Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Jesmo li (Hrvati) glup narod?
Ne 46 20.44%
Da 162 72.00%
Ne znam 17 7.56%
Glasovatelji: 225. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2010., 15:11   #81
Fulcrum zamjeram ti što si uopće pokrenio ovakvu temu, kolektivno možemo biti onoliko glupi koliko se međusobno zaglupljujemo širenjem glupih i beskorisnih informacija, a s ovakvom temom, valjda pedesetom primjeru totalne generalizacije svega i svačega o tome što su to sve Hrvati si samo još jednom dao priliku budalama koje nemaju ništa pametno za reć da se proseravaju i zaglupljuju sve oko sebe.

Osim toga pitam se kad će više moderatori sve ovo smeće o općim svojstvima Hrvata maknit s podforuma politika jer ovo s politikom nema nikakve veze.

Hrvati nisu ni glupi ni pametni nego previše gledaju jebenu televiziju.
STDEV is offline  
Old 10.05.2010., 16:12   #82
Quote:
Adriana Lima fan kaže: Pogledaj post
Dugododisnja vlast HDZ-a bi isla u prilog toj tezi.
Ima i ovdje istine. Rekla je Ingrid Antičević - Marinović da je HDZ kriv za one nerede na Maksimiru.
Sad još samo treba biti dovoljno glup pa u to i povjerovati...
marasovac is offline  
Old 10.05.2010., 16:14   #83
Quote:
PoliJones kaže: Pogledaj post
A kao da dans kapitalistički Hrvati nešto realno proizvode i zarađuju. Živimo isključivo od stranih kredita. Nekada smo bar proizvodili brodove, strojeve, čak i automobile i helikoptere.



Nije ti to socijalizam nego je to lijenost. Veze to nema sa društvenim uređenjem nego isključivo sa mentalitetom. Koje god da bude uređenje, lijenost će ostati. Ali to nije lijenost u smislu da Hrvati ništa ne žele raditi, nego je to lijenost konformizma, gdje svatko gleda onog drugoga, mašta o roštilju, plazma televizoru, odlasku na more i kupovini automobila, umjesto da bude kreativan i nešto stvori. Hrvati su lijeni kad idu u shopping centre, a ne kad traže nezasluženo bolovanje.

Apsolutno se slažem s gore navedenim.

"Glupost" je nedefiniran pojam kojim se nije zahvalno razbacivati. Ne bih puno o spomenutoj studiji; naime na prvi mi pogled djeluje mi vrlo neozbiljno - Nijemci su "najbolji" sa prosjekom od 107 a Srb i Hrv "najgori" u rangeu od 87-90. Kao prvo, ispada da smo svi gotovo pa jednako inteligentni, jer svi spadamo u "prosjek" koji je od 85-120. Kao drugo, svi smo prilično neinteligentni, pošto "visoka" inteligencija počinje na 120+. Kao treće, uopće je neobrazovano pričati o ikakvim studijama ovog tipa bez spominjanja STDEV-a.

Studiju nastranu, mislim da IQ nije relevantan parametar za razmatranje stanje nacije. U Hrvatskoj, rekla bih, vlada kriza vrijednosti, zbog čega su na cijeni Hamdije a ne Tesle, to s inteligencijom nema puno veze. Ima veze s obrazovanjem, s generalnim "stavom" nacije i s klimom koja je stvorena, prvenstveno od strane medija. Medije krivim za veliku nesposobnost, naime puno je lakše proizvesti emisiju tipa Big Brader ili Farma od edukativnih i kvalitetnih emisija, puno je lakše pisati o tome gdje se Janica žvali nego se baviti istraživačkim novinarstvom ili napisati suvisao članak o hadronskom collideru, te su stoga Hrvati izloženi velikoj količini gluposti u medijima.

Što se tiče politike i izbora, hrvati su politički primitivni i neobrazovani; što nije čudno jer se mentalna tranzicija komunizam - demokracija nikad nije dogodila. To je namjerno tako, jer kad bi vladajuća struktura (objektivno - scena koja čini 400-500 ljudi) dopustila edukaciju ostatka nacije u smislu preuzimanja političke inicijative, ta ista vladajuća scena bi bila u opasnosti od propasti.

