Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2011., 00:23   #9021
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post

Za starije se ortodoncija placa.
100% cijena?

pa od kud mi 22000 kn za aparat i to studentu ?
grizli is offline  
Old 20.04.2011., 09:21   #9022
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
100% cijena?

pa od kud mi 22000 kn za aparat i to studentu ?
pa ima i jeftinijih aparata..
https://www.forum.hr/showthread.php?t=13572 na prvom postu su cijene i ima puno ljudi koji su platili aparatić, sigurno ti netko može preporučiti svog ortodonta, samo si prvo dobro pogledaj što ti je sve uključeno u terapiju

i da,vađenje konaca zbilja ništa ne boli da sam tražila anesteziju, stvarno bi me bilo sramota xD očito da se to meni brat odlučio osvetiti za neke stvari,pa me mali pošteno uplašio...ccc...
malla4 is offline  
Old 20.04.2011., 15:56   #9023
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
100% cijena?

pa od kud mi 22000 kn za aparat i to studentu ?
A cuj, ortodoncija je jedna od najsklupljih grana stomatologije, svugdje. Zao mi je sto prije, dok si imao pravo preko soc, nisi dosao kod strucnjaka koji bi elegantnije rijesio tvoj problem. Inace, ove neke "bijele" varijante su skuplje, razvikanije ordinacije su skuplje itd. Da se proc i za manje, no opet su to veliki novci, cca 2000eura + . Ako si zainteresiran, imas pm
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Old 20.04.2011., 21:57   #9024
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
A cuj, ortodoncija je jedna od najsklupljih grana stomatologije, svugdje. Zao mi je sto prije, dok si imao pravo preko soc, nisi dosao kod strucnjaka koji bi elegantnije rijesio tvoj problem. Inace, ove neke "bijele" varijante su skuplje, razvikanije ordinacije su skuplje itd. Da se proc i za manje, no opet su to veliki novci, cca 2000eura + . Ako si zainteresiran, imas pm
Nego problem je u tome sto neznam jel "fiksni aparat" moze da se koristi ako je gužva među zubima, lako je ravnat zube ako izmedju zubi ima praznog mjesta, a u mom slucaju 2-gi zub tiska 1-vi i desni prvi je dosao ipod lijevog prvog tj nisu svi u liniji. Cini mi se da nije moguce da svi budu u liniji jer nema mjesta... pa se ja pitam moze li fiskni aparatic oupce siriti recimo prva 2-3 zuba prema van da se stvori mjesto.. da se prvi zub poravna
onaj aparatic koji sam dobio s 14-15 godina stavljao se svaku noc i trebao je siriti zube prema van i to sve zube dak da bude mjesta dovoljno.. takav aparatic mi je bio pre neugodan za nošenje ...
grizli is offline  
Old 20.04.2011., 23:08   #9025
Imam problem već godinama sa jednom šesticom.Naime popravljam ju još od osnovne škole,i plombe sam mjenjala već sto puta.
Zadnji put mi je ispala prije jedno godinu i pol,stavila crnu plombu i držalo je nekoliko mjeseci.Onda je opet pala,i kod privatnika sam odlučila to otići izvaditi,nije dao nego mi je i on opet malo pobrusio i zatvorio sa bijelom.
Stajalo je nekih 7 mjeseci i opet mi je ispala plomba,ali ovaj put se i dio tog zuba odlomio.Dakle imam samo ogromnu rupu,okolo stijenku koja je pukla i sad mi se to klima da će kao ispasti.Naručila sam se za petak ujutro zubaru.
Zanima me,ako netko zna šta će sad opet raditi sa zubom?Ima li to uopće šanse spasiti?
Netko mi kaže da će mi most nekakav raditi( ja se pitam na čemu,jer kad se odlomi do kraja ovaj dio koji mi sad visi skoro ništa od zuba neće ostati).Za sada me ništa ne boli.
Također vas molim koliko će to sve koštati kod socijalne zubarke,jer razmišljam da odem privatniku.I tako i kod socijalne plaćam većinu toga.
__________________
Nisu sale za umove male
vibica is offline  
Old 21.04.2011., 01:30   #9026
Quote:
vibica kaže: Pogledaj post
Imam problem već godinama sa jednom šesticom.Naime popravljam ju još od osnovne škole,i plombe sam mjenjala već sto puta.
Zadnji put mi je ispala prije jedno godinu i pol,stavila crnu plombu i držalo je nekoliko mjeseci.Onda je opet pala,i kod privatnika sam odlučila to otići izvaditi,nije dao nego mi je i on opet malo pobrusio i zatvorio sa bijelom.
Stajalo je nekih 7 mjeseci i opet mi je ispala plomba,ali ovaj put se i dio tog zuba odlomio.Dakle imam samo ogromnu rupu,okolo stijenku koja je pukla i sad mi se to klima da će kao ispasti.Naručila sam se za petak ujutro zubaru.
Zanima me,ako netko zna šta će sad opet raditi sa zubom?Ima li to uopće šanse spasiti?
Netko mi kaže da će mi most nekakav raditi( ja se pitam na čemu,jer kad se odlomi do kraja ovaj dio koji mi sad visi skoro ništa od zuba neće ostati).Za sada me ništa ne boli.
Također vas molim koliko će to sve koštati kod socijalne zubarke,jer razmišljam da odem privatniku.I tako i kod socijalne plaćam većinu toga.
idi privatniku....po onome sto mogu iz teksta zakljiciti, da se spasiti, ali to treba jako kvalitetno napraviti. Socijalni nemaju ni materijale i vremena za takve stvari.
Chain is offline  
Old 21.04.2011., 19:20   #9027
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
Nego problem je u tome sto neznam jel "fiksni aparat" moze da se koristi ako je gužva među zubima, lako je ravnat zube ako izmedju zubi ima praznog mjesta, a u mom slucaju 2-gi zub tiska 1-vi i desni prvi je dosao ipod lijevog prvog tj nisu svi u liniji. Cini mi se da nije moguce da svi budu u liniji jer nema mjesta... pa se ja pitam moze li fiskni aparatic oupce siriti recimo prva 2-3 zuba prema van da se stvori mjesto.. da se prvi zub poravna
onaj aparatic koji sam dobio s 14-15 godina stavljao se svaku noc i trebao je siriti zube prema van i to sve zube dak da bude mjesta dovoljno.. takav aparatic mi je bio pre neugodan za nošenje ...
Da se ali takve stvari ti nitko sa sigurnoscu ne moze reci preko foruma. Odes lijepo na pregled i specijalist ti kaze koje su ti opcije
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Old 22.04.2011., 04:04   #9028
Zaboravite trakice(koristila sam Crest koje su kao najbolje,pa opet ),preskupa izbijeljivanja i slicno.

