Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2016., 15:12   #21
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
u SRB:

Tesla na novčanici, zrakoplovna luka se tako zove itd.

u HR:

?
Ulica u Zagrebu i ono selo u Lici...kako se zove?
Eh, Smiljan...da.
Sforza Aspang is offline  
Old 18.11.2016., 15:34   #22
Čemu trolanje?

Ulice ima većina gradova, ne znam koji eventualno nema.

Spomenike i/ili biste imaju: Zagreb (barem pet), Split, Pula, Vukovar, Požega, Gospić, Smiljan...to je ono što ja znam.

Za Karlovac imaš na prošloj stranici što sve ima.

Škole (osnovne ili srednje) u Zagrebu, Rijeci, Vukovaru...

U Ulici slavnih u Opatiji je i Teslina zvijezda...

Za Ericsson Teslu ste vjerojatno čuli...

I tako dalje.
KLCCLK is offline  
Old 18.11.2016., 15:39   #23
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Kao što je "promijenio" mišljenje Šerbedžija koji je kao i Tesla, Srbin iz Hrvatske. Jedan od najvećih hrvatskih glumaca.
U to ne možemo biti sigurni nikako niti ova analogija ima smisla.
saurs is offline  
Old 19.11.2016., 20:13   #24
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Pa upravo to je ono o čemu ja pričam. Tesla je prvenstveno Amerikanac, onda Hrvat, a tek na kraju Srbin.

Sentiment je ono što je bitno, ne etnos. Najveći sinovi naroda nisu pripadnici toga naroda etnički - slučaj viđen u valjda svakoj državi svijeta.

Njega sa Srbijom ne veže ništa.
Tesla sigurno nije otisao u Ameriku da bi postao Amer...
i nije Amer,kao sto nasi ljudi nakon 20 godina u Njemackoj ne kazu da su Nijemci...
zna se tko su mu roditelji,zna se kada i gdje je rodjen...
problem je u necem drugom...
pitali bakicu gdje je kuca od Tesle,a ona rece
tamo kod "njihove" crkve...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 19.11.2016., 21:37   #25
Quote:
Metal kaže: Pogledaj post
Hebga, po duzini boravka ispada da je Amer kao kuća.

Sent via Nokia 3310
Upravo tako. Sve sto smo o Tesli saznali i culi, stvorio je umnogome daleko odavde.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is online now  
Old 19.11.2016., 22:25   #26
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Upravo tako. Sve sto smo o Tesli saznali i culi, stvorio je umnogome daleko odavde.
pozitivno je utjecala Amerika na njegov mozak...
tamo su ga samo izvarali...

ovo lici na ono
ako nije nas-nije vas-pa neka bude njihov...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 20.11.2016., 11:13   #27
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
pozitivno je utjecala Amerika na njegov mozak...
tamo su ga samo izvarali...

ovo lici na ono
ako nije nas-nije vas-pa neka bude njihov...
U Europi ne bi dobio šansu da stvori išta kao što i nije jer da jest bi ostao u Europi. Stavi se u kontekst vremena. Jedan slavenski untermensch da ima takav um je nepojmljiv njemačkom/francuskom/britanskom rasističkom mozgu tog vremena. Nije briljantno prošao niti u Americi ali barem je nešto ostavio iza sebe. Jebi ga, rodio se u krivo vrijeme među neandertalcima. Glavni problem svih velikih umova svog vremena.

Kad se sjetim što su prolazili veliki umovi tokom srednjeg vijeka, još više mi se gadi Crkva i sve što ona predstavlja. Mogli smo već biti u svemiru.

Zadnje uređivanje saurs : 20.11.2016. at 11:24.
saurs is offline  
Old 20.11.2016., 12:37   #28
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Kad se sjetim što su prolazili veliki umovi tokom srednjeg vijeka, još više mi se gadi Crkva i sve što ona predstavlja. Mogli smo već biti u svemiru.
Zamisli tek onda ono što se ne zna.
Koliko je samo potencijalnih velikih umova i ideja ugašeno ili nikad razvijeno zbog vjerskiih ili religijskih svjetonazora.. To na žalost nikad nećemo saznati.