A ona paralela "90% je reklo da im je u komunizmu bilo bolje a sad kupuju djeci laptop umjesto kinder jaja" također je upitna... Naime, činjenica je da, uvjetno rečeno, danas uživamo u većem luksuzu, da si možemo više priuštiti itd, no pitanje je što ljudi percipiraju kao "bolji život"....

Zadnje uređivanje TurbulentFluid : 10.05.2010. at 16:21.
TurbulentFluid is offline  
Old 10.05.2010., 16:19   #84
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
A gle ja čujem drugačije,moja stara je mogla otići i Trst i priušiti se nešto što je htijela...
Radilo se je (opet kažem nije bitno koliko se zaista rasdilo) ali činjenica je je da su ljudi (ne svi ali veeeelika većina) bili zaposleni i da su primali plaću tj imali dohodak.Puno manje je bilo rada a da se ne plaća,puno manje još nekih drugih stvari.Činjneica je da Juga bila odlična u financijskom smislu ali je ga kada nije bilo tržišta
Sjećam se i ja kao dijete tih odlazaka mojih u Trieste, pa kad bi donijeli one čokolade i bombone kakve mi nikada vidjeli nismo.
To je bilo stvarno doba sreće i blagostanja
A mene zanima zašto svi koji se sjećaju, imaju takvo, paušalno sjećanje i zašto se ono uvijek vraća i projicira na te dvije-tri godine koje su bile takve pred sam kraj Brozove vladavine.
Jer, to je točno ono doba kad je juga dobila kredite od Amerike, pa do trenutka dok juga nije potrošila te iste kredite ne isti način kao Grci.
I to je bilo cijelo vrijeme "blagostanja" u jugi, par godina dok se nisu potrošili krediti.
A stvarannje novih vrijednosti? Priča za malu djecu...
marasovac is offline  
Old 10.05.2010., 16:21   #85
Quote:
Hroboatos kaže: Pogledaj post
To je dijalektička sinteza gluposti i jala.

Ovaj talent definitivno nemam.
Na ovo sam točno i ja mislio, ali uvijek ispadnem nekako opširan, jednostavno nemam talenta da sve to pretočim u jednu jednostavnu rečenicu kao što si ti ovdje napravio.
Ali to je to.
Potpis
marasovac is offline  
Old 10.05.2010., 16:22   #86
Quote:
STDEV kaže: Pogledaj post
Osim toga pitam se kad će više moderatori sve ovo smeće o općim svojstvima Hrvata maknit s podforuma politika jer ovo s politikom nema nikakve veze.

Hrvati nisu ni glupi ni pametni nego previše gledaju jebenu televiziju.
Ako uzmemo da je TV najdemokratičniji medij, da promtno odgovara na zahtjeve svoje publike znaći narodu daje ono što narod želi vidjeti...to ti dovoljno govori što i kako narod želi gledati, odnosno koliko je taj isti narod inteligentan.

