Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2009., 09:35   #1
Drobilica za grane

Imate li drobilicu za grane, za vrtni otpad, koju, jeste li zadovoljni? Koliko to brzo radi?

Npr...
http://www.alko.com.au/garden/p_shredders_01.html

http://www.reviewcentre.com/reviews13074.html
strumf78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 21:44   #2
ja imam malcer, melje grane, kosi travu i zadovoljna sam s njim. naravno, slepa ga traktor, presretna sam kad krene malciranje nakon rezidbe ali mali super radi posao.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 09:09   #3
a sto sa teorijama da odrezano granje treba izbaciti iz vocnjaka/vinograda radi smanjenja sirenja bolesti?
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 10:22   #4
e pa sad ovak- za10 hektara nasada u punom rodu trebalo bi mi jako puno vrijednih ruku da sve to iznesu van. kud sa granjem? dva covjeka bi to trebala konstantno paliti, sirovo granje ne gori, dakle previse posla, preskup posao.

meni grane savrseno dodju kao gnojivo, tim vise, kad malcer prodje on ih samelje , maltene napravi piljevinu. inace, nakon berbe vocnjaci se tretiraju 3 puta bakrom sa dodatkom uree. urea pospjesuje truljenje lista, bakar tamani neke bolestine a prije kretanja same vegetacije radi se zastita-opet u bloku od 3 puta sa bakrenim pripravcima uz dodatak, po potrebi insekticida. ja imam vuceni malcer od 1 500 litara i znam da ce on bacati zastitno sredstvo i na zemlju, to ne mozes sprijeciti. nema sanse opstati nikakva bolestina, toga se ne bojim.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 18:55   #5
Ok, ali
Da sirovo granje ne gori sam i ja mislio dok nisam probao vjeruj mi, treba samo par rukohvata suhoga da se potpali pa da vidis kako svjeze gori ukljucivo i svjezi vrbovi furci promjera jedno 60-70 cm
Inace, ljudi u vinogradima koriste traktore sa jenostavnim prikljuckom kao kultivator za izvlacenje granja
Video: Izvlacenje granja
Takodjer, sto se tice gnojidbe granjem na vise sam mjesta procitao da to samo zakiseljuje zemlju. Navodno je jedno poznato gospodarstvo razvozilo kompost od piljevine po njivama pa su nakon par godina morali raditi kalcizaciju ....
Ako lazu ti izvori, lazem i ja ...

Zadnje uređivanje Smiljan_HR : 28.03.2009. at 19:02.
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 20:18   #6
ma smiljane, slazem se ja s tobom da bi bilo ekoloski najprihvatljivije sve te silne grane izvuc van i zapaliti. sve stoji. stoji i tvoja tvrdnja o kalcizaciji tla,ja ju jos nemam potrebe raditi, kemijska analiza je pokazala da u tlu ima svega u dovoljnim kolicinama.

ne znam koliko si citao radove dr. krpine. on je jedan od nasih jacih strucnjaka i kad god sam u nekoj nedoumici, zovem njega i gnjavim ga pitanjima i podpitanjima. dakle, stari doktor kaze slijedece-mala, grane samelji, imas jeftino gnojivo, medjured kosi, time takodjer radis zelenu prihranu, rad ruku svedi na minimum i nemoj od vocarstva praviti kvantnu fiziku. mlade grane savijaj kako sam ti pokazao, vocki daj hranu, vodu i zastitu i ne boj se. a ja slusam starog doktora ko boga. i znam da sve ono sto me naucio-naucio me jako dobro.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 10:21   #7
Ja sam mislio i na ovako nesto:
http://www.bystron.cz/obr/kudlanka/v/8.jpg

Vise slika...

http://www.bystron.cz/kudlanka.php
strumf78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 13:55   #8
Pozdrav forumašima.
Imam jedno pitanje ako netko ima drobilicu: može li ta drobilica usitniti slamu? Ali ne pretvoriti ju u prah nego nasjeckati na par cm duljne?
tom_tom is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 09:34   #9
Sjekačica slame

Quote:
tom_tom kaže: Pogledaj post
Pozdrav forumašima.
Imam jedno pitanje ako netko ima drobilicu: može li ta drobilica usitniti slamu? Ali ne pretvoriti ju u prah nego nasjeckati na par cm duljne?
Da,postoje sjekačice slame koje sjeckaju slamu na dužinu od 2-3 cm.Takve sjekačice koriste uzgajivači piliča.Bale slame sijeckaju da im je poslije lakše očistiti izmete a i u nakratko nasijeckanoj slami,mali piliči lakše se kreču.
Takve sijekačice proizvodi METAL-KO iz Svetog Urbana.

Maknuti detalji, adresa i broj mobitela.
Komini, pogledaj pravila podforuma. Komunikacija ovog tipa ide preko privatnih poruka.

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 22.06.2009. at 12:14. Reason: uklanjanje privatnih podataka
komini is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 13:23   #10
dodatak rijecima nase moderatorice; moze reklama, podaci broj mobitela i ostale divote. al prije toga se sve to skupa treba platiti. reklamiranje se naplacuje u svakom forumu pa tako i u ovom. jesam li u pravu? ( to naime mantram svakom forumasu koji zatrazi konkretne podatke o necemu a da isti budu vidljivi u postovima). ili grijesim. modice?
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 17:27   #11
Quote:
komini kaže: Pogledaj post
Da,postoje sjekačice slame...
Hvala, komini.
tom_tom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:23.