Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2016., 10:27   #1
Nacija od akcije

U 2017. plaća raste za 156 kn.
Minimalac 3.276 kuna bruto u RH.

Ovo nije dovoljno.
Tu nema rasprave.

Minimalac je kičma koju nosi najveći dio hrvatskih građana.Oni su najveće žrtve nefunkcionalnog koruptivnog društva.
Oni su masa čiji je vapaj sasvim nečujan kod naše barbike Čokolinde.
Za njih ne postoji budućnost osim da budu osuđeno krdo HDZ.
Da budu stado drugih stranaka.

Novac koji dolazi u ta kućanstva nije dovoljan.
Nije dovoljan za kvalitetan život, nije dovoljan za obrazovanje djece, nije dovoljan za uopće život.

U Hrvatskoj stanuje cca. 10 % iznimno bogatih i bogatih ljudi u odnosu na 90% rulje koja se vadi kako zna.Koja okreće i vrti, očajava i bori se svakim danom podmiriti državu, pa vrhušku, pa na koncu vladare komercijalnih lanaca.

Minimalac nije dovoljan.
Ljudi jednostavno loše žive.
Žive od akcije...Salama, sira, pašteta..Ako čemu ističe rok trajanja, bit će akcija ljudi.

I još se pitaju zašto nam ljudi odlaze.
Odlaze jer ne žele puzati po akcijama.
Tko normalan prihvaća 156 kn kao ozbiljan pomak društva i nacionalne ekonomije.
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 11:05   #2
Država nije ta koja isplaćuje minimalac nego poslodavci, poduzetnici. Najlakše je reći da minimalac treba povećati, a od kud ga onda platit. Sad će opet svi spomenut Todorića, u redu, on bi mogao naći prostora za veći minimalac, ali što je s ostalima koji rade u industrijama koje su slabo profitabilne, kao npr. ono malo tekstilne industrije koja je ostala i koju dere konkurencija iz zemalja sa slabije plaćenom radnom snagom.
Bilo bi svima bolje da se usmjere na olakšavanja poslovanja, manje poreze i slično pa će se naći prostora za veći minimalac.
A ne tražit povećanje iz ničega.
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 11:20   #3
minimalac 100 kuna gore-dolje ne znači ništa....
ali npr, neplaćani prekovremeni, uskraćivanje godišnjeg, rad na određeno po 10
godina......kad bi se to riješilo, značilo bi puno više za pokradene.

valjda će doći dan kad će inspekcija smjeti u firme
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 11:26   #4
Tko ne može platiti radnika poštenom plaćom, neka zatvori biznis ili nek si sam obavlja taj posao.
bobonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 11:49   #5
Quote:
bobonja kaže: Pogledaj post
Tko ne može platiti radnika poštenom plaćom, neka zatvori biznis ili nek si sam obavlja taj posao.
ajmo onda ovako. Tko si ne može naći dobro plaćen posao, neka si sam otvori poduzeće i nađe posao (tržište).
I sad bi se pitao, "pa od čega da otvori poduzeće" ?
isto je i sa plaćanjem radnika, od kuda da ih pošteno plati?? Što znači za tebe "pošteno plaćen" ? bit slabo obrazovan i radi posao koji može raditi gotovo svatko, a svejedno bit "pošteno plaćen"
ako neko malo poduzeće mjesečno ima nekoliko stotina tisuća kuna prihoda, od čega da on "pošteno plati" svoje radnike?? Taj mora od tog iznosa odvojiti brutto plaću, odnosno sve one poreze i ostala davanja koja idu državi, mora platiti svoje obaveze prema drugim poduzećima s kojima posluje, platit režije (struja, voda, pa i najam prostora ako nema vlastiti).

A joj da, zaboravio sam
VI si mislite da svi poduzetnici žive u vilama, voze najnovije automobile, djeca im idu u školu u limuzinama....
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 15:24   #6
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj stanuje cca. 10 % iznimno bogatih i bogatih ljudi u odnosu na 90% rulje koja se vadi kako zna.Koja okreće i vrti, očajava i bori se svakim danom podmiriti državu, pa vrhušku, pa na koncu vladare komercijalnih lanaca.
Ja to vidim drugacije.

U Hrvatskoj stanuje otrpilike 4,2 miljuna stanovnika a od toga je 2,7 miljuna onih koji ne rade nista niti ista privredjuju vec zive na racun drugih. Od onih 1,6 miljuna je opet barem pola onih koji su sto direktno a sto indirektno vezani na proracun koji se puni radom onoga sto je ostalo.

