Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2014., 22:43   #1
Korupcija u školama - putovanja učenika

Pozdrav svima a prvenstveno roditeljima čija djeca oce godine odlaze na jednodnevne izlete i ekskurzije . Novi pravilnik za organiziranje školskih izleta i višednevnih putovanja predviđa javnu nabavu i to oglašenu na mrežnim stranicama škole sa datumom do kada se ponuda mora dostaviti te datumom kada je JAVNO otvaranje ponuda .

Pa da vidimo kako to izgleda u Splitsko dalmatinskoj županiji : OŠ Mertojak - Splita povjerenstvo oboreno na pritisak medija , OŠ Ivana Lovrića - Sinj , natječaj je proglašen ništavnim a zašto ? OŠ Pojišan - Split , donijeta odluka bez javnog natječaja ? Idemo dalje ...
2012agora is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 18:52   #2
Quote:
2012agora kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima a prvenstveno roditeljima čija djeca oce godine odlaze na jednodnevne izlete i ekskurzije . Novi pravilnik za organiziranje školskih izleta i višednevnih putovanja predviđa javnu nabavu i to oglašenu na mrežnim stranicama škole sa datumom do kada se ponuda mora dostaviti te datumom kada je JAVNO otvaranje ponuda .

Pa da vidimo kako to izgleda u Splitsko dalmatinskoj županiji : OŠ Mertojak - Splita povjerenstvo oboreno na pritisak medija , OŠ Ivana Lovrića - Sinj , natječaj je proglašen ništavnim a zašto ? OŠ Pojišan - Split , donijeta odluka bez javnog natječaja ? Idemo dalje ...
Propisi i natječaji povezani s odlukom o izletima nisu baš ništa nova. Promijenjene su pojedinosti, no u osnovi sve ostaje isto. Kod nas se provodi: sudjeluju roditelji - predstavnici u Vijeću roditelja, učenici - iz Vijeća učenika i razrednici. Natječaj je pozivni, pristigne oko 5-6 ponuda i odaberu se 3-4 ponude koje zadovoljavaju uvjete. Navedena povjerenstva odaberu najbolju ponudu, potpuno nezavisno. Ako su različita mišljenja, svi se okupe i donesu odluku. Ako se gdje krši zakon ili propis, u završnim odredbama piše što i kako učiniti. Zašto se u Splitu to ne radi? Prijavite nadležnima.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 06:54   #3
nama je rečeno da za jednodnevne izlete ne treba rapisati javni natječaj, treba samo za višednevne izlete.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 11:34   #4
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
nama je rečeno da za jednodnevne izlete ne treba rapisati javni natječaj, treba samo za višednevne izlete.
kod nas u skoli se raspisuju natjecajii i za jednodnevne izlete a ja kao predstavknik roditelja razreda dolazim na otvaranje ponuda i odabire se ona koja je najpovoljnija uz napomenu da se trazio isti program te su sve agencije koje su se javile na natjecaj ponudile ono sto se trazilo.
Ustvari sve kako je navela buditedobro.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 11:57   #5
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Propisi i natječaji povezani s odlukom o izletima nisu baš ništa nova. Promijenjene su pojedinosti, no u osnovi sve ostaje isto. Kod nas se provodi: sudjeluju roditelji - predstavnici u Vijeću roditelja, učenici - iz Vijeća učenika i razrednici. Natječaj je pozivni, pristigne oko 5-6 ponuda i odaberu se 3-4 ponude koje zadovoljavaju uvjete. Navedena povjerenstva odaberu najbolju ponudu, potpuno nezavisno. Ako su različita mišljenja, svi se okupe i donesu odluku. Ako se gdje krši zakon ili propis, u završnim odredbama piše što i kako učiniti. Zašto se u Splitu to ne radi? Prijavite nadležnima.
kontaktirana je zagrebačka prosvjetna inspekcija koja nam je potvrdila da natječaji moraju biti raspisani na internetskim stranicama škole.
nedugo nakon toga kontaktirana je SPLITSKA PROSVJETNA INSEKCIJA, a od inspektora je dobiven odgovor da on NE ZNA da li natječaj treba biti na stanicama škole tj. da još nije stigao proučiti zakon SRAMOTA !!!
a ako imamo kakvu prijavu da je podnesemo pismeno.
I kakva korist od prijave kad oni NE ZNAJU ZAKON!
