Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2015., 09:44   #21
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
udb nije civilna služba, osim ako pod civilnom ne smatraš djelovanje u civilnoj odjeći.
to što su usko surađivali ne znači da je kos nadležan za ono što si tvrdio.
UDB-a je u samom početku,od transformacije iz OZN-e bila i obavještajna i kontraobavještjna i istražiteljska uprava.Do 1980-ih SDB,tj.UDB-a bila je civilna služba.Odnosno u vrijeme kada je g.Tuđman putovao u inozemstvo..
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Old 10.11.2015., 10:36   #22
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
UDB-a je u samom početku,od transformacije iz OZN-e bila i obavještajna i kontraobavještjna i istražiteljska uprava.Do 1980-ih SDB,tj.UDB-a bila je civilna služba.Odnosno u vrijeme kada je g.Tuđman putovao u inozemstvo..
nije, to je odjel sekretarijata unutarnjih poslova
juanpablom is offline  
Old 10.11.2015., 11:11   #23
Ugodno me je iznenadio Hasanbegović njegovom iskrenom i nedvosmislenom osudom komunističke tiranije, diktatora i zločinca na vrhu iste i potrebom da se Hrvatska riješi najcrnijih stranica u našoj povijesti.
satnik is offline  
Old 10.11.2015., 12:32   #24
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
nije, to je odjel sekretarijata unutarnjih poslova
Da,znam..

R.SUP-R.SDB

S.SUP-S.SDB

Ne znam što sam nejasno pojasnio Juane Pablo...?
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Old 10.11.2015., 12:38   #25
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Ugodno me je iznenadio Hasanbegović njegovom iskrenom i nedvosmislenom osudom komunističke tiranije, diktatora i zločinca na vrhu iste i potrebom da se Hrvatska riješi najcrnijih stranica u našoj povijesti.
Povijest nije crno-bijela gospodine satniče..Čovjek nije domino.Čovjek je složeno biće...Ili kao što reče g.Dostojevski;Čovjek..to je dvonožna nezahvalna životinja.
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Old 19.11.2015., 00:24   #26
Quote:
kotulica kaže: Pogledaj post
super mi je on.

a kako diše oko sukoba hrvata i muslimana u bih za vrijeme rata?

on i ivo lučić rade zajedno i uvijek mi se postavljalo pitanje kako stoje po toj temi jer se u svim drugim temama slažu (od blajburga, referenduma, lustracije, udbaša, generala gotovine i markača, protesta branitelja itd.). baš me zanima kakav mu je stav o sukobu hrvata i muslimana u bih.
to mi je gotovo jedina nepoznanica.

on i lučić ne rade zajedno. hasanbegović radi u institutu ivo pilar, a lučić u hrvatskom institutu za povijest.

vjerojatno imaju različita mišljenja, jer dok je lučić kao špijun provodio tuđmanovu politiku u bih, hasanbegović je kao student bio itekako radikalan u pravaškim organizacijama. bio je dugo predsjednik mladeži hčsp, a surađivao je i s hop-om.

današnji hasanbegovićev odlazak u hdz je napuštanje svega onoga za što se zalagao u mladosti.

zapravo uradio je isto ono što i velimir bujanec s kojim je politički surađivao u devedesetima. prodao se. samo što je hasanbegović ipak pametniji za nekih milijun posto od bujanca.
Alfa157 is offline  
Old 21.01.2016., 10:42   #27
Čekaj, ovaj lik ministar kulture?

Tek prijelazom dr. sc. Zlatka Hasanbegovića 1996. godine iz Hrvatskog oslobodilačkog pokreta u Hrvatsku čistu stranku prava, i njegovim preuzimanjem vodstva Mladeži, Hrvatska starčevićanska pravaška mladež organizacijski jača, dobiva na svojoj snazi i značaju.

http://hcsp.hr/povijest-mladezi
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Old 21.01.2016., 10:48   #28
Quote:
Bask kaže: Pogledaj post
Čekaj, ovaj lik ministar kulture?

Tek prijelazom dr. sc. Zlatka Hasanbegovića 1996. godine iz Hrvatskog oslobodilačkog pokreta u Hrvatsku čistu stranku prava, i njegovim preuzimanjem vodstva Mladeži, Hrvatska starčevićanska pravaška mladež organizacijski jača, dobiva na svojoj snazi i značaju.

http://hcsp.hr/povijest-mladezi
Kul. HSS i HSLS nemaju svoje ljude u ministarstvu, dok ce HCSP dobiti svog ministra.
DJTcro is offline  
Old 21.01.2016., 10:53   #29
Koji kurac?
Jel ovaj u nekakvom NDH odboru? Nesto sam tako procitao.

