Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2014., 19:44   #1
Bojkot nekog nastavnog predmeta

Zdravo svima! Jeste li vidjeli situaciju u kojoj učenik potpuno ne želi učiti neki nastavni predmet koji je proglašen obveznim u nastavnom programu (npr. jer ga sasvim ne zanimaju matematika ili strani jezici ili učenik misli da mu ti predmeti nikako ne idu)? Ima li opisani problem rješenje? Trebamo li poštovati stav učenika ili moramo inzistirati na sudjelovanju u nastavi iz tih predmeta jer su oni ipak važni i korisni?
Hvala unaprijed!
Orlin1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 05:59   #2
a kako učenik misli proći razred bez pozitivne ocjene iz SVIH predmeta?
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 11:57   #3
Ja mislim na slučaj da učenik želi izbjegnuti učenje nekog predmeta po svaku cijenu i ne zanima ga dovoljno hoće li proći razred.

Zadnje uređivanje Orlin1979 : 24.11.2014. at 12:27.
Orlin1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 14:02   #4
Ne razumijem. Poštivati stav učenika? Koji je odlučio da eto jedan predmet nije vrijedan njegove pažnje? Jel to ozbiljno pitanje ili nisam nešto shvatila?
Bogdana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 15:49   #5
Quote:
Orlin1979 kaže: Pogledaj post
Ja mislim na slučaj da učenik želi izbjegnuti učenje nekog predmeta po svaku cijenu i ne zanima ga dovoljno hoće li proći razred.
imali smo jednu takvu prošle godine. danas konobari, te planira jednom upisati večernju. naravno, od "ne zanima me učenje" do toga prošlo je dosta vremena jer je dotična izgubila pravo na školovanje. ima još primjera, oni blaži su došli do polaganja razrednih zbog izostanaka onih predmeta koji "njih ne zanimaju", pa do popravnih. neki bi prošli, neki ne, neki su eto i izgubili pravo na školovanje. dakle, ako taj učenik ne želi učiti neki obavezan predmet, rješenja ima - NK poslovi, večernje škole i sl.

ovaj dio, moram priznati, ne razumijem: "Trebamo li poštovati stav učenika ili moramo inzistirati na sudjelovanju u nastavi...?" tko ste to vi? roditelji? nastavnici? naravno da možete poštovati stav, no prije toga pojasnite tom djetetu i posljedice.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 18:34   #6
baš to - tko?

ne, učenik ne mora učiti niti jedan predmet. mora odslušati na satu, koncentrirano i zagarantirana mu je najmanje prolazna ocjena.