Ovo je stvarno materijal za NOVINE!
marjansplit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 18:57   #6
Quote:
marjansplit kaže: Pogledaj post
kontaktirana je zagrebačka prosvjetna inspekcija koja nam je potvrdila da natječaji moraju biti raspisani na internetskim stranicama škole.
nedugo nakon toga kontaktirana je SPLITSKA PROSVJETNA INSEKCIJA, a od inspektora je dobiven odgovor da on NE ZNA da li natječaj treba biti na stanicama škole tj. da još nije stigao proučiti zakon SRAMOTA !!!
a ako imamo kakvu prijavu da je podnesemo pismeno.
I kakva korist od prijave kad oni NE ZNAJU ZAKON!
Ovo je stvarno materijal za NOVINE!
Pozdrav , pravilnik je donešen još u svibnju ove godine tako da sumnjam da ga nije stigao proučiti pravilnik , konstatiram da indpektor očigledno ZNA za ove nezakonite radnje ali kupuje vrijeme i nada se sa akterima da će sve opet pod tepih ...slažem se bez medija ništa se neće promjeniti .
2012agora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 19:02   #7
Ja sam u skoli uvijek jedva cekala da idemo u kazaliste i muzej. Mislim da nikad ne bih ni vidjela to u zivotu da nam profesorica nije omogucila posjet.
Čarobna njiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 12:02   #8
Najjače mi je ono kad agencije u ponudi ne navedu ime hotela, već samo: smještaj u hotelu, večera i noćenje ...
Ja sam Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 22:04   #9
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
kod nas u skoli se raspisuju natjecajii i za jednodnevne izlete a ja kao predstavknik roditelja razreda dolazim na otvaranje ponuda i odabire se ona koja je najpovoljnija uz napomenu da se trazio isti program te su sve agencije koje su se javile na natjecaj ponudile ono sto se trazilo.
Ustvari sve kako je navela buditedobro.
? I ja sam u vijecu roditelja, bila i predsjednica vijeca cini mi se, nikad bila na icemu vezanom uz izlete/exkurzije...?
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 14:32   #10
Eto, škola u koju sam ja išla od ove godine ne ide u školu u prirodi niti na maturalna putovanja. Valjda će sada roditeljima srce biti na mjestu. Nitko njih neće iskorištavati. Neka su se izborili!
Bogdana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 18:40   #11
Zasto djeca nece nikud ici? Kurikulum je donesen. Nisu li predvidjeli putovanja?
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 20:14   #12
Školski odbor je usvojio promjene kurikuluma. Koliko sam shvatila, sve je puklo na ideji da si profesori moraju sami platiti maturalno. Hotel, prijevoz i ostalo. Istu cijenu kao i učenici. Jedna mama/učiteljica je pitala vijeće roditelja: zašto mislite da ako plaćam putovanje na njega želim ići s vašom djecom? Idem radije sa svojim mužem. I tak.
Kriza je, roditeljima je ionako teško plaćati putovanja, odlično je vrijeme da se profesore riješi te torture...
Bogdana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 20:24   #13
Ak je do toga doslo?!? podrzavam ucitelje. Iako, kao roditelj, ne bih imala nista protiv da mi placamo trosak ucitelja. Kaj se mene tice, ja bih im dodala i za dnevnicu.
Znam koliko je to prekrasno iskustvo za djecu i ne bi mi bilo zao dati i za nastavnika neki dinar.
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 10:13   #14
da si sami placaju maturalno?!
da me posalju na poslovni put kojeg sama moram platiti? halo?
e di ide ova drzava....
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 11:15   #15
Quote:
Bogdana kaže: Pogledaj post
Školski odbor je usvojio promjene kurikuluma. Koliko sam shvatila, sve je puklo na ideji da si profesori moraju sami platiti maturalno. Hotel, prijevoz i ostalo. Istu cijenu kao i učenici. Jedna mama/učiteljica je pitala vijeće roditelja: zašto mislite da ako plaćam putovanje na njega želim ići s vašom djecom? Idem radije sa svojim mužem. I tak.
Kriza je, roditeljima je ionako teško plaćati putovanja, odlično je vrijeme da se profesore riješi te torture...


