Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2017., 15:08   #1
Zg - Zadar - Autocesta vs Stara cesta

Pozz. za par dana idem do Zadra, krenuo bih negdje u noci .

Zanima me, sta se vise isplati, ici autocestom, ili starom cestom?

Osobno mi je dosta monotono ici autocestom, iako naravno brze stignes...
Kolika je cestarina do Zadra?

Do ZG bih ipak isao autocestom, ali dalje sam mislio starom cestom,ali ako nisu neke velike guzve..

I kad se najvise isplati ici autocestom, kad nisu kolone ? hvala
Mali Narko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 15:16   #2
Jesi uplatio HAK obiteljsko ili Oryx asistenciju?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 15:37   #3
zasto? .. nemam nista od toga.. racunam da cu oko 5 ujutro biti u ZG, kakve su guzve ujutro na autocesti vs stara cesta?
Mali Narko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 15:43   #4
U tjednu nisu guzve..al su veče na AC. Guglaj si cestarinu..ja opičio po staroj D1 uz waze navigaciju radi kamera..između 10-01. Ka Zg sam ipak po AC.

Ugl..5 šlepera i 5 automobila..išao u četvrtak.
Ovisi kakav si vozač i koliko poznaš staru cestu. AC je sigurnija ali i skuplja.
__________________
da?
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 15:51   #5
Samo sam jednom isao starom cestom , prije skoro 10 god, do Splita, nije bilo lose, neki 8 mjesec...

Jbg racunam da mi auto starom cestom trosi nekih 8l, dok bi autocestom sigurno 10tak, pri 130 140 kmh... Plus cestarina nekih 120 kn
Mali Narko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 16:12   #6
Jedino ako si blesav starom cestom radi ustede od 200kn...

Ima policije po cesti pa samo jedno zaustavljanje ispadne skuplje nego auto cesta , uz to ima vise prometnih nezgoda i mozes uletiti u guzvu ... definitivno ljeti zaobidji staru cestu.

Poslano sa SM-G950F
ledozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 16:21   #7
ok, nisam razmisljao o policiji,, nista onda autocesta
Mali Narko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 16:28   #8
Quote:
Mali Narko kaže: Pogledaj post
ok, nisam razmisljao o policiji,, nista onda autocesta
Auto cesta i bez zurbe ...

Starom mozes proci ok ali postoji laka mogucnost za kolone , policiju itd ... kako te volja ali ja se nebi puno mislio...


Auto cestom si za 3 sata lagano u zadru uz stajanje negdi po putu na kavu a starom cestom ce se malo oduziti da ti sve bude idealno.

Auto putem izadješ u sred grada

Poslano sa SM-G950F
ledozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 16:33   #9
134kn ti je cestarina, ako ideš vikendom zaobidi I odi po staroj. Osobno vozim po staroj tu relaciju I po znakovima i nema straha
__________________
Hrky Prodaja:
hrki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 16:35   #10
idem sad cetvrtak navecer.. volio bih stici do zadra oko 10-12 ujutro
Mali Narko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 16:39   #11
Sve ovisi o stanju u prometu i gužvama na naplati, makar, ne vjerujem da ćeš imati problema jer ne ideš za vikend. Meni osobno je draže taljigati 60 konstantno nego voziti 140 i onda popušiti xyz vremena u koloni.

Van sezone se D1 da proći skroz solidnom brzinom.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 16:45   #12
A odakle ideš uopće? Ako ti do ZG treba koji sat pretpostavljam iz Slavonije. Ako ideš u Zadar autocesta je čisti gubitak, govoreći iz vlastitog iskustva. Puno platiš cestarine,čista pljačka pogotovo sad kad su je opet podigli. A policija i te priče su za naivne. Ličkom magistralom u 10 godina koliko idem možda sam 5 puta vidio patrolu. Uglavnom su kolone i voziš se prosječno 80-90 pogotovo na relaciji od Plitvica do Udbine. Jedino ako ti se nekud žuri pa jurišaš po 130 magistralom. Za cestarinu koliko ćeš dati u jednom smjeru imaš sigurno rezervar goriva kojeg nećeš potrošiti kao ne ideš autocestom. Nek se vozi tko hoće autocestom. Ja sigurno ne. Malo staneš u Rastokama,Plitivcama ako želiš, laganih 80 a izvan naselja 100-110 i vjerujem da nisam puno zakasnio za jurišnicima sa autocesta
drvokljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 16:50   #13
ma i meni, autocesta je dosadna pun k za voziti. Plus kolone mi ni ne pasu, bezveze se auto grije, ovo ono


idem iz slavonije, da, do Zg bi autocestom,a dalje sam u dilemi..
Mali Narko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 17:48   #14
Quote:
ledozd kaže: Pogledaj post
Jedino ako si blesav starom cestom radi ustede od 200kn...

Ima policije po cesti pa samo jedno zaustavljanje ispadne skuplje nego auto cesta , uz to ima vise prometnih nezgoda i mozes uletiti u guzvu ... definitivno ljeti zaobidji staru cestu.

Poslano sa SM-G950F
Kretensko razmišljanje!! Ja ću UVIJEK odabrati staru cestu umjesto autoceste! Ne zbog uštede (dobro, i to....), al mi je starom ljepše! Ak idem na more, nikud mi se ne žuri! Svako malo stanem, zbog Štrumfete. A ak se voziš NORMALNO kamere te ne diraju!

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 17:53   #15
Pa normalno vozim, samo me zanima da li policija zaustavlja ovako bezveze rutinski, ili samo zbog prekrsaja?
Mali Narko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 17:56   #16
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Kretensko razmišljanje!! Ja ću UVIJEK odabrati staru cestu umjesto autoceste! Ne zbog uštede (dobro, i to....), al mi je starom ljepše! Ak idem na more, nikud mi se ne žuri! Svako malo stanem, zbog Štrumfete. A ak se voziš NORMALNO kamere te ne diraju!

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Ja sam prosle godine putovao 11 sati starom cestom ...

Ovisi koje si srece ... stajao sam na 2 mjesta skoro 5 sati u autu ...nikad vise

Poslano sa SM-G950F
ledozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 17:57   #17
Quote:
Mali Narko kaže: Pogledaj post
Pa normalno vozim, samo me zanima da li policija zaustavlja ovako bezveze rutinski, ili samo zbog prekrsaja?
Najčešće kamera , prekoracenje brzine ...

Cesto znaju radovi biti itd ...

Idi auto cestom i nemas brige

Poslano sa SM-G950F
ledozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 17:58   #18
Koliko vidim ovih dana stoje i dulje na AC ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 17:59   #19
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Koliko vidim ovih dana stoje i dulje na AC ....
Ma ajde kad ti se naguze 2 slepera kod slunja pa 35 lagano uzbrdo 😂

Poslano sa SM-G950F
ledozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 18:01   #20
Starw cesta gotovo uvijek. Od kako je gotovo cijela rekonstruirana, bez loseg asfalta, i od kako su dignuta ogranicenja mrtvih sela od karlovca do korenice, razni josani, pecani i dr, gotovo da i nema ogranicenja ispod 60, a ako se i malo pozna ceeta, zna se gdje plavci cekaju...

Bez stresa, bez jurnjave 150 pa 5 km kolone, u Zadru si za 4 sata, uz kavicu na rastokama, vidikovac i sendvic na Velebitu i mirie smilja u nosu
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:02.