Dakle..imamo oko 800,000 ljudi koji prehranjuju ostalih 3,4 miljuna..i normalno da kada se sve poplati i proharaci da onome koji radi ostane jedva par tisuca kuna.




btw. vezano za naslov...naravno da "nismo nacija od akcije" kada smo u osnovi nacija parazita koji leze i cekaju da im lova padne sa neba. Takvoj naciji svaka promjena moze samo stetiti.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 16:41   #7
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Bilo bi svima bolje da se usmjere na olakšavanja poslovanja, manje poreze i slično pa će se naći prostora za veći minimalac.
A ne tražit povećanje iz ničega.
"Olakšavanje poslovanja" sa većim minimalcem bi ponudilo veći minimalac i ništa više od toga ali cijene bi se onda isto povećale. U Njemačkoj radnici imaju puno veći minimalac a nemaju niti svoj stan zato jer su napravili ove mjere koje ti predlažeš. Ključna riječ je ovdje "minimalac",dok god se ne počne govoriti o povećanju plaća (što podrazumijeva veće prihode od minimalca jer je minimalac samo osnova dok u Hrvatskoj ako nemaš stambeno pitanje riješeno čak ni to). Strah od bježanja kapitalista ne postoji jer nisu konkurentni vani,zato traže uvoz radne snage jer "nemaju radnike",pa za tu plaću koju nude nemaju . Da je život na minimalcu moguć u ovim uvjetima,onda bi se to sad vidjelo. Badava minimalac npr. 3500 neto ako nemaš nekretninu ispod 1600 Kn (danas je to 600 Kn,1000 gore,1000 dolje). Riješenje ovoga je štrajk,nema potražnje,ovi zahtijevaju uvoz radne snage,,raspiše se referendum ne o minimalcu nego o kupovnoj moći jer postoji većina. Ovi koji imaju bi dobili koju kunu manje a ovi koji nemaju više a sve sukladno tržištu. Dok god ima tko raditi za to,situacija će biti takva kakva je. Evo,ja upravo dajem otkaz,nek se fućka,ionako lik ima manjka radnika pa moraš raditi više a za istu plaću da nadoknadiš drugoga. Čuo sam da me nešto hitno treba jer je samo jedan čovjek manje osjetljiv a kamo li kad vas fali nekoliko a nema natječaja,drugim riječima,ako ste blesavi,radite,ja nemam vremena jer uživam u luksuzu a bome niti love ,malo morgen.

Zadnje uređivanje Detektor : 09.12.2016. at 17:25.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 17:18   #8
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
"Olakšavanje poslovanja" sa većim minimalcem bi ponudilo veći minimalac i ništa više od toga ali cijene bi se onda isto povećale. U Njemačkoj radnici imaju puno veći minimalac a nemaju niti svoj stan zato jer su napravili ove mjere koje ti predlažeš. Ključna riječ je ovdje "minimalac",dok god se ne počne govoriti o povećanju plaća (što podrazumijeva veće prihode od minimalca jer je minimalac samo osnova dok u Hrvatskoj ako nemaš stambeno pitanje riješeno čak ni to). Strah od bježanja kapitalista ne postoji jer nisu konkurentni vani,zato traže uvoz radne snage jer "nemaju radnike",pa za tu plaću koju nude nemaju. Da je život na minimalcu moguć u ovim uvjetima,onda bi se to sad vidjelo. Badava minimalac npr. 3500 neto ako nemaš nekretninu ispod 1600 Kn.

Ako vlasnik poduzeća mora državi platit pun k poreza, od kuda da odvoji još i za veći minimalac.
I počnite razlikovati industrije ! Neke su slabo profitabilne i traže slabije obrazovnu radnu snagu. Ne mogu si pruštit veći minimalac.
Ne može si netko iz ničeg stvorit novac! Ne možeš trošit više nego što imaš, a da s vremenom ne propadneš.
Prema tome ako neko poduzeće ima mjesečni prihod od 100 000 kn kako će platit radniku/radnicima veći minimalac, ako od toga iznosa mora dat dio državi, dio na režije i dio na plaće. Može jedino otpustit neke radnike, a onda ostalima povećati plaće.
I te priče da veće minimalne plaće znače veću potrošnju, a veća potrošnja opet znači veće prihode. Da, ALi gdje će ići da veća potrošnja?? Tko garantira da će baš to isto poduzeće koje je povećalo minimalnu plaću svojim radnicima profitirati od tog istog povećanja??
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 17:38   #9
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Ako vlasnik poduzeća mora državi platit pun k poreza, od kuda da odvoji još i za veći minimalac.
Mislim da smo se pogrešno razumjeli,ja govorim o kupovnoj moći a ti o minimalcu. Ako radnik mora raditi pun k za slaba primanja,od kud mu motivacija da radi ? Da ne govorim o porezima od strane kapitalista u obliku kazni koje se vide na plaći a onda dok dolazi inspekcija mole radnike nemojte ništa govoriti i td.,tragikomično.

