Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2017., 22:14   #1
Rodrigo Duterte - predsjednik Filipina u ratu sa mafijom

Filipinski predsjednik ubijao kriminalce za primjer policiji Filipinski predsjednik Rodrigo Duterte izjavio je da je osobno ubijao kriminalce dok je bio gradonačelnik Davaa, na jugu zemlje, kako bi policiji "pokazao" primjerom

Pročitajte više na: http://www.24sata.hr/news/filipinski...oliciji-503229 - 24sata.hr


'Ako ste korumpirani, riješit ću vas bacanjem iz helikoptera...' Predsjednik Duterte je najnoviju izjavu dao u utorak govoreći pred žrtvama tajfuna u središnjem dijelu Filipina. Njegov ured snimku je na internetu objavio u četvrtak...


Pročitajte više na: http://www.24sata.hr/news/ako-ste-ko...koptera-505376 - 24sata.hr

Želi pobiti tri milijuna ovisnika: 'Hitler je Židove, a ja ću njih...' Otkako je Rodrigo Duterte preuzeo predsjedničku dužnost na Filipinima policija je ubila 1247 ovisnika o narkoticima od 1. srpnja do 27. rujna, a još je 1721 ljudi ubijeno u tom razdoblju

Pročitajte više na: http://www.24sata.hr/news/usporedio-...visnika-493272 - 24sata.hr
---------------

Definitivno najluđi predsjednik na svijetu.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:15   #2
Filipinci se bore s mafijom: U ratu protiv droge 2400 mrtvih Više od tisuću Filipinaca povezanih s kriminalnim radnjama ubila je policija u okršaju protiv mafije, droge i kriminala u posljednjih tri mjeseca

Pročitajte više na: http://www.24sata.hr/news/rat-protiv...mafijom-489723 - 24sata.hr
-----------

Čovjek je efektivan i nešto radi.

E da Meksiko ima takvog predsjednika.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:17   #3
Filipinski predsjednik uvrijedio Obamu pa onda izrazio žaljenje Duterte je rekao u ponedjeljak novinarima da bi Obami kazao da je "kučkin sin" u slučaju da postavi pitanje poštivanja ljudskih prava u kampanji protiv droga.

Pročitajte više na: http://www.24sata.hr/news/filipinski...aljenje-489947 - 24sata.hr
---------

Hrabar čovjek.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:19   #4
Kakav lik, čudi me da se jako malo o njemu išta spominje kod nas, pa realno zamisli da je Trump izjavio da možeš, ne ubit pazi, nego evo recimo istuč nekog kriminalca na ulici i da je to ok, znaš i sam kako bi bio razapet i sigurno bi se govorilo da poziva na nasilje. Siguran sam da je dobar dio tih ubijenih zaslužio smrt ali mislim da je stradalo i jako puno nevinih nažalost.
MaurS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:21   #5
Duterte: Moj omiljeni junak je Putin
Manila -- Predsednik Filipina Rodrigo Duterte, poznat kao „majstor uvreda“, u jednom intervjuu izjasnio se daleko blagonaklonije nego što se od njega očekuje.

http://www.b92.net/info/vesti/index....nav_id=1196256
------

Ko bi reko...
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:23   #6
Quote:
MaurS kaže: Pogledaj post
Kakav lik, čudi me da se jako malo o njemu išta spominje kod nas, pa realno zamisli da je Trump izjavio da možeš, ne ubit pazi, nego evo recimo istuč nekog kriminalca na ulici i da je to ok, znaš i sam kako bi bio razapet i sigurno bi se govorilo da poziva na nasilje. Siguran sam da je dobar dio tih ubijenih zaslužio smrt ali mislim da je stradalo i jako puno nevinih nažalost.
Pa da, tip je lud, ali očigledno Filipini muku muče sa mafijom. Ljutu travu na ljutu ranu, rekao bih.

