Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2006., 09:35   #41
Quote:
grogo bolger kaže:
ajde još reci da si čula da zrači ?!
nitko ne može potvrditi da zrači jer su svi pomrli koji su bili blizu Ytong-a
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 12:04   #42
https://www.forum.hr/showthread.php?t=152413
dk_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 12:16   #43
Ima li itko kakvih ponuda ili saznanja o cijeni izgradnje roh bau? Ytong, cigla, moj materijal, njihov svejedno.
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 13:06   #44
Cool

Quote:
ZEGA kaže:
Da, cini se da je oglasnik magnet za FREAKOVE...
Z
Slažem se s ovim!
Tražio sam 1,5 godinu zemljište u okolici Samobora na osnovu oglasnika. U tom periodu našao sam samo jednu pracelu koja mi se svidjela ali do nje je bilo 300 m makadama i 100 m poljskog puta ( taman da prođe manji traktor a po sredini mu je "stoljetna" trava ). Vodu i struju je trebalo "vući" 200 m a plina i kanalizacije nigdje. I još nije bila ugrađevinskoj zoni već bi trebalo čekati novi GUP!?!?!
I skoro sam to i kupio da mi nije vlasnik, kod finalnog dogovora, umjesto da spusti, povisio cijenu 10%. Sad, 2,5 godine kasnije, vidim, još uvijek to prodaje ali je cijena dupla - 30 €/m2.
Nakon toga vidio sam, vozeći se po sanoborskom kraju kao i babolatpro, lijepih parcela u Galgovu i oko njega pa prema Rakovom potoku ili Klinča selu. A i jeftinije su od npr. preskupog Kladja, Rakovice i sl.
Danas moram priznati da sam presretan kaj nisam kupio to zemljište na međi Kladja i Molvica!
Vozeći se po Zagorju, odmah s druge strane Medvednice, po općini Bistra ( spada u ZG županiju ) uočio sam prekrasne terenu nadomak Parka prirode Medvednica. A o infrastrukturi da ne pričam, imaju sve! Većina cesta je asfaltirana, struja, voda i plin su u svim kućama a kanalizaciju samo što nisu počeli kopati. A cijene 40-60 €/čhv!!!!
Zemljište sam tražio u oglasniku ali nije bilo uspjeha. Zato sam po kvartu gdje mi se svidjelo postavio svoje oglase da kupujem zemljište i to je bilo uspješno pa to preporučujem i vama.

I sad da se pohvalim!
Kupio sam 990 čhv ( 3564 m2 ) u Poljanici Bistranskoj za 39.000,00 € na kaj sam platio još 8.500,00 kn poreza. Od ukupne površine 60% je građevinsko. Fronta uz asfalt je 40 m, cesta je široka, s dvije trake i na njoj su sve komunalije ( osim kanalizacije koja se očekuje ). Imam dvije ZET autobusne linije ( 2. zona ) koje voze direktno na Črnomerec. Najbliža BUS stanica mi je oko 50 m od parcele. Šuma je na 5 min. hoda, zemljište ravno, pogled puca na Medvednicu i skijalište a bome i prema Sloveniji ( cijelu je vidim ), Zaprešiću i znanom nam Samoborskom gorju.
Uglavnom sam super zadovoljan i nije mi žal kaj sam godinu i pol potrošil po okolici Sanobora i na kraju ovo "ubol".

Razmislite i vi kaj, gdi i za koje nofce kupujetete!

