Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2010., 13:03   #1
Fiat Stilo 1.9 JTD - potrošnja

razmišljam kupiti fiat stilo SW 1,9jtd ali govore mi da voli popiti,dali imate iskustava ili ga imate.Dali troši puno?
__________________
Prolij se po meni, budi sve sto zelim
L-carnitin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 13:37   #2
Quote:
L-carnitin kaže: Pogledaj post
razmišljam kupiti fiat stilo SW 1,9jtd ali govore mi da voli popiti,dali imate iskustava ili ga imate.Dali troši puno?
Mene bi eto zanimalo koliko je to "puno" a koliko "malo" na 100 km kad se definira prosječna potrošnja, pogotovo kad još znamo da se radi o srednjoj klasi gdje je dizel iste snage itekako štedljiviji od benzinske izvedbe u bilokojim uvjetima.
Potrošnja bi se trebala kretati između 6 i 8 litara na 100 km, i to bih se usudio i tvrditi a nisam nikad sjeo u taj automobil. Ako ti je i previše, nemoj niti kupovati automobil, jer cjepidlačenje 1 litra na 100 km je besmisleno, jer sa tako klimavim proračunom auto nije za tebe.
Neki tvrde da ima dizel te klase troši 5 litara, neki da im troši 10, no činjenica je da svi drukčije vozimo, imamo različite navike.
_ov3rflow_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 13:40   #3
njemu je očito sve puno.. Kupi bicikl onda..
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 13:43   #4
Nisi naveo koji 1.9 jtd te zanima 80 ks, 115 ks, 140 ks, frend kupio 1.9 jtd jučer natankao ga punog i dok smo došli do kuće cca. 100 km prosjek je bio 5,3, ali radilo se o modelu sa 5 vrata, a ne karavanu, za karavana očekuj oko 6 litara normalne vožnje.
Inaće jtd motori su jako hvaljeni i nisu veliki potrošaći.

Ja imam multijet fiatov 1.3 75 ks i u ljeti sa klimom se kreće od 4.5 - 4,7, a u jakoj zimi i do 5,2.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 18:31   #5
ako je SW onda po zimi očekuj oko 7 litara NORMALNE (čitaj: strpljive, penzionerske) gradske vožnje što nije puno usred zime i za karavana.
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 19:26   #6
Dizel gubi utrku sa modernim benzinskim motorima
mariob is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 20:44   #7
A ne gubi još, ne ne! Jer kada npr. dizel octaviju gaziš, troši 7,5, a kada TSI octaviu gaziš, može trošit i 12! Nije baš neka utrka, a još i prednost dizela u okretnom momentu..
Nisam vozio JTD ali o njemu čujem samo hvale.
finswimmer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 21:10   #8
A daj kako ne gubi? Trebaš ga vozit 10 godina kako bi ti se isplatilo... Ima nekoliko testova na youtube
mariob is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 23:45   #9
Quote:
mariob kaže: Pogledaj post
A daj kako ne gubi? Trebaš ga vozit 10 godina kako bi ti se isplatilo... Ima nekoliko testova na youtube
E sad zavisi šta uspoređuješ neki benzinski 60 ks i neki dizel 150 ks.

Meni na GP multiyetu je velika ušteda jer troši tri litre manje od 1.4 8 v znači na 100 km uštedim cca 24 kn., a na 100 000 km. ušteda je cca 24 000.


