Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2017., 15:13   #121
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Ne trebaju mi instrukcije, ne mogu sada promeniti govor, pripisace mi neku psihicku bolest Muž mi kaže da slobodno počnem tako da pričam, ali biće da se šali To jedino u 4 zida
Godine?

Ja znam samo jedne koji su ostali ''zbog deteta'' i jedne koji ostaju jer ih je sramota da se razvedu.
ovo zadnje te baš i nisan razumia....
Kapo O'makine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 20:39   #122
Jako puno ljudi bi se razvelo ali financijski se ne mogu odvojiti. Ima i onih koji bi mogli ali u tom slučaju bi im životni standard bio niži (manji stan, stariji auto, ljetovanje tjedan dana umjesto dva) pa onda ipak radije odaberu komfor


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dora Eternity is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 23:34   #123
Ostala bi svakako da financijski ovisim o njemu. U svim ostalim slučajevima bi otišla.
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 23:37   #124
zali boze takvog zivota ... i novca i bilo ceka bez ljubavi
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 23:44   #125
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
zali boze takvog zivota ... i novca i bilo ceka bez ljubavi
Istina, ali ljudi svašta rade da bi preživjeli. Vidjela bi te kako ovo govoriš da ostaneš na ulici bez krova nad glavom.
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 23:56   #126
Quote:
Layla DM kaže: Pogledaj post
Istina, ali ljudi svašta rade da bi preživjeli. Vidjela bi te kako ovo govoriš da ostaneš na ulici bez krova nad glavom.
pa pogledaj me .. kaj se sramis

moj komentar je javni .. nista osobno ni tebi niti ikome na ovoj temi ..

smanjivanje dozivljaja egotripa moze ustediti puno energije pa ce biti snage izgraditi sebi KROV nad glavom .. a zasto ne i svojoj djeci ..

a ovisnika ima na sve strane ..

mogu ja reci; vidio bi ja tebe da znas sta je ljubav kako bi onda zivjela

Zadnje uređivanje F.A.Q : 26.11.2017. at 01:25.
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 00:04   #127
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
meni je uvijek bilo teško prekidat veze s kojima nisam bila zadovoljna, ali ne zbog financija i djece (koju nemam), nego zbog emotivne povezanosti, možda i ovisnosti, straha od promjene...
Meni ih je zbog istog razloga bilo teško produžavati, pomisao da ovisim o nekome tko mi izaziva neugodu.

Mislim da ostaju oni koji su to ponijeli s odgojem, to nekakvo moranje ostajanja i sve ostalo su neke izlike, ovisnost emocionalna, financijska, nije... Mentalna je to stvar.
duhovnjakinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 11:00   #128
ja se ne želim praviti pametan, ali po meni ostajanje u vezi zbog: financija je iskorištavanje osim ako ne ostaneš dok ne staneš na noge (ako nemaš posao ili još gore ako si premlad/a pa još studiraš), zbog djece je normalno razlog da se ostane u vezi pa makar dok ne podigneš djecu pa da mogu biti samostalna, a ljubav se lako riješi onime kaj mi se čini da svi izbjegavaju - razgovor i trud oko partnera. ako te živcira kaj on/ona se odnose prema tebi, a još te vole onda razgovarajte o tome kaj vas muči umjesto da se ugledamo prema onim glupim amerima pa da se rastajemo šakom i kapom iz glupih razloga poput: ako se neko podrigne pred tobom (šala naravno), hollywood nije ''pravi'' život jer svi ti glumci imaju novaca pa ih po meni on previše kvari i čini pohlepnim i mrtvim iznutra pa zato mijenjaju žene kao čarape

eto moje mišljenje, a kome se ne sviđa iskreno nije me briga (osim ako nemaš logične protuargumente)
kiki1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 13:44   #129
Quote:
Dora Eternity kaže: Pogledaj post
Jako puno ljudi bi se razvelo ali financijski se ne mogu odvojiti. Ima i onih koji bi mogli ali u tom slučaju bi im životni standard bio niži (manji stan, stariji auto, ljetovanje tjedan dana umjesto dva) pa onda ipak radije odaberu komfor
Kukavičlukom odaberu mučenje sebe i ostalih u toj obitelji.
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 13:56   #130
Quote:
duhovnjakinja kaže: Pogledaj post
Meni ih je zbog istog razloga bilo teško produžavati, pomisao da ovisim o nekome tko mi izaziva neugodu.

