Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2017., 00:51   #501
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
U pravilu bi para pod pritiskom trebala podignuti pipac ventila nakon nekog vremena, prolazeći pri tom sve jače pored njega. Ako je unutrašnjost ventila prljava od nakupljene masnoće onda će čišćenje pomoći. Dobro kaže Coffee da "drmanje" lonca pomaže do neke mjere.
Međutim, ako je velika gumena brtva oslabjela dobar se dio pritiska gubi pored te brtve pa se pipac ne može podignuti jer nema dovoljno pritiska.
Ako temeljito čišćenje nije pomoglo vrijeme je za novu brtvu.
Sve što si napisao/la (oprosti, znam te s foruma 140 godina već, ali nikad nisam uspjela zapamtiti jesi li muško ili žensko ) apsolutno stoji i potpuno je točno, ali i dalje nije sasvim jasno zašto bi se to događalo samo kad je lonac gotovo pun, a ne kad je prazniji. Barem meni to nema logike.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 10:32   #502
Meni također nema logike, čini mi se logičnije suprotno - što je lonac puniji tekućinom, to manji volumen treba ispuniti parom, i pipac bi se zapravo prije trebao podignuti.
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 13:36   #503
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Sve što si napisao/la (oprosti, znam te s foruma 140 godina već, ali nikad nisam uspjela zapamtiti jesi li muško ili žensko ) apsolutno stoji i potpuno je točno, ali i dalje nije sasvim jasno zašto bi se to događalo samo kad je lonac gotovo pun, a ne kad je prazniji. Barem meni to nema logike.
Quote:
BigDaddy kaže: Pogledaj post
Meni također nema logike, čini mi se logičnije suprotno - što je lonac puniji tekućinom, to manji volumen treba ispuniti parom, i pipac bi se zapravo prije trebao podignuti.
Ima logike. Kad je lonac "vrlo pun" para će brzo izvršiti pritisak na poklopac pogotovo ako uz pipac teško prolazi zbog nakupljene masnoće i ostale nečisti, pa ako je velika gumena brtva oslabjela, naći će svoj put...

Kad je lonac "malo pun" onda će pritisak pare postupno rasti te tako dati šansu pipcu da se digne

Glede spolne dvojbe, imam pipac a s ekspresima raznih fela družim se još od davne 1975. dok Pretis lonac nije imao pipac već metalnu "plesačicu" koja se vrtjela u taktu pare.
"Plesačica" je na sebi imala tri rupice...
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 15:42   #504
Uuuu, legendarni Emo Celje. Imam i ja jednoga na vikendici, ali nije više express, popustila guma, a rezervne nema... (ili možda ima negdje za kupiti?)

A doma trošim Lagostinin 9L, bez gume, kod kojega je poklopac kao opruga koja se stavi u lonac i nategne se, ima crveni pipac i za sada radi bez greške.
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 22:10   #505
Korkmazov 5l, bez gume na poklopcu. Poklopac je lagano zaobljen, jajastog oblika i "utisne" se u posudu s malo vježbe i malo više rotacije. Brzo se skuži.

Sam lonac je zbilja, zbilja težak i guštam kuhati u njemu i bez tlaka.
Kupljen u lonci i poklopci, zg, prije dva mjeseca za nešto malo manje od 400kn.
Zadovoljna.
OregicaO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 15:43   #506
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Imam Fisslerov lonac, ne mogu sad naći na stranicama kako bi se točno zvao, bio je onomad u konzumu na akciji, možda se netko sjeća.

Već neko vrijeme postoji problem* s loncem: kad stavljam nešto kuhati i ako voda u loncu zauzme nešto više od one oznake 1/2 (dakle, DEBELO ispod oznake max), lonac se neće "zaključati". Samo pušta višak pare; evo, sad sam stavila pureće vratove za juhu i više od pola sata sad već ne želi zaključati i početi postizati potrebni tlak.
Kad ima manje sadržaja unutra, dakle, kad se nešto dinsta i tekućine je do pola, onda se zaključa bez problema.

Kaj da radim? Nema mi baš smisla kuhati u ekspres loncu koji ne dohvati povećani tlak, pa opet moram kuhati sat i pol.