Ma ne mozes mi kritizirat jugoslaviju a biti za NDH. Brate mili, uprska si sve. Ne znas koji su gori.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Old 21.01.2016., 10:55   #30
Ta je persona iz UIO...znači da nam kultura ode u kurac.
Zapravo sve ide u kurac.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 21.01.2016., 10:56   #31
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Ugodno me je iznenadio Hasanbegović njegovom iskrenom i nedvosmislenom osudom komunističke tiranije, diktatora i zločinca na vrhu iste i potrebom da se Hrvatska riješi najcrnijih stranica u našoj povijesti.
Kako da se riješi?
Ukine prošlost?
Uvede kolektivnu amneziju?
O čemu ti?
Dlapek is offline  
Old 21.01.2016., 10:57   #32
Hasanbegović je član HDZ-a. Nije član HČSP-a.

EDIT: I da, odličan je izbor za novog ministra kulture.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Old 21.01.2016., 10:57   #33
Ako je ovo istina, to će biti težak udarac za liberale koji desetljećima orgijaju u kulturi.
Zlatko je pravi povjesničar, beskompromisan, bez dlake na jeziku, za ove naše nazovi povjesničare koje možete često gledati na HTVu gdje lažu i falsificiraju povijesne podatke, on će biti noćna mora.

A noćna mora će biti i Babama, Pusićima, Alterima, Dokumentama, i kak se već zove sva ta banda...

__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Received Infraction
Old 21.01.2016., 11:07   #34
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Koji kurac?
Jel ovaj u nekakvom NDH odboru? Nesto sam tako procitao.

Ma ne mozes mi kritizirat jugoslaviju a biti za NDH. Brate mili, uprska si sve. Ne znas koji su gori.
Predsjednikom je Nadzornog odbora Počasnoga blajburškog voda, suradnikom različitih inicijativa za utvrđivanje žrtava poratnog komunističkog terora, posebice među muslimanima u Bosni i Hercegovini te članom Izvršnog odbora Medžlisa Islamske zajednice Zagreb.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Zlatko_Hasanbegovi%C4%87

Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Ako je ovo istina, to će biti težak udarac za liberale koji desetljećima orgijaju u kulturi.
Zlatko je pravi povjesničar, beskompromisan, bez dlake na jeziku, za ove naše nazovi povjesničare koje možete često gledati na HTVu gdje lažu i falsificiraju povijesne podatke, on će biti noćna mora.

A noćna mora će biti i Babama, Pusićima, Alterima, Dokumentama, i kak se već zove sva ta banda...

S ovime se slažem. Težak udarac za liberale i liberalni način razmišljanja.
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Old 21.01.2016., 11:08   #35
po meni odličan izbor, iznenađujuće ugodan.
za sada super, konačna ocjena nakon nekih konkretnih poteza.
hr1u00 is offline  
Old 21.01.2016., 11:12   #36
Nadam se da će se više raditi na obnovi kulturnog kapitala i vraćanju određenih predemta u hrvatsku, također se nadam da će prezentiranje hr kulture prema van biti kvalitetnijje i svrsihodnije organizirano.
__________________
----
Novi233 is offline  
Old 21.01.2016., 11:26   #37
Nadam se da ce ministar kultura dovuci u HR svjetski poznate izvođače, to moze doprinijeti turizmu.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Old 21.01.2016., 11:30   #38
Ok on je povjesničar koji se profesionalno bavi tim temam iz povijesti. Koje su mu reference za ministra kulture, osim što povijest u širem smislu spada pod kulturu, što onak i nije dovoljan kriteriji za biti ministar kulture?
Crveni is offline  
Old 21.01.2016., 11:37   #39
Nakon gospođe koja je imala problem zaviriti u čašicu, flašicu i bačvu, gospodin Hasenbegović mi je čisto dobar izbor za ministarstvo kulture.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Old 21.01.2016., 11:37   #40
Ako je za lustraciju, ima moju podršku. Lustracija se može provoditi na razne načine, eventualna pozicija ministra kulture biti će izvrsno ishodište. Baš kao što Hrvatskoj trenutno na čelu države treba stručnjak za financije i ekonomiju, a ne lepetavi politikant, tako i u kulturi treba povjesničar da postavi zdrave temelje za dalje.
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:12.