I u anketi nedostaje odgovor - Dašta smo nego smo glupi, šta glupi-idioti.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 10.05.2010., 16:24   #87
ŠTO je dijalektička sinteza gluposti i jala...?
TurbulentFluid is offline  
Old 10.05.2010., 16:27   #88
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Ako uzmemo da je TV najdemokratičniji medij, da promtno odgovara na zahtjeve svoje publike znaći narodu daje ono što narod želi vidjeti...to ti dovoljno govori što i kako narod želi gledati, odnosno koliko je taj isti narod inteligentan.
Dakle inteligencija se mjeri izborom programa demokratičnih medija...?
TurbulentFluid is offline  
Old 10.05.2010., 17:21   #89
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
...
Britanski se profesor potrudio u intervjuu jednom hrvatskom tjedniku detaljnije pojasniti da nam je za taj značajan gubitak pameti kriv socijalizam i loša prehrana, a to se može popraviti. Preporučio je više ribe na jelovniku kako bismo pojačali 'sive stanice', a vjerojatno je mislio da nam treba i manje socijalizma. [/I]...
Taj britanski profesor ako se imao hrabrosti potpisati iza ove svoje tvrdnje(sto izgleda nije) ovdje je pokazao da je njegova inteligencija i sposobnost logickog zakljucivanja bar duplo niza od "najgluplje" nacije iz tog njegovog uzorka, ako nije prije zloba u pitanju... Socijalizam kriv??? Onda bi po toj logici Rusi i Kinezi trebali biti takodjer tu u toj ligi gdje smo mi ili cak nize jer su imali i gadniji rezim od nas, a sasvim "slucajno" su Rusi medju najjacim matematicarima svijeta, ako ne i u samom vrhu(masa nasih fakulteta koristi literaturu upravo iz Rusije, jedan primjer su Boris Apsen, Georgij Skrigin i Boris Pavlovic Demidovic, onaj tko studira strojarstvo, pmf, i sl. ce znati o kome i cemu pricam)... Uostalom za vrijeme socijalizma su se vrtili kvizovi na TV-u poput "Kviskoteke", "Brojki i slova" te slicnih gdje se trazilo zaista iznadprosjecno opce znanje, logika razmisljanja, moc zapazanja i visok stupanj inteligencije... Tip jede govna(s oprostenjem)...

Zadnje uređivanje Josey_Wales : 10.05.2010. at 17:26.
Josey_Wales is offline  
Old 10.05.2010., 18:28   #90
Quote:
STDEV kaže: Pogledaj post
Fulcrum zamjeram ti što si uopće pokrenio ovakvu temu, kolektivno možemo biti onoliko glupi koliko se međusobno zaglupljujemo širenjem glupih i beskorisnih informacija, a s ovakvom temom, valjda pedesetom primjeru totalne generalizacije svega i svačega o tome što su to sve Hrvati si samo još jednom dao priliku budalama koje nemaju ništa pametno za reć da se proseravaju i zaglupljuju sve oko sebe.

Osim toga pitam se kad će više moderatori sve ovo smeće o općim svojstvima Hrvata maknit s podforuma politika jer ovo s politikom nema nikakve veze.

Hrvati nisu ni glupi ni pametni nego previše gledaju jebenu televiziju.
Evo, skroz iskreno, mislim da je tema malo krenula u krivom smjeru. Sve teme mi liče na ljevak. Uzmeš bilo koju točku na rubu i na kraju će završiti sve u sredini (a sredina je odgovor na sva pitanja).

Zaključio sam da se ponavlja isto. Da je netko kriv u situaciji u kojoj se sad nalazi zbog pojedinaca u prošlosti. To su najčešće političari. Zamislim si čovjeka 60-tih godina koji se žali da su ga Hitler i Tito zaje.... i da neće biti bolje.
Vidim da je nekima tu Tuđman kriv, nekima seljaci, nekima Gojko Šušak, nekima HDZ, nekima SDP, ali... oni su krivi, ako jesu za neku gospodarsku situaciju u zemlji. NE za intelektualno stanje nacije.
Uzmimo za primjer da je Tuđman za sve kriv (po mom osobnom mišljenju nije). Čovjek je mrtav. Ne možeš ga strpati u zatvor i uzet mu sve (a to i ne bi pomoglo državi nešto). Do kad će on biti kriv? Do koje godine? Svi smo šizili kad je argument koristio HDZ 2000g. da je rat kriv za loše stanje. Sad je još 10 godina prošlo. Do kad će Tuđman biti kriv?

Onda s druge strane ima ona američka izreka: "Fool me once, shame on you; fool me twice, shame on me". A vidimo da je jedna stranka imala 3 mandata, druga 1 (a sad bude možda drugi). A ljudi se konstantno žale, ali ispada da je ipak dobro kad isti pobjeđuju.

Ne bih se s tobom složio da je TV loša stvar. To je fenomenalna stvar, AKO gledaš prave stvari. Zamisli doslovno dokumentarni film koji objašnjava let i upravljanje zrakoplovom od 30min i to isto napisano u knjizi (koju bi trebao pročitati u 30min). Ako daš dvojici istih sposobnosti da nauče isto gradivo, mislim da će onaj koji je gledao i slušao prije naučiti isto od "čitača".