Zadnje uređivanje Milan Banditić : 17.11.2006. at 15:35.
Milan Banditić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 16:43   #45
Quote:
Milan Banditić kaže:
I sad da se pohvalim!
Kupio sam 990 čhv ( 3564 m2 ) u Poljanici Bistranskoj za 39.000,00 € na kaj sam platio još 8.500,00 kn poreza. Od ukupne površine 60% je građevinsko.
Čestitam i ti doista potvrđuješ da je strpljenje vrlina.
Samo bih te pitala da li imaš u životu vremena brinuti se za 3564m2 okućnice. Mora da je prekrasna parcela, ali i ogromna!
Moje gradilište je koštalo 15000 Eur i imam 950m2, 263čhv. Da mi je veće, možda bi bilo previše
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 23:04   #46
Meni je 1000 i kusur kvadratica dosta, pa moze ostavit livadu ostalo...
Oboje ste povoljno prosli i da, to su ponude koje nadju svoje kupce a ovi drugi se vrte u nedogled i pumpaju statistike...
z
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 23:09   #47
nek covjek parcelira dio i proda, od viska glava ne boli
babolatpro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2006., 10:29   #48
Quote:
babolatpro kaže:
nek covjek parcelira dio i proda, od viska glava ne boli
kaže da je od cijele parcele samo 60% građevinsko. kako će onda parcelirat?
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 08:14   #49
pa 60 posto je negdje 2000 kvadrata. To parcelira
babolatpro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 08:32   #50
Dobro, pa koliko traže majstori za izgradnju roh bau po kvadratu?
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 11:53   #51
Quote:
oluja77 kaže:
Dobro, pa koliko traže majstori za izgradnju roh bau po kvadratu?
cc.100-120 eur/m2
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 12:27   #52
Quote:
Renata kaže:
cc.100-120 eur/m2

Ja sam dobio ponudu za 25€ po bruto kvadratu etaže... znači ako je bruto površina 100kvadrata = 2000€...

To je cijena bez ploče...


Firma, račun.. sve legalno.
Boris_RI is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 14:31   #53
Quote:
Renata kaže:
Čestitam i ti doista potvrđuješ da je strpljenje vrlina.
Samo bih te pitala da li imaš u životu vremena brinuti se za 3564m2 okućnice. Mora da je prekrasna parcela, ali i ogromna!
Moje gradilište je koštalo 15000 Eur i imam 950m2, 263čhv. Da mi je veće, možda bi bilo previše
Pa, ovak'!
Prijašnji gazda je prodaval sve u komadu a kak je cijena bila OK uzel sam sve.
Druga je stvar kaj imam četvero djece koja će to parcelirati, kad narastu, za nekih 10-15 godina. Radi njih sam to i kupio.
A novac sam dobio kao nasljeđe ( i još sam malo dodao ). Ovak je sigurniji nego u bilo kojoj banci, dionicama ( osim Plivinih kojih, na žalost, nemam niti sam imao ) ili obveznicama a sigurno će i vrijednost zemljišta porasti. A djeca, kak' im bude se htjelo.
Imam namjeru sagraditi si nekih 100-injak kvadrata za pod stare dane pa zato i čitam ( i komentiram ) ovu temu.

Održavanje nebu teško. Trenutno je livada koju kosim dvaput godišnje.
Najlakše održavanje je ako raste neka niska trava miješana s niskom, bijelom djetelinom. Zato ću na proljeće dati preorati parcelu i posijati tu bijelu djetelinu ali ću u sjeme pomiješati i nešto trave da ne bude monotona cjelina. I onda ću to kositi s nekom jačom samohodnom kosilicom ( do sada mi je to kosio traktorom bivši vlasnik ).
Ujedno, jučer sam s najstarijim sinom (15) posadio 20 voćaka a dodat ću tu još i oraha, kestena, hrasta, još viljemovki ( rakija mi se sviđa ), ljeski, cedra i drugog drveća na većem razmaku. Uz malo košnje ispod krošnji neće biti puno posla. Kasnije, ako će djeci ili meni koje drvo smetati lako ćemo ga posjeći a možda bude i kakav trupac za iskoristiti!?

