Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2017., 22:25   #181
Quote:
majstor2 kaže: Pogledaj post
Da ti iz prve ruke, kažem nekoliko informacija. Ima veoma loš" prikaz boja, poslije svetilnost mu isto nije najbolja, kod statične slike, se vide crne trake na panelu što zna dosta smetat, kod dinamične slike se to toliko ne vidi,poslije nema Android. Taj model ima samo dobar kontrast, sve ostalo je lošije nego na kom drugom televizoru takvog ranga.
Lazes.
Iz prve ruke, TV je puno bolji od bilo kojeg philipsa ca i duple cijene.
Taj model 55 inca Sony inace i u svijetu slovi kao best buy bez konkurencije.
Jos jednom ne varaj i ne muljaj.
E sada sam na granici da se raspittam u dezeli koliko zaradujes na svakom prodanom TVu u hrvatskoj.
Koliko ja vidim Philips je najkritiziraniji proizvodac tva danas.
Po mojem skromnom laickom misljenju brend je postao budget...
Angelbyu is offline  
Received Warning
Old 24.11.2017., 22:26   #182
Quote:
koloterorito kaže: Pogledaj post
Pa hoće li 55XD7005 biti opet u prodaji, to me muči.
Gle od drugih korisnika sam čuo da 55XE7007 nije toliko loš, posebno za ovu cijenu sada.

Quote:
majstor2 kaže: Pogledaj post
Da ti iz prve ruke, kažem nekoliko informacija. Ima veoma loš" prikaz boja, poslije svetilnost mu isto nije najbolja, kod statične slike, se vide crne trake na panelu što zna dosta smetat, kod dinamične slike se to toliko ne vidi,poslije nema Android. Taj model ima samo dobar kontrast, sve ostalo je lošije nego na kom drugom televizoru takvog ranga.
Ja ne znam od kuda ovom "majstoru" te informacije ali evo sto kaze test



Plusevi za... jak kontrast, cista slika, velika HDR kvaliteta, jednostavno koristenje, Android, mala potrosnja struje a minusi za slab ton, los EPG
Brico_GO is offline  
Old 24.11.2017., 22:37   #183
Quote:
hrc2207 kaže: Pogledaj post
Pošto je, vjerojatno Philips best buy, pitanje za Majstor2:

Da li PHILIPS LED TV 139cm 55PUS6482 vrijedi 550-650 kn više od Philips 55PUS6412, ovisno gdje se uzme. Mislim da nisu velike razlike.

Razlike su:
Ambilight svjetlo 3:2
1300PPI : 900PPI
Svjetlina 400cd/m2 : 350cd/m2
Snaga zvuka 25w : 20w
Pa model 6482 je svakako bolji.Več ima HDR Premium,i Premium Color. Ali treba reči, da je i model 6412 veoma dobar model za takav rang televizora..Ova dva modela, sta ovog trenutka best buy televizora za takve pare..
majstor2 is offline  
Old 24.11.2017., 22:38   #184
Quote:
hrc2207 kaže: Pogledaj post
Pošto je, vjerojatno Philips best buy, pitanje za Majstor2:

Da li PHILIPS LED TV 139cm 55PUS6482 vrijedi 550-650 kn više od Philips 55PUS6412, ovisno gdje se uzme. Mislim da nisu velike razlike.

Razlike su:
Ambilight svjetlo 3:2
1300PPI : 900PPI
Svjetlina 400cd/m2 : 350cd/m2
Snaga zvuka 25w : 20w
Evo ti koju ocijenu ima philips



Dobra UHD slika i dobra pokretna rezolucija ali mali kut gledanja i svijetlinu, opcenito slika djeluje isprano i jako los ton...dok model 55PUS6482 nije puno bolji ima 72%od mogucih 100%...takodjer dobra slika u UHD rezoluciji i dobar kut gledanja ali takodjer kao i model 6412 jako los ton i slabo svjetlinu slike.
Brico_GO is offline  
Old 24.11.2017., 22:39   #185
Quote:
Arctos kaže: Pogledaj post
Kaos, koje bi tu bile best buy preporuka, jedna niža i jedna viša cijena?
Best buy ti je model 6482, a ostali su tu negdje, zavisi koji panel očeš VA ili IPS.
majstor2 is offline  
Old 24.11.2017., 22:52   #186
Quote:
Arctos kaže: Pogledaj post
Kaos, koje bi tu bile best buy preporuka, jedna niža i jedna viša cijena?
Po meni ti je Sony uvijek bolji best buy od Philipsa
Brico_GO is offline  
Old 24.11.2017., 22:54   #187
Vjerujem da je IPS panel bolji za moje potrebe pošto je za gaming, ali ću i filmove gledati. Ton mi nije bitan pošto ću ga spojiti na svoje zvučnike, kut gledanja isto nije toliko bitan.