I ne bih se složio s tobom kad kažeš da jedni druge zaglupljujemo. Tu ima pregršt stvarno kvalitetnih forumaša, tipa Voyki, Saul, Casio i sl koji svoje znanje i životno iskustvo tipkaju i možeš iz njihovih upisa nešto i naučiti.

Temu sam otvorio na ovom podforumu zbog politike. Ona je "kriva" (direktno ili indirektno) za naše stanje - ekonomsko, duhovno i sl. - a naša "skupna inteligencija" bira te ljude, pa eto...tu sam stavio temu. Možda je mogla ići i na rub politike i ne bih imao prigovora da se tamo prebaci.
fulcrum is offline  
Old 10.05.2010., 18:44   #91
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Taj britanski profesor ako se imao hrabrosti potpisati iza ove svoje tvrdnje(sto izgleda nije) ovdje je pokazao da je njegova inteligencija i sposobnost logickog zakljucivanja bar duplo niza od "najgluplje" nacije iz tog njegovog uzorka, ako nije prije zloba u pitanju... Socijalizam kriv??? Onda bi po toj logici Rusi i Kinezi trebali biti takodjer tu u toj ligi gdje smo mi ili cak nize jer su imali i gadniji rezim od nas, a sasvim "slucajno" su Rusi medju najjacim matematicarima svijeta, ako ne i u samom vrhu(masa nasih fakulteta koristi literaturu upravo iz Rusije, jedan primjer su Boris Apsen, Georgij Skrigin i Boris Pavlovic Demidovic, onaj tko studira strojarstvo, pmf, i sl. ce znati o kome i cemu pricam)... Uostalom za vrijeme socijalizma su se vrtili kvizovi na TV-u poput "Kviskoteke", "Brojki i slova" te slicnih gdje se trazilo zaista iznadprosjecno opce znanje, logika razmisljanja, moc zapazanja i visok stupanj inteligencije... Tip jede govna(s oprostenjem)...
Znači izvlačiš pojedince, koje kad stopiš u masi padnu na "dno". Neupitno je za Ruse ili Kineze da imaju genijalce (putuju u svemir). Svaka nacija ih ima.
Meni je žao što u tom cijelom članku nisu bile ostale nacije Europe.
Kolega je stavio tu link koji govori da Srbija ima najveće povečanje novih članova Mense. Nekome je to veselje, nekome je staviti LED-ice na Golf II, a možda je čovjek pametniji od toga koji je u Mensi.
Realnost je da se pamet "trenira". Recimo ja sam u 2. osnovne bio prvak općine u šahu. I tako 2-3 godine do 5. razreda i timski i pojedinačno. U Zagrebu 10. Pobjeđivao osmaše. Kako me to pustilo s hormonima mislim da me sad sredi malo kvalitetniji osnovnoškolac.
Na jednoj temi sam se "raspravljao s kolegom" koji je tvrdio da je HDZ kriv za stanje (mislim da je u dobrom dijelu). Pitam ga za koga je glasao, pa je rekao da nije želio učestvovati u tim glupim stvarima. Jednostavnom matematičkom računicom se dođe do toga da je zapravo pomogao tom HDZ-u da dođe na vlast.

Opet kad se vratim na ovo što si napisao ti, pa ja o treniranju pameti, vidi naše škole. Osnovnoškolci su odlikaši, srednjoškolci 3-5, a studenti "svakakvi" ako idu na "lakši" faks. Gdje mi možemo istrenirati pamet u Hrvatskoj osim u nekoliko srednjih škola i fakulteta?
fulcrum is offline  
Old 10.05.2010., 18:50   #92
Glupo pitanje. Narod nemoze biti glup, glupi su samo neki pojedinci.
glosa is offline  
Old 10.05.2010., 19:28   #93
Mislim da se to zove nepripremljenost na kapitalizam i zapadni sustav vrijednosti.

Nisu Hrvati glupi,nego samo burno reagiraju na stvari u društvu koje su drugi na zapadu davno prošli, pa to sve skupa izgleda nezgrapno.

