Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2017., 19:10   #9661
Quote:
hours kaže: Pogledaj post
Imamo stan u obiteljskoj kući, drugi kat, zaobalje, zimske temperature idu
Isplati li se i koliku potrošnju očekivati s takvim sustavom? Hvala!
Idi samo na split sistem -- tri zasebne klime.Mitsubishi za glavnu sobu a ove male sobe Daikin ,Toshiba.

@ BatmanBg

Da li imas neki snimak rada Toshiba klime, prikljucenu na merac Trotec.Ovaj snimak mi nije bas jasan i ovakvi skokovi struje.

https://www.youtube.com/watch?v=5nbqn5Xbbuc
1973zoran is offline  
Old 24.11.2017., 19:31   #9662
Zorane, hvala na sugestiji... Znam da je to povoljnije, ali ne bih bas na balkonu drzala tri vanjske jedinice... ima li neki drugi razlog za takav prijedlog? Potrosnja, ucinkovitost...
hours is offline  
Old 24.11.2017., 19:50   #9663
Quote:
hours kaže: Pogledaj post
Zorane, hvala na sugestiji... Znam da je to povoljnije, ali ne bih bas na balkonu drzala tri vanjske jedinice... ima li neki drugi razlog za takav prijedlog? Potrosnja, ucinkovitost...
Sve to moze da se skocka i estetski lepo uklopi.Split klime slobodno mozes da postavis sa instalacijom od 5 - 7 m -- moze i vise i manje, tako da ti to daje i neke sire mogucnosti.

Multi je jako,jako skup. A nedostaci su ...

-- kvar na vanjskoj jedinici te ostavlja bez grejanja-hladjenje.... staju sa radom sve untrasnje jedinice.
-- niza efikasnost.
-- moguca je i skupa montaza ( proveri cenu montaze ,zbog rasporeda unutrasnjih jedinica).
-- Moze biti i problema oko dimenzionisanja kompletnog sistema.
-- Poveci pad kapaciteta grejanja.
-- Veliki radovi i stemovanje zidova ili ruzne kanalice unutra.
-- Po meni je kompresor vise opterecen kod takvih sistem i kraci radni vek -- licni stav.

Mozes da ides na Multi sa dve jedinice za male sobe a split za veliku sobu.Sasvim pristojno resenje i smanjis jednu vanjsku jedinicu.

Mozes da pogledas ovaj Multi od Daikin -- mali ali dobar...

http://www.daikintech.co.uk/Data/Mul...ok_EEDEN17.pdf

Ovde mozes da pogledas i tabele kapaciteta za grejanje-hladjenje i potrosnju struje i mogucnost kombinovanja -- cisto da steknes neki utisak i imas neke informacije.

Zadnje uređivanje 1973zoran : 24.11.2017. at 20:03.
1973zoran is offline  
Old 24.11.2017., 20:45   #9664
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
tu kvadraturu bez problema odradi 3,5kw,vjerojatno i 2,5
meni potkrovlje 30tak m2 grije 2,5, okolica zg, 10cm stiropor i slabo izoliran krov. tak da vjerujem bi i tebe ugrijali 2,5kw.

ulazni modeli toshiba
https://cee.hr/trgovina/klima-uredaj...10bav-e-25-kw/
https://cee.hr/trgovina/klima-uredaj...13bav-e-31-kw/


srednji razred toshiba:
https://cee.hr/trgovina/toshiba-suzu...as-10-n3av2-e/
http://ferlez.hr/toshiba-klima-uredj...as-13n3av2-e-1
Ovaj zadnji link na klimu je nestao?
Pretpostavljam da je to ova klima?