Mislim da ostaju oni koji su to ponijeli s odgojem, to nekakvo moranje ostajanja i sve ostalo su neke izlike, ovisnost emocionalna, financijska, nije... Mentalna je to stvar.
Tako i meni - autonomija mi je prevazna; najbolji nekom drugom mogu biti kad sam odlican samom sebi jer tada funkcioniram kako osjecam da trebam i dajem najvise u odnos.

Ovisiti o nekome - to je degradacija ljudskog duha i dostojanstva. S navedenim ne treba brkati zelju za nekim na koga se mozes osloniti i tko na tebe moze racunati.
__________________
In order to grow you must betray their expectations.
fauxpersona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 14:08   #131
Ostajem u vezi/braku samo u kojem ima ljubavi, razumijevanja, podrške i dogovora.
Bez te četiri stavke nema ni mene bez obzira na djecu, financije, imovinu.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 14:11   #132
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Ostajem u vezi/braku samo u kojem ima ljubavi, razumijevanja, podrške i dogovora.
Bez te četiri stavke nema ni mene bez obzira na djecu, financije, imovinu.
Svi ste vi tu ocito dobro osigurani financijski, inace ne bi tako govorili. Bi vas ja vidjela da ostavljate sve 'jer nena ljibavi' da nemate krov nad glavom i gdje otici, kao puno njih. I onda jos osudjujete one koji ostaju jer nemaju kamo i sa djecom.
šećerna vata is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 14:12   #133
Quote:
dtomas kaže: Pogledaj post
Kukavičlukom odaberu mučenje sebe i ostalih u toj obitelji.
Mucenje? Mozda. Sto ako nema kamo otici? Dejca ce pod mostom negdje uciti za islit sutra u skoli? nece imati gdje jesti? mislim o cemu pricamo? to ne bi bilo mucenje?
šećerna vata is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 14:22   #134
Quote:
šećerna vata kaže: Pogledaj post
Mucenje? Mozda. Sto ako nema kamo otici? Dejca ce pod mostom negdje uciti za islit sutra u skoli? nece imati gdje jesti? mislim o cemu pricamo? to ne bi bilo mucenje?
lako je pričati zdravoj i situiranoj osobi da bi ona/a ovo ili ono, no nitko ne zna svoje granice kada se razboli i ostane bez posla a npr. ima djecu i nije odgovoran samo za svoju guzicu...ne znam ni ja ali nikad ne reci nikad

Ljudi mi ponekad zvuče poput male djece koja isključivo žele jesti samo točno određene slakiše koje vole...pa svi bi mi ali želje su jedno a mogućnosti često puta nešto sasvim drugo i nikada ne znaš što te u životu može snaći
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 14:22   #135
Quote:
šećerna vata kaže: Pogledaj post
Svi ste vi tu ocito dobro osigurani financijski, inace ne bi tako govorili. Bi vas ja vidjela da ostavljate sve 'jer nena ljibavi' da nemate krov nad glavom i gdje otici, kao puno njih. I onda jos osudjujete one koji ostaju jer nemaju kamo i sa djecom.
Osobno - mogao sam naštancati dvoje-troje djece u srednjim dvadesetim i raditi neku crkavicu od posla. Međutim, vidje po ljudima oko sebe i po braku svojih roditelja što znači živjeti u siromaštvu - emotivnom, intelektualnom i duhovnom. Zato sam i odlučio ulagati u svoju budućnost i razvijati intrinzično prisutne kvalitete - da bih imao mogućnost (moć) odabrati ne-biti u nečemu što će me učiniti sjenom čovjeka i ne stvarati buduću sirotinju.