Negdje sam pročitao da bi određene stvari iz Vatikanske knjižnice u korijenu promijenile shvatanje današnjeg svijeta.
Svakako da tu ima i hrpa napuhanih teorija zavjere, no sigurno da ima i koje znce istine.

I onda se čude što nam se vanzemaljci ne javljaju, ako već i postoje? Da sam ja neki mali zeleni, ne baš letio da se upoznam sa zemljanima.


U svakom slučaju, da ne idem u totalni OT, ovo ostavljam za neku drugu temu na pripadajućem pdf-u.
Metal is offline  
Old 20.11.2016., 21:20   #29
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Evo sad gledam otvaranje ulice Nikole Tesle u Astani u Kazahstanu. Otvorio ju je srbijanski premijer Aleksandar Vučić.

http://www.telegraf.rs/vesti/politik...ik-astane-foto

Što daje pravo Srbima da otvaraju po svijetu ulice Nikole Tesle?

Daje li to pravo onda Hrvatima da po svijetu otvaraju ulice Josipa Pančića?

Molim raspravu bez nacionalističkih prepucavanja, iako je tema "osjetljiva", zanima me čisto s logičkog aspekta.
Obzirom kako postoji Muzej Nikole Tesle u Srbiji (Bg) i kako je urna sa pepelom također tamo, a ako se ne varam srce je prije toga prenijeto, imaju definitivno pravo bez obzira na mučke.

Ne vidim zašto bi trebali od toga raditi pitanje. Tito je bio daleko veća osoba.
saugaro is offline  
Old 21.11.2016., 06:18   #30
U svim identifikacijskim dokumentima postoji rubrika "Nationality", no ona ne znaci nacionalnost, nego drzavljanstvo, odnosno porijeklo.

Za Teslu bi to pisalo "Croatian", dok bi mu eventualno "Ethnicity" bilo "Serbian".
Isto tako, kada se doseljavao u SAD, na pitanje o svom porijeklu na Ellis islandu je odgovorio sa - Swedish

sto se tice navedenog pisma, ako je autenticno, onda je ono samo kurtoazan odgovor na dobivenu cestitku...
isto tako, Tesla je Srbiju posjetio samo jednom, i mislim da se zadrzao koji dan vise jer se razbolio ili sl.. (mozda mu rakija nije sjela)..

No, on sam Tesla se detaljno izjasnio jednom prilikom o svom porijeku objasnjavajuci porijeklo prezimena Tesla, te je detaljno objasnio svoje hrvatske korijene..
Taroth is offline  
Old 21.11.2016., 06:22   #31
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Obzirom kako postoji Muzej Nikole Tesle u Srbiji (Bg) i kako je urna sa pepelom također tamo, a ako se ne varam srce je prije toga prenijeto, imaju definitivno pravo bez obzira na mučke.

Ne vidim zašto bi trebali od toga raditi pitanje. Tito je bio daleko veća osoba.
Tito je sve samo ne daleko veca osoba

ono, ne mogu vjerovati sto se moze procitati..

Tesla je covjek koji je stvorio 20. stoljece, a u SADu se spominje Edisona koji je bio drugaciji od Tesle po tome sto je on 'otkrio 1000 nacina za napraviti zarulju koja ne radi i jedan nacin na koji ona radi 1', za razliku od njega Tesla je razumio kako stvari rade...

https://www.brainyquote.com/quotes/q...aed132683.html
Taroth is offline  
Old 21.11.2016., 08:05   #32
Meni je svejedno tko i što je Tesla,ali kada nešto od električnih uređaja uštekam u utičnicu jako sam mu zahvalan, kao i svim ostalim velikanima u ljudskoj povijesti koji su nam omogučili da imamo ovo sve danas što imamo!

Prvo od svega Tesla je bio čovjek i veliki izumitelj, ostalo uopće nije važno, živio je svoj san na dobrobit svih nas!

