Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2011., 14:45   #61
Ja perem u perilici i pocelo mi dno hrdaviti..a ne koristim puno Bum uhvatila malo vremena da poslikam da nebi bilo Izmislja
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 13:26   #62
Uh, dvoumim se pa molim savjet iskusnijih. Nekako sam se odlučila da ću kupiti jedno od ova dva seta posuđa pa što preporučate. Berghoff Cosmo http://www.delacuisine.com/39-cosmo-...kware-set.html ili Fissler http://www.emmezeta.hr/posude/pripre...naca-paris-81/

Berghoff mi je ljepše ali dosta skuplje.
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 21:23   #63
Izgleda da su se u Splitu i okolici pojavili prevaranti koji presreću ljude na ulici i prodaju im Hoffman Solingen posuđe. Danas sam srela ženu koja mi je ispirčala kako ju je na ulici zaustavio muškarac, rekavši joj da on ima nekakvo posuđe koje želi pokloniti socijalnoj ustanovi. Kad mu je žene rekla da toga ovdje ( u Kaštelima pored Splita) nema onda je njoj ponudio na poklon set posuđa, jer kao žuri mu se na avion i nema gdje s time. Kako je to starija gospođa i nije mogla nositi, on joj je to donio u kuću i prodao još dva seta. Sve skupa za 600 €. Surfajući po internetu naišla sam na BiH stranice gdje je ta vrsta prevare uhvatila maha. Naime radi se o posuđu koji oni kupuju na Arizoni za nekih 50 KM a prodaju ga kako kome daleko skuplje. Još je dobro ako se sve na tome zaustavi, jer kako piše Dnevni avaz snime ti sutaciju u kući i pošalju nekog da te opljačka. Posuđe koje je dotična gospođa kupila izgleda lijepo i solidno. Potpuno je isto kao na ovoj slici, jedino što kod nje poklopci nisu stakleni nego metalni. Čak je na kutiji ista sličica ovog kuhara u uglu, jedino što se ovdje ne radi o marki Bachmayer de Swiss nego o marki Hoffman Solingen. Na kutije nigdje nije označen proizvođač niti zemlja porijekla, račun naravno ne dobijete itd.
Evo dva linka iz BiH. Jedan je Forum na kojem je detaljno opisan način kako oni to izvode, a drugi je člalnak iz Dnevnog avaza.
http://www.sarajevo-x.com/forum/view...4406&start=150
http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/crn...stanovima.html
Štraca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 14:12   #64
Koristil li tko posuđe Hoffmann Diamond Switzerland . Nešto mi nije jasno. ima neka ponuda na trendi, a takvo suđe nisam našla na službenim stranicama Hoffmann Diamond Switzerland.
Molim pomoć
http://www.trendi.hr/offers/16-dijel...ucena-u-cijenu
http://www.swissdiamond.com/recipes/
__________________
Nesto ko ljubav, vrlo slicno
Laleli is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 17:28   #65
Pyrex posuđe

Molim da mi kažete kakva imate iskustva s Pyrex proizvodima. Kupila bih staklene posude i lonce, ali ne znam vrijedi li investicija.
Hvala unaprijed !
LutonjicaT is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 11:55   #66
Na
http://www.kupime.hr/ponuda/16-dijel...eg-celika/7971
se prodaje 16djelni set posuđa za nekih 700kn.

E sada, da li je to isto posuđe koje prevaranti prodaju na cesti, ili nešto pravo?

Ako su prevaranti trebali bi upozoriti vlasnike da je to prevara, jer vidim da je više od 40 ljudi kupilo....a ako je pravo čini mi se prejeftino???

Kako znati?

Trebao bi kupiti set posuđa, što bolji, a opet za normalne novce za novi kuhinju, ali ne bi da kupim neku podvalu....
__________________
Sadnice crnog oraha
miroslaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 13:11   #67
Vidim da ova tema nije nešto aktivna ali nadam se da će se probuditi

Kupujem novo posuđe, za indukciju.

prvi plan je kupiti delimano posuđe, ali malo čitajuć pa čak i na fejsu ljudi stavljalju slike uništenih tava i susida je kupila i nije zadovoljna odustala sam.

sad tražim novo posuđe, volila bi da je keramičko posuđe i da je prikladno za indukciju?
savjet di? koja marka? i naravno da je pristojna cijena.

malo sam gledala stranicu od lesnine ali tamo su setovi oko 3000 kn a to mi je malo preveć novaca.
anela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 17:23   #68
Quote:
anela kaže: Pogledaj post
Vidim da ova tema nije nešto aktivna ali nadam se da će se probuditi

Kupujem novo posuđe, za indukciju.

prvi plan je kupiti delimano posuđe, ali malo čitajuć pa čak i na fejsu ljudi stavljalju slike uništenih tava i susida je kupila i nije zadovoljna odustala sam.

sad tražim novo posuđe, volila bi da je keramičko posuđe i da je prikladno za indukciju?
savjet di? koja marka? i naravno da je pristojna cijena.