Moja preporuka: 3% vodikov peroksid za kucnu upotrebu(ima ga svaka ljekarna,kosta bocica 10 kn).

Danas sam dvaput njime isprala usnu supljinu(samo ga ne treba progutat,i drzat u ustima par minuta)i vec vidim razliku .Mogu si mislit kakvi ce rezultati bit za koji tjedan .

Potpuno je neskodljiv,odobren od zubara(preporucaju ga nanijeti na cetkicu,ili koristiti za ispiranje usta),dezinficijens i izbjeljivac,nista ne peče i jeftin je .


U klinikama zube izbjeljuju 30-40 postotnim H2O2,ovaj je samo 3 postotni,dakle trebat ce mu kojih mjesec dana(ne preporuca se vise od jednom u dva dana,makar nitko nije otrpio nikakve posljedice ako ga je koristio i cesce).

SVE U SVEMU,najte se prodavati zubarima,VODIKOV PEROKSID
__________________
Ne znam sto hocu,al znam kad TO dobijem
Me,myself and I is offline  
Old 22.04.2011., 11:53   #9029
Spašavanje zuba

Imam problem s donjim zubima, lijeva i desna 6-ica.

Stomatolog mi je rekao da ne zna da li će ih uspiti spasiti, naime da ne zna da li je već proces u njima, pa me poslao na slikanje zuba.
Rekao je da će se možda morati i vaditi ako je proces već u zubu.

Da li je moguće spasiti zub (npr. čak ako je zub ima proces).
Pročitao sam za endodonciju zuba kojim se zub puni.
Znam da ako vadim zub, da će mi se ćeljust početi spuštati a to ne bih volio.

Ima li neki način da zub ostane odnosno neko rješenje za to?

