Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2004., 20:57   #1
Gaia

Što mislite o Gaia teoriji?

Ja smatram da postoji određena količina "životne energije" - Gaie i svako novo biće koristi tu energiju za život.
Stonehead is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 23:10   #2
Stonehead: Ja smatram da postoji određena količina "životne energije" - Gaie i svako novo biće koristi tu energiju za život.

Prijatelju,
Govorim u dimenzijama kozmosa.
Ne samo da postoji Odredjena kolicina "zivotne energije" (Gaie) - vec postoji ODREDJENA KOLICINA Energije, u opcem smislu rijeci.

Uz to - u kozmosu postoji i OODREDJENA KOLICINA Materije - koja koristi Energiju (cija se kolicinska vrijednost ne mijenja).

A sad idemo na Zemlju.
I upravo zato: (u pocetku) vise ljudi - manje dinosaurusa, (a kasnije, dakle danas): vise ljudi - manje zivotinja i drveca...

I upravo zato... (pitaj Ivana i Nostradamusa...?).
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 14:04   #3
Quote:
delija kaže:
Govorim u dimenzijama kozmosa.
Ne samo da postoji Odredjena kolicina "zivotne energije" (Gaie) - vec postoji ODREDJENA KOLICINA Energije, u opcem smislu rijeci.

Uz to - u kozmosu postoji i OODREDJENA KOLICINA Materije - koja koristi Energiju (cija se kolicinska vrijednost ne mijenja).

A sad idemo na Zemlju.
I upravo zato: (u pocetku) vise ljudi - manje dinosaurusa, (a kasnije, dakle danas): vise ljudi - manje zivotinja i drveca...
To da postoji određena količina enegije u svemiru se unutar fizike ne dovodi u sumnju. Ali, unutar fizike i biologije...ne postoji takvo nešto kao 'životna energija' koja bi se razlikoval od nežive enrgije. A količina energije koja se nalazi unutar živih bića ne mora biti stalno jednaka. Po zakonima fizike bi svi živi organizmi mogli sasvim lijepo biti i mrtvi.
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 16:19   #4
nitko i ništa Ali, unutar fizike i biologije...ne postoji takvo nešto kao 'životna energija' koja bi se razlikoval od nežive enrgije.

delija:
Nakon onoga sta ja znam ne bih rekao.
Evo zasto.
(Sumnjam da ces u slijedece vjerovati, iako, izvini, to uopce nece biti vazno).

(U kozmosu) svakako i na planeti Zemlji djeluju:
1. ENERGIJA Anorganske materije, čiji je specifičan zadatak da djeluju SAMO na elementarne čestice atoma,

2. ENERGIJA Organske materije, koja djeluje SAMO na stanice, dakle na strukturne i fiziološke jedinice biljaka, životinja, čovjeka...

No to nije sve.

Atomi su takodjer podjeljeni na:
1. Atome koji imaju u svojoj Osnovnoj BITI Karakterni OTISAK Anorganske materije
i
2. Atome koji imaju u svojoj Osnovnoj BITI Karakterni OTISAK Organske materije

I za primjer - postoje molekule vode ciji karakter je Anorganski - i postoje molekule vode ciji karakter je Organski.

Dakle, A-voda se razlikuje od O-vode - iako, U ZAJEDNISTVU cine vodu.

Dalje se sve povezuje samo od sebe.

Veselo za znanstvo - zar ne?
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 18:20   #5
Lijepo, no čovjek pita za Gea hipotezu. To je jedna znanstvena hipoteza, unutar suvremene prirodne znanosti. Ako čovjek hoće ostati unutar te paradigme, onda moj odgovor stoji.
Ako neće, onda mu tvoj odgovor možda otvori put u neku drugu paradigmu.
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 21:47   #6
Da, s tim se slazem!
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 22:30   #7
Quote:
delija kaže:
I za primjer - postoje molekule vode ciji karakter je Anorganski - i postoje molekule vode ciji karakter je Organski.

Dakle, A-voda se razlikuje od O-vode - iako, U ZAJEDNISTVU cine vodu.
[/B]

Odkud ti to?
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 23:04   #8
Svakako ne iz skole!

