Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2009., 12:12   #1801
mozes ocekivati i zamjenu za zatvorsku kaznu zastara izvrsenja je 2 godine. budi siguran da te nece zaboraviti.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 13:49   #1802
Quote:
dr.smoje kaže: Pogledaj post
Da jasno mi je,reci mi samo mogu li očekivati opomenu za neplaćenu kaznu?
Nema. Nije to struja ili telefon. Dođu i izvrše..često u obliku koji je Katrin navela.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 19:34   #1803
de odgovorite meni bar ukratko koje su posljedice prekrsajne prijave
susolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 20:19   #1804
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
mozes ocekivati i zamjenu za zatvorsku kaznu zastara izvrsenja je 2 godine. budi siguran da te nece zaboraviti.
hmm godina je skoro prošla s obzirom da je datum presude 1 mjesec prošle godine...znači još godina,a ja čak i ne živim više na adresi na kojoj sam prijavljen.ništa ako me dođu tražiti na staru adresu kod roditelja,nakon toga ću otići i platiti?
dr.smoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 09:47   #1805
ODUZIMANJE VOZACKE DOZVOLE

Ovaj tjedan ostao sam bez vozačke dozvole zbog vožnje pod utjecajem alkohola. Molim savjet kako se najbezbolnije izvuci sa što manjom štetom. napuhao sam 1,45 promila, i oduzeta mi je vozačka na 8 dana, policajac mi je rekao da za 8 dana dođem u Hainzelovu po vozačku. i
Izdao mi je i prekršajni nalog i uplatnicu na 2.000,00 kuna + 80,00 kuna troškova te oduzimanje vozačke na 9 mjeseci. Što napraviti i postoji li mogućnost da se izvučćem s manjom kaznom???? Nemam kaznenih bodova niti sam neki prekršitelj u prometu.
CopsLover is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 10:03   #1806
s toliko alkohola su ti nikakve sanse. mozes jedino traziti placanje u ratama.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 10:04   #1807
Quote:
dr.smoje kaže: Pogledaj post
hmm godina je skoro prošla s obzirom da je datum presude 1 mjesec prošle godine...znači još godina,a ja čak i ne živim više na adresi na kojoj sam prijavljen.ništa ako me dođu tražiti na staru adresu kod roditelja,nakon toga ću otići i platiti?
promjenu adrese si duzan prijaviti, ali ti si slobodno i s tim radi problem mozes platiti i onog trena kad te dovedu pred zatvor, sto se njih tice.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 13:11   #1808
Iman sljedeći problem
http://i89.photobucket.com/albums/k2...Zatvor1950.jpg


Problem je šta san ima dvi kazne za isto sranje u biti, 500 + 1200. I kad mi je doša doma prijedlog ovrhe, dogovorija san se s poreznom platit u ratama. I krenuo sam plaćat u ratama i platio sam cjelokupan iznos, 1700 dakle ALI, nisam primjetio da obe kazne nisu na istom žiroračunu Tako da sam ovih 1200 platio na isti onaj račun na koji sam platio i onih početnih 500 jer sam samo prepisivao uplatnice.
I naravno da mi sad prave problem oko tih 1200 iako imalo pismen računovođa može vidjet da je sve plaćeno

Al aj, neću puno srat po RH, jer je prvenstveno moja greška, zanima me samo, dal da se žalim VPS u Zagrebu (piše da iman pravo u roku 8 dana) ili da se javim gore u sobu 13 kako piše u tekstu Ono, ne bi tija da se dođen javit pa da me odvedu ipak u zatvor, iman sve odreske doma I samo mi nemojte reć da ću opet morat platit 1200 jer onda radije iden u zatvor
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 13:18   #1809
Quote:
MEP kaže: Pogledaj post
iman sve odreske doma
Ne bi tribalo bit problema. Otiđeš u sobu 13 i rečeš sve kako je bilo..poneseš odreske i pokažeš.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 13:19   #1810
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Ne bi tribalo bit problema. Otiđeš u sobu 13 i rečeš sve kako je bilo..poneseš odreske i pokažeš.
Ma di bi bilo
Fala, otić ću to rješit u 4 oka, jer mi se neda pisat neke službene dopise, slat dokaze i onda čekat 6 miseci šta će glavonje u Zagrebu odlučit...

