Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2013., 20:57   #1001
Quote:
ksovic kaže: Pogledaj post
Ima li još tih lampi iz Lidla negdje za kupiti? Obišao sam ih nekoliko po Zagrebu, imaju još nekih biciklističkih stvari neprodanih ali lampe nisam vidio.
Jucer sam vidio na Jankomiru
__________________
Carpe Diem!
cserer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 00:01   #1002
Jedna stvar na koju treba paziti kod te lampe je da do kraja sjedne na nosač i da se ne odlomi ona plastika koja je fiksira. Ako sklizne, leti u komade.
zgdust is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 00:31   #1003
kod mene već preko godinu i pol stoji dobro i svijetli dobro.
a da ne govorim da ovoj zadnjoj crvenoj iz tog istog paketa nisam nikad promijenio baterije, a vozio sam barem 30-40 sati po noći
stefek20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 09:49   #1004
Quote:
bruno1024 kaže: Pogledaj post
razočarat ću te, ali 18650 li-ion sa 4000mah ne postoji (kapacitet ovisi o struji pražnjenja).
jedino kinezi lijepe svakakve cifre na baterije koje nemaju veze s mozgom. zato i velim, koji $ više i dobiš pristojnu bateriju poznatog proizvođača s kapacitetom koji je i naznačen na njoj.

više o baterijama tu.
hvala na info-u, nisam posebno trazio samo sam vidio da ih ima... nećemo sada ulaziti u teoriju, no, sumnjam da ne postoji baterija tolikog kapaciteta .. ta izjava ti je pretjerana :-P nešto što nije komercijalno eksploatirano ne znači da ne postoji :-P

Zadnje uređivanje budaletic : 28.09.2013. at 10:45. Reason: tipfeler koji bode u oči
budaletic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 10:41   #1005
mišljenje koje je zasnovano na limitiranom broju korištenih lampi :-P

lampa iz lidla je fenomenalna, no stilski ne paše uz svaki bicikl i to joj je velika mana za nekog tko želi "zaokružiti priču" izgleda bicikla.. i nemoj prodavati sada priče o funkcionalnosti jer kada kupuješ nešto ono mora imati odličan omjer funkcionalnosti i dizajna, a ne samo jedno od toga

kako si napao moj izbor, uzvraćam :-P

1. savjet ti je promašen jer mi par frendova ima one jeftine lampe za dolar dva i svi su super zadovljni njima. Dok meni recimo one svjetle preslabo i zbog toga mi ne pašu.
2. zašto da zaboravimo? zbog toga što si ti kupio plastičnu jeftinu lampu sa 7 modova i morao si je popravljati? daj molim te.. lampa koju sam ja preporučio je već odvezla 100 km noćne vožnje (od čega cca 40 km makadama prepunog rupa gdje ne biraš trasu u kojoj izbjegavaš rupu nego trasu koja ima najmanju rupu) i stalno mjenjam modove jer mi nekad treba bolja rasvjeta nekad slabija.. još sam zadovoljniji nego kada sam prije par tjedana pisao preporuku...uz nju je došao i originalni nosač za bicikl koji lampu drži cijelo vrijeme fiksiranu ... napravljen je od neke tvrde gume koja je u jednom komadu i dojam je da nema šanse da će se ikada "rasklimati"
3. ovo ti je jedini generalno dobar savjet ;-)
4. opet daješ mišljenje/savjet na osnovu svojih potreba i korištenja. Taj zoomable dio je meni osobno fenomenalan jer većinu vremena mi ne treba osvjetljenost 6 m u širinu i 30 m ispred, Ta vozim bicikl ne šleper... i da, konstantno mjenjam fokus, niti najmanjeg problema s tim.. niti vidim da će ga biti..

cijeli dio sa savjetima ti je promašen jer si se bazirao na iskustvu koje ti imaš za svoje potrebe, a generalizirao si...

da, lidl lampa je fenomenalna, extremno sam zadovoljan njome, ali da je idealna uopće nije. Da se razumijemo, ni ova sa ebaya koju sam kupio nije idealna, ali je dojam da je zbilja kvalitetne izrade i izvana i iznutra (rastavio sam je), meni super izgleda na biciklu i preporučam je svakomu kome treba rasvjeta za vožnju u potpunom mraku, a opet ide i po dobro osvjetljenim putevima..
Sigurno je da će netko sa njom biti nezadovoljan, ali taj/ta ili ima "sreće" da je dobio neispravan primjerak (a to je moguće kod kupovine bilo čega) ili nije pogodio šta mu treba..
jedina stvar koja meni smeta kod te lampe je što prilikom mjenjanja modova moraš odvriti sve modove da bi se vratio na početni (ima ih 6, 3 razine stroboskopa i 3 razine stalnog osvjetljenja), no u generalnom dojmu to je samo mala mrljica...

na kraju ću ja tebi dati savjet :-P generalizirati na osnovu korištenja jednog primjerka određenog modela zbilja ispada ograničeno (ne vrijeđam, nego ukazujem na dojam koji ostavlja). To zapravo vrijedi u svakoj sferi iskustva pojedinca. Stoga, nemoj generalizirati svoja iskustva kada daješ savjete ;-)

i naravno da više neću polemzirati oko ovoga jer doista jest besmisleno, ali zbog načina na koji si pisao svoje "savjete" sam morao reagirati na krajnje asertivan način :-)

Quote:
čaplja89 kaže: Pogledaj post
Davnih dana sam naucio da se na forumima ne isplati raspravljat pa cu evo samo reci svoje misljenje.

