Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2012., 22:41   #601
ja sam puknula neku tamnosmeđu, garnier 3.0 i ispala crna nakon par mjeseci crvene, super promjena.
samo, ispire se kao luda.
mislim si sad nekako staviti kanu, ako postoji crna, da mi se ne ispire i da mi peglanje toliko ne šteti. par pitanja: gdje da kupim, koju, koliko (kosa malo iznad ramena), koja nijansa da bude tamnosmeđa, ma može čak i crna? kako se sređuje izrast onda? ja uvijek sve obojam da ne budem u 5 nijansi, za svaki slučaj
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.

Zadnje uređivanje Danielle : 20.11.2012. at 23:03.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 15:11   #602
Quote:
la reine margot kaže: Pogledaj post
Gitana, ja se bojam u crnu, tj. htjela sam biti tamnosmeđa, a ispala sam crna, ali baš prirodna. Mislim da ti je najbitnije da ne uzmeš crnu boju, već tamnosmeđu ili srednje smeđu. Obično ti sve te boje, ovisno o tome koju podlogu imaš, ispadnu dosta tamnije. Npr. ja sam koristila loreal sublime mousse u nijansi 41, ledena čokoladnosmeđa, a bilo koja srednjesmeđa ispast će ti jako tamnosmeđa, što je meni još ljepše od crne... Sad sve ovisi kojeg proizvođača preferiraš. Kakva ti je podloga? Imaš li svoju prirodnu boju ili si farbana? Ja sam inače prirodno svijetlosmeđa i sad bojim samo izrast, ostatak mi se uopće ne ispire. To će bit problemi kad odlučim maknut tu crnu. Moja nijansa na slikama ispada totalno crna, bez odsjaja, a na suncu ima neki crvenkasti odsja, ali baš lijepa nijansa, tako da se ne bunim. To je očito zbog mog prirodnog pigmenta.
Imam svoju boju, farbala sam se samo jednom, prije par godina, u boju meda pa je ispalo narančasto (imam ful crveni pigment).
Neznam, sad pak razmišljam da odem stavit samo neki preljev, možda čak nešto svjetlije (inače, moja je kosa tamnosmeđa, imam crveni pigment, blijeda sam i imam zelene oči :-/ ).
__________________
X
create yOur own rea|ity.



Gitana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 23:22   #603
Crnke molim preporuke za dobru crnu profi boju ili preljev.
nussha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 09:16   #604
Quote:
Gitana kaže: Pogledaj post
Imam svoju boju, farbala sam se samo jednom, prije par godina, u boju meda pa je ispalo narančasto (imam ful crveni pigment).
Neznam, sad pak razmišljam da odem stavit samo neki preljev, možda čak nešto svjetlije (inače, moja je kosa tamnosmeđa, imam crveni pigment, blijeda sam i imam zelene oči :-/ ).
Koliko sam shvatila, ti baš nisi sigurna hoće li ti bojanje u crnu bit neka promjena i otvorena si za ostale opcije? Pa ovak, i ja ti imam taj crveni pigment, samo što nije tako jako izražen i imam zelenoplave oči i dosta sam blijeda (ne snjeguljica), ali mi uopće ne stoji loše ta crna i ne izgledam kao leš. Kad kažeš preljev, onda si mislila na profi ili one drogerijske poput loreal casting creme gloss? Teško da ćeš preljevom iz tako tamne prirodne u nešto svijetlije , ali u crno ti ne bi bilo loše probat pa nemaš bed jer ti se preljev ispere i onda imaš prirodnu natrag.

Znam da je tema crna kosa, ali ne znam kaj misliš o crvenim nijansama jer imaš zelene oči i to bi lijepo stajalo, ako odabereš neku koja izgleda prirodno, a ne one kričave, to mi se ne sviđa. Proguglaj malo mahogany nijanse... Teško je ovako reći jer nemamo tvoju sliku, a i ne znamo jesi li topli ili hladni podton...Ako si neutralna, onda možeš i tople i hladne nijanse. Lijepa je nijansa i tzv. strawberry blonde, a tu mislim na onu koju je furala Kristen Stewart svojedobno, al to ne može bez frizera u tu nijansu. Imaš i jednu predivnu mocha brown koju je furala Adriana Lima, ta je dosta svijetlija... Neka prirodna svijetlosmeđa ti ne bi loše stajala. Zguglaj si da ne budem off topic.