A jel ovo ili ono bitno je onim malim ljudima koji sami neznaju tko su, što su i zašto su na ovom svijetu i moraju uvijek imati u životu ovna predvodnika kao i neku veličinu kojom će sami sebe u svojim očima učiniti velikim iako duboko u sebi znaju da su mali i obični!

Tesla je Tesla i da se rodio kao crnac, indijanac, rob, žena ili bilo što drugo svoje umijeće, talenat i sve ostalo bi isplivalo na provršinu jer to su takvi ljudi imaju urođeni dar razmišljanja drugačiji od ostalih ljudi.

Tesla je čovjek i građanin svijeta, a neka se sitne duše zabavljaju s time jel ovo ili ono, samo neka se prije toga sjete koliko im je do toga stalo kada su prije toga dopustili da rodna kuća genijalnog izumitelja propada.

Lijepo je i pohvalno kada se političari sjete ovog genijalnog čovjeka, ali je žalosno kada to sjećanje koriste u dnevnopolitičke svrhe!

Veliki ljudi su veliki ljudi bilo iz koje nacije, naroda, rase, države došli i nisu veliki radi toga već radi samog sebe i onoga po čemu su to postali, dakle svojim radom i djelom a to nema veze s ovim na početku rečenice nabrojanim.

I tko se god sjeti takvih ljudi i oda im priznanje to je dobro, ali nije dobro to koristiti u političke svakodnevne svrhe jer takvi ljudi to nisu zaslužili jer su zadužili cijelo čovječanstvo.
krekre is offline  
Old 21.11.2016., 09:46   #33
Srbijanci, što narod što političari, uvijek imaju potrebu prezentirati srbe kao superiorniji narod od hrvata ne bi li taj način dobili legitimitet za svoje osvajačke tenzije koje nisu uspjeli postići u ratu. Isto vrijedi i za sport, kulturu i sve ostalo
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 21.11.2016., 10:10   #34
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Srbijanci, što narod što političari, uvijek imaju potrebu prezentirati srbe kao superiorniji narod od hrvata ne bi li taj način dobili legitimitet za svoje osvajačke tenzije koje nisu uspjeli postići u ratu. Isto vrijedi i za sport, kulturu i sve ostalo
To je školski primjer kompleksa manje vrijednosti. Ne obazirati se na to.
saurs is offline  
Old 21.11.2016., 10:41   #35
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Srbijanci, što narod što političari, uvijek imaju potrebu prezentirati srbe kao superiorniji narod od hrvata ne bi li taj način dobili legitimitet za svoje osvajačke tenzije koje nisu uspjeli postići u ratu. Isto vrijedi i za sport, kulturu i sve ostalo
Pa tko je kriv Kolindi što ne prezentira Teslu po svijetu, pa se onda neki nađu uvrijeđenim kad to čini Vučić?
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is online now  
Old 21.11.2016., 10:50   #36
Ima jedna zanimljiva stranica http://libertyellisfoundation.org/, Na njoj se mogu pronaći podaci svih osoba pa tako i Nikole Tesle kad su stigli na Ellis otok prilikom imigracije. Dok je sam Tesla napisao ovo:

First Name : Nikola
Last Name : Tesla
Nationality : Austria, Austrian
Date of Arrival : April 7th, 1892
Age at Arrival : 25y
Gender : Male
Marital Status : Unknown
Ship of Travel : Noordland
Port of Departure : Antwerp
Manifest Line Number : 0907

Za većinu Tesli koje su došle iz Like se navodi nešto poput ovog:

First Name : Peter
Last Name : Tesla
Nationality : Hungary, Croatian
Last Place of Residence : Vojnic, Croatia
Date of Arrival : October 29th, 1908
Age at Arrival : 49y
Gender : Male
Marital Status : Married
Ship of Travel : Main
Port of Departure : Bremen
Manifest Line Number : 0007
__________________
Lilith forever: time sam i društveno odgovorna jer bih svojim popuštanjem pritiscima ili mamcima samo oštetila druge koji ne žele popustiti i pridonijela jačanju totalitarizma u društvu. uvijek sam bila društveno odgovorna
Banana10 is offline  
Old 21.11.2016., 17:12   #37
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Srbijanci, što narod što političari, uvijek imaju potrebu prezentirati srbe kao superiorniji narod od hrvata ne bi li taj način dobili legitimitet za svoje osvajačke tenzije koje nisu uspjeli postići u ratu. Isto vrijedi i za sport, kulturu i sve ostalo
Brojčano, ima ih skoro duplo više.
Statistički, imaju i duplo veće šanse da imaju nekog uspješnijeg.


