Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2017., 13:17   #1501
Quote:
Oompa Loompa kaže: Pogledaj post
Hvala svima I tu balkonsku djunglu smo mi sklepali sami, vukli kamene blokove, bambuse itd. liftom A i pod je specijalna prica, one palete najobicnije i na njima neki jeftinjak od dasaka, isto sami sastavili. Izdrzalo je evo vec par godina no dogodine cemo morat mijenjati jer se vec raspada i istrulile su palete pa ako ko ima kakvu ideju za vanjske podne obloge slusam Lijepe su mi one drvene daske al to mi je preskupo sobzirom da mi imamo oko 20 kvadrata balkona.
Woow <3 predivan interijer i eksterijer 😊
Duos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 16:43   #1502
Quote:
Oompa Loompa kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanjce, jeli tesko odrzavat inox ploce za kuhanje? Uzimamo novu plinsku plocu, pa sam mislila inox jer mi je trenutna od staklokeramike pukla na rubu ali nisam nikad koristila te od inoxa pa neznam jeli tlaka za cistiti i jel se vidi svka tockica na njima. Staklo nije toliko problem ali isto treba glancat da se ne vide tragovi ciscenja.
Ja sam imala inox ploču godinama i jedva sam dočekala da je se riješim! Vidi se svaki otisak prsta na njoj i svaka kapljica vode. Preporodila se staklom. Kod inoxa je najveći problem što je uglavnom udubljena ili ispupčena ploča ako me kužiš, nije u jednoj ravnini kao staklokeramička. Ako si picajzla spasi se indukcijom.
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 17:29   #1503
Quote:
annaaa kaže: Pogledaj post
old

i blagovaona, ova dva manja postera ce bit zamijenjena fotografijama ovaj tjedan, i još je u planu stavit u kut ikein rasvjetni lanac kojeg trenutno nema za kupiti
I ja se pridružujem s pitanjima. Gdje si kupila ove postere i natpise poviše stola?
tajno_ime is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 18:10   #1504
Quote:
sunce moje kaže: Pogledaj post
Ja sam imala inox ploču godinama i jedva sam dočekala da je se riješim! Vidi se svaki otisak prsta na njoj i svaka kapljica vode. Preporodila se staklom. Kod inoxa je najveći problem što je uglavnom udubljena ili ispupčena ploča ako me kužiš, nije u jednoj ravnini kao staklokeramička. Ako si picajzla spasi se indukcijom.
Uh, toga se bojim. Gledam bas, ima neka whirpool sa nekakvim ixelium premazom koji navodno olaksava ciscenje. Dali te inox ploce posmedje oko plamenika od vatre? Ja bi kupila onu sto ima dupli plamenik za jacu vatru, za wok.
Indukciju nebi, volim kuhati na vatri
Oompa Loompa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 19:05   #1505
A ako ne održavaš i ne čistiš naravno da će se masnoća uhvatiti. Ali ako imaš običaj povuć mokrom spužvom i krpom poslije kuhanja nema problema. Ja kuham svaki dan i jedino mi je ploča malo se izgrebala jer mi je jednom na nju kava iskipila, ali to nije problem jer imam onaj kolut od inoxa na njoj pa da je i izgrebana skroz briga me. Ovo drugo je kao novo, a kuham svaki dan, dva, tri puta. Ja isto više volim plin. Struja posluži samo dok dođe boca ako nestane plina, a moji imaju indukciju i tu se nikako ne mogu dobro naviknut na tempiranje i jačinu. Navika valjda.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 20:00   #1506
Cistim poslije svakog koristenja, tu nema brige. A neznam, bas su podijeljena misljenja, neki kazu uzas, neki super mozda uzmem sa tim premazom pa sto bude.
Da, a i mi smo spojeni na gradski plin pa mi nema smisla indukcija. A i vatra je vatra i struja mi je tlaka, zato bi sad i uzela sa 4 plinska jer mi to jedno na struju stoji i stvarno nikad ne koristim neg guram sve na ova 3 plinska.
Oompa Loompa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 20:31   #1507
Ja sam bas sad uzela 4 plinska. Na staklu. Zadnjih par godina u podstanarstvu sam kuhala na struju i jedva cekam vratit se ja plin. Al kak sam mijenjala stanove otkrila sam da je bijela ploca stoput laksa za cistit od crne i manje se vide ogrebotine. Pa sam si uzela bijelu.
Nisam ju jos pocela koristit i cistit jer se sljedeci tjedan mislim selit pa cu tek onda isprobat
amy pelin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 20:46   #1508
Ja se ne bi vratila na plin nikako. Ne mogu naći ni jedan razlog za povratak. Preporodila sam se sa indukcijom.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 22:43   #1509
Ja imam inox plinsku ploču i drago mi he što sam uzela inox umjesto crne staklo keramičke. Treba paziti koji inox se uzima, ima skroz glatkih inox ploča sjajnih na kojima se vidi svaki otisak prsta, a ima nekako hrapavijeg inoxa na kojima se to ne vidi. Ako ćeš uzimati inox obavezno prođi sve dućane i prođi prstima sve ploče sa vidiš kako se vide otisci prstiju, pa onda naruči u on line dućanu. Moja je taj hrapaviji tip i dosta ju je lagano održavati, izgleda dobro nakon 5 godina. I ne vidi se prašina na njoj. Ako ćeš uzimati staklo keramičku uzmi bijelu zbog održavanja.

