i ohladene,a mogu staviti i 2-3 kapi limuna bez secera. Uglavnom ako ne moram da nedam. Osim ako je na adaptiranom,onda je to drugo.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 12:33   #35
Ako dijete pije adaptirano, trebalo bi piti vode otpočetka.

Ako je isključivo dojeno, kažu da ne treba jer su prvi "mlazovi" mlijeka u podoju vodenastiji i utažuju žeđ. I kažu da voda ispire zaštitni sloj na crijevima bebe. U tom slučaju daješ bebi vodu tek od 6.mj. kad počneš s dohranom (tj. kašicama itd.).

A opet, imaš mama koje su kao i ja dok su dojile ipak davale vodu.

Ti sama odlučuješ.
Najbitnije ti je da ti beba ne dehidrira.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 12:43   #36
u danasnjem 24 h ima prilog o bebama i vodi..i pise da bebe do 6 mj ne smiju piti vodu,jel im bubrezi nisu dovoljno razvijeni za cistu vodu....procitajte si uglavnom
manikerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 13:06   #37
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Ako dijete pije adaptirano, trebalo bi piti vode otpočetka.

to sam čula na ovom forumu već puno puta
a dvije su mi pedijatrice rekle da ne, nego samo ako je jako vruće
(pitala dvije jer mi je prvo jedna rekla da ne treba, a ovdje svi + patronažna rekli da treba..al onda je i druga rekla da ne treba)

dajem joj vode sad kad je vruće, a i nekad kad cendra, a namirena je na svim poljima, pa pokušam s vodom
pocucla malo, maksimalno 10 ml i to ju smiri, al onda izbljuca svu vodu koju je popila tak da mi se čini da ona tu vodu koristi kao 'dudu iz koje nešto curi'
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 15:28   #38
uz adaptirano mlijeko ide i dodatna tekućina, ali uz dojenje kažu da ne makar ni to nemože naškoditi...
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 20:28   #39
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
uz adaptirano mlijeko ide i dodatna tekućina, ali uz dojenje kažu da ne makar ni to nemože naškoditi...
...uz dojenje može naškoditi jer ispire zaštitni sloj sa bebinih crijeva...a čak i da ne može kakva je svrha davanja vode uz dojenje?...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 20:33   #40
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
uz adaptirano mlijeko ide i dodatna tekućina, ali uz dojenje kažu da ne makar ni to nemože naškoditi...
ne kužim gdje je razlika? zar adaptirano daje bolju zaštitu crijevima da je voda dozvoljena nego majčino mlijeko..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:48.