Hvala unaprijed
Ivan455 is offline  
Old 22.04.2011., 12:20   #9030
Quote:
Ivan455 kaže: Pogledaj post
Imam problem s donjim zubima, lijeva i desna 6-ica.

Stomatolog mi je rekao da ne zna da li će ih uspiti spasiti, naime da ne zna da li je već proces u njima, pa me poslao na slikanje zuba.
Rekao je da će se možda morati i vaditi ako je proces već u zubu.

Da li je moguće spasiti zub (npr. čak ako je zub ima proces).
Pročitao sam za endodonciju zuba kojim se zub puni.
Znam da ako vadim zub, da će mi se ćeljust početi spuštati a to ne bih volio.

Ima li neki način da zub ostane odnosno neko rješenje za to?

Hvala unaprijed
ima...endodoncija
ciscenje i punjenje korijenskih kanala, i takve stvari se u pravilu rjesavaju naravno bez vadenja
Chain is offline  
Old 22.04.2011., 12:38   #9031
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
ima...endodoncija
ciscenje i punjenje korijenskih kanala, i takve stvari se u pravilu rjesavaju naravno bez vadenja
Wow, super.

Znači donja 6-ica se također može puniti.

Da li se u tom slučaju stavlja kruna na taj zub?

Hvala
Ivan455 is offline  
Old 22.04.2011., 13:13   #9032
Quote:
Ivan455 kaže: Pogledaj post
Wow, super.

Znači donja 6-ica se također može puniti.

Da li se u tom slučaju stavlja kruna na taj zub?

Hvala
ovisno koliko je ostalo zuba i kakva je konfiguracija toga stoje ostalo...ako je pukao, gdje je pukao, gdjei kako ide pukotina...ovisi o puno stvari
ne mora ici, ali ako fali dobar dio zuba, preporucam krunicu
Chain is offline  
Old 22.04.2011., 13:43   #9033
Quote:
Ivan455 kaže: Pogledaj post
Wow, super.

Znači donja 6-ica se također može puniti.

Da li se u tom slučaju stavlja kruna na taj zub?

Hvala
nekakav prosjek uspjeha liječenja upaljenog zuba kod specijalista endodoncije je oko 97%.Mislim da ti to sve govori.Ako je upala u pitanju i neko ti ga hoće zbog toga vaditi ili idi kod specijalista endodoncije ili kod nekog stomatologa privatnika koji je dobar u endodonciji.I nema razlike između 6-tice,3-ice ili nekog drugog zuba po pitanju liječenja (osim naravno 8-ica di je ipak malo problematičnija situacija)
__________________
Ali opravda se Mudrost pred svom djecom svojom
Paraklet is offline  
Old 22.04.2011., 15:12   #9034
Quote:
Paraklet kaže: Pogledaj post
nekakav prosjek uspjeha liječenja upaljenog zuba kod specijalista endodoncije je oko 97%.Mislim da ti to sve govori.Ako je upala u pitanju i neko ti ga hoće zbog toga vaditi ili idi kod specijalista endodoncije ili kod nekog stomatologa privatnika koji je dobar u endodonciji.I nema razlike između 6-tice,3-ice ili nekog drugog zuba po pitanju liječenja (osim naravno 8-ica di je ipak malo problematičnija situacija)
Hvala vama i Chain-u.

Da li tako napravljen zub ima određeni vijek trajanja, da li je podložan karijesu i pucanju?

Hvala unaprijed
Ivan455 is offline  
Old 22.04.2011., 16:07   #9035
Quote:
Ivan455 kaže: Pogledaj post
Hvala vama i Chain-u.

Da li tako napravljen zub ima određeni vijek trajanja, da li je podložan karijesu i pucanju?

Hvala unaprijed
takvi zubi su sami po sebi nešto krhkiji od vitalnih a i kad se liječi korjen tada se ukloni nešto tvrdog zubnog tkiva da se zub može izliječiti pa se zub time dodatno oslabljuje.Tako da bi ti svakako poreporučio da na njega staviš keramičku krunu.Jer 6ica je zub koji na koji djeluju jake žvačne sile pa je dobro da ga se krunom ojača a ako je sve urađeno kako treba mogao bi potrajati dosta godina(10,15,20,...)
__________________
Ali opravda se Mudrost pred svom djecom svojom
Paraklet is offline  
Old 22.04.2011., 19:03   #9036
Quote:
Ivan455 kaže: Pogledaj post
Imam problem s donjim zubima, lijeva i desna 6-ica.