Ako do 6.500kn ima neki bolji TV predložite slobodno i da napokon naručim
Koji god da uzmem bit će bolji od trenutnog i bit ću, vjerujem, prezadovoljan.

Hvala svima na trudu, u zadnja 2 dana sam puno naučio o TV-ima, ali mi se čini da je lakše izabrati auto od TV-a
hrc2207 is offline  
Old 24.11.2017., 22:58   #188
Quote:
Brico_GO kaže: Pogledaj post
Po meni ti je Sony uvijek bolji best buy od Philipsa
Super, predloži slobodno neki model u tom rangu pa neka čovjek bira, nisu potrebni ovakvi generički postovi gdje se uzdiže jedna a spušta druga marka jer ne vode nikamo osim u zatrpavanje teme.
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Lazes...
Molim također da se rasprava ne svodi na osobni nivo, svi ste slobodni predložiti nešto svoje i nema potrebe za ovakvim tonom
Tiki is offline  
Old 25.11.2017., 00:05   #189
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Super, predloži slobodno neki model u tom rangu pa neka čovjek bira, nisu potrebni ovakvi generički postovi gdje se uzdiže jedna a spušta druga marka jer ne vode nikamo osim u zatrpavanje teme.

Molim također da se rasprava ne svodi na osobni nivo, svi ste slobodni predložiti nešto svoje i nema potrebe za ovakvim tonom
gospon admin, nisam sveo na osobni nivo vec razotkrivam prevaranta koji lazima i neistinama navodi naivce da svoje tesko stecene novce potrose na kinesko smece skriveno pod kupljeni brend Philips.
A sad, ako g. Majstor moze otvoreno propagirati i zaradivati na proviziji prodanih Philips TVa?! (To se smije?)

Argumentirao zasto sam naveo da je kolega forumas pun XXX, a gore je i Grga naveo i argumentirao testovima zasto je g.Majstor zakulac majstor a vise prevarant i lazov.

Eto.
Ja sam Jedai i borim se protiv Sitlovenaca.
Angelbyu is offline  
Old 25.11.2017., 07:00   #190
Mišljenje kolege majstora ne mogu uzeti kao mjerodavno, čovik se razumi u tv ali kad guras samo jedan brend onda sve šta napiše vezano za druge tv moraš uzeti sa velikom rezervom.
Moj izbor ostaje isti kao i u prvom postu prije par dana, 55xe7007 ili 55xd7005, ukoliko bi se XD još mogao naručiti išao bih na njega, pa ako netko slučajno zna pls neka javi, inače idem na XE seriju.
Druga stvar, kolega "Brico Go" je napisao de je jedna od prednsoti 55xe7005 android, ali di god vidim recenzije piše da je to smart-tv sa linux operativnim sustavom bez androida??
To znači da bi za taj tv bilo dobro kupiti android-box ili tv-box da bi se instalirao kodi?
Hvala još jedanput na pomoći
koloterorito is offline  
Old 25.11.2017., 08:44   #191
Quote:
Arctos kaže: Pogledaj post
Na kraju starci kupuju tv prije mene, neka preporuka tv-a do 5000kn max, 49-55", gledat će uglavnom max tv i koji film sa usb-a.
Ako je moguće dvije varijante preporuka, jednu jeftiniju oko 4 i jednu skuplju oko 5000kn.
Hvala
Pošto je pao u zaborav, ako može savjet, dosta je hitno jer bi se danas/sutra kupovalo
Arctos is offline  
Old 25.11.2017., 09:17   #192
Smile

Quote:
koloterorito kaže: Pogledaj post
Mišljenje kolege majstora ne mogu uzeti kao mjerodavno, čovik se razumi u tv ali kad guras samo jedan brend onda sve šta napiše vezano za druge tv moraš uzeti sa velikom rezervom.
Moj izbor ostaje isti kao i u prvom postu prije par dana, 55xe7007 ili 55xd7005, ukoliko bi se XD još mogao naručiti išao bih na njega, pa ako netko slučajno zna pls neka javi, inače idem na XE seriju.
Druga stvar, kolega "Brico Go" je napisao de je jedna od prednsoti 55xe7005 android, ali di god vidim recenzije piše da je to smart-tv sa linux operativnim sustavom bez androida??
To znači da bi za taj tv bilo dobro kupiti android-box ili tv-box da bi se instalirao kodi?
Hvala još jedanput na pomoći
Sony XE7005 (7077 razlika je u boji okvira) nema na sebi androida.
No instaliran je linux i osnovne funkcije reprodukcija, wifi, internet, youtube rade bez problema.
Ukoliko je Android bitan, naravno moze se dokupiti vanjski media player.
Moja jedina zamjerka je izlaz analognog zvuka preko bananice (prikljucak za slusalice)
Ne bih preporucio proslogodisnji model jer ako se i nade je najvjerovatnije testni.
No pazi jer XE 70 samo 55 inca imaju VA panel.