Plus toga naslijeđe socijalizma stvara pomutnju na način da: " sve može" "sve treba" "sve nevalja" i "svi su krivi"....

Plus država koja ne da ima vreću bez dna , nego su toga svi svjesni u državi ,što im samo dolijeva ulje na vatru ...

Dakle glupost dolazi kao reakcija na glupu situaciju...

Trebali bi biti švicarska...

A mi smo Zimbabve...

__________________
20 god vojske
maystor1 is offline  
Old 10.05.2010., 19:58   #94
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Glupo pitanje. Narod nemoze biti glup, glupi su samo neki pojedinci.
Glupi pojedinci koji čine većinu.
Mate-Spawn-Die is offline  
Old 10.05.2010., 20:13   #95
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Taj britanski profesor ako se imao hrabrosti potpisati iza ove svoje tvrdnje(sto izgleda nije) ovdje je pokazao da je njegova inteligencija i sposobnost logickog zakljucivanja bar duplo niza od "najgluplje" nacije iz tog njegovog uzorka, ako nije prije zloba u pitanju... Socijalizam kriv??? Onda bi po toj logici Rusi i Kinezi trebali biti takodjer tu u toj ligi gdje smo mi ili cak nize jer su imali i gadniji rezim od nas, a sasvim "slucajno" su Rusi medju najjacim matematicarima svijeta, ako ne i u samom vrhu(masa nasih fakulteta koristi literaturu upravo iz Rusije, jedan primjer su Boris Apsen, Georgij Skrigin i Boris Pavlovic Demidovic, onaj tko studira strojarstvo, pmf, i sl. ce znati o kome i cemu pricam)... Uostalom za vrijeme socijalizma su se vrtili kvizovi na TV-u poput "Kviskoteke", "Brojki i slova" te slicnih gdje se trazilo zaista iznadprosjecno opce znanje, logika razmisljanja, moc zapazanja i visok stupanj inteligencije... Tip jede govna(s oprostenjem)...
Potpisujem
Živo me zanima gdje su po prosjeku IQa onda amerikanci, kao jedna nacija koja nikad socijalizma vidjela nije i hrani se, khm, "zdravom" hranom? Jel ima netko link na to istraživanje, da mi malo vidimo tko je provodio te testove, kakvi su oni bili i otkud njemu uopće svi ti podaci?
psiho patak is offline  
Old 10.05.2010., 20:29   #96
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Glupo pitanje. Narod nemoze biti glup, glupi su samo neki pojedinci.
Ne postoje glupa pitanja, samo glupi odgovori.

Quote:
Glupi pojedinci koji čine većinu.
Jako dobro sročeno. Što stvarno ako su ti pojedinci velika većina u državi?
fulcrum is offline  
Old 10.05.2010., 20:51   #97
Evo vam link na wikipediji koji sam našao vezano za navedeno istraživanje.
http://en.wikipedia.org/wiki/IQ_and_...lth_of_Nations

Mali uzorak, metodologija blago rečeno katastrofalna, ovo za mene nije ozbiljan znanstveni rad.
psiho patak is offline  
Old 10.05.2010., 20:58   #98
Quote:
psiho patak kaže: Pogledaj post
Evo vam link na wikipediji koji sam našao vezano za navedeno istraživanje.
http://en.wikipedia.org/wiki/IQ_and_...lth_of_Nations

Mali uzorak, metodologija blago rečeno katastrofalna, ovo za mene nije ozbiljan znanstveni rad.
Amerikanci deru Ruse za 5 mjesta, "inteligentniji" su i od Finaca i debelo od Izraelaca...
Josey_Wales is offline  
Old 10.05.2010., 20:59   #99
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Jako dobro sročeno. Što stvarno ako su ti pojedinci velika većina u državi?
Idiocracy...
Josey_Wales is offline  
Old 10.05.2010., 22:33   #100
Mislim da su Hrvati relativno glup narod kojemu je lako prodati propagandu i isprati mozak.
__________________
'Problem je u našim duboko ukorijenjenim dinaroidnim kompleksima prema svemu što nije motika'
Passenger_57 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:38.