Stomatolog mi je rekao da ne zna da li će ih uspiti spasiti, naime da ne zna da li je već proces u njima, pa me poslao na slikanje zuba.
Rekao je da će se možda morati i vaditi ako je proces već u zubu.

Da li je moguće spasiti zub (npr. čak ako je zub ima proces).
Pročitao sam za endodonciju zuba kojim se zub puni.
Znam da ako vadim zub, da će mi se ćeljust početi spuštati a to ne bih volio.

Ima li neki način da zub ostane odnosno neko rješenje za to?

Hvala unaprijed
Evo i ja sam imala proces na donjoj šestici, stomatologinja kod koje sam prve bila preporučila mi je vađenje zuba, ja sam otisla na Stomatoloski faks (sa uputnicom) i evo nakon 3x odlaska tamo izliječili su mi zub i sad samo trebam staviti krunicu. Tako da se ne moraš brinuti, sigurno će ti uspjeti spasiti zub samo trebaš otići. Sretno!
Daisy28 is offline  
Old 22.04.2011., 20:33   #9037
evo čitam vas, shvatila sam da je umnjake najbolje vaditi na stomatološkom fakultetu..

dal se tamo treba naručivat?? koliko se čeka otprilike??? kakav je postupak (daje se lokalna, koliko treba da rana zacijeli, šavi)

hvala na odgovorima!!!
Mario&Petra is offline  
Old 22.04.2011., 20:57   #9038
Quote:
Mario&Petra kaže: Pogledaj post
evo čitam vas, shvatila sam da je umnjake najbolje vaditi na stomatološkom fakultetu..

dal se tamo treba naručivat?? koliko se čeka otprilike??? kakav je postupak (daje se lokalna, koliko treba da rana zacijeli, šavi)

hvala na odgovorima!!!
Nemoj se ljutiti ali da si citala onda bi znala odgovor na sva ova pitanja. Stvar je individualna - isto je samo da dobijes anesteziju nakon koje nista ne boli i savove skidas za 7 dana. I svejedno je gdje ih vadis, Dubrava, SF...


Quote:
Me,myself and I
Danas sam dvaput njime isprala usnu supljinu(samo ga ne treba progutat,i drzat u ustima par minuta)i vec vidim razliku .Mogu si mislit kakvi ce rezultati bit za koji tjedan .
Ajde super pa nam javi! Mozda da poslikas sad i za koji tjedan? Ovo da se nakon jednog ispiranja usta s 3% hidrogenom vidi razlika...hm, prilicno revolucionarno, ne znam kako to vec nekome nije palo na pamet?
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Old 23.04.2011., 14:53   #9039
Quote:
Me,myself and I kaže: Pogledaj post
Zaboravite trakice(koristila sam Crest koje su kao najbolje,pa opet ),preskupa izbijeljivanja i slicno.

Moja preporuka: 3% vodikov peroksid za kucnu upotrebu(ima ga svaka ljekarna,kosta bocica 10 kn).

Danas sam dvaput njime isprala usnu supljinu(samo ga ne treba progutat,i drzat u ustima par minuta)i vec vidim razliku .Mogu si mislit kakvi ce rezultati bit za koji tjedan .

Potpuno je neskodljiv,odobren od zubara(preporucaju ga nanijeti na cetkicu,ili koristiti za ispiranje usta),dezinficijens i izbjeljivac,nista ne peče i jeftin je .


U klinikama zube izbjeljuju 30-40 postotnim H2O2,ovaj je samo 3 postotni,dakle trebat ce mu kojih mjesec dana(ne preporuca se vise od jednom u dva dana,makar nitko nije otrpio nikakve posljedice ako ga je koristio i cesce).

SVE U SVEMU,najte se prodavati zubarima,VODIKOV PEROKSID
Je li ovo moze potvrditi netko od zubara s grupe?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Old 23.04.2011., 15:01   #9040
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Je li ovo moze potvrditi netko od zubara s grupe?
I mene isto interesira što kažu forumaški stomatolozi na tu temu!
Daisy28 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:28.