Duterte ambasadora SAD nazvao "gej kur**nim sinom"
Predsednik Filipina Rodrigo Duterte izazvao je novi diplomatski skandal – ambasadora SAD u svojoj zemlji nazvao je “gej kur**nim sinom”, piše “Gardijan”.
http://www.b92.net/info/vesti/index....nav_id=1164310

Duterte: Ban Ki-mun budala, nisam vređao Obamu

Džakarta -- Filipinski predsednik Rodrigo Duterte izjavio je da nije vređao svog američkog kolegu Baraka Obamu.
http://www.b92.net/info/vesti/index....nav_id=1174965
---------
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:27   #7
Duterte: Tražiću da se ponovo uvede vešanje
Manila -- Novoizabrani predsednik Filipina Rodrigo Duterte najavio je da će ponovo uvesti smrtnu kaznu.
http://www.b92.net/info/vesti/index....nav_id=1131824
----------

Ako ništa drugo, čovjek jasno artikulira svoje stavove. A ne kao naši muljatori.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:31   #8
Što bi slao ljude na vješala kad ionako sve ubijaju, a gle ovo ljutu travu na ljutu ranu bi imalo smisla za ubojice, pedofile silovatelje i onaj teški kriminalni šljam, no tamo će najebat svatko živ tko se ikada sreo s nekom drogom, po meni malo pre ekstremno iako i sam ne bih imao ništa protiv kada bi ga iznajmili na nekih mjesec dana za ovakve kao Horvatinčić, Mamić, Sanader...
MaurS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:34   #9
Bez obzira što je ovaj lik po svim mjerilima našim nenormalan, mora se priznati da zapad s ovom bolesnom politikom koja se provodi na zapadu nema šanse protiv ostatka Svijeta.

Došlo je vrijeme kada se ispričava za svaku glupost, ne možeš više ništa ni prokomentirati da se 10 ljudi ne uvrijedi jer eto rekao si da ti je film bio mrak i odmah 10 bijelih liberalčeka skoči da je to rasistička izjava jer u filmu nema crnca ili ima kako god...Ta bolest koja se događa na zapadu bi Clinton odvela a jednu novu razinu, baš zato treba netko bez dlake na jeziku da ovim tako finim, a iznutra tako trulim i pokvarenim birokratima zapada otpil i kaže sve u lice....

Ovo govorim jer vidi se da ostatak Svijeta boli briga za zapadne gluposti, niti se Japan ispričao Amerima za Pearl Harbor, niti Kineze previše zanima što Europljani i ostatak Svijeta misle o njihovim festivalima gdje se jednu psi(ne podržavam), a bome tako razmišlja i ostatak Azije,Južne Amerike i Afrike...

Ovo je samo jedan dokaz toga, oni imaju svoj način razmišljanja i obračunavanja s kiminalom.Mislim da će puno nedužnih stradati, ali nisu kao ni Norvežani pa da ti lik pobije 70 ljudi, a on dobije max 20 godina i žali se kako ima samo play station 2, a ne 3 Naravno, o svim mogućim pravnim trikovima na zapadu gdje se kriminalci žrtvinim roditeljima i prijateljima smješkaju na ulici da ne govorim.

Kažem, ne podržavam takav obračun tj. način na koji se sve ovo događa međutim Filipini pripadaju potpuno drugačijem sustavu vrijednosti nego mi.I mogu reći da mi je drago što na onom podneblju ne moram gledati beskičmenjake kakve mi gledamo po Europi, a i na našoj sceni.
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:36   #10
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post

'Ako ste korumpirani, riješit ću vas bacanjem iz helikoptera...' Predsjednik Duterte je najnoviju izjavu dao u utorak govoreći pred žrtvama tajfuna u središnjem dijelu Filipina. ..

Sta raditi sa onima koji kradu humanitarnu pomoc?

Da li je normalno nakon zemljotresa rasporediti vojsku da cuva imovinu od pljackasa i da ima dozvolu da puca u meso kad ugleda nekoga da pljacka po rusevinama ili je normalno osnivati NVO koje zadrze sebi 90% humanitarne pomoci?