u rl, na svakom poslu ima zadataka koji nam idu na živce, ne možemo ih smisliti pa ih opet odradimo. rijetki su šeikovi sinovi kojima se okolina prilagođava. mi obični ljudi moramo se prilagoditi okolini kako bi opstali.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 08:44   #7
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
mi obični ljudi moramo se prilagoditi okolini kako bi opstali.
A što treba činiti neki običan čovjek koji ne želi prilagoditi se okolini (u smislu da ne prihvaća neku činjenicu koju su skoro svi prihvatili)? Umrijeti?
Orlin1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 08:55   #8
Quote:
Orlin1979 kaže: Pogledaj post
A što treba činiti neki običan čovjek koji ne želi prilagoditi se okolini (u smislu da ne prihvaća neku činjenicu koju su skoro svi prihvatili)? Umrijeti?
Ne, samo mora pronaći minimum truda i ulaganja ( barem odslušati sat ) i biti pristojan ( korektan prema nastavniku ) i neće ga nikada rušiti nastavnik.
Tako funkcionira RL, stvari koje ne voliš ne radiš ako ne moraš, ako moraš obaviš sa minimum ulaganja.
jocajocic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 08:57   #9
Quote:
jocajocic kaže: Pogledaj post
Tako funkcionira RL, stvari koje ne voliš ne radiš ako ne moraš, ako moraš obaviš sa minimum ulaganja.
A ako moraš i ne obaviš?
Orlin1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 09:15   #10
Quote:
Orlin1979 kaže: Pogledaj post
A ako moraš i ne obaviš?
kako sto?
pa onda fino snosis posljedice
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 09:18   #11
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa onda fino snosis posljedice
Ne mora uvijek biti posljedica. Ponekad nema.
Orlin1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 09:21   #12
Quote:
Orlin1979 kaže: Pogledaj post
Ne mora uvijek biti posljedica. Ponekad nema.
Pa očito ti znaš nešto više i zato me čude tvoja pitanja, a i tvoji odgovori. Što zapravo želiš čuti ?
jocajocic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 09:27   #13
Quote:
jocajocic kaže: Pogledaj post
Pa očito ti znaš nešto više i zato me čude tvoja pitanja, a i tvoji odgovori. Što zapravo želiš čuti ?
Kakav će biti najvjerojatnije rezultat bojkota i je li moguć kompromis u korist učenika ne učiti predmet koji inače svi ostali uče?
Orlin1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 09:29   #14
Quote:
Orlin1979 kaže: Pogledaj post
Ne mora uvijek biti posljedica. Ponekad nema.
pa onda ti pocetna premisa nevelja, ako MORAS onda ima posljedica. Ako nema posljedica onda NE MORAS.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 09:33   #15
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa onda ti pocetna premisa nevelja, ako MORAS onda ima posljedica. Ako nema posljedica onda NE MORAS.
Ponekad je moguće izbjegnuti posljedice koje su inače obvezne prema pravilima.
Orlin1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 09:43   #16
Quote:
Orlin1979 kaže: Pogledaj post
Ponekad je moguće izbjegnuti posljedice koje su inače obvezne prema pravilima.
naravno. ponekad je moguce i opljackati banku da te ne uhvate. sto zelis reci?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 10:00   #17
Quote:
Orlin1979 kaže: Pogledaj post
A što treba činiti neki običan čovjek koji ne želi prilagoditi se okolini (u smislu da ne prihvaća neku činjenicu koju su skoro svi prihvatili)? Umrijeti?
ako mi možeš pojasniti:

"neki učenik" ne želi učiti "određeni predmet".

"neki učenik" ima jednaka prava i obveze kao i "svi učenici", i iako je on mala zvjezdica jedinstvena u svemiru, to su i svi ostali učenici.

posljedično, po tvome "svi učenici" imaju pravo bojkotirati "određene predmete".


kako bi organizirao nastavu kad bi poštovali stavove "svih učenika" kod odabira predmeta na kojima bi ili ne bi sudjelovali, ovisno o njihovoj procjeni je li predmet zanimljivi i ide li im?
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 10:06   #18
Quote:
Orlin1979 kaže: Pogledaj post
Zdravo svima! Jeste li vidjeli situaciju u kojoj učenik potpuno ne želi učiti neki nastavni predmet koji je proglašen obveznim u nastavnom programu (npr. jer ga sasvim ne zanimaju matematika ili strani jezici ili učenik misli da mu ti predmeti nikako ne idu)? Ima li opisani problem rješenje? Trebamo li poštovati stav učenika ili moramo inzistirati na sudjelovanju u nastavi iz tih predmeta jer su oni ipak važni i korisni?
Hvala unaprijed!
Postoji rješenje: prilagođeni program.

Poslije OŠ onda upisuje pomoćno zanimanje. Tamo će mu ukupno gradivo i svi nastavnici prilagoditi,a poslije toga će tražiti posao kao pomoćni radnik.

No nekako imam osjećaj da ovo nije odgovor koji želite čuti,nego tražite rupu u zakonu.

Btw,nije na odmet napomenuti da srednja škola još uvijek nije obavezna.

Zadnje uređivanje Rossa : 26.11.2014. at 10:18.
Rossa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 13:33   #19
Ali prilagođeni program se ne može dobiti na zahtjev, ne? Ako je učenik normalnih sposobnosti...
Bogdana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 13:56   #20
pa ocito nije ako ne moze shvatiti da se neke stvari moraju.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:15.