Uostalom, što se ljudi ne bi hvalili?
Ono, kao Hrvati ne hvale svoje i ne izvlače porijeklo poznatih, tipa "poznati Holivudski glumac ima hrvatske korijene" i slično.



Šalu na stranu, ja sam recimo često vani spominjao poznate ličnosti sa ovih prostora, bez da ih striktno nazivam Srbima, Hrvatima ili muslimanim/Bošnjacima.
Šta fali hebote, pa moji su, od mene su... naciju su im ionako drugi rekli.
Metal is offline  
Old 21.11.2016., 17:54   #38
Quote:
Metal kaže: Pogledaj post
Brojčano, ima ih skoro duplo više.
Statistički, imaju i duplo veće šanse da imaju nekog uspješnijeg.


Uostalom, što se ljudi ne bi hvalili?
Ono, kao Hrvati ne hvale svoje i ne izvlače porijeklo poznatih, tipa "poznati Holivudski glumac ima hrvatske korijene" i slično.



Šalu na stranu, ja sam recimo često vani spominjao poznate ličnosti sa ovih prostora, bez da ih striktno nazivam Srbima, Hrvatima ili muslimanim/Bošnjacima.
Šta fali hebote, pa moji su, od mene su... naciju su im ionako drugi rekli.
Ma nije loše da se ponose teslom, meni je drago da je tesla rođen pošto je unaprijedio kvalitetu života cijele civilizacije. samo neko vrijeme sam raspravljao s njima na raznim forumima i oni koriste sve moguće alate da opravdaju osvajačke težnje i nama ospore pravo na državu. ta nacija je kolektivno uvjerena da kralj tomislav nikad nije postojao, da su srbi prije ustaša bili većina u hrvatskoj i da hrvata nije bilo u partizanima. Tako koriste teslu da pokažu kak su oni super nacija a mi da smo govno.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 22.11.2016., 12:35   #39
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Tito je sve samo ne daleko veca osoba

ono, ne mogu vjerovati sto se moze procitati..

Tesla je covjek koji je stvorio 20. stoljece, a u SADu se spominje Edisona koji je bio drugaciji od Tesle po tome sto je on 'otkrio 1000 nacina za napraviti zarulju koja ne radi i jedan nacin na koji ona radi 1', za razliku od njega Tesla je razumio kako stvari rade...

https://www.brainyquote.com/quotes/q...aed132683.html
Na poslu smo imali kolegicu (oko 30-ak godina starosti, zavrsila je fax i pri pricanju u drustvu o Tesli nas je pitala tko je uopce Tesla (nije cula za njega). .
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 22.11.2016., 15:06   #40
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Na poslu smo imali kolegicu (oko 30-ak godina starosti, zavrsila je fax i pri pricanju u drustvu o Tesli nas je pitala tko je uopce Tesla (nije cula za njega). .
A zašto se čuditi nečemu takvome, jer je jedna novinarka napisala u novinama kada je radila reportažu o odlaglištu komunalnog otpada Jakuševec da između ostalih objekata se na odlagalištu nalazi i trafostanica koja služi za skladištenje struje!:klap:

To napiše osoba koja je završila fakultet i slušala fiziku u 7 i 8 razredu osnovne škole i još u srednjoj obnovila to znanje!

Iako sam išao u osnovnu školu imena "7 sekretara SKOJ-a" i tamo su nas učili da je nešto diverzija a ne treorizam a neko bi reko isti kuac a drugo pakovanje, ipak su nas pošteno naučili osnove fizike! A između ostalog velikana Nikolu Teslu smo barem dobro naučili i zapamtili!
krekre is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:13.