Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 20:23   #3601
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Istina, ali nije mi jasno da mu se tek tako oprostilo sve, ok, dao si iskaz i prokazao mnoge druge, možemo ti smanjiti kaznu za nekih 5 godina, ali sve iznad je previše...
On je samo kotačić u malo većoj igri a ta je da se što više umanji odgovornost JNA tj njenih visokih oficira u organizaciji egzekucije ljudi na Ovčari. Srbija želi uvjerit sve da je tih 20ak pijanih klošara organiziralo pokolj na Ovčari, znaći odabrali ljude, organizirali prijevoz, mjesto di će ih pobit, mehanizaciju s kojom će kopat rupu i kasnije zatrpat i sve to na svoju ruku i mimo JNA tj bez njenog znanja... Nemoguće! Da bi zaštitili organizatore od kojih su mnogi tada bili na položajima u vojsci i policiji a pod pritiskom da nekome moraju suditi odlučili su da sve svale na one koji su odradili najprljaviji dio posla, mučenje i ubijanje. Još im je samo falio neko ko će reć da, mi ih pobrali, potrpali u buseve, pobili i bacili u jamu bez znanja vojske. Tu uljeće Štuka. On ispriča priću koja odgovara državi a zauzvrat ga oni ne gone kazneno nego ga stave u sustav zaštite svjedoka i vjerovatno i kakvu penzijicu prima. I svi sretni i zadovoljni. Osim šta pravi krivci tj organizatori tog pokolja i dalje slobodno šeću ulicama svojih vuko..bina.
__________________
Karlovac nikada neće biti Кордуновац
Pancho1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 21:14   #3602
Quote:
Pancho1 kaže: Pogledaj post
On je samo kotačić u malo većoj igri a ta je da se što više umanji odgovornost JNA tj njenih visokih oficira u organizaciji egzekucije ljudi na Ovčari. Srbija želi uvjerit sve da je tih 20ak pijanih klošara organiziralo pokolj na Ovčari, znaći odabrali ljude, organizirali prijevoz, mjesto di će ih pobit, mehanizaciju s kojom će kopat rupu i kasnije zatrpat i sve to na svoju ruku i mimo JNA tj bez njenog znanja... Nemoguće! Da bi zaštitili organizatore od kojih su mnogi tada bili na položajima u vojsci i policiji a pod pritiskom da nekome moraju suditi odlučili su da sve svale na one koji su odradili najprljaviji dio posla, mučenje i ubijanje. Još im je samo falio neko ko će reć da, mi ih pobrali, potrpali u buseve, pobili i bacili u jamu bez znanja vojske. Tu uljeće Štuka. On ispriča priću koja odgovara državi a zauzvrat ga oni ne gone kazneno nego ga stave u sustav zaštite svjedoka i vjerovatno i kakvu penzijicu prima. I svi sretni i zadovoljni. Osim šta pravi krivci tj organizatori tog pokolja i dalje slobodno šeću ulicama svojih vuko..bina.

Haški sud je nedvojbeno utvrdio da je JNA odgovorna za Ovčaru. Drugi je par rukava tko je kažnjen i koliko. I na koji način je Šljivančaninu smanjena kazna.

Evo i Topole, također jednog od krvnika s Ovčare:

https://youtu.be/-YdKseZDzLM



Sent from my iPhone using Tapatalk
montecito is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 21:25   #3603
Quote:
montecito kaže: Pogledaj post
Haški sud je nedvojbeno utvrdio da je JNA odgovorna za Ovčaru. Drugi je par rukava tko je kažnjen i koliko. I na koji način je Šljivančaninu smanjena kazna.

Evo i Topole, također jednog od krvnika s Ovčare:

https://youtu.be/-YdKseZDzLM



Sent from my iPhone using Tapatalk
Odgvorna ili organizirala? Jer razlika je ogromna. Odgovornost može biti i u tome što su se luđaci dočepali zarobljenika i napravili što su napravili a odgovornost za organizaciju svega toga je sasvim nešto drugo.
__________________
Karlovac nikada neće biti Кордуновац
Pancho1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 22:27   #3604
Quote:
Pancho1 kaže: Pogledaj post
Odgvorna ili organizirala? Jer razlika je ogromna. Odgovornost može biti i u tome što su se luđaci dočepali zarobljenika i napravili što su napravili a odgovornost za organizaciju svega toga je sasvim nešto drugo.