malo sam gledala stranicu od lesnine ali tamo su setovi oko 3000 kn a to mi je malo preveć novaca.
Ne znam jel ovo istina

http://alternativa-za-vas.com/index....hke-eko-tavice

al ja bih se držala klasike - kvalitetnog emajla, gusa i inoxa prikladnog za indukciju
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 18:15   #69
Dali emajl moze na indukciju?
U interspara ima emajl posuda neka srpska tvornica po ok cijenama.
anela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 18:51   #70
Quote:
anela kaže: Pogledaj post
Dali emajl moze na indukciju?
U interspara ima emajl posuda neka srpska tvornica po ok cijenama.
Npr. Riess je kvalitetan i košta, a na webu im stoji da njihov emajl radi na indukciji http://www.riess.at/wbc.php?sid=6836...sgeschirr.html. Prodaje se u Nami.

Za druge ne znam, provjeri magnetom
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 14:33   #71
Ok, da malo osvježim temu jer isto želim kupiti posuđe.
Za keramiku vele - ok je, ali bez nano keramičkog premaza.
Za teflon- Paljba da je nezdrav
Emajl je ok no ovisi kolika je debljina tog emajla. Ok, koliki mora biti premaz s tim Emajlom da bi se on vodio kao kvalitetni? Neke prepruke ako može.
Čitam po netu, piše sve i svašta, na kraju bi bilo najbolje da uopće niš ne kuhamo i da jedemo sirovo...
morchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 19:36   #72
Quote:
morchy kaže: Pogledaj post
Ok, da malo osvježim temu jer isto želim kupiti posuđe.
Za keramiku vele - ok je, ali bez nano keramičkog premaza.
Za teflon- Paljba da je nezdrav
Emajl je ok no ovisi kolika je debljina tog emajla. Ok, koliki mora biti premaz s tim Emajlom da bi se on vodio kao kvalitetni? Neke prepruke ako može.
Čitam po netu, piše sve i svašta, na kraju bi bilo najbolje da uopće niš ne kuhamo i da jedemo sirovo...
Za emajl imam nešto iskustva. Preporučam ti emajlirano posuđe od Metalca, srpska firma, ima 50-60 godina tradicije, izvozi u cijeli svijet i najvažnije jako kvalitetno i baš to što kažeš debelo emajlirano posuđe. Ja sam kupovala njihovo posuđe u Konzumu, vok-tavu i neke lončiće i u Plodinama je bila crvena linija i u Intersparu na kile je bilo 50 kn/kg što je jako povoljno. Baš me oduševilo pa sam išla istraživati koja je to firma.
A drugo što nikako ne preporučam je tanko emajlirano posuđe od Emo Celje i neko bezimeno tursko kojega isto ima u svim trgovinama. I cijene ovog suđa su besramno visoke, u kategoriji sa ovim od Metalca, a duplo je lakše suđe.

https://www.google.hr/search?q=metal...ih=812&dpr=0.9
rosemary505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 19:40   #73
Quote:
anela kaže: Pogledaj post
Dali emajl moze na indukciju?
U interspara ima emajl posuda neka srpska tvornica po ok cijenama.
To je od Metalca, a može na indukciju, ja ga stalno koristim.

Meni je dosadilo posuđe od čelika i sad uglavnom kuham u tom emajliranom. Čini mi se i ukusnije i baš se osjećam kao starinska dobra domaćica s tim suđem.
rosemary505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 11:23   #74
Quote:
rosemary505 kaže: Pogledaj post
Za emajl imam nešto iskustva. Preporučam ti emajlirano posuđe od Metalca, srpska firma, ima 50-60 godina tradicije, izvozi u cijeli svijet i najvažnije jako kvalitetno i baš to što kažeš debelo emajlirano posuđe.
Mislim da sam vidla. Lijepo izgleda to posuđe , vidla sam crno posuđe s ružičastim kružićima, fora izgleda. Fala na savjetu
morchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 23:30   #75
Jel zna možda netko jel ima razlike između Delimanovog asortimana koji se uz naljepnice uzima u Plodinama, od onog koji se uzima po punoj cijeni, u Top Shopu npr.

Niti jedan lonac koji ima na tom popustu u Plodinama ne nalazim u redovitoj prodaji u Top Shopu
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 01:44   #76
Bok, trebam novu, veliku tavu za prženje. Što bi preporučili do nekih 200 kn? Grillovku imamo i koristimo, ali nije za prženje. Malo me isprepadao gornji link vezan za tave s keramičkim (nano) premazom. Pa to su sve one bijele, zar ne?