Prema onome kaj sam ja čuo cijena gradnje "ključ u ruke" bi bila oko 500 €/m2i to više kvalitete interijera.
Sve su to priče dok se sa projektom ne dođe do izvođača i ne dogovore detalji. A ni tu priči, nekad, nije kraj ako se ne napravi dobar i precizan ugovor o gradnji. Zato vam svima koji ćete graditi preko neke građevinske firme savjetujem da napravite dobar ugovor o gradnji u kojem ćete definirati sve detalje pa i one cjenovne ali i rokove i moguće penale. Manji građevinci se često razlete na više gradilišta i tu počne otezanje i natezanje.
Zato, osigurajte se dobrim ugovorom u samom startu!
Milan Banditić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 14:43   #54
Quote:
maksica6 kaže:
Za gradnju kuce dobio sam od jednog obrtnika ovakvu ponudu,kuca je 12,20+12,75m temelj je 80cm u zemlji +50 cm izvana sa temeljnom dekom,moj iskop temelja i sav materijal,cigla,beton sa mikserima,znaci oni trebaju izraditi sve armature ,salanje ,betoniranje-izrada ide ovako:izrada armature,betoniranje,zidanje prizemlja ,ugradnja gredica i ispuna montom-ugradnja zeljeza -betoniranje ,na to se sad zida sa ciglom tavanski stan na koji dolazi monta gredice sa ispunom i zeljezom na to beton,znaci to ce biti betonski krov na koji ce staviti grede (na spicu krova) i zavrsetak krova, i svi prezidi u kuci su njihovi,cijena samo za ruke ,moj materijal 10 000e jeli ovo puno ili?



Evo cijene za koliko ce meni izgraditi kucu mojim materijalom.
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 15:40   #55
Quote:
Milan Banditić kaže:
Pa, ovak'!
Prijašnji gazda je prodaval sve u komadu a kak je cijena bila OK uzel sam sve.
Druga je stvar kaj imam četvero djece koja će to parcelirati, kad narastu, za nekih 10-15 godina. Radi njih sam to i kupio.
Lijepo od tebe. za dječicu.
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 15:41   #56
Quote:
Boris_RI kaže:
Ja sam dobio ponudu za 25€ po bruto kvadratu etaže... znači ako je bruto površina 100kvadrata = 2000€...

To je cijena bez ploče...


Firma, račun.. sve legalno.
ne kužim, za 2000 Eur 100 m2 kuće, bez temelja? ili sam krivo skužila? to je samo rad, bez materijala? djeluje ultra-jeftino!
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 08:03   #57
Renata daj malo detaljnije tih 100-120€ i ti Boris tih 25€.
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 12:21   #58
Quote:
Boris_RI kaže:
Ja sam dobio ponudu za 25€ po bruto kvadratu etaže... znači ako je bruto površina 100kvadrata = 2000€...

To je cijena bez ploče...


Firma, račun.. sve legalno.
1. to ti nije roh-bau, već goli zidovi (bez ploče??)
2. tolika je otprilike bila prije 5 godina kad sam gradio najniža cijena građevinskih radova po brutto m2, ali samo ruke bez materijala
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 15:45   #59
Quote:
oluja77 kaže:
Renata daj malo detaljnije tih 100-120€ i ti Boris tih 25€.

takodjer isto i mene zanima vise detalja, a ako moze na PM i kontakti tih firmi ili pojedinaca.
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 16:45   #60
Ovo su cijene firme od koje sam dobio grubu ponudu. Dao sam im papire da mi izvuku pravu ponudu, no gazda firme mi je odmah u startu rekao da on radi po tim cijenama i da slobodno mogu računati po njima. Susjedu su zidali kuću i sve je napravljeno uredno. I sam sam bio skeptik kada sam čuo cijene.. no napravljeno je OK..


Znači ovo su samo čiste ruke zidanja do pod krov, bez materijala, iskopa, dasaka i sl:

Temelji - 25 Eura/m2
Zidanje kata - 25 Eura/m2
Krov - 30 Eura/m2 stvarne površine
Boris_RI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:38.