Iz presude vukovarskoj trojki jasno proizlazi da je Mrkšić znao/morao znati što će se dogoditi sa tim ljudima naOvčari kada se JNA povuče.
Drugi je par rukava što se amnestiralo Šljivančanina koji kao nije znao da je ovaj naredio povlačenje.

Sad tko je Mrkšiću naredio odnosno s kim se on ranije konzultirao (Vasiljević?) ostaje neodgovoreno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
montecito is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 23:11   #3605
Jel istina da je pola one ekipe "Leva supoderica" pušteno sa psihijatrije?
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 07:41   #3606
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Ja ne mislim tako, kaže jedna od majki poginulog na Ovčari da kada je bila svjedok na sudjenju i kada su pitali optužene dali se ispričavaju porodicama i traže njihov oprost svi su rekli da se oni nemaju šta ispričavat nego su oni ponosni što su "branili svoje".
To je ono što ti bolesnici i ne shvaćaju da su činili zlo.
Nitko od optuzenih na sudu nece reci da se osjeca krivim osim pokajnika. Nisam mislio na ono sto ubojice govore na sudu. Mislio sam na ono sto osjecaju kada trebaju ici spavati ili kada ne mogu zaspati. Vjerujem da Vasiljevic ili onaj tko je zapovjedio Vasiljevicu ne osjeca neku krivnju, ali onaj koji je pucao u ljude to sigurno osjeca. Bez obzira koliki je psihopat.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 15:58   #3607
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Mislio sam na ono sto osjecaju kada trebaju ici spavati ili kada ne mogu zaspati. Vjerujem da Vasiljevic ili onaj tko je zapovjedio Vasiljevicu ne osjeca neku krivnju, ali onaj koji je pucao u ljude to sigurno osjeca. Bez obzira koliki je psihopat.
Ma nema tu niti savjesti niti osjećaja. To su čisti psihopati i krvnici isto kao i oni iz Srebrenice. Kakav gad moraš biti da mučiš i pucaš u trudnu ženu jebote.

Evo i danas oni su imali kao taj Vujanović slike iz rata na facebooku ili kao ta kuja Nada koja prati stranicu Vukovar-Ponos Hrvatske da bi provocirali žrtve i sl.

Nego, jel zna itko gdje se može pogledati/kupiti film Ovčara-Neispričana priča?
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 17:27   #3608
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Ma nema tu niti savjesti niti osjećaja. To su čisti psihopati i krvnici isto kao i oni iz Srebrenice. Kakav gad moraš biti da mučiš i pucaš u trudnu ženu jebote.

Evo i danas oni su imali kao taj Vujanović slike iz rata na facebooku ili kao ta kuja Nada koja prati stranicu Vukovar-Ponos Hrvatske da bi provocirali žrtve i sl.

Nego, jel zna itko gdje se može pogledati/kupiti film Ovčara-Neispričana priča?
Moze on stavljati slike kakve hoce, ali mirno ne spava. Bez obzira koliki je psihopat. Dok je covjek mlad i zdrav, ne boji se nicega. Kada ostari i razboli se, tada dolaze strahovi.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 20:35   #3609
http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...46de40101b.jpg

Prvooptuženi iz beogradskog procesa Miroljub Vujović.


Sent from my iPhone using Tapatalk
montecito is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 21:26   #3610
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Nego, jel zna itko gdje se može pogledati/kupiti film Ovčara-Neispričana priča?
Probaj na youtube.
__________________
Karlovac nikada neće biti Кордуновац
Pancho1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 19:34   #3611
Jedan od krvnika sa Ovčare jest i Petar Ciric. Buduci da vecina njih ima hrabrosti posjedovati FB profil pod pravim imenom, predpostavio sam da je i on takav, ali nisam uspio pronaci njegov osobni profil. Medjutim preko komentara na profilu Stanka Vukojevica sam zapazio njegovu kumu, Dijanu Ciric i prepostavio sam da bi mogla biti povezana sa Petrom Ciricem i bio sam upravu. Naime radi se o supruzi cetnika Petra Cirica i na njezinome profilu mozete pronaci hrpu fotografija od krvnika sa Ovcare i Veleprometa. Bome imaju muda nakon svog zla koje su prouzrocili tako javno se slikati i promovoriti...
https://www.facebook.com/photo.php?f...4062953&type=3
http://www.balkaninsight.com/rs/arti...sakr-na-ovcari
Tu imate sliku sa pocetka devedesetih, te sliku iz danasnjeg vremena koja se nalazi na profilu njegove supruge Dijane Ciric.
Herce is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 19:36   #3612
*vukojevic = vujanovic
Isprika zbog greske...
Herce is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 20:10   #3613
Bitka za Vukovar (nastavak rasprave)

