Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2015., 14:08   #1
Kvalitetna poljoprivredna zemljišta u HR 2-5 km od mora

Pozdrav, u potrazi sam za kvalitetnim poljoprivrednim zemljištem veličine max. 1 hektar 2-5km od mora jer nas zanima bavljenje kombinacijom turizma + poljoprivrede

Nažalost, nisam agronom a jako me zanima koje bi lokacije bile među ponajboljima u HR za dotično (omjer kvalitete - cijene - uloženog rada). Bio sam i Istri i tamo izgleda jako lijepo sve ali i skupo istovremeno i čini se da mi da vode ima posvuda po unutrašnjosti pa od poljoprivrede dosta vrsta uspijeva i nema nekih gadnijih nepogoda tipa suše, požari i sl. ali je opet dosta skupo ...koje druge lokacije u HR 2-5km od mora bi po vama bile ponajbolji izbori?
Jel postoje nekakve studije/ispitivanje tla i sl. sa svim pokazateljima?
Razmišljamo o maslinama, lješnjacima itd. ali smo otvoreni i za druge ideje...

Hvala puno, pozdrav
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 15:46   #2
Što podrazumijevaš pod kvalitetnim zemljištem?
Mislim, terško ćeš naći kvalitetu na kršu 5 km od mora.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 16:20   #3
Ravni Kotari - zemlja bolja od Slavonske, a od mora 2 - 5 km taman kako ti odgovara. mislim da bi i dobru cijenu mogao pogoditi.
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 16:56   #4
Ravni Kotari su ipak malo dalje od 5 km.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 17:19   #5
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ravni Kotari su ipak malo dalje od 5 km.
nisu...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 17:42   #6
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Što podrazumijevaš pod kvalitetnim zemljištem?
Mislim, terško ćeš naći kvalitetu na kršu 5 km od mora.
Quote:
ajajas kaže: Pogledaj post
Ravni Kotari - zemlja bolja od Slavonske, a od mora 2 - 5 km taman kako ti odgovara. mislim da bi i dobru cijenu mogao pogoditi.
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ravni Kotari su ipak malo dalje od 5 km.
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
nisu...
Hvala...jel može lista sela najbliže moru na koja mislite - baš gledam google maps
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 18:04   #7
Quote:
brazilac 5 kaže: Pogledaj post
Hvala...jel može lista sela najbliže moru na koja mislite - baš gledam google maps
pridraga i taj dio oko novigradskog mora
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 16:18   #8
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
pridraga i taj dio oko novigradskog mora
Uh, OK - hvala puno...a što je sa kvalitetnim poljoprivrednim zemljištem u npr. :
Murvica
Debeljak
Ninski stanovi
...jer su (barem po meni) bolje turističke destinacije od Pridrage?

Jer, nas zanima bavljenje kombinacijom turizma + poljoprivrede...dakle, lokacija mora biti turistički poželjna a istovremeno i poljoprovredno kvalitetna, što je problematično, priznajem...
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 17:38   #9
Quote:
brazilac 5 kaže: Pogledaj post
Uh, OK - hvala puno...a što je sa kvalitetnim poljoprivrednim zemljištem u npr. :
Murvica
Debeljak
Ninski stanovi
...jer su (barem po meni) bolje turističke destinacije od Pridrage?

Jer, nas zanima bavljenje kombinacijom turizma + poljoprivrede...dakle, lokacija mora biti turistički poželjna a istovremeno i poljoprovredno kvalitetna, što je problematično, priznajem...
Pridraga nije turistički poznata ali je vrlo atraktivna jer su se tamo ljudi bavili upravo poljoprivredom a ne turizmom. Recimo ja se kupam na plaži koja je nasuprot ušča krke. Nije dovoljno atraktivno sumljam....
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 12:31   #10
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Pridraga nije turistički poznata ali je vrlo atraktivna jer su se tamo ljudi bavili upravo poljoprivredom a ne turizmom. Recimo ja se kupam na plaži koja je nasuprot ušča krke. Nije dovoljno atraktivno sumljam....

Pridraga nije atraktivna ali je zemlja (pre)skupa. a mora li biti baš tako blizu mora, jer recimo danas je samo Jupiter daleko sve je ostalo relativno. Ovo govorim jer možeš naći zemlje za manje od oera u Ravnim Kotarima.
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 12:51   #11
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Pridraga nije turistički poznata ali je vrlo atraktivna jer su se tamo ljudi bavili upravo poljoprivredom a ne turizmom. Recimo ja se kupam na plaži koja je nasuprot ušča krke. Nije dovoljno atraktivno sumljam....
Koja rijeka se uljeva u Novigradsko more Krka ????
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 21:08   #12
Quote:
jenki zj kaže: Pogledaj post
Koja rijeka se uljeva u Novigradsko more Krka ????
zrmanja, lapsuz
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 21:21   #13
Možda čovjeku nije bitno ali moram mu reći da u okolici Novigradskog mora žive preostali Srbi i dotepenci bosanci
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 14:28   #14
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Pridraga nije turistički poznata ali je vrlo atraktivna jer su se tamo ljudi bavili upravo poljoprivredom a ne turizmom. Recimo ja se kupam na plaži koja je nasuprot ušča krke. Nije dovoljno atraktivno sumljam....
kako se zove plaža?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 14:43   #15
Quote:
brazilac 5 kaže: Pogledaj post
Uh, OK - hvala puno...a što je sa kvalitetnim poljoprivrednim zemljištem u npr. :
Murvica
Debeljak
Ninski stanovi
...jer su (barem po meni) bolje turističke destinacije od Pridrage?