Inace, da znas koliko godina i od koje Tocke (koja se nalazi na Vjecnom toku prolaznosti) studiram Beskonacnu prirodu - ne bi postavio ovo pitanje.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 11:47   #9
Quote:
delija kaže:
Atomi su takodjer podjeljeni na:
1. Atome koji imaju u svojoj Osnovnoj BITI Karakterni OTISAK Anorganske materije
i
2. Atome koji imaju u svojoj Osnovnoj BITI Karakterni OTISAK Organske materije

I za primjer - postoje molekule vode ciji karakter je Anorganski - i postoje molekule vode ciji karakter je Organski.

Dakle, A-voda se razlikuje od O-vode - iako, U ZAJEDNISTVU cine vodu.

Dalje se sve povezuje samo od sebe.

Veselo za znanstvo - zar ne?
Daj mi malo to pojasni.
Recimo, čovjek se napije vode. Kako ja to zamišljam, u procesima izmjene tvari unutar njegova organizma neka molekula vode može ući u njegove stanice. (?)
Postaje li tad, po tebi, ta molekula nekeko drugačija nego prije? Postaje li time 'organska'?
Ili je već, dok je bila izvan organizma, bila'organska' pa naš organizam može primiti u sebe samo takve 'organske' a 'neorganske' ne može?
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 12:08   #10
Možda ljudi ne znaju što je Gea hipoteza?
Dakle, koliko se ja prisjećam:
Hipoteza kaže da Zemlja, pomoću živih organizama koji na njoj žive održava vlastitu temperaturu. Da nema života na Zemlji, da je ona puki neživi kamen na ovoj udaljenosti od Sunca na kojoj jest, temperatura bi bila značajno drugačija. Zanimljivo je to da je ta temperatura koju Zemlja sama održava upravo ona koja pogoduje razvoju života. Slično tome živi organizam održava svoju temperaturu na nekoj razini sve dok ne umre, npr. čovjek na ok 37 stupnjeva Celsiusovih. Dakle, Zemlja se u tom smislu ponaša kao živi organizam.
Sad, iz toga ljudi izvode svakakve zaključke: da je Zemlja osjetilna, da ima dušu, da ima svijest...Sve to već ne spada u Gea hipotezu kao znanstvenu, već je nova hipoteza. Osobito su neke new age feministice sklone tu hipotezu povezivati s nekim majčinskim kultovima, s krajem muške izrabljivačke kulture i sl. To dakako isto tako nije prirodoznanstvena hipoteza.
Meni su zanimljiva dva aspekta: ako Zemlja sama održava svoju živost, hoće li se nas (ljudi) riješiti kad za ozbiljno ugrozimo takvo stanje? Ili smo mi poput tumora, koji je nastao u nekom živom organizmu, a opet vodi taj živi organizam u smrt?
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 13:47   #11
Kao što je agent Smith rekao u Matrixu - Ljudi su virus.

trebali bi svi pred streljački vod
Stonehead is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 17:42   #12
nitko i ništa: : Daj mi malo to pojasni.
Recimo, čovjek se napije vode. Kako ja to zamišljam, u procesima izmjene tvari unutar njegova organizma neka molekula vode može ući u njegove stanice. (?)
Postaje li tad, po tebi, ta molekula nekeko drugačija nego prije? Postaje li time 'organska'?
Ili je već, dok je bila izvan organizma, bila'organska' pa naš organizam može primiti u sebe samo takve 'organske' a 'neorganske' ne može?


delija:
Ako si pametan čovjek koji se služiš sa zdravoseljačkom logikom onda će ti tekst koji slijedi biti dovoljan da shvatiš razliku kako naše stanice prepoznavaju A. vodu i O. Vodu.

(Izvod iz moje knjige na kojoj radim).
“…Nemojte da vas sve ovo navodi na pomisao da je to glupa predpostavka, jer ako pratite dostignuća današnje nauke ustanovit ćete da se sve više pojavljuju podaci iz kojih se vidi da je u prirodi sve šifrovano (cod-irano).
Tako se stanice u tijelu hrane po šifriranim vrijednostima (koje moraju biti, po frekvenciji, iste vrijednosti kao i molekule proteina, da bi te molekule hranile SAMO svoje stanice, dakle one koje u svojoj Biti titraju istim brojem titraja u određenom vremenu. .