TOSHIBA SUZUMI PLUS RAS -13PKVSG-E / RAS-13PAVSG-E 32 PLIN
http://ferlez.hr/toshiba-klima-uredj...avsg-e-32-plin
davoric is offline  
Old 24.11.2017., 21:28   #9665
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
fujitsu si preskočio

mitsu dok ima tak kilave modulacije nema šta raditi u izoliranom prostoru osim ak je na knap dimenzioniran, obično se klime debelo predimenzionirju pa nastaje problem

toshibu preporučujem gdje snaga nije bitna (more) i dok joj je cijena dobra kao trenutno sada
Evo novi snimak , mislim da je bolji od predhodnog ,promenio sam lampu.

https://www.youtube.com/watch?v=OYzy...ature=youtu.be

Baci pogled na modulaciju kod Mitsu , u 1 wat osciluje.Nema preteranih skokova , tako da tvoja konstatacija oko lose modulacije , nije bas realna.
--Prvi ( gornji )merac je Daikin i modulira u rasponu od 161 - 203 -175 wati -- spustio bi sigurno i nize pa opet vise i tako ukug.
-- Drugi( donji) merac Mitsu...........
Eto ja se malo potrudio , mada to retko radim jer meni je ovo sve poznato, imam iskustva iz realne upotrebe ovih klima.
Opet napominjem da je sustina da Daikin , radi i na niskoj modulaciji-- ide jako nisko i NE prekida sa radom .
Vanjska temperatura 3 C , vlaznost vazduha 92 % -- to su informacije sa interneta za 21 h.
1973zoran is offline  
Old 24.11.2017., 23:20   #9666
Quote:
1973zoran;66671023
@ BatmanBg

Da li imas neki snimak rada Toshiba klime, prikljucenu na merac Trotec.Ovaj snimak mi nije bas jasan i ovakvi skokovi struje.

[url
kaže:
https://www.youtube.com/watch?v=5nbqn5Xbbuc[/url]
i na mom RAS16 je tako, lagana šetnja 1-2-3 watta gore dolje
mjerač iz bauhausa
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 24.11.2017., 23:21   #9667
Quote:
davoric kaže: Pogledaj post
Ovaj zadnji link na klimu je nestao?
Pretpostavljam da je to ova klima?

TOSHIBA SUZUMI PLUS RAS -13PKVSG-E / RAS-13PAVSG-E 32 PLIN
http://ferlez.hr/toshiba-klima-uredj...avsg-e-32-plin
da, samo ovaj je sa r32 plinom a link je bio od r410
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 24.11.2017., 23:27   #9668
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
i na mom RAS16 je tako, lagana šetnja 1-2-3 watta gore dolje
Uvek je dobro izabrati Twin rotary kompresor.
1973zoran is offline  
Old 24.11.2017., 23:29   #9669
Quote:
1973zoran kaže: Pogledaj post
Evo novi snimak , mislim da je bolji od predhodnog ,promenio sam lampu.

https://www.youtube.com/watch?v=OYzy...ature=youtu.be

Baci pogled na modulaciju kod Mitsu , u 1 wat osciluje.Nema preteranih skokova , tako da tvoja konstatacija oko lose modulacije , nije bas realna.
--Prvi ( gornji )merac je Daikin i modulira u rasponu od 161 - 203 -175 wati -- spustio bi sigurno i nize pa opet vise i tako ukug.
-- Drugi( donji) merac Mitsu...........
Eto ja se malo potrudio , mada to retko radim jer meni je ovo sve poznato, imam iskustva iz realne upotrebe ovih klima.
Opet napominjem da je sustina da Daikin , radi i na niskoj modulaciji-- ide jako nisko i NE prekida sa radom .
Vanjska temperatura 3 C , vlaznost vazduha 92 % -- to su informacije sa interneta za 21 h.
mislim da ćeš opet morat promijeniti lampu, ja baš puno nevidim

