Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2010., 19:43   #281
Ma čaj od kadulje je dobar za cijelu usnu šupljinu, uključujući i kad je upaljeno zubno meso.

Imaš ga za kupiti u svim trgovačkim centrima, nije skupo, tak da nemaš šta izgubiti. Čaj se ne pije nego se samo mučka u ustima i onda se ispljune.

Meni je pomagao i kod afti na jeziku, na sluznici, pomagao mi je i kod upaljenog zubnog mesa, čak znam kad mi je upaljeno grlo onako ga izgrgljati i ispljunuti i puno me menje onda boli grlo.

Kažem probaj, naškoditi ti neće, može samo pomoći.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 22:54   #282
Rojazol nije pomogao i nisu afte. Počelo je prolaziti i to mi se čini samo od sebe. Inače, pijem Plibex tri puta na dan.
ninoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 12:37   #283
To je vitamin B?

Inače pucanje kutova usana i pojavljivanje rana u ustima mogu biti posljedica nedostatka B vitamina. Ja imam problema sa štitnjačom i slabije mi se apsorbiraju neki vitamini i minerali zbog toga i primjetila sam da uvijek kad mi izbijaju takva sranja i ja počnem piti vitamine, meni sve prođe.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 19:59   #284
Da se vratimo na početnu temu... nisam mogla vjerovati kada sam pročitala post od KuiperBelt.
Sve doslovno isto se meni događa već godinama. Iste bijele točkice koje se počinju širiti i peku i bole. Uz to na jeziku imam raspukline što mi je strašno ružno. Doktorica opće prakse nije znala od čega je to pa nismo baš posebno istraživali.
Inače patim od želučanih tegoba još od srednje škole (sada mi je 28). Dijagnosticirana pojačana želučana kiselina, gastritis i također se prsten na spoju želuca i jednjaka ne zatvara dobro.
Iz svega ovoga vidim da su promjene na jeziku povezane sa želučanim tegobama, ali nisam još pronašla načina kako to izliječiti/spriječiti.
Probala sam razne pripravke za afte, rojazol gel, čak i propolis kapi (užasno peče) ali baš ništa ne daje nikakve efekte. Kružići prođu nakon par dana i opet se pojavljuju novi!
Htjela sam pitati gospođu koja je započela ovu temu jeli svoj problem uspjela riješiti, ali vidim da već duže vrijeme nije aktivna. A bilo bi mi drago i ako tko drugi ima štogod za savjetovat ili podjelit iskustvo.
Tamika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 15:19   #285
Imam isti problem ,bijele naslege po jeziku i uzasno smrdi..
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 09:46   #286
Quote:
terminate kaže: Pogledaj post
Kao što je rekao Endimion, ovdje nema mjesta za homeopatiju bez obzira postoji li ona u ljekarnama ili ne. Stav znanosti je da se radi o šarlatnastvu i tu priča završava.
Nekad je znanost tvrdila i da je Zemlja ravna ploca
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 23:18   #287
ako su gljivie i vraćaju se,a nemaju veze sa uzimanjem antibiotika prethodno,treba promjeniti prehranu...

naravno uz pretpostavku da ne nosiš zubni aparatić,protezu i sl...
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 03:51   #288
Jesi kad razmišljala da odrežeš jezik ?
Automehaničar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 20:17   #289
Quote:
dome® kaže: Pogledaj post
odi na pregled kod svog liječnika...
bijeli jezik često uzrokuje gljivična infekcija... candida
potraži na netu
ma ne treba lječnika, bijeli jezik je normalna stvar i česta pojava, uzrokuju ga anaerobne bakterije kojima je on prirodno stanište. Bijeli jezik uzrokuje loš zadah tako da ga je dobro riješiti se, ali neće se ništa loše dogoditi i ako ga se ne riješi.
Tko se želi riješiti bijelog jezika neka ga očisti. Evo i uputa kako:
Čišćenje bijelog jezika

Nadam se da je pomoglo.
floopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 11:32   #290
Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
Kad je vec otvorena tema o jeziku i ja da postavim jedno pitanje, na koje vec par godina trazim odgovor.
Naime, po jeziku imam nekakve brazgotine vec par godina i s vremenom se to povecva. Kao da mi je neko jezik izreckao nozem. To mene nista ne boli, ali jako ruzno izgleda.
POred toga desava mi se da dobijem i nekakv osip, tacnije kao rvenkaste tackice ako jedam nesto sto je konzervirano i posebno orahe. I to me jako pece i boli par sekundi, ponekad i duze i prodje samo od sebe.

Na netu sam nesto trazila o tome i nasla da je to jako slicno necemu sto se zove "geografski jezik" ali nista konkretno sta uraditi s time.

