Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2014., 22:57   #7121
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
I u Aziji.
I što, Zapad radi posao za Azijce? Aha.
Uostalom, ja ne znam kako ti to uopće zamišljaš . Da oni žele osvojit Rusiju i izvozit vodu?? To je masterplan?
The Gipper is offline  
Old 20.02.2014., 22:57   #7122
Ljudi moji, pa jel moguće da se usred bijela dana hladnokrvno ubijaju nenaoružani ljudi na tlu Europe a da nikome nije jebeno stalo?

https://www.youtube.com/watch?v=0DxkDiAcSF8#t=139

ovo je sa Jutarnjeg. Pitaj boga šta sve rade a da se ne dokumentira. Onog Janukoviča treba za jaja objesiti!
__________________
Exorbitant Prices Must Diminish
narog is offline  
Old 20.02.2014., 22:57   #7123
Quote:
contrero kaže: Pogledaj post
Naravno. Ali evo, ipak će se stvari legalno rješiti. 34 zastupnika vladajuće stranke popustila su pod pritiskom javnosti i prešli na stranu oporbe.

PROMIJENILA SE PARALAMENTARNA VEĆINA. vlast je faktički pala.

Čak i ako Janukovič sada ne da ostavku, parlament mu, bude li imao većinu, može oduzeti ovlasti.
U ovakvim situacijama bitnije mi je mirno (zdravorazumski) nego legalno, ali ako moze oboje jos bolje.

Ako ovo uspije onda se otvara pitanje predsjednickih ovlasti, ali Janukovic mi ne djeluje kao netko tko ih ima snage iskoristiti u punoj snazi.

Pogotovo ako je istina da su im obitelji napustile zemlju onda to stvarno ide prema kraju.

Mozda je vojska koja se puzevim korakom klati po pijanoj cesti bila zapravo zadnja poruka tvrdolinijasima.
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.
=Nadimak is offline  
Old 20.02.2014., 22:58   #7124
U Kijevu je tijekom dana trajala trajala izvanredna sjednica Rade, tamošnjeg parlamenta. Na sjednici je u jednom trenutku došlo do tučnjave među zastupnicima. U večernjim je satima većinom glasova donesen zaključak kojim se osuđuje nasilje. Izglasana je i zabrana korištenja oružja protiv demonstranata, a zatraženo je i povlačenje specijalaca s kijevskih ulica

to je to...jedan po jedan diktator lagano pada...dosta je bilo tlačenja naroda i 200 bogatih obitelji...

svaka čast građanima ukrajine, tako se bori za svoja prava
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Old 20.02.2014., 22:58   #7125
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Ja sam anticionist i znam kliko mrze Europu i bijelu rasu te smatram Hazare - umjetne Židove (Soroš, Rotschild mafiju i ostale) odgovornima za puno zločina po svijetu koje su pokrenuli, ali ova Svoboda je jednostavno preradikalna.

Sve i da dođu na vlast, zapadni cionisti bi ih uništili.
Preradikalan se i treba biti s mafijom koja ti muti po državi. Svoboda želi da Ukrajina ponovno stekne nuklearno naoružanje. Neka onda bilo tko proba raditi sranja Ukrajini.
Kojiro Izawa is offline  
Old 20.02.2014., 22:59   #7126
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
ako se sad kroz par dana raspišu izbori samo bih htio da krivci za ova ubojstva dobiju zasluženu kaznu...
Ovisi tko će pobjediti na izborima.
Ako pobjede pobunjenici, teško da će suditi svojima zbog ubijanja policajaca.

Prije će biti da će raditi čistke u policiji i vojsci
sunshinestar is offline  
Old 20.02.2014., 22:59   #7127
Quote:
arthura kaže: Pogledaj post
Da, kao (nakon 1917.) još jedna osveta Rusima za "Godinu 965." kada je vojvoda od Kijeva, Svjatoslav, potukao Hazare i njihovo carstvo je propalo:

http://sh.wikipedia.org/wiki/Hazari

Ovaj put djeluju sa zapada (USA gdje kontroliraju FED), i istoka (Rusije gdje kontroliraju ruskog iskompleksiranog patuljka).
Ajde, konačno netko tko je napisao istinu, a ne da je ovo alternativa.