Imam i Riessicu, veliku fakat tešku crnu tavu, s drvenom svjetlosmeđom ručkom. Ma i ručka je ogromna. Kupljena prije nekih 10,12 godina. Ok je za umake i kao pouzdano hladno oružje. Ali često mi se hrana lijepila koliko se sjećam. Gdje sam zajebala? Pomozite Ma na tu Riessicu sam i zaboravila, i pročitavši zadnjih par postova, sjetih se da je tu negdje. I da mi nije odgovarala zbog težine i ljepivosti. Ali lijepo izgleda. Osim ručke. Dakle, kako da mi se ogromna, bogata kajgana ne zalijepi, ili papaline. Ili šniceli u toču.

Ma sve se mislim bili opet s nekom teflonkom...Iili da se discipliniram s onom gore? Postoji li marka teflonke koja je manje škodlljiva, ma može i više para ako će biti jednostavna za korištenje??
Kuhamo na struju, štednjak je stariji i tu slijedi novo pitanje
Nabavila bih samo jednu indukcijsku ploču Dakle plin za sada dok ne zamijenimo ugradbeni štednjak, ne dolazi u obzir. Na kuhinjskim elementima srećom ima dovoljno mjesta. Da li su ta indukcijska, neugradbena kuhala (dakle samo jedan krug) pouzdana, brza, štedljiva? I koji brand? Možda je ovo zadnje pitanje više za drugi podforum, ali jbg, vama više vjerujem. Npr. ovo http://www.lidl.hr/cps/rde/SID-C7F61...Detail&id=6424

ILI?

Hvala!
OregicaO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 07:03   #77
Quote:
OregicaO kaže: Pogledaj post
Bok, trebam novu, veliku tavu za prženje. Što bi preporučili do nekih 200 kn? Grillovku imamo i koristimo, ali nije za prženje. Malo me isprepadao gornji link vezan za tave s keramičkim (nano) premazom. Pa to su sve one bijele, zar ne?

Imam i Riessicu, veliku fakat tešku crnu tavu, s drvenom svjetlosmeđom ručkom. Ma i ručka je ogromna. Kupljena prije nekih 10,12 godina. Ok je za umake i kao pouzdano hladno oružje. Ali često mi se hrana lijepila koliko se sjećam. Gdje sam zajebala? Pomozite Ma na tu Riessicu sam i zaboravila, i pročitavši zadnjih par postova, sjetih se da je tu negdje. I da mi nije odgovarala zbog težine i ljepivosti. Ali lijepo izgleda. Osim ručke. Dakle, kako da mi se ogromna, bogata kajgana ne zalijepi, ili papaline. Ili šniceli u toču.

Ma sve se mislim bili opet s nekom teflonkom...Iili da se discipliniram s onom gore? Postoji li marka teflonke koja je manje škodlljiva, ma može i više para ako će biti jednostavna za korištenje??
Kuhamo na struju, štednjak je stariji i tu slijedi novo pitanje
Nabavila bih samo jednu indukcijsku ploču Dakle plin za sada dok ne zamijenimo ugradbeni štednjak, ne dolazi u obzir. Na kuhinjskim elementima srećom ima dovoljno mjesta. Da li su ta indukcijska, neugradbena kuhala (dakle samo jedan krug) pouzdana, brza, štedljiva? I koji brand? Možda je ovo zadnje pitanje više za drugi podforum, ali jbg, vama više vjerujem. Npr. ovo http://www.lidl.hr/cps/rde/SID-C7F61...Detail&id=6424

ILI?

Hvala!
Teflonske tavice koristim više od 30 godina i zaključih da za njih treba dati dosta novaca i onda je to dobra investicija.
Teflonka treba biti po težini ( kako ti kažeš ) hladno oružje s debelim dnom a ne kao većina smeća koje se prodaje po našim trgovinama, gdje tri tavice zajedno teže ispod kilograma.
Debelo dno je između ostalog garancija da se tava neće izvitoperiti i u potpunosti onemogućiti kuhanje na staklokeramici i klasičnoj el. ploči.
Treba je uvijek prati mekim dijelom spužvice za pranje posuđa.

Nedugo upokojih teflonku kupljenu u Njemačkoj 1996. za tadašnjih prestrašnih 50 Dem. Drvena ručka, debelo dno s kojim sam skoro razbio staklokeramičku ploču.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 02:14   #78
Hvala ti na komentaru, panorama

A s kojom tavom si upokojio svoju Njemicu? Ili nisi još našao The tavu. A gdje ih trazis ili ces je traziti? Moze neki hint?

Ne ribam tave, znam to za spužvicu, tako održavam grillovku i savršena je.

Ostali, kaj velite na L3govo spominjanje Delimana? Iskustva, tračevi?

Valjda još netko koristi nedavno kupljenu tavu i zadovoljan je?
OregicaO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 02:45   #79
Ja sam na kraju uzeo lonac i tepsiju u Plodinama. Tepsiju nisam još probao, ali lonac je odličan, prije sam koristio i Delimano iz Top shopa, i ne vidim razliku, možda bude s vremenom. To ne znam, ali za sada sam poprilično zadovoljan
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 02:58   #80
Tava. Koju tavu?

Jesi li procitao link naveden par postova gore. O nano monstrumima u premazu?
OregicaO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:53.