* - dopuštam da uopće nije problem u loncu, nego u činjenici da je meni ovo prvi ekspres lonac u životu i da, iako sam naučila Fisslerove upute <> napamet, ja radim nešto krivo. stoga se veselim svakom potencijalnom savjetu, jer kad sam već dala 600 kn za lonac, želim u njemu ekspresno i kuhati
Imam taj isti lonac i jako sam zadovoljna s njime. Jedino što mi još pada na pamet je da možda ne pojačaš plin na najjače pa ne može postići potrebnu temperaturu. Meni se to dogovilo kod prvog korištenja jer nisam stavila na najveći plamenik i najjaču vatru i nikako se nije htio zaključati baš kao i tebi.
Kad sam to skužila od tada nemam problema. Koristim ga oko godinu i pol jednom do 2 puta tjedno.
anchy87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 11:19   #507
evo, ako nekoga, zanima, ja si ga škicam, ali mislim da ga nebum uzeo. dolazi mi sou vide slj. godine i nemam mjesta za njega, ali super je cijena!

https://www.vivre.hr/p-952677/ekspre...4243&ch_type=1
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 19:00   #508
molim iskustva
hvala

https://www.lonciipoklopci.hr/oms-cl...18-0/pid/17954
Ivančica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 20:34   #509
Ivančice , meni taj linkani lonac izgleda dosta sumnjivo. Mislim da je uvijek bolje investirati nešto malo više novca i kupiti "ozbiljan" lonac koji može trajati godinama, ili što je najbolje traje i traje, jednog dana čovjek ga se naveliča i onda baci, a pritom je lonac još uvijek u odličnom stanju.

Ja sam prije nekoliko godina, možda 5-6-7 kupio doista odličan lonac od WMFa, proizveden u Njemačkoj, a podsjeća me na djetinjstvo i ostavlja dojam nekadašnjih proizvoda iz Zapadnje Njemačke, dok ovo novodobni lonci koji se proizvode u Kini, Bolgariji, Turskoj, Serbiji nalikuju proizvodima iz nekadašnjeg DDRa. Sjećam se da je cijena bila 120, možda 130 eura ali sam ga na nekoj odrezanoj akciji dobio za < od 100.









Iznenadio sam se kada sam prošle godine vidio u Mullery da prodaju sve rezervne dijelove za sve WMF lonce, što je +. Lonac je i danas kao nov.
Moja preporuka
Evo i linkić https://www.amazon.de/WMF-792639990-...BX0MAAFJFMFTJ6
Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 15:12   #510
Quote:
Mačak Gaston kaže: Pogledaj post
Ivančice , meni taj linkani lonac izgleda dosta sumnjivo. Mislim da je uvijek bolje investirati nešto malo više novca i kupiti "ozbiljan" lonac koji može trajati godinama, ili što je najbolje traje i traje, jednog dana čovjek ga se naveliča i onda baci, a pritom je lonac još uvijek u odličnom stanju.

Ja sam prije nekoliko godina, možda 5-6-7 kupio doista odličan lonac od WMFa, proizveden u Njemačkoj, a podsjeća me na djetinjstvo i ostavlja dojam nekadašnjih proizvoda iz Zapadnje Njemačke, dok ovo novodobni lonci koji se proizvode u Kini, Bolgariji, Turskoj, Serbiji nalikuju proizvodima iz nekadašnjeg DDRa. Sjećam se da je cijena bila 120, možda 130 eura ali sam ga na nekoj odrezanoj akciji dobio za < od 100.

hvala

Zadnje uređivanje L3go : 07.12.2017. at 13:34. Reason: img
Ivančica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 17:30   #511
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
...
Već neko vrijeme postoji problem* s loncem...

Samo prijavljujem da sam, čini se, uspješno riješila ovaj moj problem: izgleda da je bilo potrebno vrlo temeljito oprati sve dijelove sustava na poklopcu. Odšarafila sam sve ventile koji se daju skinuti, sve sam temeljito rastavila do kud se dalo rastaviti, pažljivo oprala i ponovo ga složila i sad se čini da OK radi. Nadam se da će tako i ostati
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 09:35   #512
Koliko se kuha sarma u expres loncu od AMC-a?
Gioia- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 07:40   #513
Pozdrav!

Spremam sebi i mami kupiti ekspres lonac. Razmisljala sam o ikeinom, ali bi radije kupila pravu, kvalitetnu stvar koja ce nas godinama dobro sluziti.

Imate preporuke za modele, marku i ducane?
doglover is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 14:15   #514
Quote:
doglover kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Spremam sebi i mami kupiti ekspres lonac. Razmisljala sam o ikeinom, ali bi radije kupila pravu, kvalitetnu stvar koja ce nas godinama dobro sluziti.

Imate preporuke za modele, marku i ducane?
Imam Fissler (blue liniju) sigurno 10 godina, kombinaciju "tave" od 4,5 l i lonca 8 l sa zajedničkim poklopcem, savršeni su. Kupljeni u https://www.bellaforma.hr/.

Imam i WMF lonac 4,5 l linija kao na Gastonovim fotkama, nije mi ni približno dobar kao Fissler.

Bella forma je znala imati dobre akcije pa provjeri.