Isuse, kako sam se nasmijala.
Cisto sumnjam da je istina, ali ako je stvarno do toga doslo da si sama moram platiti skolski izlet ili maturalac, ostadoh bez teksta.
Ono, u rangu toga da si platim placenog ubojicu da me dokrajci. buahaha
Jezivo.
Fala, dovidjenja.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 11:33   #16
bože kako ću ja mrziti roditeljske sastanke.

a da sam u poziciji nastavnika, mislim da bi završilo masakrom.


dakle glupi ljudi su toliko glupi da misle da je učitelju maturalno užitak kojeg si treba pošteno platiti. jer nisu oni budale da mu plaćaju!

odlično. nek se mali čovjek izborio za pravdu!
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 11:52   #17
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
dakle glupi ljudi su toliko glupi da misle da je učitelju maturalno užitak kojeg si treba pošteno platiti. jer nisu oni budale da mu plaćaju!
To nije nikakva novost.

Imala sam ja upita te vrste na roditeljskim sastancima.

To je onaj divan stav tako rasiren u drustvu: em su stalno na praznicima em putuju po svijetu na racun djece i roditelja.
Prestadoh ikoga uvjeravati ili razuvjeravati.
Nek svatko vjeruje u sto god hoce.
Uvijek ponudim i nekom od roditelja da ide u pratnji (dogovorila s agencijom) - na "tudji" racun afkors.
Zanimljivo kako nitko nikad ne zeli.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 15:32   #18
Bila nastavnica, sad samo mama.
Velim, uvijek bih platila za nastavnika da treba. Bez razmisljanja.
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 16:05   #19
Tema je bila korupcija. U mojoj se školi sigurno nitko ne okoristi izletima. Premda su u povjerenstvu i učitelji, odabir agencije prepuštamo roditeljima do te mjere da se povučemo dok oni vijećaju o agenciji. Ravnateljice nema ni na vidiku. Učitelji, u pravilu odlučuju kamo će se ići i zašto (vezano uz Nastavni plan i program). Tu nismo roditeljima dopuštali uplitanje, no o tome koje će biti agencija, nismo se uplitali mi učitelji.
Sve nam je plaćeno: put, vodiči, obroci kao djeci, ulaznice. O tome da netko ide o vlastitom trošku i pazi od 0 do 24 djecu nikad nije bilo govora.
Baš me zanima koliko bi se to ovako u javnosti cijenilo. Koliko košta taj rad po satu? Koliko bi učitelj trebao dobiti za putovanje od četvrtka u 6.00 do nedjelje u 23.00?
Kad netko ide na trodnevni ili četverodnevni službeni put gdje se od njega očekuje da sluša 20 sati predavanja i da sudjeluje na sastancima u trajanju od 4 sata, vrijedi li to kao isto vrijeme s djecom, npr. s tinejdžerima, manje ili više? I možemo li mi na maturalcu reći da radimo 24 sata, a ostalo ćemo raditi što nas je volja?
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 17:55   #20
Ja sam za to i da vozači autobusa plaćaju putne troškove, kao i vodiči. A ne da tamo na račun naše djece putuju Hrvatskom ili Europom. Kao da bi oni vidjeli svijeta da im nije naše djece, šta, šta?!!! Neka on vozi, i to će mu bit plaćeno, al bome neka i plati prijevoz, jer i sebe vozi! A vodiči bi samo ulazili u nacionalne parkove, muzeje i galerije na dječji trošak! Treba tome stati na kraj.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:08.