Zadnje uređivanje MEP : 14.10.2009. at 13:40. Reason: doda san nešto
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 13:38   #1811
Haha..i meni isto palo na pamet, tio stavit () iza '13', al ipak nisam tio serkat.

Glupo bi bilo da ti zbog toga prave probleme. Sve je otišlo u proračun i sve je naplaćeno tako da nema problema. I suci su samo ljudi
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 13:19   #1812
zalba na presudu

e ovako, na kaznu koju sam imo ulozio sam zalbu i u njoj sam napiso da neradim negdje i da nemam od ceka platiti tu kaznu u iznosu od cak 3300 kn, i da prihvacam dobrovoljni rad ili cak da mi odgode placanje kazne dok se nezaposlim... i dobio sam odgovor sa suda da se odbija zalba, i da to moram platiti, a kako nisam prilozio potvrdu o imovinskom stanju i primanjima (to nigdje nepise da se mora priloziti), ne uvazavaju to da nemam od cega platiti!! i sad mene zanima dali se ja mogu ponovo zaliti na neki zakon ili nesta (iako mi pise da protiv ove presude nije dopustena zalba)

unaprijed hvala
gorkan87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 14:48   #1813
Odluka je izgleda pravomoćna. Nema žalbe. Dobro si zagazio kad te deru s 3300 kuna...

Toliko o dobrovoljnom radu...
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 13:14   #1814
Vožnja u alkoholiziranom stanju

ovaj vikend sam u uhvaćen dok vozim sa 0,93 promila dobio sam kaznu od 1000kn i 6 mjeseci oduzimanje vozačke dali se mogu žalit tj. dali mi se isplati pisat žalba u zadanom roku od 8 dana, pošto mi je to prvi prekršaj jeli moguće da ce mi uvažit žalbu?!
inferior999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 14:42   #1815
Nisu baš milostivi prema alkoholiziranima, al probaj. Uvažiti neće (ako se misliš izvuć bez ičega), al možda barem malo olabave. Uvik kažem - žalbom ništa ne možeš izgubit.

Eventualno, 110 kn sudskih troškova
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 14:50   #1816
mozda dobije placanje u ratama.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 14:51   #1817
hvala na odgovoru, samo još jedno pitanje dali mi možeš dat neki primjer kako napisat žalbu?
inferior999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 18:20   #1818
Malo provrti po ovoj temi...

Aj, evo ti primjer https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=1524
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 18:39   #1819
Rjesenje o zamjeni novcane kazne kaznom zatvora

Evo jutros mi je doslo ovo rjesenje. Pise da se moran javit u roku 8 dana od pravomocnosti rjesenja radi upucivanja na izdrzavanje kazne zatvora. Kad je to tocno, buduci da je rjesenje naslovljeno s datumom 4.5.09. Jel to mozda tece od dana kad san primio ovo rjesenje? Pise isto tako da se moze poslat prigovor Visokom preksajnom sudu u roku 8 dana.

E sad mene zanima, buduci da neman nesto vise od 5k kuna, koliko iznosi kazna, a trenutno san i nezaposlen, jel ima ikakvog smisla da ja saljen taj prigovor? (i sta bi uopce moga napisat u njemu)
Postoji li mogucnost da se ja javim tamo, i da pitam mogu li odraditi tu kaznu nekim dobrotvornim radom, ili mozda odgoditi to za neko vrijeme dok ne pocnem raditi? Jel bolje da takvo nesto pitam tamo, ili je bolje da im to napisen u prigovoru, pa odnesem?

Ovo kad kazu da se moran javit radi upucivanja na izdrzavanje kazne, znaci li to da bi me oni mogli odma poslat u zatvor, ili to tek odrede neki datum ko zna kad?

Dajte ljudi hitno neki savjet!!!
mr. alcatraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 20:08   #1820
Quote:
mr. alcatraz kaže: Pogledaj post
Pise isto tako da se moze poslat prigovor Visokom preksajnom sudu u roku 8 dana.
...jel ima ikakvog smisla da ja saljen taj prigovor? (i sta bi uopce moga napisat u njemu)
Ako piše da može onda šalji..malo ćeš produžit agoniju. Šta možeš napisat? Ako imaš šta reć u svoju obranu, onda bi valjda i sam triba znat.

Za zatvor ne znam kako to funkcionira, jel se moraš javit, jel te odma strpaju, jel ima kakav rok...nisam upućen ..valjda će se javit neko kvalificiran..

Bajdvej, zanimljiv nick
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:24.