Tek kad raspravimo ovo eticko pitanje mozemo disutovati da li je Duterte lud ili normalan.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:37   #11
Quote:
MaurS kaže: Pogledaj post
Što bi slao ljude na vješala kad ionako sve ubijaju, a gle ovo ljutu travu na ljutu ranu bi imalo smisla za ubojice, pedofile silovatelje i onaj teški kriminalni šljam, no tamo će najebat svatko živ tko se ikada sreo s nekom drogom, po meni malo pre ekstremno iako i sam ne bih imao ništa protiv kada bi ga iznajmili na nekih mjesec dana za ovakve kao Horvatinčić, Mamić, Sanader...
Ma slažem se.

Ali takav čovjek ne može doći na vlast tek tako. Valjda postoji u toj državi toliko problema i kriminala, da ljudi žude za takvim ljudima.

100 dana Duterteove vlasti, ubijeno 3.700 ljudi
Manila -- U prvih 100 dana mandata kontroverznog filipinskog predsednika Rodriga Dutertea u toj zemlji ubijeno je 3.700 osoba.
http://www.b92.net/info/vesti/index....nav_id=1186069
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:40   #12
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Bez obzira što je ovaj lik po svim mjerilima našim nenormalan, mora se priznati da zapad s ovom bolesnom politikom koja se provodi na zapadu nema šanse protiv ostatka Svijeta.

Došlo je vrijeme kada se ispričava za svaku glupost, ne možeš više ništa ni prokomentirati da se 10 ljudi ne uvrijedi jer eto rekao si da ti je film bio mrak i odmah 10 bijelih liberalčeka skoči da je to rasistička izjava jer u filmu nema crnca ili ima kako god...Ta bolest koja se događa na zapadu bi Clinton odvela a jednu novu razinu, baš zato treba netko bez dlake na jeziku da ovim tako finim, a iznutra tako trulim i pokvarenim birokratima zapada otpil i kaže sve u lice....

Ovo govorim jer vidi se da ostatak Svijeta boli briga za zapadne gluposti, niti se Japan ispričao Amerima za Pearl Harbor, niti Kineze previše zanima što Europljani i ostatak Svijeta misle o njihovim festivalima gdje se jednu psi(ne podržavam), a bome tako razmišlja i ostatak Azije,Južne Amerike i Afrike...

Ovo je samo jedan dokaz toga, oni imaju svoj način razmišljanja i obračunavanja s kiminalom.Mislim da će puno nedužnih stradati, ali nisu kao ni Norvežani pa da ti lik pobije 70 ljudi, a on dobije max 20 godina i žali se kako ima samo play station 2, a ne 3 Naravno, o svim mogućim pravnim trikovima na zapadu gdje se kriminalci žrtvinim roditeljima i prijateljima smješkaju na ulici da ne govorim.

Kažem, ne podržavam takav obračun tj. način na koji se sve ovo događa međutim Filipini pripadaju potpuno drugačijem sustavu vrijednosti nego mi.I mogu reći da mi je drago što na onom podneblju ne moram gledati beskičmenjake kakve mi gledamo po Europi, a i na našoj sceni.
Gle apsolutno se slažem sa svime što si napisao, svima je više dosta te neke političke korektnosti, optužbi za rasizam, fašizam, seksizam, šovinizam i sl. pizdarija, upravo zato se i dogodila takva veličanstvena pobjeda Trumpa iako su svi mogući govorili da je to nemoguće i da nema glasove crnaca, latinosa itd. a pokazalo se da ima i to jebenih glasova tih skupina, nisu ni oni toliko naivni da im Hillary može zajebat nekom svojom pričom, vidi se kako su živjeli pod Obamom 8 godina i to im je očito bilo dovoljno.