šta kaže za mitsu 300 i nešto watta? mutno mi

kakve veze ima oscilacija 1w s modulacijom? Ne kužim

Kakve veze potrošnja ima s snagom ako neznaš cop?
da li se zna cop mitsu i daikin pri tvojih 3C?
ako i kad bi se znalo, mogao bi se izračunati kapacitet
a to jel će se gasiti i paliti ovisi o tvojim gubicima i mogućnostima klime
a ovo prvo izbjegavaš odgovoriti
ovo je za suzumi ras 13

daikin ima bolji cop, gubi više od toshibe u kapacitetu a opet neide nisko ko toshiba u kapacitetu



daj link na teh podatke svog daikina da vidimo jel modulira van specifikacija
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa

Zadnje uređivanje Edgar : 24.11.2017. at 23:41.
Edgar is offline  
Old 25.11.2017., 00:11   #9670
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
kakve veze ima oscilacija 1w s modulacijom? Ne kužim
Nisam bas siguran i rekoh da sacekam da pogledam snimak @BatmanBg........mozda su te stalne oscilacije i dobre , kao na predhodnom snimku za Toshiba .......???
1973zoran is offline  
Old 25.11.2017., 06:18   #9671
1973zoran Vjerovatno je do mjerača i ovaj prije mjerač što sam ga skinuo sa Toshibe imao je daleko veće oscilacije ova je majka kakav je bio prije možda je ovaj dobar a možda i nije.

Trotec mi je na Hitachi-ju jedino da ga prebacim na Toshibu pa da napravim snimak.
Sada gledan na Trotecu za Hitachi i on prikazuje raspon od 313-324W malo gore malo dole.
BatmanBg is offline  
Old 25.11.2017., 12:38   #9672
@BatmanBg

Trotec je dobar merac za kucne uslove.
Edgar .....
1973zoran is offline  
Old 25.11.2017., 16:17   #9673
Nije ti dobro?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 25.11.2017., 17:23   #9674
Ova tema se svela samo na prepucavanja pojedinih članova dok mi koji uletima sa kojim pitanjem uopće ne dobijemo komentar što nije u redu tako da gubi smisao foruma kao takvog.A sad opet pitanje valjda se netko i javi ovaj put.Kako je moguće da fujitsu 12llcc u grijanje nikako ne spušta ispod 380 w dok panasonic re 12 pke koja je bar mislim slična klima radi uredno na 250 w.Što se tiče buke unutrašnje jedinice fujitsu tu nema što tražiti jer je puno bučniji od panasonica i non stop se pali gasi.Ovo pišem jer sam bio uvjeren da je fujitsu bolji pa sam uzeo 2 komada jedan doma a jedan u ured.
auxilium is offline  
Old 25.11.2017., 17:51   #9675
Quote:
1973zoran kaže: Pogledaj post
Moram samo da dodam -- ovo za proizvodjace mislim Japanske-- prevashodno Daikin,Toshiba,Mitsu,Panasonic ......
U zadnje vreme sve vise ima nekih cudnih detalja za Fujitsu.Ima i primedbe i na povecanu potrosnju u mirovanju,kvar elektronike na unutrasnjim jedinicama.......itd.Mislim da ce dobro grejati i da to ukljucivanje-iskljucivanje rada se popraviti sa pocetkom prave zime.Sa dolaskom novih modela sve vise primedbi ima na Fujitsu.

Iz takvih i slicnih razloga ja sam u predhodnom komentaru namerno i preskocio da uvrstim Fujitsu sa ostalim Japancima.
Taj ulazni model ima pod dosta razlicitim oznakama LLCC ,LLCA,LLCB,LLCE......

Zadnje uređivanje 1973zoran : 25.11.2017. at 18:30.
1973zoran is offline  
Old 25.11.2017., 20:28   #9676
auxilium

Ti si jedini koji se zali da mu Fujtisu 12LLCC ne spusta ispod 380w tj da je to minimum i da tu gasi kompresor . S tom klimom su koliko ja znam svi bili zadovoljni .

