Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2008., 20:26   #1
Hidroponski uzgoj povrća!

Molio bih sve koji nešto znaju o takvoj proizvodnji da mi je malo opišu. Na kojoj bi površini tj, m2 u plastenicima bilo isplativo uzgajati povrče!
dayana5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 23:30   #2
Quote:
dayana5 kaže: Pogledaj post
Molio bih sve koji nešto znaju o takvoj proizvodnji da mi je malo opišu. Na kojoj bi površini tj, m2 u plastenicima bilo isplativo uzgajati povrče!
Minimalno 1000 m2,ali zaista minimalno.Ulaganja su ogromna,isplativost izvjesna ali ne na kratke staze kako većina koji kreću u to misle.
__________________
tkošto
salel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 17:32   #3
Hvala na odgovoru! Molio bih Vas da mi malo više približite ekonomsku stranu ulaganja. Nisam ni mislio na kratke staze! Mislim da je dugoročno dosta isplativo. Puno pozdrava!
dayana5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 14:18   #4
Quote:
dayana5 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru! Molio bih Vas da mi malo više približite ekonomsku stranu ulaganja. Nisam ni mislio na kratke staze! Mislim da je dugoročno dosta isplativo. Puno pozdrava!
Kao i sve u našoj poljoprivredi, problem nije u tehnologiji već u mogućnosti plasmana proizvoda. Za svaku tehnologiju, pa i hidropone, ima kvalitetnih stručnjaka ali za plasman proizvoda... takve gotovo da nisam vidio. I to je rak rana naše profesionalne poljoprivredne proizvodnje.
Evo jednog primjera: u HRV ima oko 100.000 proizvodnih stabala mandarina, koje gotovo nikada nisu gnojene sa dva važna elementa; bor i cink. Utrošak od oko 0,05 kn (iliti 5 lip.) po stablu za 1 tretman daje gotovo 10% veći urod (oko 1 do 1,5 kg više) što onda čini novih 120.000 kg ploda. Otkupna cijena im je oko 2,5 kn (država jamči i plaća premije) pa je to 300.000 kn novog prihoda a utoršeno je oko 5.000 kn. Pametnome dosta, itd., itd., mogla bi se knjiga o tome napisati. I kako je priča počela, kome sada prodati tih 120.000 kg više....
Akot te hidroponi zanimaju kupi tehnologiju a svoje vrijeme i mentalnu snagu troši na nastup na tržištu
bobostar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 14:47   #5
Quote:
dayana5 kaže: Pogledaj post
Molio bih sve koji nešto znaju o takvoj proizvodnji da mi je malo opišu. Na kojoj bi površini tj, m2 u plastenicima bilo isplativo uzgajati povrče!
Evo ja cijeli dan surfam i šaljem mailove sa istim pitanjima, ali bez uspjeha.

Pozdrav svim hidroponičarima !!!
__________________
Chai-nee
Cajno pecivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2008., 11:26   #6
Quote:
Cajno pecivo kaže: Pogledaj post
Evo ja cijeli dan surfam i šaljem mailove sa istim pitanjima, ali bez uspjeha.

Pozdrav svim hidroponičarima !!!
www.hzpss.hr rješenje tvojih problema
viridarium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:50.