Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Pogledaj rezultate ankete: Dali postoje muško-ženska prijateljstva?
Da. Zašto ne??? 864 53.70%
Ne. 311 19.33%
Ne ona prava. 434 26.97%
Glasovatelji: 1609. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2010., 02:59   #1
Muško-žensko prijateljstvo, moguće ili ne?

Uvjerenje da muškarci i žene ne mogu biti prijatelji potječe iz drugog vremena, kad su žene bile kod kuće, muškarci na poslu (u lovu, u ratu, na gradilištu...) te je ljubavni odnos bio jedini način da budu zajedno. No danas pak kad smo jednaki u sportovima i poslovima, postoje nekakve naznake prijateljstvo suprotnih spolova. Jeli to zaista postoji ili je samo mit žensko-muških odnosa(stavio sam ženu ispred, da nebi bilo, da koja feministica ili preponosna žena ostala uvrijeđena)
__________________
Burn in heaven.
walter_knauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 03:08   #2
Quote:
walter_knauf kaže: Pogledaj post
Uvjerenje da muškarci i žene ne mogu biti prijatelji potječe iz drugog vremena, kad su žene bile kod kuće, muškarci na poslu (u lovu, u ratu, na gradilištu...) te je ljubavni odnos bio jedini način da budu zajedno. No danas pak kad smo jednaki u sportovima i poslovima, postoje nekakve naznake prijateljstvo suprotnih spolova. Jeli to zaista postoji ili je samo mit žensko-muških odnosa(stavio sam ženu ispred, da nebi bilo, da koja feministica ili preponosna žena ostala uvrijeđena)
Kako za koga. Za onoga tko je stalno u potrazi za partnerom i u svakoj osobi gleda potencijalnog partnera, naravno da ne.

Ja imam dečke za prijatelje i bolji su mi prijatelji nego cure.
Zlo_i_Naopako is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 03:12   #3
da me netko pitao prije par godina rekla bih: pa naravno da postoji! ali (barem iz osobnog iskustva) sam se uvjerila da su svi moji ''veliki prijatelji'' na kraju ipak htjeli samo jedno. i tu ne mislim samo na sex, već i na emocije.
valjda kad si tip i cura postanu predobri, počnu se i vezati na više razina i ovisiti jedan o drugome. naposljetku ipak zavoliš nekoga zbog karaktera i mislim da tu nastaje problem. ne kažem da je to uvijek tako, ali kod mene je bilo.
Sundust is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 03:13   #4
Quote:
Zlo_i_Naopako kaže: Pogledaj post
Kako za koga. Za onoga tko je stalno u potrazi za partnerom i u svakoj osobi gleda potencijalnog partnera, naravno da ne.

Ja imam dečke za prijatelje i bolji su mi prijatelji nego cure.
imala sam i ja. ali ''imala'' je ključna riječ.
Sundust is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 03:15   #5
Quote:
Zlo_i_Naopako kaže: Pogledaj post
Kako za koga. Za onoga tko je stalno u potrazi za partnerom i u svakoj osobi gleda potencijalnog partnera, naravno da ne.