Putin je ucijenjen i ima relativno uzak manevarski prostor.
Revenger20 is offline  
Old 20.02.2014., 23:00   #7128
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
U Kijevu je tijekom dana trajala trajala izvanredna sjednica Rade, tamošnjeg parlamenta. Na sjednici je u jednom trenutku došlo do tučnjave među zastupnicima. U večernjim je satima većinom glasova donesen zaključak kojim se osuđuje nasilje. Izglasana je i zabrana korištenja oružja protiv demonstranata, a zatraženo je i povlačenje specijalaca s kijevskih ulica

to je to...jedan po jedan diktator lagano pada...dosta je bilo tlačenja naroda i 200 bogatih obitelji...

svaka čast građanima ukrajine, tako se bori za svoja prava
Jedan pada,dolazi drugi
gelo85 is offline  
Old 20.02.2014., 23:00   #7129
Quote:
contrero kaže: Pogledaj post
Stvar je gotova, Janukovič je poražen, i to legalno, u parlamentu.





Nasilni državni udar uspio, s vlasti zbačen demokratski izabrani legitimni predsjednik.
Pilatus is offline  
Old 20.02.2014., 23:00   #7130
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Zasto je trgovinski sporazum sa Rusijom los po tvom misljenju?

Mozes li objasniti kako to Janukovicev sporazum sa Rusijom ne bi bio u najboljem interesu cijele Ukrajine? Zasto bi to on radio za sebe ako se time moze samo zamjeriti polovici naroda? Velika provizija?
Iskreno ni ne znam kakav je, nisam ni rekla da je loš niti želim određivati što je za neki drugi narod dobro/loše, ali očigledno se jednom većem dijelu Ukrajinaca ne sviđa, zbog čega već 2/3 mjeseca protestiraju. To je po meni dobar razlog da se ispita mišljenje naroda.

Quote:
I, ako mozes pojasniti zasto bi to referendum bio dobar? Ako je pola naroda za lijevo a pola za desno, da li bi bilo ispravno uc u EU ako 51% glasa za, a 49% protiv? Sto da se onda pobuni ovih 49% kao sto se sad buni njih 46%?
Da, bilo bi ispravno po mom mišljenju i ako bi to bili legitimni rezultati, s time bi se svi trebali pomirit, većina uvijek odlučuje. A niko nikome ne bi trebao smetat da se buni (bez oružja).
__________________
Come up on different streets they both were streets of shame/Both dirty both mean yes and the dream was just the same/And I dreamed your dream for you and now your dream is real/How can you look at me as if I was just another one of your deals?

Zadnje uređivanje novaizzy : 20.02.2014. at 23:07.
novaizzy is offline  
Old 20.02.2014., 23:00   #7131
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Čekaj, čekaj što si ti sada naglo promjenio stranu?

Do sada si bio protiv prosvjednika?
Ja nisam navijač "strana" u sukobu.

Ja i dalje jesam protiv ovakvih prosvjednika, tj. terorista. No dio zastupnika je očito stavio mir u zemlji ispred mandata i odlučio da je vrijeme za nove izbore.

To je poraz legalnosti, ali ti zastupnici nisu za to krivi. Kriva je izvršna vlast, jer nije znala uvesti red u zemlji. Janukovič mora dati ostavku, ne zato što je to tražila neofašistička majdanska rulja, nego zato što je nesposoban da održava red u zemlji.