Quote:
I počnite razlikovati industrije ! Neke su slabo profitabilne i traže slabije obrazovnu radnu snagu.
Kakve veze obrazovanje ima s poslovima koje može raditi svaki bedak? Ako je kapitalist slabije profitabilan,pa to je odlično,da bi opstao i imao radnike,mora dati plaću koju radnik traži inače će biti na gubitku kad već pričamo o profitu.

Quote:
Prema tome ako neko poduzeće ima mjesečni prihod od 100 000 kn kako će platit radniku/radnicima veći minimalac, ako od toga iznosa mora dat dio državi, dio na režije i dio na plaće. Može jedino otpustit neke radnike, a onda ostalima povećati plaće.
Pa idemo to malo drugačije postaviti,ako poduzeće nema radnika,kako će osigurati profit? Ja ne kažem niti da trebaš ili ne trebaš povisiti plaće,već da ako netko ne želi raditi za plaću koju smatra malom,ne mora. Ako netko ne može platiti radnika,ne mora imati poduzeće,ima onog tko će platiti,o tome svjedoče brojni odlasci van. Da ja moram gledati vani djecu kapitalista i poluprazne kafiće,da ne kažem prazne na pola noći(to se najbolje vidi u malim gradovima) sa slabo plaćenim konobarima a cijene su podešene za njih jer ima tko raditi......ja za sebe imam ali to ne znači da ne vidim stanje oko sebe.

Zadnje uređivanje Detektor : 09.12.2016. at 18:03.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 13:37   #10
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Država nije ta koja isplaćuje minimalac nego poslodavci, poduzetnici. Najlakše je reći da minimalac treba povećati, a od kud ga onda platit. Sad će opet svi spomenut Todorića, u redu, on bi mogao naći prostora za veći minimalac, ali što je s ostalima koji rade u industrijama koje su slabo profitabilne, kao npr. ono malo tekstilne industrije koja je ostala i koju dere konkurencija iz zemalja sa slabije plaćenom radnom snagom.
Bilo bi svima bolje da se usmjere na olakšavanja poslovanja, manje poreze i slično pa će se naći prostora za veći minimalac.
A ne tražit povećanje iz ničega.
Konkurentnost je glavna sklopka koja uključuje povećanja.
Nema sumnje.

Pitam, zar misliš da su ovi sada na vlasti konkurentni?
Da doista, iz statike mogu biti ljudi od okreta?
Zar misliš da će oni nešto pokrenuti sami od sebe?!

Oni ti prate trend evropske ekonomije, to je sve.
A, nama je potrebno u niz stvari par jakih, enormno profitabilnih projekata poput SIR-a.
Nama je moguće pokrenuti stvari sa malim brojem ljudi, ali se politika ne želi ukloniti iz posla..
A, posao ima svoje zakone.Tko ih prekrši, neće preživjeti.

A, što se tiče udjele ove sirotinje..
Radi se o tom političkom momentu kada su sebi povećali plaće za 2.000 HRK.
A, Vama, evo, 160 kn...i sada začepite gubac!
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 10:47   #11
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Sad će opet svi spomenut Todorića, u redu, on bi mogao naći prostora za veći minimalac,...
U Agrokoru se ne radi za minimalac.

Za minimalac se u pravilu radi u malim privatnim obrtima koji su na rubu poslovanja......zapravo u Hrvatskoj sluzbeno tek 5% radi za minimalac a kada izbacimo one koji dobijaju dodatnu lovu na ruke i manje......ostatak radi za vise. Tko to ne razumije nemoze uopce raspravljati o ovoj temi. A cini se da ni autor topica to ne razumije.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 14:50   #12
Bilo bi dobro ukinuti minimalac i dobar dio socijalnih davanja, maknuti birokratske prepreke i troškove pred stvarateljima vrijednosti pa i socijalne transfere svesti na minimum, kako stvari stoje tek manje od 30% stanovništva su prisiljeni crnčiti i plaćati račune ostalima, nije ni čudo što su male plaće kad se odbije veći dio za pohlepni aparat i njihove nezasitne želje za tuđim novcima.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 19:52   #13
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
U Agrokoru se ne radi za minimalac.