Moja druga solucija je bio Samsung 7002 i to 49 inca s cijenom vecom od Sony 55 inca.

Obavezno uzmi mem usb s testnim filmovima i isprobaj uzivo.
Angelbyu is offline  
Old 25.11.2017., 09:56   #193
@Arctos
Pa dao sam ti nešto preporuka..
majstor2 is offline  
Old 25.11.2017., 10:06   #194
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Sony XE7005 (7077 razlika je u boji okvira) nema na sebi androida.
No instaliran je linux i osnovne funkcije reprodukcija, wifi, internet, youtube rade bez problema.
Ukoliko je Android bitan, naravno moze se dokupiti vanjski media player.
Moja jedina zamjerka je izlaz analognog zvuka preko bananice (prikljucak za slusalice)
Ne bih preporucio proslogodisnji model jer ako se i nade je najvjerovatnije testni.
No pazi jer XE 70 samo 55 inca imaju VA panel.

Moja druga solucija je bio Samsung 7002 i to 49 inca s cijenom vecom od Sony 55 inca.

Obavezno uzmi mem usb s testnim filmovima i isprobaj uzivo.
pa jel ne postoje u istom rangu televizije sa androidom?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Old 25.11.2017., 10:14   #195
@testing123
Pa postoje bolje opcije, koje sam ja več naveo..Ali , če forumaš Angelbyu sada ubjedit ljude, ta je taj Sony najbolja opcija u tom rangu..A nema nikakvih" iskustva sa televizorima..Priča uglavnom nešto na pamet..A ima iskustva u žaljenju i provociranju, tu je stvarno dobar..
I ako se pogleda taj citat, onda je sve jasno, da se ikako to sve svodi na osobnoj razini..Sada je več umešao i nacionalizam..


Eto.
Ja sam Jedai i borim se protiv Sitlovenaca.
majstor2 is offline  
Old 25.11.2017., 10:31   #196
Quote:
majstor2 kaže: Pogledaj post
@testing123
Pa postoje bolje opcije, koje sam ja več naveo..Ali , če forumaš Angelbyu sada ubjedit ljude, ta je taj Sony najbolja opcija u tom rangu..A nema nikakvih" iskustva sa televizorima..Priča uglavnom nešto na pamet..A ima iskustva u žaljenju i provociranju, tu je stvarno dobar..
I ako se pogleda taj citat, onda je sve jasno, da se ikako to sve svodi na osobnoj razini..Sada je več umešao i nacionalizam..


Eto.
Ja sam Jedai i borim se protiv Sitlovenaca.
ma dobro, ljudi kad potrose novce, misle da su kupili najbolje. opet kad covjek pogleda gdje ce se tv koristiti i to igra ulogu. a ne bi smjelo. treba biti clear cut winner i gotovo. sto meni znaci da je tv najbolji za filmove po mraku kad ja gledam sport, serije i filmove i po danu i po noci. meni je najbitnije da kad gledam tenis, kosarku nogomet da je akcija cista, da lopte nisu mutne ili da se dupliraju, u sd i u hd. znaci da li mi treba jaci panel od 60hz? i sto znaci kad panel ima 60Hz, a na specifikacijama pise 600 ili 800 Hz

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Old 25.11.2017., 10:35   #197
@testing123
Za sport, ti je svakako bolje odabrat koji model sa 100Hz osvežavanjem, nego sa 50Hz. A ako gledaš dosta u mraku, onda je opet bolji koji model sa VA panelom.
Ali ionako danas malo ko gleda u potpunom mraku, tako , da može i koji model sa IPS panelom.
majstor2 is offline  
Old 25.11.2017., 10:48   #198
Quote:
testing123 kaže: Pogledaj post
ma dobro, ljudi kad potrose novce, misle da su kupili najbolje. opet kad covjek pogleda gdje ce se tv koristiti i to igra ulogu. a ne bi smjelo. treba biti clear cut winner i gotovo. sto meni znaci da je tv najbolji za filmove po mraku kad ja gledam sport, serije i filmove i po danu i po noci. meni je najbitnije da kad gledam tenis, kosarku nogomet da je akcija cista, da lopte nisu mutne ili da se dupliraju, u sd i u hd. znaci da li mi treba jaci panel od 60hz? i sto znaci kad panel ima 60Hz, a na specifikacijama pise 600 ili 800 Hz

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Ne mogu vjerovati da vam je svima taj balun toliko važan, samo u balun piljite

ako ne želiš dupli a oštriji balun onda svakako 100Hz, recimo 600 Hz plus je marketinški pojam, znači da proizvođač procjenjuje da može vizuano postići oštrinu pokreta kao da je panel 600 Hz s interpolacijom (takav ne postoji) ako se koriste trikovi poput treperenja i/ili skeniranja backlighta ali tada može doći do dupliranja objekata koji su brzi...ti vizualni efekti nisu samo do tv-a već i do oka
MytByte is online now  
Old 25.11.2017., 11:24   #199
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
gospon admin
Ja nisam admin, ja sam samo moderator koji moderira ovaj i još jedan podforum. "Iznad" mene su supermoderatori i administratori. Čisto da znaš što sam ja i kakva je hijerarhija na ovom forumu...

Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
razotkrivam prevaranta koji lazima i neistinama
Ukoliko imaš takvo mišljenje o majstor2, onda to riješite putem privatnih poruka, ovakvim javnim nastupima ti mogu jedino dati kartone za vrijeđanje.
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
naivce da svoje tesko stecene novce potrose na kinesko smece skriveno pod kupljeni brend Philips.
Naivcima piše VELIKIM SLOVIMA U IMENU TEME DA PROČITAJU PRVI POST!
u kojem između ostalog navodim:
Quote:
I za kraj, svaku od preporuka uzmite sa lopatom soli jer svaki forumaš preferira neku svoju marku i nešto svoje.
Guglajte, tražite recenzije, razmislite, isprobajte u trgovini, prespavajte pa tek onda donesite odluku. Ipak ćete vi taj tv platiti i gledati narednih xy godina, a ne forumaš/trgovac/prijatelj koji vam ga je preporučio.
Dakle, tko nakon kupnje potroši svoje teško zarađene novce na neko smeće, neka okrivi sebe, jer on je taj koji je dao keš ili provukao karticu

Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
A sad, ako g. Majstor moze otvoreno propagirati i zaradivati na proviziji prodanih Philips TVa?! (To se smije?)
Iskreno još nisam čuo da netko zarađuje preporukom tv-a preko foruma i to iz druge države, no ako misliš da je tako i da je riječ o nedozvoljenom reklamiranju slobodno piši u ovaj podforum:
https://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=10

Pa neka netko drugi također iznese svoje mišljenje o ovoj "situaciji".

Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Ja sam Jedai i borim se protiv Sitlovenaca.
Nema mjesta ni nacionalizmu ovdje, nit ne vidim ikakve potrebe za time.

Ako misliš da ćeš ovim načinom promijeniti ploču, nećeš. Samo ćeš nakalemiti sebi kartone i banove. Ovo ti je zadnje upozorenje prije nego počnem dijeliti crvene kartone, a to ne bih htio jer ostali postovi su ti zbilja u redu i razumiješ se u tematiku podforuma.

Brico_GO je krenuo na ispravan način, bez vrijeđanja, ubaci pokoji review i to je to. Samo bih volio da i on ubaci koji svoj prijedlog, a nitko ni tebi ne brani da pročitaš par reviewa, doneseš svoj sud i predložiš nešto i napišeš rečenicu dvije.

Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Sony XE7005 (7077 razlika je u boji okvira) nema na sebi androida.
No instaliran je linux i osnovne funkcije reprodukcija, wifi, internet, youtube rade bez problema.
Ukoliko je Android bitan, naravno moze se dokupiti vanjski media player.
Moja jedina zamjerka je izlaz analognog zvuka preko bananice (prikljucak za slusalice)
Ne bih preporucio proslogodisnji model jer ako se i nade je najvjerovatnije testni.
No pazi jer XE 70 samo 55 inca imaju VA panel.

Moja druga solucija je bio Samsung 7002 i to 49 inca s cijenom vecom od Sony 55 inca.

Obavezno uzmi mem usb s testnim filmovima i isprobaj uzivo.
Eto vidiš kako možeš napisati lijep i konstruktivan post...
Quote:
majstor2 kaže: Pogledaj post
@testing123
Pa postoje bolje opcije, koje sam ja več naveo..Ali , če forumaš Angelbyu sada ubjedit ljude, ta je taj Sony najbolja opcija u tom rangu..A nema nikakvih" iskustva sa televizorima..Priča uglavnom nešto na pamet..A ima iskustva u žaljenju i provociranju, tu je stvarno dobar..
I ako se pogleda taj citat, onda je sve jasno, da se ikako to sve svodi na osobnoj razini..Sada je več umešao i nacionalizam..


Eto.
Ja sam Jedai i borim se protiv Sitlovenaca.
Kako tražim od drugih da uvažavaju tvoje mišljenje, tražio bih od tebe i da ti uvažavaš tuđe.
Tiki is offline  
Old 25.11.2017., 11:33   #200
vidim da na ovom rtings sajtu daju najbolje ocjene sony x900e...koji je ekvivalent tome u eu?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
__________________
stacking satoshis
testing is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:31.