Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2011., 12:00   #21
u nekoj zdravoj poduzetnickoj okolini gdje drzava daje porezne olaksice na reinvestiranu dobit
__________________
PIPL MAST TRAST AS. TENK JU.
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 13:33   #22
Quote:
indian kaže: Pogledaj post
ako je npr. prodao sve one stanove (4 su ostala) u Hoto villama pa onda je valjda nešto i zaradio, odnosno imao dobit. pa logično bi bilo da se dio tog profita uloži u novi projekt, npr. u ovom slučaju Cvjetni, pa ne mora dizati tako veliki kredit
mislim, tako bi napravila neka normalna poduzetnički zdrava firma.
očito nisi poduzetnik, inače nebi ovo napisao
u svim ovakvim poslovima se uzima kredit od banke, iz jednostavnog razloga jer cijena radova + otkup zemljišta + svi ostali troškovi su ogromni, nema pojedinca koji ima toliko vlastitih sredstava da bi ih mogao uložiti,
čak i da je T.H. uložio sve novce koje ima to bi bio jako mali dio,
efekt bi bio zanemariv
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 13:47   #23
eto javio mi se poduzetnik
ko prvo, ja sam žensko, ako to dosada nisi skužio onda se vidi koliko čitaš tuđe postove.
ko drugo, lijepo ti piše
Quote:
pa ne mora dizati tako veliki kredit
. nadam se da ne moram dalje podrobnije objašnjavat što to znači.
a ko treće, "on" nije pojedinac, taj shoping je izgradila Hoto grupa, znači firma, koja iza sebe ima neke projekte...pa valjda je nešto do sada i profitirala, i ima nešto početnog kapitala.
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 13:52   #24
Quote:
indian kaže: Pogledaj post
eto javio mi se poduzetnik
ko prvo, ja sam žensko, ako to dosada nisi skužio onda se vidi koliko čitaš tuđe postove.

"on" nije pojedinac, taj shoping je izgradila Hoto grupa, znači firma, koja iza sebe ima neke projekte...pa valjda je nešto do sada i profitirala, i ima nešto početnog kapitala.
nisam poduzetnik, ali znam kako se radi posao
sori što nisam vidio da si žensko
a Hoto grupa (kao i većina firmi u Hrvatskoj) ne raspolaže sa toliko velikim sredstvima da bi mogla samostalno raditi projekte, npr. Hoto vile se nisu rasprodale u roku od par dana nego u više godina, a banka cijelo to vrijeme uzima kamate na kredit tako da dobit od projekta nije toliko velika

Zadnje uređivanje Krkimir : 15.04.2011. at 14:06.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 15:34   #25
Samo i daljnje opravdavanje do bola korumpirane gradnje
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 20:01   #26
Sve za Cvjetni, Cvjetni ni za što
rambo ct is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 20:31   #27
cijeli grad bi trebao izgledati kao Paromlin ili kao tvornica Nada Dimić,
kao kavana Korzo i kavana Medulić?

neka bude bilo što; hotel, šoping centar, muzej, fakultet,
samo neka ne stoji prazno

Zadnje uređivanje Krkimir : 16.04.2011. at 20:39.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 10:44   #28
pa to i je bitno pitanje...zašto tomo nije gradio svoj shoping centar na mjestu npr. paromlina nego se išao uguzivati u minijaturan prostor i mjenjati nešto što je već i bez njega dobro funkcioniralo...
točnije, zašto mu je grad to dozvolio....
margoth. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 13:05   #29
Paromlin nije špica, nema ni izdaleka toliko ljudi tamo....
Cvjetni je u centru stvari... osim toga na paromlinu bi imao mjesta za napraviti ulaz na svojoj parceli, a to njemu ne odgovara on voli prkositi i pri tome se praviti beskrajno nevinašce...

mada se slažem da je jedno trnje u puno većoj banani nego cvjetni trg, ali ako bi i tamo išao graditi na njemu svojstven korumpirano-bahati način ja bih opet bio protiv, osim toga ima i drugih normalnijih graditelja pa bi njima dao prednost
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 14:18   #30
Quote:
margoth. kaže: Pogledaj post
pa to i je bitno pitanje...zašto tomo nije gradio svoj shoping centar na mjestu npr. paromlina nego se išao uguzivati u minijaturan prostor i mjenjati nešto što je već i bez njega dobro funkcioniralo...
točnije, zašto mu je grad to dozvolio....
Ja ću ti kratko i jasno odgovoriti - Mandy na Žitnjaku, King Kros u Jankomiru, Kaptol centar u Novoj Vesi i da ne idem dalje (počelo je i u Merkatoneu u Lučkom)!