Da se podsjetimo i Radivoja Jakovljevića Frižidera.

https://youtu.be/gn3z_PmdDTw


Sent from my iPhone using Tapatalk
montecito is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 18:48   #3614
Quote:
montecito kaže: Pogledaj post
http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...46de40101b.jpg

Prvooptuženi iz beogradskog procesa Miroljub Vujović.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Slika sa profila njegove supruge Danijele Vujović:
https://www.facebook.com/photo.php?f...0269002&type=3
Herce is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 00:50   #3615
Naravno da imaju muda stavljat slike kad je proces u BG montiran, služba ih je očito pripremila šta i koliko smiju reći da ne dobiju maksimalne kazne, dio su razmjestili po svijetu, naše pravosudje je ionako flegmatično i nezainteresirano a tu je i aboliicja a nemamo službu kao Mossad da ćemo ih rokat diljem svijeta.

Bagra je to, eno taj Stanojević doslovno ima sliku iz Vukovara di je on medju prvima u koloni sa svojim četnicima.

Fukara. Žalosno je samo da su od takvih psihopata i govana ljudi bili mučeni i likvidirani.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 10:01   #3616
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Naravno da imaju muda stavljat slike kad je proces u BG montiran, služba ih je očito pripremila šta i koliko smiju reći da ne dobiju maksimalne kazne, dio su razmjestili po svijetu, naše pravosudje je ionako flegmatično i nezainteresirano a tu je i aboliicja a nemamo službu kao Mossad da ćemo ih rokat diljem svijeta.

Bagra je to, eno taj Stanojević doslovno ima sliku iz Vukovara di je on medju prvima u koloni sa svojim četnicima.

Fukara. Žalosno je samo da su od takvih psihopata i govana ljudi bili mučeni i likvidirani.
Nisu problem psihopati, njima se treba baviti psihijatrija. Oni koji su zapovjedili zlocine su problem. Njih treba pronaci i procesuirati.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 10:11   #3617
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Nisu problem psihopati, njima se treba baviti psihijatrija. Oni koji su zapovjedili zlocine su problem. Njih treba pronaci i procesuirati.

U toj hijerarhiji, koliko ja shvaćam, iznad Mrkšića su bili Kadijević i Adžić?
Na koga još misliš?


Sent from my iPhone using Tapatalk
montecito is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 16:38   #3618
Quote:
montecito kaže: Pogledaj post
U toj hijerarhiji, koliko ja shvaćam, iznad Mrkšića su bili Kadijević i Adžić?
Na koga još misliš?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Vasiljevica.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 18:34   #3619
Bitka za Vukovar (nastavak rasprave)

Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Vasiljevica.

Da. A onda su u toj priči sigurno i kadijevic i adzic.
Nisam siguran bi li on sam samcat naredio da se 270 zarobljenika ubije.

Cijeli taj vrh njihov iz Vukovara je dva dana kasnije bio na prijemu kod Kadijevića pa mislim da je i on itekako bio upoznat sa situacijom.

I ono što je još neodgovoreno vezano za te paihopate, tko je Belgija koji je mučio Karlovića.
Na suđenju u Beogradu se pojavio jedan s tim nadimkom u svojstvu svjedoka (Nedeljko Stojsavljević?) ali nikada nisam uspio saznati je li to taj.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zadnje uređivanje montecito : 26.11.2017. at 19:05.
montecito is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 20:47   #3620
.

Da li su srbi s jedne strane ceste držali red kuća na gornjem dijelu slavonske ulice ?
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.