Na ovo ću i treći puta spomenuti Dr. Günter Blobela, biologistu, (Rockfeller University, New York) koji je naučno ustvrdio da se Impulsom prepoznavaju molekule proteina sa stanicama (da bi molekule proteina hranile Samo one stanice koje su prepoznate - dakle da bi hranile Samo svoje stanice.
Evo, ukratko, objave Dr. Günter Blobela:
''Molekule proteina (bitne sastojine svake žive stanice) imaju Svoju ADRESU (adress tags), ili, šfrirane su pod Svojom ŠIFROM (zip codes) koja se manifestira u obliku Impulsa.
Putujući kroz stanice - transport se vrši putem mRNA - Impulse (signal sequence) JEDNOG broja molekula proteina "prepoznaje" JEDAN broj stanica.
Po prepoznavanju - prepoznate molekule proteina ostaju UZ MEMBRANE onih istoimenih stanica koje su prepoznale (svoje) molekule proteina - dok one molekule proteina koje Nisu prepoznate od stanica transportiraju se do onih istoimenih stanica koje će ih, po šifri, prepoznati.''
Jasno. ako je molekula proteina NEPREPOZNATLJIVA stanicama u tijelu - te molekule izlaze iz tijela ''nesazvakane''.
...

Eto, niko i ništa, to se dešava i s molekulama vode.

I na kraju, shvaćaš li da u prirodi SVE Materijalno što postoji MORA biti šifrirano (cod-irano).

Zadnje uređivanje delija : 24.01.2004. at 22:40.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 17:21   #13
Quote:
Stonehead kaže:
Kao što je agent Smith rekao u Matrixu - Ljudi su virus.

trebali bi svi pred streljački vod
polako, polako, kao sto to Ameri vele, speak for yourself. al ocito se bojish sam stati pred streljacki vod, pa, ajmo svi!
ljudi se precjenjuju da su opasnost za Zemlju..opasnost su samo sebi, i drugim vrstama zivotinja. no Zivot ce ici dalje i bez ljudi, mozda ce neke vrste nestati, kao do sad, ali ce nove nastati, kao do sada.
Zemlja zna povuci mjere za korigiranje ak nekaj izadje izvan ravnotezhe, i onda smo upravo mi, ljudi najranjiviji. zapravo ne treba nish ni delati, to je u prirodi stvari da tezhe ravnotezhi..ak nekaj izadje iz ravnotezhe,dolazi do reakcije, ciscenja, dok se ne postigne ponovo ravnotezha. ayurveda.
dakle nema potrebe za streljackim vodom, mozhe samo postojati odredjena nervoza ak se ne razumije Prirodu, i Zemlju. a ljudi, i sav Zivot je uvjek bil ugrozhena vrsta...vecina ih zhivi u iluziji da covjek vlada nad prirodom, kak su nas to ucili od osnovne skole, pa do sad..
no nisu svjesni..da je Zivot krhki..i klizak..poput kapljice vode na cvjetu Lotusa.

male klimatske promjene...mogu voditi do velikih promjena uvjeta zivota. pa josh prije 30 000 godina je izmedju Braca i Hvara bila dolina, i Cetina je ljepo tekla i tek dalje se ulijevala u more. kad je prestalo ledeno doba, i more pocelo rasti, ljudi su bili iznenadjeni..i blago receno, zateknuti. no onda nisu imalo znanstvena istrazivanja, tak da ih se more razmeti. ali danasnji, imaju nauku, istrazivanja, i opet se prave ignorantima..neki. "naucnici" na Zapadu vishe neg naucnici na Istoku.

slabljenje Golfske struje za par stupnjeva..i eto nam Danaca i Novezhana...iako, ak se to desi, budu svi jednoglasno preshli na Islam i zapalili i do Sahare..
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 17:29   #14
a propos...
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 12:52   #15
?