Konkretno, lampa iz lida o kojoj govori Arash's friend je daleko bolja od ove. Ne po jacini, vec po pitanju namjene.
Ove ebay lampe su dobre, no treba znat kupiti dobru. par savjeta:

1. 4-5-6$ lampe zaboravite(gledajte kategroiju 10$+, bez shipinga)
2. sve sto ima 3+ moda zaboravite
3. baterije punite s kvalitetnim punjacem
4. sve ove zoomablte pizdarije ne uzimajte

evo vec 2-3 lampe su prosle kroz moje ruke gdje sam popravljao da ne prebacuju modove. Ove gluposti sto imaju 7 modova vec nakon par mj ako se koristi kak spada se elktronika rastima, kontakti popuste i mašala, imas lunapark dok vozis.

Niti jedna ta lampa ne bi izdrzala torturu kao ova iz lidla a kamoli specijalizirane biciklisticke lampe iz jednostavnih razloga. nabacali su previse sranja(5+ modova) i to nije lampa za biciklizam.

Da,da...sad ce doci njih 10ak na ovaj post i reci kako im ta i ta lampa radi odlicno vec godinama. No iznimke potvrduju pravila jel
budaletic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 16:08   #1006
Quote:
budaletic kaže: Pogledaj post
cijeli dio sa savjetima ti je promašen jer si se bazirao na iskustvu koje ti imaš za svoje potrebe, a generalizirao si...

bla bla bla


...na kraju ću ja tebi dati savjet :-P generalizirati na osnovu korištenja jednog primjerka određenog modela zbilja ispada ograničeno ....
Prvo da ponovim...

Quote:
čaplja89 kaže: Pogledaj post
Davnih dana sam naucio da se na forumima ne isplati raspravljat pa cu evo samo reci svoje misljenje.

a onda da ukazem jos jednom:

Quote:
čaplja89 kaže: Pogledaj post
Da,da...sad ce doci njih 10ak na ovaj post i reci kako im ta i ta lampa radi odlicno vec godinama. No iznimke potvrduju pravila jel
sve vise je suvisno


ps.
Dakako, dalo bi se izkvotati niz felera iz tvog posta poput ovog:
Quote:
budaletic kaže: Pogledaj post
2. zašto da zaboravimo? zbog toga što si ti kupio plastičnu jeftinu lampu sa 7 modova i morao si je popravljati? daj molim te..
i sasjec ih u korjenu no onda se opet vracamo na moj prvi citat samog sebe u ovom postu
zivio!

Zadnje uređivanje čaplja89 : 28.09.2013. at 16:13.
čaplja89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 14:47   #1007
Quote:
maxkuki kaže: Pogledaj post
Otišao mi je nosač za trelock ls 312 pa mi sad treba novo zadnje svjetlo,nebih kupovao nešto preskupo,a gledao sam recimo ovo:

http://keindl-sport.hr/oprema/1685-b...-straznja.html

one male bljeskalice sam isto gledao,ali mi se čine preskupe.Jel zna netko jel valjda ono navedeno svjetlo ili da pogledam nešto drugo?

Već sam imao Sigma Cuberider,neko za 40kn iz interspara,Cannondale hindsite ultra i trelock ls312 pa mi se ova "zvučnija" imena i nisu pokazala nešto kvalitetna...

EDIT:Neću kupovati preko interneta
Samo mali update,po preporuci gospona fossila sam mislio kupiti bontragerovo svjetlo,ali ga u rog jomi nemaju(a na web stranica ga ima) pa sam morao uzeti nešto od torcha te sam se odlučio za ovo ,dođe 50 kn i svjetli dosta jako,ne izgleda nešto kvalitetno,no za tu cijenu nemogu očekivati više.Za sada sam zadovoljan pa ćemo vidjeti koliko će izdržati..
__________________
Being second is to be the first of the ones who lose.

