Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2009., 15:09   #1
Mlijeko, pšenica, grah = pušiona

isplativost proizvodnje u hrvata zanima me najniža isplata po litri mljeka od strane otkupljivača u podravini :1litra=0,58 kuna pa baš me zanima kolko će ta farma da opstane,uzimanje uzoraka mljeka rade nestručni ljudi na punktu dobivam stalno da mljeko nije za otkup normalno to tvrdi stručna osoba a veterinar izdao potvrdu da je mljeko potpuno u redu ,čije mišljenje da prihvatim,ma dobro ko jebe mljeko i krave ,pšenica cijena 0,78 pa čemu sijat pšenicu a rumunji i ukrainci idu s cijenom 0,60 do 0,65 pa kupimo od njih a svoju zemlju ostavimo pustu pišem gluposti, prijaviš da imaš pšenicu dobiješ poticaj a nigdje nema minimalne proizvodne kvote .cijena graha crveni u lupini 3 kune ali bit će i manje ma uvezimo iz kine,brazila ili neke egzotike jer kod nas se ništa ne isplati domače prehrambene firme ne otkupljuju od seljaka več uvoze i to je slika današnjeg sela.država baca novac na poticaje a stanje u poljoprivredi sve gore pa ispada da je poljoprivreda vreča bez dna ,i još ni blizu isplativa.kupujmo hrvatsko domače mljeko je najbolje ,proizvodi kamen sirać!!
mrkva666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 10:15   #2
Pa cijene su baš dobre.Nedostaje samo jedna nula ispred zareza.Ali šta je jedna nula? Ništa.
__________________
tkošto
salel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 18:08   #3
pih, iz istih razloga smo mi stavili ključ u bravu na svojoj farmi prije točno 3 godine...ništa se kod nas ne isplati proizvoditi kad postoje preveliki lobiji uvoza kojima ne možeš ništa ...i uostalom čini mi se da nam slijedi jedna Mađarska nakon ulaska u prekrasnu EU
peyote15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 18:14   #4
Ma kakvi uvozni lobiji, sto je vama... Cinjenica je da postoji visak ponude poljoprivrednih proizvoda nad potraznjom. Nema sto nego cijena padat. Previse se proizvodi, treba dakle smanjiti proizvodnju i trziste dovesti u balans.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:49.