Ko se puno vozi njemu se isplati diesel u svakom pogledu. Ja imam diesela 75 ks i vuće predobro za tu snagu, a klimu skoro da ni ne osjeti, a kod benzinca je druga stvar.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 23:48   #10
Quote:
josip4 kaže: Pogledaj post
Meni na GP multiyetu je velika ušteda jer troši tri litre manje od 1.4 8 v znači na 100 km uštedim cca 24 kn., a na 100 000 km. ušteda je cca 24 000.
Kolika je razlika u cijeni između ta dva motora(za jednako opremljen auto)?
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 01:02   #11
A ne znam, gledam i20 koji sa 1,25 ccm potroši na otvorenom 5l benzina max a klimu isto ne osjeti... Pošto vozim auto od 160 ks koji je naspram ovoga gutač, svaki puta se oduševim kako mali ide. Kako su to skuhali nemam pojma.
prelazimo 10.000 km godišnje, katkad koju više ali to je to. I gdje je tu računica? nemamo ni računicu za plinski sustav
mariob is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 09:52   #12
Pa jel ti čovjek napisao! Ko se PUNO vozi! Ti se ne voziš tak puno i imaš mali štedljivi autić. Ali je činjenica da moj punto sa 60ks troši više nego Josipov Grande punto dizel sa 75ks.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 10:26   #13
Što znači puno se voziti? Po meni, ako je točka isplativosti na recimo 80.000km to je OK jer godišnje prelazim cca 18.000km i dizelaš mi se isplati nakon cca 4,5 godina. Nakon toga je zarada, a novi auto ćeš prodati najranije nakon 5 godina (realno za pretpostaviti). Sve se može proračunati s četiri osnovne matematičke operacije
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 11:11   #14
da imate pravo, no postoji (barem meni) jedna stvar koja će mi uvijek staviti dizel ispred benzinca (nažalost nije cijena, ali...), a to je okretni moment. Nisam pobornik jurnjave, a nisam u godinama da jurim s automobilom ali koliko god automobila sam u životu imao uvijek mi je dizel prirastao srcu.

Posebno me vesele Opelovi EcoFlexi... Tu sam stvarno zadivljen.
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 11:27   #15
Quote:
home edition kaže: Pogledaj post
da imate pravo, no postoji (barem meni) jedna stvar koja će mi uvijek staviti dizel ispred benzinca (nažalost nije cijena, ali...), a to je okretni moment. Nisam pobornik jurnjave, a nisam u godinama da jurim s automobilom ali koliko god automobila sam u životu imao uvijek mi je dizel prirastao srcu.

Posebno me vesele Opelovi EcoFlexi... Tu sam stvarno zadivljen.
Samo da kazem da se slazem za dizela, da taj moment stvarno daje zadovoljstvo u voznji. Ali za svakodnevnu voznju.
Puno ljepse mi je voziti benzinca kada se zazelim voznje..
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 11:47   #16
Quote:
jasmin16v kaže: Pogledaj post
Samo da kazem da se slazem za dizela, da taj moment stvarno daje zadovoljstvo u voznji. Ali za svakodnevnu voznju.
Puno ljepse mi je voziti benzinca kada se zazelim voznje..
Da slabiji disli zbilja nisu za jurcanje, mislim nisu ni slabiji benzinci(1.4 motori, izuzetak su tb benzinci) no eto u 2 se navuče 100km/h pa je dojam bolji neg u dieselu. U usporedbi jačih diesela i benzinaca stvari se približavaju jer bez obzira što diesel nema dugačke brzine, zat ima dovoljno snage da i u 4 čak i 5 brzini silovito poteže preko 100km/h tako da je brza vožnja zbilja jednostavna, jasno 300-400 dieselskih nm je optimum, može i više, još bolje.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 11:57   #17
A johny nisam ni ja mislio na 1.4 i 1.6 benzinske motore(tu neubrajam tb) nego malo sposobnije.
Sve stoji da dizeli silovito vuku od niskih okretaja ali sinoc kad sam se nakon nekoliko dana poganjao sa svojim benzincem(a malo prije toga je bio tdi 110ks) zaboravio sam na tdi-jev moment
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 12:05   #18
Quote:
jasmin16v kaže: Pogledaj post
A johny nisam ni ja mislio na 1.4 i 1.6 benzinske motore(tu neubrajam tb) nego malo sposobnije.
Sve stoji da dizeli silovito vuku od niskih okretaja ali sinoc kad sam se nakon nekoliko dana poganjao sa svojim benzincem(a malo prije toga je bio tdi 110ks) zaboravio sam na tdi-jev moment
Hehe, ma ok, al nisi fer. 1,9 tdi 110 ks nije dostojan protivnik 2.0 benzu, jasno neki tvrde da je, no šale se samo. 1.9 tdi ima samo nm koji nisu jedini presudni faktor no jasno znaš ti o čem se tu radi.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 13:21   #19
Rasprava bez zaključka..
I dizel i benzin su dobri na svoju stranu, ovisi o željama.
Otišlo je u off topic.
finswimmer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 13:44   #20
deja vu.

počelo je oko Stila, a prešlo u odnos dizel/benzin.

girling is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:14.