Ima li iko nesto slicno ?
To je takozvani fisurirani ili skrotalni jezik, benigno stanje ali ružno izgleda. Nema pomoći za to....
saintmozzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 13:12   #291
Puno bi mi znacilo kada bi netko imao sto za reci
Tamika is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 08:41   #292
Mala 2 kratka pitanja o prištu na jeziku

Ne boli me jako,ali mi smeta

Kako da ga se riješim?
Zašto nastaje?
Becks020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 12:37   #293
Quote:
Becks020 kaže: Pogledaj post
Ne boli me jako,ali mi smeta

Kako da ga se riješim?
Zašto nastaje?
Ma kakav prišt na jeziku, to je apsces i to se mora riješiti antibioticima, čak i kirurški.
Pravac dr. dok ti se ne zakomplicira!
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 12:48   #294
pa možda ima aftu. onda ne mora kirurgu nego poraditi na imunosistemu
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 13:30   #295
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ma kakav prišt na jeziku, to je apsces i to se mora riješiti antibioticima, čak i kirurški.
Pravac dr. dok ti se ne zakomplicira!
Ha??


Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
pa možda ima aftu. onda ne mora kirurgu nego poraditi na imunosistemu
A što je afta?
Becks020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 14:41   #296
Quote:
Becks020 kaže: Pogledaj post
Ha??




A što je afta?
Što god da je, moraš kod liječnika. Niti afte se ne liječe samo dizanjem imuniteta!
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 16:13   #297
Quote:
Becks020 kaže: Pogledaj post
Ne boli me jako,ali mi smeta

Kako da ga se riješim?
Zašto nastaje?
Ajde opiši kako izgleda i gdje se točno nalazi.

Mislim da znam o čemu pričaš, zna se svakome dogoditi i nije rijetka stvar uopće. Evo nedavno i meni. Izgleda kao da se malo upali, bude tek blago crvenkasto. Zna ići na živce kad osjetiš pod zubom i izgleda kao da se jedna od onih "resica" na jeziku upalila, ali živcira, smeta i uglavnom ne boli, nego baš ide na živce. Nema nikakve rane i prođe za par dana, nešto kratko.

Jel otprilike tako?

Nisam baš sigurna da je afta, prije ona bude na zubnom mesu, općenito u ustima, tj. usnoj šupljini, ali ne na jeziku i izgleda kao mala otvorena ranica.

Te stvari, poesbno afte nastaju zbog raznih doticaja s prljavštinom, nečistim rukama oko ustiju, ako si često u doticaju s papirom, pa onako imaš naviku polizati prst dok listaš ili jednostavno zbog slabijeg imuniteta. Samo neki od razloga. Za afte zna pomoći propolis, onaj u spreju baš namijenjen za njih. Zapeče trenutno, ali je super stvar i što je najbolje zadrži se neko vrijeme, neće ga slina isprati.

Za taj "prišt", ako je onako otprilike kao što sam opisala, uglavnom brzo prođe samo od sebe. Ako pak nije i bude išlo gore, onda otiđi doktoru da ti pogleda.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 16:45   #298
Afte mogu biti i na jeziku. Ja sam ih imala po cijelim ustima.

Afte uglavnom izbijaju kad je imunološki sustav u banani, tako da bi trebalo poraditi na tome. Ako se često pojavljuju, kroz određeni period, trebalo bi otići kod doktora da se ispita zbog čega jer znaju biti pokazatelj i nekih ozbiljnih bolesti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 21:41   #299
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Ajde opiši kako izgleda i gdje se točno nalazi.

Mislim da znam o čemu pričaš, zna se svakome dogoditi i nije rijetka stvar uopće. Evo nedavno i meni. Izgleda kao da se malo upali, bude tek blago crvenkasto. Zna ići na živce kad osjetiš pod zubom i izgleda kao da se jedna od onih "resica" na jeziku upalila, ali živcira, smeta i uglavnom ne boli, nego baš ide na živce. Nema nikakve rane i prođe za par dana, nešto kratko.

Jel otprilike tako?

Nisam baš sigurna da je afta, prije ona bude na zubnom mesu, općenito u ustima, tj. usnoj šupljini, ali ne na jeziku i izgleda kao mala otvorena ranica.
E da tako,više mi smeta,nego što me boli,pojavilo mi se prekjučer
Frendica me pitala jesam se možda opekla na kavu il' nešto,da mi može bit' od toga,da je njoj tako jednom bilo,a baš jesam dan prije nego što mi se pojavilo
Znači,vjerovatno nije ništa strašno?
Becks020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 00:27   #300
ma zna ti to tako često biti, ništa strašno. Sličan feeling kao da si se opekla (što je i moguće da je od toga).
Ako nije mjehurić ili otvorena ranica (afta) onda je sve OK. Proć će.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:08.