Pa čak i kod nas se osjete neke promjene pogledaj recimo jedan Index u zadnje vrijeme kako se lagano mjenja, a nekad su isti bili baš izvor onoga o čemu smo gore spominjali da bi u svemu živom našli nešto da te mogu optuzit. Uff malo smo ošli s teme.
MaurS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:43   #13
Došlo je vrijeme državnika koji imaju cojones. SAD, Mađarska, Poljska, Češka, Slovačka, Turska, Rusija, Filipini.... A mi imamo bečke dječake na vlasti.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:48   #14
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Došlo je vrijeme državnika koji imaju cojones. SAD, Mađarska, Poljska, Češka, Slovačka, Turska, Rusija, Filipini.... A mi imamo bečke dječake na vlasti.
Upravo to, a ovo s Amerima što im je uputio je najbolji pokazatelj koliko je Obamina administracija zaribala stvari kada su uspijeli jedne Filipine njihove dugogodišnje saveznike okrenuti protiv njih

Tu žmire S.Arabiji na razne terorističke grupe koje se financiraju kako po Siriji tako po Eu, a s druge strane svoje saveznike u Aziji okreću od sebe.

Uostalom Ameri su zadnji koji bi nekome nešto trebali pametovati kada je rat protiv droge u pitanju, koliko je samo na ulicama Chicaga u zadnjih 8 godina poginulo ljudi.
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:54   #15
Lik je Bandic sa pistoljem, poraz civilizacije i sumrak zdravog razuma. A to sto mu obozavatelji lika i djela cine podskup Trumovaca i Putinovaca isto govori za sebe.
Shrike12 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 23:04   #16
Quote:
Shrike12 kaže: Pogledaj post
Lik je Bandic sa pistoljem, poraz civilizacije i sumrak zdravog razuma. A to sto mu obozavatelji lika i djela cine podskup Trumovaca i Putinovaca isto govori za sebe.
Hajde budi ljubazan i odgovori na pitanje sto sam postavio u 10. postu ove teme da vidimo sta je za tebe normalno.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 23:12   #17
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Došlo je vrijeme državnika koji imaju cojones. SAD, Mađarska, Poljska, Češka, Slovačka, Turska, Rusija, Filipini.... A mi imamo bečke dječake na vlasti.
Samo malo, na ovom forumu je sad dozvoljeno ljude pod cijom se vlascu ubijaju tisuce ljudi bez ikakvog sudenja nazivati drzavnicima with cojones?!
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 23:20   #18
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Samo malo, na ovom forumu je sad dozvoljeno ljude pod cijom se vlascu ubijaju tisuce ljudi bez ikakvog sudenja nazivati drzavnicima with cojones?!
Ego, nemoj misliti da mi se sviđaju te njegove metode.

Rekao sam, da je Duterte luđak. I meni su njegove metode ekstremne.

Da, došlo je vrijeme grlatijih i agresivnijih državnika, sviđalo se nama ili ne.

Zašto su pobožni katolički Filipinci glasali za njega, me zaista čudi...

Zadnje uređivanje DJTcro : 10.01.2017. at 23:36.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 23:25   #19
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Samo malo, na ovom forumu je sad dozvoljeno ljude pod cijom se vlascu ubijaju tisuce ljudi bez ikakvog sudenja nazivati drzavnicima with cojones?!
Oni koji ubijaju bez drona su with, a oni koji ubijaju dronom (takodje bez sudjenja) su bez cojones.
Nisam vidio u pravilima foruma da nesto pise o ljudima koji ubijaju bez sudjenja.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 23:30   #20
Pa realno dobro je čovjek rekao, sve su to državnici sa cojones, možemo raspravljati koliko je to moralno upitno, u zakonskim okvirima i sl. ali za neke konkretne poteze gdje će te svatko u svijetu popljuvat da si ovakav ili onakav treba imati cojones, naravno da to ne znači da je sve automatski i ispravno što rade niti bilo tko od nas ovdje pravda svaki postupak.

Evo, Plenković nije nikoga ubio niti će ikad pa jel itko misli da je to državnik sa cojones?
MaurS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.