Nazalost kod nas u Srbiji nema mnogo opcija i zato je Fujitsu najprodavaniji , kod vas je cenovno sve tu negde pa covek moze vise da bira . S druge strane kod vas Fujitsu ASYG 12LU kosta 955e a kod nas je trenutno 653e i mislim da vam to sve govori , trenutno je kod nas 12LU bestbuy za te pare .. Ko zna sta bi ja uzeo da da su cene kao kod vas ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... https://imgur.com/jqr3UJM
Stan 48m2 , grejanje na 23c - 24/7 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen is offline  
Old 25.11.2017., 21:01   #9677
Kakve su to inženjerske klime?
MrDeadpool is offline  
Old 25.11.2017., 23:17   #9678
Quote:
MrDeadpool kaže: Pogledaj post
Kakve su to inženjerske klime?
one koje kupuju inženjeri,valjda

Poslano koristeći Tapatalk
perogulikoza is offline  
Old 25.11.2017., 23:29   #9679
Quote:
MrDeadpool kaže: Pogledaj post
Kakve su to inženjerske klime?
Verovatno da na njima pise " ing.".....
1973zoran is offline  
Old 26.11.2017., 07:36   #9680
Quote:
auxilium kaže: Pogledaj post
Ova tema se svela samo na prepucavanja pojedinih članova dok mi koji uletima sa kojim pitanjem uopće ne dobijemo komentar što nije u redu tako da gubi smisao foruma kao takvog.A sad opet pitanje valjda se netko i javi ovaj put.Kako je moguće da fujitsu 12llcc u grijanje nikako ne spušta ispod 380 w dok panasonic re 12 pke koja je bar mislim slična klima radi uredno na 250 w.Što se tiče buke unutrašnje jedinice fujitsu tu nema što tražiti jer je puno bučniji od panasonica i non stop se pali gasi.Ovo pišem jer sam bio uvjeren da je fujitsu bolji pa sam uzeo 2 komada jedan doma a jedan u ured.
Koja je kvadratura u pitanju tamo gdje je Fujitsu smješten dali je izoliran prostor i kod jedne i druge klime.

Ovo sa paljenjem i gašenjem imam i ja sa Hitachi-jem a razlog je jednostavan zato što je klima predimenzionirana za taj prostor a tako je sigurno isto i kod tebe.
Ja neznam kako Fujitsu ali u ovim uslovima nebi trebala biti bučna unutarnja probaj postaviti na daljincu na 1 ili 2 brzine puhanja jače netreba puhat jer su kod vas vjerovatno i gubici mali kao što je rekao zoran kad malo jače zahladi sve manje i manje će se gasiti.

Što se tiče buke nebi smjela biti bučna osim ako ti radi na 3 ili 4 crtice puhanja.
Pokušaj staviti na ECO mod ako ima ili QUET pa vidi dali je tada bučna ako je i tada onda nešto nije kako treba.

Ovdje raspravljamo o toj modulaciji (ne prepucavamo se) kako klima treba raditi na što manjoj potrošnji iz utičnice da bi dala što manje toplote u prelaznom periodu da bi se što manje gasila/palila te da što duže radi bez prekida u grijanju a sada ste i vi na svojoj klimi isto to potvrdili što drugi neće priznati da klima neradi dobro zbog toga prvo što se pali/gasi i još sa potrošnjom od 380W.

To paljenje gašenje ćeš izbjeći kad budu veće potrebe za grijanjem ali tu nižu potrošnju vjerovatno nećete dobiti recimo 250W na održavanju, a dali vam je mjerač ispravan možda je do njega problem pokušaj zamijeniti taj od Panasonica pa ga stavi na Fujitsu ja sam isto sa Toshibe skinuo mjerač jer je radio velike oscilacije u potrošnji..

Meni je stari mjerač na Toshibi radio od 170w pa do 260w šetao gore dole možda je slučaj i kod vas ali obrnut možda sa 250 do 380w samo pretpostavljam.
BatmanBg is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:36.