Takvu odgovornost osjećao sam prema sebi i prema onima koje ću možda jednog dana odgajati.
__________________
In order to grow you must betray their expectations.
fauxpersona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 14:22   #136
Quote:
šećerna vata kaže: Pogledaj post
Svi ste vi tu ocito dobro osigurani financijski, inace ne bi tako govorili. Bi vas ja vidjela da ostavljate sve 'jer nena ljibavi' da nemate krov nad glavom i gdje otici, kao puno njih. I onda jos osudjujete one koji ostaju jer nemaju kamo i sa djecom.
Pronađi gdje sam koga osudila.

Bila sam u takvoj situaciji (doduše bez djece) i znam kako sam reagirala. Tako bih postupila i sad s djecom. Živjela sam i prije muža, snaći ću se i bez njega. Više volim imati mirnu i čitavu glavu na ramenu, nego svaki dan s njom lupati od zid.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 14:24   #137
Quote:
šećerna vata kaže: Pogledaj post
Svi ste vi tu ocito dobro osigurani financijski, inace ne bi tako govorili. Bi vas ja vidjela da ostavljate sve 'jer nena ljibavi' da nemate krov nad glavom i gdje otici, kao puno njih. I onda jos osudjujete one koji ostaju jer nemaju kamo i sa djecom.
Djecu izrodis onoliko koliko ih sam/a mozes othraniti u slucaju bilo kojeg razloga raspada braka... zbog smrti ili zbog smrti ljubavi.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 14:28   #138
Quote:
šećerna vata kaže: Pogledaj post
Svi ste vi tu ocito dobro osigurani financijski, inace ne bi tako govorili. Bi vas ja vidjela da ostavljate sve 'jer nena ljibavi' da nemate krov nad glavom i gdje otici, kao puno njih. I onda jos osudjujete one koji ostaju jer nemaju kamo i sa djecom.
Uvijek se ima nekamo, uvijek.
Kad se ne bi imalo, onda bi značilo da smo mrtvi ili da su svi koji mogu pomoći jednako tako, mrtvi.

Izlazi postoje, ali ih treba početi tražiti (već ako nisu podrazumijevani poput vlastite nekretnine).
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 14:33   #139
Quote:
kokicha kaže: Pogledaj post
Pronađi gdje sam koga osudila.

Bila sam u takvoj situaciji (doduše bez djece) i znam kako sam reagirala. Tako bih postupila i sad s djecom. Živjela sam i prije muža, snaći ću se i bez njega. Više volim imati mirnu i čitavu glavu na ramenu, nego svaki dan s njom lupati od zid.


tako treba živjeti i inače... tj. oslanjati se na druge minimalno
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 14:36   #140
Quote:
fauxpersona kaže: Pogledaj post
Osobno - mogao sam naštancati dvoje-troje djece u srednjim dvadesetim i raditi neku crkavicu od posla. Međutim, vidje po ljudima oko sebe i po braku svojih roditelja što znači živjeti u siromaštvu - emotivnom, intelektualnom i duhovnom. Zato sam i odlučio ulagati u svoju budućnost i razvijati intrinzično prisutne kvalitete - da bih imao mogućnost (moć) odabrati ne-biti u nečemu što će me učiniti sjenom čovjeka i ne stvarati buduću sirotinju.

Takvu odgovornost osjećao sam prema sebi i prema onima koje ću možda jednog dana odgajati.
Ti si samo jedan primjer. Ima tu vise njih koji bi se kakti odmah razveli makar nisu financijski dobro potkovani, ali bitno da pricaju samo da bi otisli samo tako. Tko jos vjeruje u to uopce.
šećerna vata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:57.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger