Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2007., 17:44   #1
Što učiniti sa 30 jutara zemlje?

Naime, kod Pozege posjedujem svojih 30 jutara (17 hektara) zapustene, neprohodne zemlje. Posjed se sastoji od ravnih i brezuljkastih dijelova, dijelom je sumovit, a dijelom posjeda tece i potok. Postoji mogucnost da je voda iz potoka pitka, mada to jos nije laboratorijski ispitano. Moj problem je sto nemam pojma sto bih ucinio sa tom zemljom. Kako sam napomenuo, posjed je toliko obrastao da je neprohodan, a nemam nikakvog kapitala kojim bih to sve ocistio s obzirom da mi se cini kako je to golem posao. Ne znam niti bi li drvna sirovina dobivena ciscenjem imala neku vrijednost, a cak i kad bi, ostaje mi problem kultiviranja zapustenog tla koji je sve samo ne jednostavan. Radi se o teskoj mehanzaciji potrebnoj za cupanje sve sile korjenja i jos kojecega. Ima li itko nekakav savjet ili prijedlog? Postoji li adresa kojoj bih se mogao obratiti ili ce me skori porez na neobradena poljoprivredna zemljista jednostavno prisiliti da to sve prodam u bescjenje?

Hvala svima.
__________________
Kul sam da ne mogu kulje, ko lešo brancin na maslinovo ulje.
lefter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 17:49   #2
po koliko bi bio spreman prodati? ako to razmatras kao opciju, javi se na prvt
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 17:51   #3
sto se tice toga da bi drvna gradja bila korisna.. to vjerojatno mozes zaboravit..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 18:02   #4
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
po koliko bi bio spreman prodati? ako to razmatras kao opciju, javi se na prvt
Ne razumijes. Mene ne zanima prodaja. Mene zanima sto ce tebi ta zemlja.
__________________
Kul sam da ne mogu kulje, ko lešo brancin na maslinovo ulje.
lefter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 18:16   #5
uvijek sam mastao o tome da se preselim na selo i imam nesto zemlje.. barem 10 hektara.. pustio bi sumu da raste i napravio si lijepu kucicu za zivot..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 18:53   #6
a s takvom zemljom možeš :
1. prodat za male novce nekome tko će imat resursa za napravit nešto od toga...
2. riskirat i dignuti oveći kredit i onda promislit što napravit sa zemljom...
 
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 20:56   #7
Quote:
WichitaQ kaže: Pogledaj post
što napravit sa zemljom...
__________________
Kul sam da ne mogu kulje, ko lešo brancin na maslinovo ulje.
lefter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 21:34   #8
Bjezi od toga ako nije blizu ceste, grada ili neke infrastrukture. mene ubilo dok sam 1 ha ocistio a ostalo mi jos too much, eno pola vec natrag zaraslo. imam sličan shit ali ti imaš malo više ha od mene.
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 21:37   #9
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
uvijek sam mastao o tome da se preselim na selo i imam nesto zemlje.. barem 10 hektara.. pustio bi sumu da raste i napravio si lijepu kucicu za zivot..
ja radim na tome ali ne na šumi nego sam u dilemi da li posaditi orahe, kruške ili čemprese pa kad odem u penziju sve posjeći i dignuti par sto Eura po kubiku
ili za par godina prodati čemprese po par Eura komad. ali ti se vjerojatno zezaš.
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 16:16   #10
nevjerojatno je kako su nasi ljudi prokleti.. ovaj genije pojma nema sta bi sa 16 hektara zemlje al ne bi nikom drugom prodao pa makar crko.
isto ko johny b. on ne da svoju livadu za manje od onog sto prosjecni hrv. covjek moze ustediti u svome radnom vijeku..on bar ima neku ideju al nema para..
i onda ocekuju ljudi da ce im netko ovdje na forumu reci kako da zarade novce na toj zemlji..