Za minimalac se u pravilu radi u malim privatnim obrtima koji su na rubu poslovanja......zapravo u Hrvatskoj sluzbeno tek 5% radi za minimalac a kada izbacimo one koji dobijaju dodatnu lovu na ruke i manje......ostatak radi za vise. Tko to ne razumije nemoze uopce raspravljati o ovoj temi. A cini se da ni autor topica to ne razumije.
minimalac je zemljopisno bitno različito raspoređen i negdje je pravilo, negdje teška iznimka. i ukupno ih je ipak malo više od 5%
http://www.glas-slavonije.hr/295020/...ja-od-prosjeka

i agrokor, kao i svi ostali, voli platiti minimalac kad god može....
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 06:32   #14
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
ajmo onda ovako. Tko si ne može naći dobro plaćen posao, neka si sam otvori poduzeće i nađe posao (tržište).
I sad bi se pitao, "pa od čega da otvori poduzeće" ?
isto je i sa plaćanjem radnika, od kuda da ih pošteno plati?? Što znači za tebe "pošteno plaćen" ? bit slabo obrazovan i radi posao koji može raditi gotovo svatko, a svejedno bit "pošteno plaćen"
ako neko malo poduzeće mjesečno ima nekoliko stotina tisuća kuna prihoda, od čega da on "pošteno plati" svoje radnike?? Taj mora od tog iznosa odvojiti brutto plaću, odnosno sve one poreze i ostala davanja koja idu državi, mora platiti svoje obaveze prema drugim poduzećima s kojima posluje, platit režije (struja, voda, pa i najam prostora ako nema vlastiti).

A joj da, zaboravio sam
VI si mislite da svi poduzetnici žive u vilama, voze najnovije automobile, djeca im idu u školu u limuzinama....
Potpis.

Počeo sam raditi lani.
Lanjski prihod 70000 kuna, ovogodišnji oko 150000.
Mučim se ko konj, da bi mi sad parazitska država nametnula obavezan minimalac od 5000 (u stvari, konačno oko 6000 kuna) kn mjesečno.
Odakle?
Zar ću sav prihod davati za plaću?
Odakle da financiram razvoj?

O takvim stvarima nitko ne razmišlja.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 06:53   #15
Velik dio poduzetnika koji svoje zaposlenike plaća minimalcem si može priuštiti da ih plaća puno više. No neće kad ne moraju, jer se vode onom "ima tko hoće". Pregovaračka moć zaposlenika i tražitelja posla je vrlo niska, a država je tu najveći krivac. Osim toga, zaboli bilo koju zaposlenu osobu ona stvar za bruto plaću, to vlada koristi samo da uljepša brojke. Neto minimalna plaća je oko 2.500,00 kn, i ja se divim ljudima koji s time uspiju preživjeti mjesec.
TheRevenant is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 06:59   #16
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Potpis.

Počeo sam raditi lani.
Lanjski prihod 70000 kuna, ovogodišnji oko 150000.
Mučim se ko konj, da bi mi sad parazitska država nametnula obavezan minimalac od 5000 (u stvari, konačno oko 6000 kuna) kn mjesečno.
Odakle?
Zar ću sav prihod davati za plaću?
Odakle da financiram razvoj?

O takvim stvarima nitko ne razmišlja.
Možda si loš poduzetnik pa bi bilo bolje da propadneš
Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 07:25   #17
Quote:
Grej kaže: Pogledaj post
Možda si loš poduzetnik pa bi bilo bolje da propadneš
Pa je. Tako je najlakše reći.
Ove godine sam u proračun kao poduzetnik uplatio oko 25000 kuna PDV-a za kupljenu robu i potrošeni benzin, a uz to sam uplatio i oko 14000 kuna doprinosa i isplatio si 12 minimalaca, iz kojih sam opet platio 7500 kuna PDV-a

Dakle, dam si otkaz odem na burzu, ostavim državu bez cca 45000 kuna prihoda i boli me kurac za sve. Državi sam na grbači i još k tome radim na crno.

A od čega bi onda živjeli paraziti svih vrsta?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 08:10   #18
Zašto misliš da se neće naći netko tko će otvorit firmu u istoj branši, opsluživat iste ljude koje si i ti i radit to bolje, time donoseći tim parazitima više novca
To bi tribala bit poanta slobodnog tržišta, jel. Ko zna, uspije, ko ne zna...
Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 09:52   #19
Quote:
Grej kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da se neće naći netko tko će otvorit firmu u istoj branši, opsluživat iste ljude koje si i ti i radit to bolje, time donoseći tim parazitima više novca
To bi tribala bit poanta slobodnog tržišta, jel. Ko zna, uspije, ko ne zna...
Ovdje jedva postoji i tržište, a kamoli slobodno...
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 14:32   #20
Quote:
Grej kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da se neće naći netko tko će otvorit firmu u istoj branši, opsluživat iste ljude koje si i ti i radit to bolje, time donoseći tim parazitima više novca
To bi tribala bit poanta slobodnog tržišta, jel. Ko zna, uspije, ko ne zna...
Uspije što? Pa čovjek uspjeva. Radi, raste, nikom na grbači.
E ali onda se javi država sa svojim apetitima. Valjda treba dodatne uhljebe platiti. I tebi je to slobodno tržište?

Edit: ili si ironičan?
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:49.