Jer, nas zanima bavljenje kombinacijom turizma + poljoprivrede...dakle, lokacija mora biti turistički poželjna a istovremeno i poljoprovredno kvalitetna, što je problematično, priznajem...
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Pridraga nije turistički poznata ali je vrlo atraktivna jer su se tamo ljudi bavili upravo poljoprivredom a ne turizmom. Recimo ja se kupam na plaži koja je nasuprot ušča krke. Nije dovoljno atraktivno sumljam....
Quote:
ajajas kaže: Pogledaj post
Pridraga nije atraktivna ali je zemlja (pre)skupa. a mora li biti baš tako blizu mora, jer recimo danas je samo Jupiter daleko sve je ostalo relativno. Ovo govorim jer možeš naći zemlje za manje od oera u Ravnim Kotarima.
Quote:
jenki zj kaže: Pogledaj post
Možda čovjeku nije bitno ali moram mu reći da u okolici Novigradskog mora žive preostali Srbi i dotepenci bosanci
Osim ajde recimo ne-atraktivne lokacije probleme vidim i u požarima, građenju centra za gospodarenje otpadom u Biljanima Donjim, minski sumnjivim područjima itd.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/cak-...prosla-1014247

http://www.zadarski.hr/teme/clanak/i...-iz-eu-fondova

http://www.slobodnadalmacija.hr/Zada...5/Default.aspx

...tako da pomalo me odbija područje Ravnih Kotara za bavljenje dotičnim...a ova sela bliže moru koja sam naveo gore mi sad isto ne zvuče naj, naj...ne znam.
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 17:32   #16
A da kupiš neki otočić blizu obale i navezeš na njega zemlje i građ materijala, onda imaš sve?
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 19:43   #17
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
kako se zove plaža?
Nadam se da si skužila da je kriva rijeka, riječ je o zrmanji a plaža je Telica. Tako ju zovu domači.. Ma nije to ni plaža u srcu sezone na njoj je 10 ljudi uvrh glave i svi smo familija...
http://i.imgur.com/VMpDQCu.jpg
i da do nje se prolazi kroz minsko polje (navodno)
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 17:15   #18
Kupi na Pelješcu , ionako neće most još dugo ...
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 11:23   #19
Quote:
brazilac 5 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, u potrazi sam za kvalitetnim poljoprivrednim zemljištem veličine max. 1 hektar 2-5km od mora jer nas zanima bavljenje kombinacijom turizma + poljoprivrede

Nažalost, nisam agronom a jako me zanima koje bi lokacije bile među ponajboljima u HR za dotično (omjer kvalitete - cijene - uloženog rada). Bio sam i Istri i tamo izgleda jako lijepo sve ali i skupo istovremeno i čini se da mi da vode ima posvuda po unutrašnjosti pa od poljoprivrede dosta vrsta uspijeva i nema nekih gadnijih nepogoda tipa suše, požari i sl. ali je opet dosta skupo ...koje druge lokacije u HR 2-5km od mora bi po vama bile ponajbolji izbori?
Jel postoje nekakve studije/ispitivanje tla i sl. sa svim pokazateljima?
Razmišljamo o maslinama, lješnjacima itd. ali smo otvoreni i za druge ideje...

Hvala puno, pozdrav
Ja bih ti preporučio obrnutu: jako puno jeftine zemlje uz more.
Moraš ionako kupiti minimalno 3 hektara da bi mogao nešto graditi.
Na jednom hektaru smiješ sagraditi samo spremište za voće. A turizam možeš zaboraviti.
A kvalitetna zemlja recimo u Ravnim kotarima ili velikim otocima nije baš jeftina. A pogotovo ne 3 hektara u komadu !!

Evo primjer jedne megaparcele uz more na mome otoku:
http://www.njuskalo.hr/image-w920x69...a-79194985.jpg

Velika parcela uz mora površine 4 hektara gdje je moguće dobiti građevinsku dozvolu za tkz. OPG imanje , površine 400 m2.
Također i mogućnost izgradnje veza.

Ovdje se možeš baviti uzgojem koza. Te dobiti poticaje za kozarstvo plus poticaji za 4 hektara pašnjaka.
Treba samo staviti ogradu okolo i napraviti nadstrješnicu. Ova površina je dovoljna za 20-30 koza.
Ne moraš biti ovdje cijelo vrijeme prisutan jer koze se snađu same. Normalno, ako ih držiš samo zbog mesa. Mužnja je druga stvar.

A turizam ? Evo primjera što tu možeš sagraditi: http://www.aalto.hr/en/architecture/opg-banovic

Uvjet je imati minimalno 3 ha.

Zadnje uređivanje krena : 10.03.2017. at 11:44.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:21.