Ja imam dečke za prijatelje i bolji su mi prijatelji nego cure.
sve jedno, jednog dana ti se moze svidit tvoj dugogodisnji prijatelj npr. nakon prekida dugogodisnje veze, tako da svak prozivi neki trenutak povisenih osjecaj usto ako je partner ili prijatel suprotnog spola kraj tebe, moze doc do odonsa sto vise nije prijateljstvo
__________________
Burn in heaven.
walter_knauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 03:17   #6
Quote:
Sundust kaže: Pogledaj post
da me netko pitao prije par godina rekla bih: pa naravno da postoji! ali (barem iz osobnog iskustva) sam se uvjerila da su svi moji ''veliki prijatelji'' na kraju ipak htjeli samo jedno. i tu ne mislim samo na sex, već i na emocije.
valjda kad si tip i cura postanu predobri, počnu se i vezati na više razina i ovisiti jedan o drugome. naposljetku ipak zavoliš nekoga zbog karaktera i mislim da tu nastaje problem. ne kažem da je to uvijek tako, ali kod mene je bilo.
naravno prijatelj ti postane adekvatan ko potencijalni partner
__________________
Burn in heaven.
walter_knauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 03:24   #7
Quote:
walter_knauf kaže: Pogledaj post
naravno prijatelj ti postane adekvatan ko potencijalni partner
upravo to.
jer što drugo tražimo u našem idealnom partneru nego li da temelj svega budu povjerenje, razgovor i razumijevanje = prijateljstvo. zapravo veza nije ništa drugo nego dvoje prijatelja koji uz to imaju i jaču fizičku kemiju. zato su po meni takva velika M/Ž prijateljstva vrlo često potencijalna veza.
Sundust is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 03:28   #8
naravno da muško žensko prijateljstvo može postojati. postoji jedan preduvjet, a to je da imaš dovoljno širok krug kretanja među ljudima, dovoljan broj poznanstava ili jednostavno sklonost upoznavanju novih ljudi. jedan moj prijatelj, introvert, nije znao otići na tulum bez mene, bio je zaljubljen u sve cure iz društva u jednom trenutku, cure koje su mi najbolje prijateljice. meni nikad nije palo na pamet nešto pokušavati, nikad nisam imao tu potrebu, a održavamo i dalje prijateljstvo.

Ukratko, ako živiš u malom dvorištu cijeli život, počneš gledati sve što imaš u tom dvorištu na razne načine
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 03:30   #9
Quote:
Sundust kaže: Pogledaj post
upravo to.
jer što drugo tražimo u našem idealnom partneru nego li da temelj svega budu povjerenje, razgovor i razumijevanje = prijateljstvo. zapravo veza nije ništa drugo nego dvoje prijatelja koji uz to imaju i jaču fizičku kemiju. zato su po meni takva velika M/Ž prijateljstva vrlo često potencijalna veza.
fizička kemija je bitna razlika između partnera i prijatelja
__________________
Burn in heaven.
walter_knauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 03:35   #10
Quote:
walter_knauf kaže: Pogledaj post
fizička kemija je bitna razlika između partnera i prijatelja
jedina, zapravo.
ali ne dolazi ona uvijek ko grom, zna se stvoriti i s vremenom. npr.netko tko ti u startu nije bio lom, već onako prosječan, s vremenom kad se upoznate i zbližite znaju početi pucati iskrice iz čista mira. i tad je the end s prijateljstvom.
Sundust is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 03:37   #11
svi mi podsvjesno sebi tražimo para. ne radimo to puno puta ni smišljeno, ali se desi.
Sundust is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 03:40   #12
Quote:
ishamael kaže: Pogledaj post
naravno da muško žensko prijateljstvo može postojati. postoji jedan preduvjet, a to je da imaš dovoljno širok krug kretanja među ljudima, dovoljan broj poznanstava ili jednostavno sklonost upoznavanju novih ljudi. jedan moj prijatelj, introvert, nije znao otići na tulum bez mene, bio je zaljubljen u sve cure iz društva u jednom trenutku, cure koje su mi najbolje prijateljice. meni nikad nije palo na pamet nešto pokušavati, nikad nisam imao tu potrebu, a održavamo i dalje prijateljstvo.