Lokacija je u svemu najbitnija za opstanak nekog centra!
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 16:44   #31
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Lokacija je u svemu najbitnija za opstanak nekog centra!
shoping centar na dobroj lokaciji prije svega, jel to parola?

ajmo sve podrediti tome!

pa ako je tako što se prije nije mislilo gdje će se graditi King Kross (koji je svojevremeno bio krcat). zato jer se uopće ne radi o tome.
što se nije mislilo da ne treba više shoping centara, da ih ionako ima previše?

pa kako će to sve skupa izgledat za 10-15 godina? napušteni veliki kompleksi na "lošim" pozicijama..
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 16:55   #32
Quote:
indian kaže: Pogledaj post
pa kako će to sve skupa izgledat za 10-15 godina? napušteni veliki kompleksi na "lošim" pozicijama..
to mi je apsolutno svejedno, bolnicu na kraju grada niko ne vidi
ali dosta često prođem pored kavane Korzo koja je zatvorena već više od 10 godina, i da to radi nebi se otvorile tolike birtije u Gundulićevoj koje su čak proširile terase na parkirna mjesta,
i žao mi bude zbog svega toga, a za šoping centar je odlično da su sve trgovine na jednom mjestu, barem ih neće biti po Teslinoj i po Ilici
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 18:41   #33
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
a za šoping centar je odlično da su sve trgovine na jednom mjestu, barem ih neće biti po Teslinoj i po Ilici
A to je dobro?
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 18:58   #34
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
A to je dobro?
Naravno da je!

Ako gledaš sa ekološke strane, zeleni to trebaju svakako podržati, jer se špara energija za grijanje, klimatizaciju i rasvjetu, ljudi troše manje benzina jer imaju sve na jednom mjestu!

O uštedi vremena ne treba ni pričati!
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 20:27   #35
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
to mi je apsolutno svejedno, bolnicu na kraju grada niko ne vidi
ali dosta često prođem pored kavane Korzo koja je zatvorena već više od 10 godina, i da to radi nebi se otvorile tolike birtije u Gundulićevoj koje su čak proširile terase na parkirna mjesta,
i žao mi bude zbog svega toga, a za šoping centar je odlično da su sve trgovine na jednom mjestu, barem ih neće biti po Teslinoj i po Ilici

Bolnicu ne vidi ni Tomo, zašto bi mi vidjeli??

Kavana Korzo je zatvorena zbog problema oko nasljedstva, ali to opet nema nikakve veze sa shoping centrom, a parkirna mjesta su iznajmljena za terasu nikako poklonjena niti se sa našim novcem radi ta terasa kako se radi Tomina rampa.

i nema horvatinčić na sreću tamo toliko mjesta jer je siroće skučen da tamo stavi i getoizira sve trgovine sa ilice i tesline
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 20:32   #36
htio sam reći da je veći nedostatak za grad to što je legendarna kavana zatvorena i što su zbog toga terase kafića na cesti,
to je veći nedostatak nego prazno kino gdje je na projekciju filma dolazilo 5 ljudi
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 20:36   #37
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Naravno da je!

Ako gledaš sa ekološke strane, zeleni to trebaju svakako podržati, jer se špara energija za grijanje, klimatizaciju i rasvjetu, ljudi troše manje benzina jer imaju sve na jednom mjestu!

O uštedi vremena ne treba ni pričati!
Daj sam sebe pročitaj što pišeš špara se energija?
da tomo ima specijalne popuste na grijanje, klimatizaciju i rasvjetu svojih poslovnih prostora, kao da tomo posjeduje toplanu i elektranu i u njegovim poslovnim prostorima se troši manje energije nego drugdje jer su to njegovi poslovni prostori, svašta ću počitati

uostalom taj tvoj cerek pametnome dovoljan

Zadnje uređivanje Tigrov friend : 17.04.2011. at 20:51.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 20:48   #38
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
htio sam reći da je veći nedostatak za grad to što je legendarna kavana zatvorena i što su zbog toga terase kafića na cesti,
to je veći nedostatak nego prazno kino gdje je na projekciju filma dolazilo 5 ljudi
To kino je bilo malo je reči super uređeno u svoje vrijeme, to kino je bilo prva liga onda, to kino je znalo biti krcato, to kino je namjerno sjebano kako je napisala zaposlenica da bi ga se išlo zapustiti i rušiti jer je lokacija zapela za oko



a terase kafića su na cesti, tamo nije jedini primjer posebno nakon proglašenja zabrane pušenja, a i meni je lakše da su ta parkirališna mjesta iznajmljena pa gazda sam to plaća i uređuje, nego da se tomi plaća i uređuje rampa nasred ceste i sa mojim novcem
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 20:58   #39
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
To kino je bilo malo je reči super uređeno u svoje vrijeme,
to kino je bilo prva liga onda,
to kino je znalo biti krcato,
u svoje vrijeme...
onda...
znalo biti...
Prije multiplexa u Branimirovoj i Kaptol centra, nakon što su se otvorili ti multiplexi propala su sva kina u Zagrebu, sjeti se
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
a terase kafića su na cesti, tamo nije jedini primjer posebno nakon proglašenja zabrane pušenja, a i meni je lakše da su ta parkirališna mjesta iznajmljena pa gazda sam to plaća i uređuje, nego da se tomi plaća i uređuje rampa nasred ceste i sa mojim novcem
i terase kafića i ulaz u garažu su na javnoj površini i preko njih ne možeš hodati niti si prije 10 godina mogao hodati preko njih
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 21:07   #40
Nije niti prije 10 godina nitko radio ulaze u svoje garaže na sred ceste, a bogme ni danas ne radi nitko osim tome


nije radi multipleksa, balkan iliti europa je još tamo iako su i to htjeli maknuti od tamo, našao bi se sadržaj i za kino zagreb ne boj se, uvijek ima programa za ciljanu publiku, ali ne tomo je morao baš tamo graditi jer jadan nema gdje i jeb ga ostalo je povijest već
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:49.