Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2017., 18:22   #441
Upotrebljavaš li napu? Kako dihtaju prozori i vrata prema van?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 08:00   #442
Da,koristimo napu...kuca je nova i prozori ne prepustaju zrak
__________________
...ALBUM...
baloncica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 21:45   #443
Ako su svi prozori dobro zatvoreni u prostoriji i upali se napa dok pec gori tada se u prostoriji stvara podtlak i izvlaci dim iz peci van u prostoriju. Dok napa radi trebalo bi jedan prozor na kipu otvoriti.
sime is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 19:50   #444
Imam možda tjedan dana neku peć proizvođača "Blist"i danas gledam ona jedna od ploči unutra (ne znam dal je šamot ili što) pukla po sredini.
Da li da idem reklamirati to ili?

Zadnje uređivanje the_bulk : 05.12.2017. at 20:58.
the_bulk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 20:07   #445
Peć od blista, ne kužim?

Ako je išta puklo, naravno da ćeš reklamirati.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 20:47   #446
Blist kao brand,firma.
the_bulk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 18:50   #447
bok društvo

da pitam znalce savjet...kuća, mrvu preko 60m2 stambenog prostora. Kuća/vikendica je u L. Nalazi se oko Čazme, uz samu šumu. Šuma udara na potezu sjever-zapad. Jugozapadni dio je "čist" prema kući...svega nekoliko voćaka.

- Desni dio L-a se sastoji od velike spavaće sobe (16m2) i boravka od 2 dijela (ukupno oko 28m2). Taj boravak je "prepolovljen" šankom i izgleda kao da su 2 prostorije. U tom dijelu kuće je visina plafona oko 2,35-2,40m.

- Lijevi dio L-a se sastoji od hodnika (2,50mx1m), kupaone (oko 5-6m2) i male sobice (oko 9,5m2).

U desnom dijelu je Amity 1 (dupla vrata/staklo) i radi sasvim ok. Iako, čim se zatvore vrata te sobe u tom dijelu, soba je poprilično hladna. Dimnjak je na jednom zidu te sobe, ali čim se manje loži, ohladi se jako, jako brzo.
Ali to mi nije problem.

Problem je manja soba u drugom dijelu kuće. Vlaži. Par ljudi mi je preporučilo da u nju stavim manju peć i da ona "ubija" tu vlagu i grije je. Jer od Amitya ne dolazi dovoljno topline do te sobe po noći. Po danu je još kolko tolko ok, ali čim padne plamen po noći, soba se rashladi dosta.
Plafon u toj sobi je na visini oko 210cm (tak je bilo kad smo kupili...). Ali to uopće nije bitno jer bude to soba za prespavat..

Na kući nema izolacije. Cigle i fasada (ne termo). Prozori su pretpotopni stari drveni, sa jednim staklom. A i to staklo je ono...jako tanko. To treba sve zadihtat dobro trakom. Upravo završen novi plafon. Daskanje, knauf, izolacija vunom od 5cm i folija. Svaki put kad se zagrije kuća, prozori se znoje više nego Mandžo u 90 minuta tekme

E sad...zanima me da li imate kakvu preporuku za manju peć za tu sobu?
Da odma prekinem priču tipa: "kaj ne pogledaš na Njuškalu?" Gledal i našel dosta toga kaj me zadovoljava, ali je problem da trenutno nemam keš lovu i bolje mi je uzet u dućanu na 12 rata nego za 300-500kn iz oglasa. I meni zvuči katastrofa, ali je stvarno tak

Znači bitno mi je da je čim jeftinija, a da je kvalitetom ok za to kaj nam treba. Gledal sam u Solaru peć Lava 6,5kW za oko 800kn. Čini mi se sasvim ok. I ima ova u Uradi24...Lava ima šamot unutra, a ovu sa linka ne znam...nema opisa, niko se ne javlja na telefon...i tak
E sad...čini mi se da Lava ima fakat malo ložište...ali iskreno, novi sam u tome i ne mogu ja to sam prosuditi...

I da, u toj sobi nema klasičnog dimnjaka, nego je u zidu rupa u kojoj je cijev i na to se spaja cijev i koljeno sa peći.

Nadam se da nisam zakompliciral s ovolkim postom
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 19:13   #448
Pogledaj "raketna peć" u prvu ruku bi zadovoljila, ali trebaš imati čim više cijevi u sobi jer one griju, a istu slažeš od cigle!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 19:39   #449
Uh...nikad čuo za to, ali vidim da ih nema u prodaji...jedino da mi netko složi...da li netko ima koga da radi takve peći...da se dogovorimo, pa vidimo što i kako? Može kontakt na PP...
Ovaj video baš pokazuje odlično kako funkcionira...da, baš izvrsno i baš bi volio tako nešto
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 19:48   #450
Trebaš dvije tri šamotne cijevi od dimnjaka, na to natakneš limene cijevi za dim (odabereš fifi koji paše). Ložište složiš od šamotnih cigli ili običnih i to je to - bez limarije! Za koji dan ću poslikati jednu!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 20:21   #451
E może...nabaci da vidim kako to izgleda. Hvala
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 08:32   #452
Samo da još pitam...to si mislio raketnu za cijelu kuću jel tak? Tek sad mi sinulo...jer sam krenuo od toga da tražim peć za malu sobu ili?
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 09:08   #453
Pa za sobu!
Potraži na otpadu kakvu peć-ku!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 17:51   #454
Poslao sam ti PP, da tu ne spamam temu...
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 18:39   #455
Ok...mislim da mi je sada skoro sve jasno. Zadnjih dana intenzivno gledam što i kako i imam neku ideju kako bi to trebalo izgledati.

Planiram složiti vodoravni dio L profila peći od šamotne cigle (zidati šamotnim maltom). Šamotnu cijev visine 1m planiram napraviti za okomiti dio L-a (spojiti 3 cijevi po 33cm šamotnim ljepilom) i oko toga još, po potrebi, obzidati šamotne cigle i između nasipati piljevinu.
Ako bude komplicirano, ostaviti samo cijevi, bez dodatnog obloga.

E sad...jedina enigma mi je kako na šamotnu cijev fi 14 spojiti cijev i koljeno fi 12 za dimnjak, da sve bude kako treba i da nema lufta?

I da...kako se čisti peć koja ima okomiti otvor na kraćem (vodoravnom) L dijelu? Kao ovdje na slici 4 ili 13 (od gore prema dole)...
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Zadnje uređivanje chillout23 : 22.12.2017. at 19:03.
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 09:21   #456
Evo jedno remek djelo od raketne
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 07:53   #457
Vjerujete li da je bukva najbolje drvo za ogrjev?

Bukofili se drže svoje teze kao pijan plota. Znate li koje kaloričnije drvo ili drvo gdje se dobiva više energije po uloženoj kuni od bukve. Zanima me učinak, zanemarite ljepotu plamena.
tom.bombadil is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 15:19   #458
Bukva i grab su najlošiji po kW/kg, a smreka i jela najbolji!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 15:55   #459
Po težini da, u pravu si a po volumenu budući da se drvo kupuje na kubike? Po meni, najbolja je agacija.
tom.bombadil is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 16:52   #460
Kaj nije isto jedan kubik bukve i smreke kada je kubik kubik?

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
neo1234 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:20.