Sent from my F8331 using Tapatalk
luda vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 08:55   #1510
ja imam bijelu staklenu ploču sa plinskim plamenicima. onaj tip koji ima svaki plamen svoju rešetkicu. divota za čistiti. jednom rukom dignes rešetkicu po rešetkicu, drugom čistiš. sa običnim sprejem za staklo.
moja nije neka kvaliteta, pogotovo rešetkice (brzo će moje zarđati) i gumbi za paljenje, ali nije bila ni skupa (cca 1.5tis kn whirlpool)
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 10:47   #1511
Quote:
tajno_ime kaže: Pogledaj post
I ja se pridružujem s pitanjima. Gdje si kupila ove postere i natpise poviše stola?
okviri su iz ikee, najmanji poster je iz jyska, ostalo je isprintano u print studiju.
zna se u jysku naći takvih tekstualnih postera: https://jysk.hr/kucanstvo/dekoracija...E&gclsrc=aw.ds
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 21:57   #1512
Bijela mi nikako nebi pasala, znaci ili crno stalko ili inox. Citam da se inox jako lako grebe, cure sto imate jel to istina?
Oompa Loompa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 23:17   #1513
ima i treća mogućnost, klasična emajl ploča u crnoj ili tamnosivoj boji

npr. gorenje



ikea



meni osobno najprihvatljivije jer nisu ravne pa kad se nešto izlije iz lonca ostane unutar kuhaće ploče, ne razlijeva se po radnoj.

i za čišćenje su najzahvalnije iz mojeg iskustva druženja sa staklokeramikom i inoksom. inoks mi isto paše dizajnom, ali prije ili kasnije dobije one crtice po sebi od čišćenja. površina moje emajl bijele, stare skoro deset godina je skroz čista, kao nova.
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 06:17   #1514
Mene su isto plasili sa tim izlijevanjem, pa se ni jednom nije dogodilo. Budes blize kuhinji ili stavis veci lonac kada sumnjas da bi moglo doc do toga.
Moja prekoporuka je da izbjegnes tip jedan i biras sa sto manje precki na resetkama jer to cistiti je koma. Taj minimum sto se izlije, skori se na tome. To je po meni najveca prednost indukcije
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 09:00   #1515
Kad sam se tek ucila kuhati svako malo mi je nesto iskipilo po staklokeramici ne iskipi nikad litra tekucine da se to razlijeva okolo po cijeloj ploci, a i nema sanse da ne cujes kako iskipljena tekucina cvrlji na ploci na staklokeramici to sve lijepo sastruzes i pobrises i sve je cisto
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 09:01   #1516
Mom muzu svako jutro pokipi kava. Tako da ovo spasava
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 09:03   #1517
Emajl je zakon za čišćenje (imam ovu ikeinu). Preporodila sam se nakon inoxa. Da, ostaju tragovi od čišćenja i to unatoć specijaliziranim sredstvima, razvijanju posebnih postupaka čišćenja te posebnim krpicama A ja uopće nisam 'jedna od onih', čak sam malo i neuredna.
kozmetika is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 10:39   #1518
Hvala svima na savjetima Moram priznat da me kipljenje ne brine, to mi se stvarno dogodilo 2 put u zivotu na ovoj ravnoj staklenoj i nije mi se nikad izlilo na radnu, mali stan pa di god se nalazim cujem sto se dogadja u kuhinji Idem sad po ducanima, nemam jos pojma sto cu, a bila sam tako sigurna da zelim inox dok nisam pocela malo razmisljat i raspitivat se.

Zadnje uređivanje Oompa Loompa : 25.11.2017. at 11:36.
Oompa Loompa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 12:09   #1519
moja preporuka ako zelite plin:
http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/40278067/
ove resetke su kvalitetne, vidjela ih kod kolegice, bolje od mojih.
kava ionako ne moze iskipiti vise od dvije zlice, i to ostane na ploči, tako da mislim da je ovo ok i za takve šeprtlje, ali ja bi svakako kupila dublju dzezvu da do toga ne dolazi. ili meni bi je decko kupio jer da mi se to dogodi 2x za redom, bi mi ocitao bukvicu On je veci čistunac od mene; stvarno sam lijena osoba za cistiti, tak da ima razloga da ovaj tip kuhalista preporucam.
isto su me odgovarali od ovog tipa jer da ce mi sliznuti lonac. ni jednom se ni to nije dogodilo
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 12:54   #1520
kod nas u kuhinji se kuha svašta (čak i veš ponekad ). svašta se događa/može dogoditi. da si čitamo bukvice jer nešto iskipi stvarno si to nemrem zamisliti

ne izlijeva nam se svakodnevno i nije to bio jedini kriterij; moj je prvo i osnovno bilo čišćenje. jer taj emajl izgleda kao iz dućana nakon svih tih godina. što u slučaju staklokeramike koju koristimo na moru i inoksa kojeg sam isto koristila nekoliko godina nije bilo (velim, smetaju me te crtice).

i to je presudilo. da je bila bijela staklokeramika tad kad sam radila kuhinju koja mi se sviđala, vjerojatno bih nju uzela. bila je jedino neka indukcija koja je koštala k'o svetog petra kajgana

svatko si pluseve i minuse stavi na papir pa odluči. ako ću ikad mijenjati ploču, bit će emajl opet, vjerojatno tamni.

ovdje smo da iznesemo svoja iskustva i pokažemo različite izbore i moguće previde.
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:36.