Imao je tri mjeseca da ovo rješi, umjesto toga je taktizirao i pustio da zemlju preuzmu fašističke horde. Sad mu nema druge nego da da ostavku, uostalom izgubio je parlamentarnu većinu.
Ponavljam, legalnost je poražena, ali vlast koju rulja porazi, mora otići. ili tražiti novi legitmitet.
contrero is offline  
Old 20.02.2014., 23:01   #7132
Quote:
narog kaže: Pogledaj post
Ljudi moji, pa jel moguće da se usred bijela dana hladnokrvno ubijaju nenaoružani ljudi na tlu Europe a da nikome nije jebeno stalo?

https://www.youtube.com/watch?v=0DxkDiAcSF8#t=139

ovo je sa Jutarnjeg. Pitaj boga šta sve rade a da se ne dokumentira. Onog Janukoviča treba za jaja objesiti!
Zašto lažeš.
Hoćeš reći da su policajci smai sebe žive spaljivali?
sunshinestar is offline  
Old 20.02.2014., 23:01   #7133
Quote:
The Gipper kaže: Pogledaj post
I što, Zapad radi posao za Azijce? Aha.
Uostalom, ja ne znam kako ti to uopće zamišljaš . Da oni žele osvojit Rusiju i izvozit vodu?? To je masterplan?
Ne masterplan je okružiti Rusiju sa svih strana, rovariti iznutra pomoću NVO Soroševaca, podijeliti Rusiju na 20+ država i dočepati se energenata u Sibiru te izvršiti kolonizaciju istog.

Pritom u Rusiji imati svoje satelite, razoriti ruski vojni potencijal i na kraju biti jedina hipersila u povijesti čovječanstva.
Revenger20 is offline  
Old 20.02.2014., 23:01   #7134
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post




Nasilni državni udar uspio, s vlasti zbačen demokratski izabrani legitimni predsjednik.
Na ovaj način nije državni udar. Ovo je promijena parlamentarne većine, što je legalni oblik smijene vlasti.
contrero is offline  
Old 20.02.2014., 23:02   #7135
Quote:
gelo85 kaže: Pogledaj post
Jedan pada,dolazi drugi
ako će vladati kao prethodnik zna koja mu je sudbina
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Old 20.02.2014., 23:03   #7136
Quote:
Kojiro Izawa kaže: Pogledaj post
Preradikalan se i treba biti s mafijom koja ti muti po državi. Svoboda želi da Ukrajina ponovno stekne nuklearno naoružanje. Neka onda bilo tko proba raditi sranja Ukrajini.
Mafiju treba trpati po zatvorima, a to neće ni Julija ni Januković kada su isti kriminalci.

I tko će im dati nuklearno oružje? Zapad? Rusija? Izrael? Kina?

Ukrajina će se podijeliti, to je neminovno. Neka Svoboda pazi da im Poljaci ne uđu u Lavov. Jako su aktivni ovih par mjeseci.

Meni nije jasno zašto ovi prosvjednici umjesto što se tuku i ubijaju s policijom ne odu pred kuće političara i ne naprave tamo sranje? Pa da te onda pitam.
Revenger20 is offline  
Old 20.02.2014., 23:03   #7137
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Ljanukovič temelji svoj legitimitet i legaalnost na izborima, ne u parlamentu.
Ali mu ovlasti određuje parlament.
contrero is offline  
Old 20.02.2014., 23:03   #7138
Sad oni vojnici što su čitav dan pješačili prema Kijevu moraju čelom nazad opet pješke prema bazi.
Big chill is offline  
Old 20.02.2014., 23:03   #7139
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post




Nasilni državni udar uspio, s vlasti zbačen demokratski izabrani legitimni predsjednik.
Je demokratski izabran koji je btw postao diktator ubrzo nakon.....

Mislio je tip da ako je izabran da može raditi što hoće.... Od krađe love pa na dalje...

Tigrov friend is offline  
Old 20.02.2014., 23:03   #7140
Što više čitam to mi se više čini da je glavni uzrok sukoba mržnja čistih Ukrajinaca protiv ukrajinskih rusa i ukrajinskih rusofila.Zato su tako i reagirali kad je Januković prekino pregovore za EU,time se kao priklonio rusima i rusofilima i zato to smeta ukrajinske pobunjenike.Ko da neki pregovori za ulazak u bezveznu tvorevinu EU od koje više štete nego koristi ima mogu bit uzrok za takvu reakciju.
Ukrajinski rusi i rusofili imaju valjda večinu u Ukrajini pa pravi ukrajinci nisu htjeli čekat izbore pošto prevladava svjesnost da će ispast manjina i odlučili su napravit državni udar.
Zlatko99 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:25.