Zadnje uređivanje la reine margot : 19.12.2012. at 09:24.
la reine margot is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 19:59   #605
Evo mene i ovdje.
Ispričavam se što upadam kao padobranac

Evo moje situacije:
Trenutno sam crvenokosa ili ti ga šarena s obzirom da se nisam farbala bar 2-3 mjeseca pa možete misliti na šta to liči.Pošto imam problema s opadanjem kose (po doktoricinoj priči alopeciu) mislim da se više neću farbati,jer se bojim da bi mi moglo otpasti i ovaj ostatak kose.Ne želim više petljati s kemikalijama po glavi,mada mi nitko to nije zabranio ali eto ja sam sama odlučila tako.Užasno mi je krivo jer obožavam crvenu kosu i svi mi govore da mi ona najbolje stoji jer sam svijetle puti i ja se sad moram vratiti u svoju prirodnu,crnu a ja svijetla.Opet ću biti kao snjeguljica,emo,a to mi se baš i ne sviđa al eto.Uzmimo još u obzir to da sam kovrčava,crna kosa je divna kad je ravna i stoji tamnim curama,a ja svijetla i kovrčava tako da mi se uopće i ne kuže kovrče.Ali eto,valjda je važnije da imam uopće kose na glavi,kakve god boje ona bila

No da vas ne gnjavim previše,kao što sam već rekla namjeravam preći u crno,ali ne baš moju prirodnu jer je ona nekakva tamno smeđa do crna,ja bi radije puknula onu crnu s plavim odsjajem.Pa me zanima koju mi farbu preporučujete i rado bi čula vaša iskustva ako ih je itko probao?
Također me zanima da li iko od vas prešao iz crvene u crnu i je li bilo problema?hoće li mi primit odma crno il postepeno?Ne želim biti tamno crvena,već crna s plavim odsjajem.

Eto,hvala vam puno curke i izvinite što vas gnjavim :*
CiCkava is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 20:55   #606
crno prima na crveno bez problema. višeputa prelazila iz jedne u drugu, i ovdje nije trebalo nikakvog blajhanja.
moj savjet je neka biljna boja, probaj potražiti po temi boje za kosu ili tamo pitati za savjet
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 19:02   #607
heej cure(i decki) samo da se javim bila sam kod frizerke i napravila mi je blajh kupku i stavila neku ljesnjak nijansu i primilo je predivno kosa mi je malo suha sad (osteceni dio mi je osisala i to mozda cm-dva) i preeezadovoljna sam rekla mi je stavljat maske za kosu i drzat nekih 15-20 min svaki put kada perem kosu i iduci put kad se farbam da ne stavljam smede nijanse nego medium blond da bi mi ispala ova bojica eto konacno sam zadovoljna i hvala vam na savjetima
pikol1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 22:09   #608
Bok cure

Ovak, farbam se u crno, imam frčkavu kosu, a zasad koju god crnu sam stavila, imala je neki smeđi odsjaj i uopće nije ispala skroz crna crna kako ja želim.

Probala sam neku frizerkinu crnu koja je ispala smeđa , Loreal excellence noir, i Palette crnu, koje su imale smeđi odsjaj

Ja želim ovakvu, i ne znam koja bi mi tak ispala. Čitala sam da ona plavo crna bude jaaaako tamna, ali kad sam pitala frizerku, rekla mi je da je ne stavljam jer mi ne bi dobro prekrila sijede (imam 22 g i dosta sijedih ).

Što bi mi vi preporučile, da pomiješam crnu i tu plavo crnu, ili?

Koja marka boja ispadne ovako crna kao na slici? Jer mi je fakat zlo od tog smeđeg odsjaja

Znači ne želim "prirodnu" crnu kaj mi frizerka oće stavit, nego baš crnuuuuu garavu.
__________________
Permanentna insuficijencija satisfakcije i perspektive.
Octica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 23:05   #609
Bok, ja sam dosta bila ful crna i nikad mi dovoljno crno Uglavnom, za postic takvu bas garavu garavu definitivno bolje uzet plavo crnu, taj plavi odsjaj se brzo ispere a ostane bas crna crna... i ne vidim zasto ti ne bi pokrila sijede ako uzmes bas farbu, ne preljev ili nesto tako polutrajno .. Od samih farbi, probaj naci Selective, Majirel ili tako nesto profi...ako ti nije dostupno od ovih tipa dm/kozmo itd.cini mi da u Mulleru ima par farbi koje su kao intenzivno crne, ne znam ti sad tocno firmu, to sam usput negdi vidila... eto...sretno
__________________
Mi sagli smo glave u strahu da bit će još gore, i bit će, jer sagli smo glave... a ljubav živi... I kucnut će ćas kad će doći po nas i kad te pita ti reci i digni svoj glas... da ljubav živi...
Vernona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2013., 14:15   #610
Quote:
Vernona kaže: Pogledaj post
Bok, ja sam dosta bila ful crna i nikad mi dovoljno crno Uglavnom, za postic takvu bas garavu garavu definitivno bolje uzet plavo crnu, taj plavi odsjaj se brzo ispere a ostane bas crna crna... i ne vidim zasto ti ne bi pokrila sijede ako uzmes bas farbu, ne preljev ili nesto tako polutrajno .. Od samih farbi, probaj naci Selective, Majirel ili tako nesto profi...ako ti nije dostupno od ovih tipa dm/kozmo itd.cini mi da u Mulleru ima par farbi koje su kao intenzivno crne, ne znam ti sad tocno firmu, to sam usput negdi vidila... eto...sretno
E baš to što kažeš, nikad nije dovoljno crna
Ok, puno ti hvala, baš ću otići u Muller pogledati te boje, pa probati naći nekaj kaj će, bar se nadam, biti baš ful crno.
I jedna cura koja je imala tak garavo crnu kosu da nisam mogla vjerovati da je to moguće (a koju ne poznam al sam je haltala na stanici da mi kaže koja je to marka boje da ispadne tako crna ) mi je rekla da je stavila od Palette plavu noć.
Da, koristim baš trajne boje.
Glupa frizerka koja me spriječila da kupim plavu noć, i glupa ja koja sam je poslušala