Google izbacuje i npr. http://www.saturo.hr/537-fissler-eks...enski-dijelovi
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 23:16   #515
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Imam Fissler (blue liniju) sigurno 10 godina, kombinaciju "tave" od 4,5 l i lonca 8 l sa zajedničkim poklopcem, savršeni su. Kupljeni u https://www.bellaforma.hr/.

Imam i WMF lonac 4,5 l linija kao na Gastonovim fotkama, nije mi ni približno dobar kao Fissler.

Bella forma je znala imati dobre akcije pa provjeri.

Google izbacuje i npr. http://www.saturo.hr/537-fissler-eks...enski-dijelovi
Taj wmf mi je zapeo za oko dok sam prelistavala temu unazad i sad sam na mukama

Vjerujem iskustvu i preporuci, mozda jos koje misljenje se skupi pa krecem u soping iduci tjedan!
Hvala! ❤
doglover is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 16:10   #516
Okej, nakon jos malo surfanja i nakon kaj sam prespavala, odlučila sam se za Fissler ipak

Tweetee, molim pomoć:

Na što trebam obratiti pozornost kod kupnje?
Koju liniju posebno preporučaš?
Ova tvoja kombinacija mi se čini zgodna, s dva različita lonca. Doduše, ja bi za juhe i gulaše trebala malo veći lonac, minimalno 9 lit pa moram viditi kakvih kombinacija ima.

Možda neki dućani znaju imat akcije? Di ima za kupiti rezervnih dijelova, servis?

Nejdem ga kupiti odmah sutra, al uskoro se svakako spremam pa želim ići u kupnju s pravim info

Nije mali izdatak pa imam puno pitanja i molim da me se uputi ❤
doglover is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 08:40   #517
Quote:
doglover kaže: Pogledaj post
Okej, nakon jos malo surfanja i nakon kaj sam prespavala, odlučila sam se za Fissler ipak

Tweetee, molim pomoć:

Na što trebam obratiti pozornost kod kupnje?
Koju liniju posebno preporučaš?
Ova tvoja kombinacija mi se čini zgodna, s dva različita lonca. Doduše, ja bi za juhe i gulaše trebala malo veći lonac, minimalno 9 lit pa moram viditi kakvih kombinacija ima.

Možda neki dućani znaju imat akcije? Di ima za kupiti rezervnih dijelova, servis?

Nejdem ga kupiti odmah sutra, al uskoro se svakako spremam pa želim ići u kupnju s pravim info

Nije mali izdatak pa imam puno pitanja i molim da me se uputi ❤
Kao što rekoh, imam ih desetak godina pa nisam upoznata s aktualnim Fissler modelima. Blue point linija mi je savršena, provjeri koja linija ih je "naslijedila". Vitaquick izgleda slično.

Ne znam imaju li lonac veći od 8 l.

Stavila sam ti linkove u moj prvi odgovor i preporučila Bella formu gdje sam ih kupila i koja je znala imati akcije, a i na Saturo linku vidim akcije. Ako si u Zg, idi u Bella formu pogledati modele i pitaj tete sve što te zanima pa ćeš se lakše odlučiti

Bella forma je bila uvoznik kad sam kupovala, imaju i gume.

Mislim da je panorama preporučio Korkmaz, njih imaš ovdje https://www.lonciipoklopci.hr/posude...enado=-1&sort=.

Druga opcija ti je da tu u BF i Muelleru na Trgu pogledaš modele Fisslera, WMF i sl. pa na webu loviš popuste i naručiš s npr. nekog europskog Amazona ako će biti povoljnije.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 13:33   #518
Bella forma ima trenutno rasprodaju Fissler asortimana po tvorničkim cijenama,
Kupila sam vitavit premium ekspres lonac od 10 litara i 4,5 lit i vitaquick mami od 10 litara.

Ovaj tjedan isprobavanje

Prodavacice u Bella formi su vrlo pristupacne, sve objasne pa svakak preporucam ovaj ducan
doglover is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 18:10   #519
Quote:
doglover kaže: Pogledaj post
Bella forma ima trenutno rasprodaju Fissler asortimana po tvorničkim cijenama,
Kupila sam vitavit premium ekspres lonac od 10 litara i 4,5 lit i vitaquick mami od 10 litara.

Ovaj tjedan isprobavanje

Prodavacice u Bella formi su vrlo pristupacne, sve objasne pa svakak preporucam ovaj ducan


Još nam reci cijene tih lonaca koje si kupila
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 17:53   #520
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post


Još nam reci cijene tih lonaca koje si kupila
Mislim da je 1100.napisala na drugoj temi za ekspres. Snizeno sa 1700 kn.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:57.