Ayrton Senna

Zadnje uređivanje maxkuki : 29.09.2013. at 14:49. Reason: Tipfeler
maxkuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 17:52   #1008
Quote:
maxkuki kaže: Pogledaj post
Samo mali update,po preporuci gospona fossila sam mislio kupiti bontragerovo svjetlo,ali ga u rog jomi nemaju(a na web stranica ga ima) pa sam morao uzeti nešto od torcha te sam se odlučio za ovo ,dođe 50 kn i svjetli dosta jako,ne izgleda nešto kvalitetno,no za tu cijenu nemogu očekivati više.Za sada sam zadovoljan pa ćemo vidjeti koliko će izdržati..
Sva tri primjerka, od kojih su dva na treking biciklima, a jedan na specki - rade bez problema . Jedna lampa je stara par mjeseci, a dvije - dvije godine ili više.... mislim da nemaš razloga za brigu
"fosil" is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 23:06   #1009
Jesam te ja pozvao na raspravu? Nisam...
to tvoje "sjeckanje" lici na ono..ja sam jedini pametan svi ostali su glupi..
ne, ovo nije rasprava..nego ti odgovaram cisto zbog ostalih forumasa kojima doista treba preporuka, a ne filozofiranje...

P.s. feler koji spominjes... zar zbilja nisi shvatio sto sam htio reci? Ostao sam bez riječi. ...
Quote:
čaplja89 kaže: Pogledaj post
Prvo da ponovim...




a onda da ukazem jos jednom:



sve vise je suvisno


ps.
Dakako, dalo bi se izkvotati niz felera iz tvog posta poput ovog:

i sasjec ih u korjenu no onda se opet vracamo na moj prvi citat samog sebe u ovom postu
zivio!
budaletic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 03:22   #1010
Pozdrav ekipa! Danas sam vidio jednog tipa i on je imao neke vjerovatno led diode na zbicama ledeno plave boje,to jos nisam vidio kod nas pa me zanima zna li netko gdje bih to mogao nabaviti? Predobro je izgledalo i lik je bio vidljiv i dosta upecatljiv... Nadam se da cete mi moc reci gdje bih to mogao kupiti...
matejOS-1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 07:57   #1011
Ebay, DX ili Njuškalo.
Radi se ili o led ventilu ili o svjetlu koje staviš među žbice.
__________________
Object reference not set to an instance of an object
akoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 11:17   #1012
Lezyne - 30 % u dsg-u...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 09:47   #1013
Evo, dobrovoljac je obavio posao i moja zbirka biciklističkih lampi je obogaćena za još jedan primjerak - onaj desni . Svjetlosni snop je nešto ujednačeniji nego na lijevoj, trebala biti zgodnija za osvjetljavanje područja ispred bicikla - dok lijeva bolje osvjetljava na veću udaljenost. Isprobavano navečer s balkona - test na biciklu tek slijedi .
Zahvaljujem dobrovoljcu - kojeg ovdje ne imenujem, da mu ne natovarim još "mušterija" za vrat

"fosil" is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 13:06   #1014
Punjivi ulošci

Nadam se da postam na pravu temu!
Ostale mi baterije viška:
Ultrafire 3,7 Volt 1200mAh tip AA
Pa ako kome zatreba neka mi se javi u inbox!


Nele26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 13:41   #1015
Quote:
Nele26 kaže: Pogledaj post
Nadam se da postam na pravu temu!
Ostale mi baterije viška:
Ultrafire 3,7 Volt 1200mAh tip AA
Pa ako kome zatreba neka mi se javi u inbox!
ne bi se štel mešat, ali ovo možda po dimenzijama jest jednako AA formatu baterije, ali to nikako nisu AA baterije zbog napona od 3,7V.
__________________
manje filozofije, više vožnje...
turbo sport karta #1, #2, gore lijevo klik na strelicu
bruno1024 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 14:17   #1016
Za to mislim treba i drugi punjać, ne za klasične AA baterije
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 18:29   #1017
Za ove koji tvrde da je imati prednje + zadnje svijetlo tj bljeskalicu skupo:
http://www.buyincoins.com/item/37427.html

Ciklokomp prodajte ili poklonite, no kako god, nemojte biti neosvjetljeni fantomi, molim vas
dUG1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 19:57   #1018
Samo napomena: BuyInCoins su sporiji od DXa što se dostave tiče. Od njih sam dosad uvjerljivo najduže čekao na pošiljke....
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 20:19   #1019
Ja sam ove bljeskalice uzeo u dva navrata, odlično svijetle, dodju za 4 tjedna:

http://dx.com/p/2-led-3-mode-white-r...2-cr2032-51737
ksovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 20:35   #1020
Quote:
dUG1 kaže: Pogledaj post
nemojte biti neosvjetljeni fantomi, molim vas
potpis na ovo

budite vidljivi

u utorak na ljubljanskoj (oko 10 i pol navečer) sam skoro imala sudar s jednom neosvjetljenom biciklisticom na bike stazi....kako ju je auto osvijetlio, a ona nije imala rasvjetu, nije bila vidljiva i izbjegla sam je u zadnji tren...dobro da nije bilo pješaka...

u krajnjem slučaju imajte one male bljeskalice - u intersparu dođe paket 20 kn (prednja + stražnja), ako vam je ostalo preskupo...bolje išta nego ništa...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:25.