Al da, voljela bi da mi još koja cura koja ima sijede kaže ako koristi trajnu plavo crnu boju, dal dobro prekriva sijede ili...?
__________________
Permanentna insuficijencija satisfakcije i perspektive.
Octica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 14:07   #611
Kako znati da imam crveni pigment?????
noemi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 22:44   #612
Crna kosa ! :)

Pozdrav dame!
Nedavno sam prvi put svoju smeđu kosu obojila u crnu,mada sam koristila tamnije nijanse smeđe,na nagovor prijateljice koja mi je rekla da će sigurno biti tamnija.Ali ,i nakon najtamnije smeđe,(koristila sam Loreal prodigy) opet nisam bila zadovoljna..Voljela bih imati crnu ali bez da boja izgleda onako umjetno,neka prirodna crna..upravo sam se ofarbala Syossom 1-1 nijansa , pa ću vidjeti kakva će ona biti,jer sam u potrazi za bojom koja izgleda donekle prirodno,koja ne šteti kosi i koja se više-manje ne ispire ( toliko) .
Pa,vi koje ste crnke,pričajte,koje su vas boje razočarale,koje oduševile,koje ne preporučujete a koje preporučujete i zašto
__________________
You don’t have a soul, Doctor. You are a soul.
Tandara97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 00:15   #613
Heej. I ja se bojam sa Syoss crnom bojom, i ok mi je jer mi se manje ispire od ostalih a prije sam se bijala s Garnier bojama, i one su mi super samo sto mi nekako brzo ode boja.
dunjs is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 11:25   #614
Quote:
Tandara97 kaže: Pogledaj post
Pozdrav dame!
Nedavno sam prvi put svoju smeđu kosu obojila u crnu,mada sam koristila tamnije nijanse smeđe,na nagovor prijateljice koja mi je rekla da će sigurno biti tamnija.Ali ,i nakon najtamnije smeđe,(koristila sam Loreal prodigy) opet nisam bila zadovoljna..Voljela bih imati crnu ali bez da boja izgleda onako umjetno,neka prirodna crna..upravo sam se ofarbala Syossom 1-1 nijansa , pa ću vidjeti kakva će ona biti,jer sam u potrazi za bojom koja izgleda donekle prirodno,koja ne šteti kosi i koja se više-manje ne ispire ( toliko) .
Pa,vi koje ste crnke,pričajte,koje su vas boje razočarale,koje oduševile,koje ne preporučujete a koje preporučujete i zašto
Ja sam vec 10 godina crna, i nekako bih se uvijek vracala Garnier crnoj boji jer mi je ona najtrajnija, Paletteova mi je primjerice najgora jer mi se najprije ispere od svih. Nisam probala sa Wellom, ali navodno je njihova dobra. Ali ja imam problem sa svojom crnom kosom da mi na neku foru uvijek izbije crveni odsjaj
Sand001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 18:45   #615
Od garniera kosa bude meekana ja sam imala problem s crvenim odsjajem dugo, ali prije sam se bojala crveno pa je zato izbijalo. A palette mi spali kosu. Definitivno je najgora.
dunjs is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 21:38   #616
vec postoji tema o crnoj kosi
Tonnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 19:30   #617
e i ja se vratila u crnke,nakon dugo godina blajhanja i farbanja raznim bojama,dosadilo mi,i smedju kad stavim poslije 15 dana primjetim izrast i to me u zadnje vrijeme uzasno nerviralo a i dosadilo mi tako cesto farbanje,tako sam si i unistila kosu,nema mi druge nego crna biti hahahha.a i svi kazu da mi najbolje stoji crna,zato sto imam dosta tamne oci,skoro crne i crne obrve,a najljepse mi je vidjet zensku s zelenim ocima i ginger kosom.smrc smrc
moonlight777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 01:43   #618
Jeste koristile možda kakvu kanu u crnoj boji a da je valjalo?
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 14:44   #619
kak se zove ona nijansa crne koja ima ljubičasti odsjaj i od kojeg proizvođača se može naći na policama u drogerijama, nisam ju vidjela u DM-ovima.... uglavnom svi imaju crnu crnu ili crnu s plavim odsjajem.... a mene baš zanima ta crna s ljubičastim odsjajem
__________________
...ya agarraste por tu cuenta las paaaaaaarrandas, paloma negra, paloma negra, dónde andarás...
majoneza88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 15:51   #620
Nisam dugo vidjela nigdje sa baš ljubičastim odsjajem,a i plavi je rijedak,u Dm ga nisam vidjela u zadnje vrijeme,dok je u Plodinama bilo.
Pegina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:29.