Quote:
delija kaže:
nitko i ništa [B](U kozmosu) svakako i na planeti Zemlji djeluju:
1. ENERGIJA Anorganske materije, čiji je specifičan zadatak da djeluju SAMO na elementarne čestice atoma,
2. ENERGIJA Organske materije, koja djeluje SAMO na stanice, dakle na strukturne i fiziološke jedinice biljaka, životinja, čovjeka...
Uf, u meni se odmah javio razum sa svim mogucim argumentima protiv neke "vis vitalis" teorije (iako intuitivno vjerujem da postoji nesto takvo). Naravno, zadrzavam ono malo zdravog razuma koji kaze da ne treba odbacivati sve samo zato jer trenutno ne mogu naci valjane argumente za takve tvrdnje...
Mozete li mi preporuciti kakvu literaturu u kojoj bih mogla naci vise o tome? Unaprijed hvala!
Shanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 15:36   #16
Quote:
Shanti kaže:
Uf, u meni se odmah javio razum sa svim mogucim argumentima protiv neke "vis vitalis" teorije (iako intuitivno vjerujem da postoji nesto takvo). Naravno, zadrzavam ono malo zdravog razuma koji kaze da ne treba odbacivati sve samo zato jer trenutno ne mogu naci valjane argumente za takve tvrdnje...
Mozete li mi preporuciti kakvu literaturu u kojoj bih mogla naci vise o tome? Unaprijed hvala!
Evo, i ovdje http://www.hfd.hr/ljskola/2002/tutis.pdf se mogu naći informacije koje potvrđuju moju davnašnju tvrdnju (kojoj su se čak i na ovom forumu.hr ismijavali "naši bajni forumački znanstvenici") da se razlikuju Anorganska i Organska energija.

Uostalom, ako malo "proGooglaš" po tražilici naći ćeš i ismijavanje ZDRAVIH ZNANSTVENIH MISLILACA koji još uvijek misle da su najpametniji na svijetu.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 09:06   #17
Quote:
Stonehead kaže:
Što mislite o Gaia teoriji?

Ja smatram da postoji određena količina "životne energije" - Gaie i svako novo biće koristi tu energiju za život.
Pa naravno, ne misliš valjda da je Zemlja 'mrtva materija' bez svijesti.

Postoji alternativa u znanosti koja se zove geomantija gdje se radi sa elementima prirode uglavnom u svrhu liječenja neravnoteže u njoj.

Marko Pogačnik kao poznati geomant dosta je pisao o svemu tome, pa si potraži njegove knjige.
__________________
Ja uopće ne tražim sreću, samo neki sklad isprekidan ekstazama. (FB)
Bruna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 15:52   #18
Question

....ako Lovelock (tvorac Gaja Teorije) smatra da 'zivot oblikuje okolinu' za razliku od darwinista koji kazu da 'okolina oblikuje zivot'.....zanima me kako gledati na slijedecu njegovu tvrdnju:

"Through the ceaseless activity of living organisms, conditions on the planet have been kept favorable for life's occupancy for the past 3.6 billion years. Any species that adversely affects the environment, making it less favorable for life's progeny will ultimately be cast out..
."

meni se cini da,onda, uopce nije bilo potrebe za covjekom - ako ista stetno utjece na Gaju - to smo mi?!
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 17:45   #19
Pa naglasak je na ''ultimately''... Mislim, ova naša tehnološka ''civilizacija'' traje koliko? Ovisi kako je poimamo od par stotina do par tisuća godina... Što je to za Gaijin životni vijek, komarac kojeg će spljoštiti kad postane preiritantan...
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2006., 18:41   #20
Quote:
nitko i ništa kaže:
Pa naglasak je na ''ultimately''... Mislim, ova naša tehnološka ''civilizacija'' traje koliko? Ovisi kako je poimamo od par stotina do par tisuća godina... Što je to za Gaijin životni vijek, komarac kojeg će spljoštiti kad postane preiritantan...
pa, kako onda tumaciti udar asteroida u Zemlju.... i nestanak dinosaura?...kako su oni bili ugroza za Gaju?!...kako,dalje, osim prilagodbe zivota okolini, tumaciti vrste koje su dosle iza?...recimo krtica nema oci - zato sto zivi pod zemljom i nisu joj potrebne, vec su razvijena ona osijetila, koja odgovaraju okolini u kojoj zivi....
ne kazem, da svi nismo satkani od iste 'zvijezdane prasine'...ali, to je nesto drugo...i da ne postujemo Zemlju, koja nas nosi...

Teorija u 4 rijeci 'Gaja' zvuci skoro magnetski privlacno...moram priznati...i vjerujem da ce ili vec ima puno sljedbenika iste...Gaja - jedinstveni organizam, sa svrhom...zvuci mi malo New Age...
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick

Zadnje uređivanje blue bird : 09.02.2006. at 20:23.
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:10.