svasta..
__________________
istina o EU

Zadnje uređivanje neobanned : 18.10.2007. at 18:14.
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 16:18   #11
Quote:
ruler kaže: Pogledaj post
ja radim na tome ali ne na šumi nego sam u dilemi da li posaditi orahe, kruške ili čemprese pa kad odem u penziju sve posjeći i dignuti par sto Eura po kubiku
ili za par godina prodati čemprese po par Eura komad. ali ti se vjerojatno zezaš.
pa ne zezam se.. posadio bi sumu i drzao svinje, kravice i mozda hektar-2 bi obradjivao..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 16:24   #12
cuvaj kada dodemo u evropsku uniju cijena obradive zemlje ce skociti drasticno gore , a u meduvremenu iznajmi je nekome pa neka je on obraduje ....

Obradive zemlje koliko je Bog napravio toliko je ima ...ako shvacas sto hocu reci !!!!
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 16:25   #13
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
pa ne zezam se.. posadio bi sumu i drzao svinje, kravice i mozda hektar-2 bi obradjivao..
al ga ti muljas

nekako tebe ne mogu zamisliti u toj slici a pitam se zasto ?
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 17:25   #14
zasht ne? sve sto meni treba je internet.. a sto se tice cijene obradive zemlje, u bugarskoj i rumunjskoj, pa i madjarskoj je puno jeftinija, a velike povrsine su ionako sve u vlasnistvu drzave i njihovih bliskih.. bez 100 ha je glupo i mislit da ces nesto vece zapocinjat..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 17:44   #15
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
zasht ne? sve sto meni treba je internet.. a sto se tice cijene obradive zemlje, u bugarskoj i rumunjskoj, pa i madjarskoj je puno jeftinija, a velike povrsine su ionako sve u vlasnistvu drzave i njihovih bliskih.. bez 100 ha je glupo i mislit da ces nesto vece zapocinjat..
ma dobro al u buducnosti gledano u poljoprivredi ce biti lova
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 17:54   #16
i danas je lova u poljoprivredi..

a zakaj mene ne mozes zamisliti u toj slici? se znamo ili me samo obozavas izdaleka ?
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 20:05   #17
Quote:
tvitica kaže: Pogledaj post
cuvaj kada dodemo u evropsku uniju cijena obradive zemlje ce skociti drasticno gore , a u meduvremenu iznajmi je nekome pa neka je on obraduje ....
kad udjemo u EU cijena poljoprivrednog zemljista ce drasticno pasti. kvote idu po zemljama i ako neka drzava proizvodi nesto budi sigurna da ce to u drugoj propasti. ne pricam bez veze jer putujem po cijeloj evropi od juga do sjevera i
od atlantika do istoka pa mrvicu znam o cemu pricam.
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 20:51   #18
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
i onda ocekuju ljudi da ce im netko ovdje na forumu reci kako da zarade novce na toj zemlji..
ja, prije svega, ocekujem korisnu informaciju o ciscenju te zemlje.....i ti si jedini iznio neki sud o (bez)vrijednosti te drvne sirovine. zasto mislis da ne vrijedi?
__________________
Kul sam da ne mogu kulje, ko lešo brancin na maslinovo ulje.
lefter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 21:26   #19
pa ako nisu narasla fina debela stabla ne znam zasto bi ta drvna sirovina bila posebno pozeljna.. ako je zapusteno u zadnjih 10ak 15ak godina mogu zamislit neku sikaru sa par stabala.. u kakvom smislu bi ti koristio tu drvnu sirovinu? pusti jos 10 godina pa mozes prodat sumu
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 22:20   #20
na toj površini u tom roku dalo bi se naći drva za ogrijev - 50 eura po kubiku ako
zemlja nije u p.m. ja sam na taj način kompenzirao dio troškova čišćenja moga zemljišta. nije to par drva. to ti postane đungla u par godina. ali stoji da su troškovi ogromni. to ti prvo ide bager a za njim buldožer pa valjak. prodaj i rukni u fondove ili žene.
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:33.