Ukratko, ako živiš u malom dvorištu cijeli život, počneš gledati sve što imaš u tom dvorištu na razne načine
slažem se i mislim da je to jedan od načina da se takva jedna situacija izbjegne. jer prosječni muškarac i žena, stalno zajedno, druže se, pričaju...ne znam ali u većini slučajeva prije ili kasnije
Sundust is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 03:43   #13
Muško-žensko prijateljstvo postoji.
Imam nekoliko muških prijatelja koji su mi bolji prijatelji nego većina ženskih.
__________________
izgubljeni u vremenu.
alintante is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 03:43   #14
Quote:
ishamael kaže: Pogledaj post
naravno da muško žensko prijateljstvo može postojati. postoji jedan preduvjet, a to je da imaš dovoljno širok krug kretanja među ljudima, dovoljan broj poznanstava ili jednostavno sklonost upoznavanju novih ljudi. jedan moj prijatelj, introvert, nije znao otići na tulum bez mene, bio je zaljubljen u sve cure iz društva u jednom trenutku, cure koje su mi najbolje prijateljice. meni nikad nije palo na pamet nešto pokušavati, nikad nisam imao tu potrebu, a održavamo i dalje prijateljstvo.

Ukratko, ako živiš u malom dvorištu cijeli život, počneš gledati sve što imaš u tom dvorištu na razne načine
Quote:
Sundust kaže: Pogledaj post
jedina, zapravo.
ali ne dolazi ona uvijek ko grom, zna se stvoriti i s vremenom. npr.netko tko ti u startu nije bio lom, već onako prosječan, s vremenom kad se upoznate i zbližite znaju početi pucati iskrice iz čista mira. i tad je the end s prijateljstvom.
slažem se s obojicom tj.musko zensko prijateljstvo je korisno u mjeri onda kada ne pocmu izlazit osjecaje, m/ž prijateljstvo postoji u granicama
__________________
Burn in heaven.
walter_knauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 03:45   #15
Nesigurni ljudi govore da ne postoje muško-ženska prijateljstva.

Ja nemam uopće prijatelja pa ne mogu ništa iz prve ruke reći
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 03:49   #16
Quote:
alintante kaže: Pogledaj post
Imam nekoliko muških prijatelja koji su mi bolji prijatelji nego većina ženskih.

pa zena je zeni cesto najgori neprijatelj

Posebno kad su neki zenski kolektivi u pitanju, recimo na poslu.
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 09:27   #17
ja cu rec da postoji ,nismo vise u srednjem dobu ,ja iam vise frendova nego frendica .cisto iz razloga jer se s njima mogu normalno zezat i pricat,i vise njima mogu neke stvari "povjerit" nego nekoj glupaci iskompleksiranoj tak da to odma istrača prvoj kokoški koju sretne na cesti.
muskarci su uvijek bolji slušači i kad se radi o nekim stvarima kaj zelite da nesazna nitko (znaci da vam cuva tajnu) puuunnooo su bolji. i tak je obrnuto.vecina decki kaj su mi frendovi radije se meni izjadaju i pricaju o problemima u vezi nego svojim frendovima
__________________
all the crazy shit i did tonight/those will be the best memories/i just wanna let it go for tonight/that would be the best therapy for me
bub@chii is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 10:14   #18
a ja ću reći da ne postoji
imati par frendova i ljude s kojima si donekle blizak je moguće, ali imati pravog prijatelja s kojim ćeš odlaziti na kavu i sve mu govoriti i stalno se viđati... ne znam ni jedan slučaj kada bar s jedne strane u nekom trenutku nije bilo želje za nečim više , a zbilja znam puno slučajeva kad je bilo. i nije pravilo, ali većina primjera koje ja znam su se odnosili na tipove koji su bili frendići jer nisu mogli biti ništa više.
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Mg.Aloisis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 10:30   #19
Zavisi od intenziteta vaseg druzenja.Recimo ,poznanici i drugovi mogu postojati ,ali PRIJATELJI koji se cesto vidjaju,piju kafe,druze se,.....nemoguce.Musko i zensko ne mogu biti prijatelji na licnom iskustvu to znam.Musko i zensko (u prilicu)mogu biti SAMO musko i zensko
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 11:21   #20
zasto da ne, imam puno prijateljica koje su samo to , prijateljice...stvar je u tome da se zna razdvojiti tko je prijatelj a tko potencijalni
Fl@Tron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger