Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2016., 15:03   #21
Dijelom ironičan, dijelom ne.
Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 06:15   #22
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Uspije što? Pa čovjek uspjeva. Radi, raste, nikom na grbači.
E ali onda se javi država sa svojim apetitima. Valjda treba dodatne uhljebe platiti. I tebi je to slobodno tržište?

Edit: ili si ironičan?
Izgleda da bi bilo bolje da sam državi na grbači.
Kad se tako maćehinski odnosi prema onome koji joj puni proračun. Jest, nisu to milijarde od mene, to je skromnih 45000 kuna na godišnjoj razini (a još ću i neki porez na dobit platiti...), ali, pomnoženo sa 10-tak tisuća takvih ko ja, nakupi se lijepa cifra.

No, ako državi nije u interesu... najlakše se prepustiti, prebaciti na socijalu, raditi na crno i kukati.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 11:39   #23
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Uspije što? Pa čovjek uspjeva. Radi, raste, nikom na grbači.
E ali onda se javi država sa svojim apetitima. Valjda treba dodatne uhljebe platiti. I tebi je to slobodno tržište?

Edit: ili si ironičan?
Na žalost, nije ironičan. Boluje od socijalizma, uvjeren je da političari znaju bolje i pažljivije trošiti naš novac od nas samih.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 14:00   #24
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Izgleda da bi bilo bolje da sam državi na grbači.
Kad se tako maćehinski odnosi prema onome koji joj puni proračun. Jest, nisu to milijarde od mene, to je skromnih 45000 kuna na godišnjoj razini (a još ću i neki porez na dobit platiti...), ali, pomnoženo sa 10-tak tisuća takvih ko ja, nakupi se lijepa cifra.

No, ako državi nije u interesu... najlakše se prepustiti, prebaciti na socijalu, raditi na crno i kukati.
Pročitao sam sad opet ono što si pisao i koliko sma shvatio ti si otvorio firmu kojoj si jedini zaposlenik? U tom slučaju bi država trebala nešto iskemijat da ti troškovi budu što manji.
Ali ako očekuješ od mene da naričem nad sudbinom nekog drugog tko bi htio svoje radnike plaćat manje od minimalca, jebiga, neću
Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 14:03   #25
Quote:
Grej kaže: Pogledaj post
Pročitao sam sad opet ono što si pisao i koliko sma shvatio ti si otvorio firmu kojoj si jedini zaposlenik? U tom slučaju bi država trebala nešto iskemijat da ti troškovi budu što manji.
Ali ako očekuješ od mene da naričem nad sudbinom nekog drugog tko bi htio svoje radnike plaćat manje od minimalca, jebiga, neću
Dobro...a sto ako je izbor ili manji minimalac ili zatvaranje firme?
Dali bi onda naricao nad sudbinom onih radnika koji bi mozda radili za 2000kn ali im ti ne dozvoljavas?
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 14:24   #26
Zašto za 2000? Ako se ide logikom "bolje išta nego ništa", zašto ne ponuditi 1000kn? Ili 500?
Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 14:34   #27
Quote:
Grej kaže: Pogledaj post
Zašto za 2000? Ako se ide logikom "bolje išta nego ništa", zašto ne ponuditi 1000kn? Ili 500?
Zasto ne?
Nije uopce stvar cifre...nekad je bilo kakva lova bolja od nula...i sam sam svojevremeno bio u takvoj poziciji da bi preko student-servisa radio za sichu tipa 10kn sat.

Pretpostavljam da se tebe pitalo ja to nebi mogao jer bi ti trebao biti taj koji ce meni odredjivati koju placu smijem odnosno nesmijem prihvatiti.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 14:38   #28
Quote:
Grej kaže: Pogledaj post
Pročitao sam sad opet ono što si pisao i koliko sma shvatio ti si otvorio firmu kojoj si jedini zaposlenik? U tom slučaju bi država trebala nešto iskemijat da ti troškovi budu što manji.
Ali ako očekuješ od mene da naričem nad sudbinom nekog drugog tko bi htio svoje radnike plaćat manje od minimalca, jebiga, neću
Tko govori o nekom drugom?
Ja pišem o sebi, svojoj firmi i plaći koju si isplaćujem.
kaj državu boli kurac ako sam sebi želim isplatiti kunu plaću a ostatak investirati u razvoj?
Prokleti paraziti na sve bi svoje prljave pohlepne šape stavili.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 15:02   #29
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Tko govori o nekom drugom?
Ja pišem o sebi, svojoj firmi i plaći koju si isplaćujem.
kaj državu boli kurac ako sam sebi želim isplatiti kunu plaću a ostatak investirati u razvoj?
U tom slučaju se slažemo.

Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Zasto ne?
Nije uopce stvar cifre...nekad je bilo kakva lova bolja od nula...i sam sam svojevremeno bio u takvoj poziciji da bi preko student-servisa radio za sichu tipa 10kn sat.

Pretpostavljam da se tebe pitalo ja to nebi mogao jer bi ti trebao biti taj koji ce meni odredjivati koju placu smijem odnosno nesmijem prihvatiti.
Da se mene pitalo u školi bi te naučili kako razmišljat pa ne bi uspoređivao sebe kao studenta i prosječnog zaposlenika.
Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 20:32   #30
Quote:
Grej kaže: Pogledaj post
Da se mene pitalo u školi bi te naučili kako razmišljat pa ne bi uspoređivao sebe kao studenta i prosječnog zaposlenika.
Prosjecni zaposlenik ne radi za minimalac vec radi za prosjecno bruto 8000kuna.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 20:35   #31
Quote:
Grej kaže: Pogledaj post
U tom slučaju se slažemo.
Znaci ipak nisi za minimalac.

Odluci se.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 04:42   #32
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Znaci ipak nisi za minimalac.

Odluci se.
Jel ti čitaš samo svoje postove ili? Čovjek je otvorio firmu čiji je jedini zaposlenik. U tom konkretnom slučaju sam za to da se "nešto iskemija" da mu troškovi budu što manji.

Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Prosjecni zaposlenik ne radi za minimalac vec radi za prosjecno bruto 8000kuna.
Ne vidim kakve veze to ima s tim što studenta, kojem najčešće starci plaćaju i stan i hranu a radi da ima nešto sa strane za pizdarije, uspoređuješ sa prosječnim čovjekom kojem plaća treba pokrit stan, hranu i milijun drugih stvari koje studentu ne mora.
Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 08:22   #33
Quote:
bobonja kaže: Pogledaj post
Tko ne može platiti radnika poštenom plaćom, neka zatvori biznis ili nek si sam obavlja taj posao.
Upravo tako. AKo radnik nemože dostojanstveno živjeti od svoga rada onda takvo radno mjesto nebi trebalo niti postojati.

Ja nemogu vjerovati da u 2016. godini postoje ljudi kojima je glavni argument da "radnik vrijedi onoliko koliko ga je poslodavac spreman platiti" - jedna totalitarno kapitalistička propaganda u službi porobljavanja masa ljudi.

Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
ajmo onda ovako. Tko si ne može naći dobro plaćen posao, neka si sam otvori poduzeće i nađe posao (tržište).
I sad bi se pitao, "pa od čega da otvori poduzeće" ?
isto je i sa plaćanjem radnika, od kuda da ih pošteno plati?? Što znači za tebe "pošteno plaćen" ? bit slabo obrazovan i radi posao koji može raditi gotovo svatko, a svejedno bit "pošteno plaćen"
ako neko malo poduzeće mjesečno ima nekoliko stotina tisuća kuna prihoda, od čega da on "pošteno plati" svoje radnike?? Taj mora od tog iznosa odvojiti brutto plaću, odnosno sve one poreze i ostala davanja koja idu državi, mora platiti svoje obaveze prema drugim poduzećima s kojima posluje, platit režije (struja, voda, pa i najam prostora ako nema vlastiti).

A joj da, zaboravio sam
VI si mislite da svi poduzetnici žive u vilama, voze najnovije automobile, djeca im idu u školu u limuzinama....
Ako radniku nemožeš isplatiti dovoljno veliku plaću da pokrije svoje osnovne životne potrebe, onda tu nešto nije u redu ili s tvojom tvrtkom koja očito svojim prihodima ne uspijeva pokriti sve rashode, a profitira jer država nije uspostavila zakonski okvir zaštite od izrabljivanja ili sa zajednicom koja te lihvari sa svih strana i time ubija tvoju konkurentnost.

U jednom i u drugom slučaju radnik se ima pravo ljutiti jer je njemu važna činjenica da skapava od gladi jer radi za 2 zrna graška, a ne razlozi i opravdanja zbog čega je on tako slabo plaćen.

Jedini element kojim država potiče profitabilnost domaćeg poduzetništva je sramotno niska minimalna plaća, dopuštanje izrabljivanja radne snage i blatantno nepoštivanje Zakona o radu.

Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ja to vidim drugacije.

U Hrvatskoj stanuje otrpilike 4,2 miljuna stanovnika a od toga je 2,7 miljuna onih koji ne rade nista niti ista privredjuju vec zive na racun drugih. Od onih 1,6 miljuna je opet barem pola onih koji su sto direktno a sto indirektno vezani na proracun koji se puni radom onoga sto je ostalo.

Dakle..imamo oko 800,000 ljudi koji prehranjuju ostalih 3,4 miljuna..i normalno da kada se sve poplati i proharaci da onome koji radi ostane jedva par tisuca kuna.


btw. vezano za naslov...naravno da "nismo nacija od akcije" kada smo u osnovi nacija parazita koji leze i cekaju da im lova padne sa neba. Takvoj naciji svaka promjena moze samo stetiti.
Ma nema u Hrv onoga tko ne živi od državnog proračuna. Pa cijeli privatni sektor se oslanja na državnu potrošnju, od monopolista koji su koruptivnom privatizacijom nastali od socijalističkih mastodonata, do malih tvrtki koje poslove dobivaju preko rođačke veze u lokalnoj zajednici.

Što reći kad tebi kompletan građevinski sektor ovisi o tome hoće li se država i regionalne i lokalne samouprave upuštati u građevinske projekte, a kad je to sve od 2008. godine stalo onda se je išlo na parazitiranje preko legalizacije i energetskog certificiranja.
Cyathea Roka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 09:39   #34
Quote:
Cyathea Roka kaže: Pogledaj post
Upravo tako. AKo radnik nemože dostojanstveno živjeti od svoga rada onda takvo radno mjesto nebi trebalo niti postojati.
Čudna teorija, graniči s Marksovom radnom teorijom vrijednosti. Cilj poslovanja je stvarati traženu vrijednost, cilj rada je produktivnost, a ne rad. Da je rad sam po sebi vrijedan, imali bismo 100% zaposlenosti jer bi svi kopali i zatrpavali rupe 8 sati dnevno, dobro se naznojili i "pošteno" zaradili. Ali nismo stvorili vrijednost.

Radno mjesto obično plaća onoliko koliko stvara, a rad se prodaje po tržišnim cijenama kao i svaki drugi resurs, zato softver inžinjer zarađuje više od McDonald's blagajnika, ima vještine i iskustvo koje je vrijednije poslodavcu, jer isti očekuje dobit od njegovog rada.

Quote:
Ja nemogu vjerovati da u 2016. godini postoje ljudi kojima je glavni argument da "radnik vrijedi onoliko koliko ga je poslodavac spreman platiti" - jedna totalitarno kapitalistička propaganda u službi porobljavanja masa ljudi.
Ekonomsko pravilo, čak niti najzadrtiji marksistički režimi nisu ovaj zakon mogli prekršiti, jer je prirodan i samorazumiv. Oni koji su ga zanemarili u svim propalim socijalističkim rupetinama su odveli društvo u bijedu i mizeriju.
Quote:
Ako radniku nemožeš isplatiti dovoljno veliku plaću da pokrije svoje osnovne životne potrebe, onda tu nešto nije u redu ili s tvojom tvrtkom koja očito svojim prihodima ne uspijeva pokriti sve rashode, a profitira jer država nije uspostavila zakonski okvir zaštite od izrabljivanja ili sa zajednicom koja te lihvari sa svih strana i time ubija tvoju konkurentnost.
Opet Marksističke idiotarije diskreditirane prije sto i više godina. Radnik prodaje svoje vještine i iskustvo tržištu, tržište rada je kao i svako drugo tržište. Poslodavac snosi sav rizik, zaposlenik nikakav. Moglo bi se reć da ustvari taj radnik izrabljuje poslodavca, jer bez poduzetnika ne bi bilo niti radnoga mjesta. Ali ova marsksistička gluparija o izrabljivanju je odavno ismijana iz ozbiljnih ekonomskih rasprava.

Zaposlenik na slobodnome tržištu ima izbora ako nije zadovoljan uvjetima, ali plaće su vođene prirodnim zakonima tržišta, tako se stvara konkurencija među poslodavcima. Kad se društvo odmakne od ovog principa dobijemo što smo vidjeli u propalim socijalističkim društvenim eksperimentima od S. Koreje do SSSR-a. I zato su radnici bježali iz socijalističkih "radničkih rajeva" u kapitalistički zapad, nikad u drugom smjeru. Socijalisti to ne znaju objasniti jer im uništava temelj filozofije.

Quote:
Ma nema u Hrv onoga tko ne živi od državnog proračuna. Pa cijeli privatni sektor se oslanja na državnu potrošnju,
A državni proračun pune čarobni jednorozi koji seru keš? Naravno, radnici imaju niske plaće upravo zato što ih neosocijalisti poiput tebe prisiljavaju da plate taj ogroman uhljebnički aparat i masovnu redistribuciju kroz socijalne transfere putem kojih centralni planeri i politički paraziti kupuju glasove. Lako je trošit tuđi novac i obećavat brda i doline, zato su vas uvjerili da imate pravo na sadržaj tuđeg novčanika.

Quote:
od monopolista koji su koruptivnom privatizacijom nastali od socijalističkih mastodonata, do malih tvrtki koje poslove dobivaju preko rođačke veze u lokalnoj zajednici.
Upravo to, manje politike, više slobode tržišta i poduzetništva je potrebno ako želimo izaći iz ovog neosocijalističkog limba.

Quote:
Što reći kad tebi kompletan građevinski sektor ovisi o tome hoće li se država i regionalne i lokalne samouprave upuštati u građevinske projekte, a kad je to sve od 2008. godine stalo onda se je išlo na parazitiranje preko legalizacije i energetskog certificiranja.
Opet odličan argument u korist što slobodnijeg tržišta i što manjeg uplita političkih parazita u dobrovoljne transakcije građana.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 09:49   #35
Quote:
Cyathea Roka kaže: Pogledaj post
Upravo tako. AKo radnik nemože dostojanstveno živjeti od svoga rada onda takvo radno mjesto nebi trebalo niti postojati.
Pa i ne postoje. A ova koja postoje plaćaju za ova koja ne postoje pa su zato plaće male. Prekomplicirano?
Quote:
Ja nemogu vjerovati da u 2016. godini postoje ljudi kojima je glavni argument da "radnik vrijedi onoliko koliko ga je poslodavac spreman platiti" - jedna totalitarno kapitalistička propaganda u službi porobljavanja masa ljudi.
A koliko vrijedi? Sasvim je slobodan otvoriti isto radno mjesto i isplaćivati si plaću koliko misli da vrijedi



Quote:
Ako radniku nemožeš isplatiti dovoljno veliku plaću da pokrije svoje osnovne životne potrebe, onda tu nešto nije u redu ili s tvojom tvrtkom koja očito svojim prihodima ne uspijeva pokriti sve rashode, a profitira jer država nije uspostavila zakonski okvir zaštite od izrabljivanja ili sa zajednicom koja te lihvari sa svih strana i time ubija tvoju konkurentnost.
Definitvno nešto nije u redu. S kim ili čim, pitanje je sad. Naravno s poslodavcima jer bi svi mogli dati više nego daju.
Države s niskim standardom su u biti prevara poslodavaca
Quote:
U jednom i u drugom slučaju radnik se ima pravo ljutiti jer je njemu važna činjenica da skapava od gladi jer radi za 2 zrna graška, a ne razlozi i opravdanja zbog čega je on tako slabo plaćen.
I tu može napraviti jedno veliko ništa ako i dalje glasa za gluposti koje mu obećaju na temelju lijepih želja i očekivanja.

Quote:
Jedini element kojim država potiče profitabilnost domaćeg poduzetništva je sramotno niska minimalna plaća, dopuštanje izrabljivanja radne snage i blatantno nepoštivanje Zakona o radu.
Naravno. Opće je poznato da je svima to bolje što su zakoni stroži i država se petlja u sve dekretima određujući kako bi trebalo biti.


Quote:

Ma nema u Hrv onoga tko ne živi od državnog proračuna. Pa cijeli privatni sektor se oslanja na državnu potrošnju, od monopolista koji su koruptivnom privatizacijom nastali od socijalističkih mastodonata, do malih tvrtki koje poslove dobivaju preko rođačke veze u lokalnoj zajednici.
Naravno da ima. To su ti oni koji ne mogu dati veće plaće i razvijati posao jer teta država treba svoje pa im sjedi na grbači.

Quote:
Što reći kad tebi kompletan građevinski sektor ovisi o tome hoće li se država i regionalne i lokalne samouprave upuštati u građevinske projekte, a kad je to sve od 2008. godine stalo onda se je išlo na parazitiranje preko legalizacije i energetskog certificiranja.
Ovo je istina. Što nas opet dovodi do toga da bi država trebala maknuti svoje papke a ne ih još više širiti.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 23:10   #36
Quote:
Cyathea Roka kaže: Pogledaj post
Ma nema u Hrv onoga tko ne živi od državnog proračuna. Pa cijeli privatni sektor se oslanja na državnu potrošnju, od monopolista koji su koruptivnom privatizacijom nastali od socijalističkih mastodonata, do malih tvrtki koje poslove dobivaju preko rođačke veze u lokalnoj zajednici.

Što reći kad tebi kompletan građevinski sektor ovisi o tome hoće li se država i regionalne i lokalne samouprave upuštati u građevinske projekte, a kad je to sve od 2008. godine stalo onda se je išlo na parazitiranje preko legalizacije i energetskog certificiranja.
Mislim da ti je to pomalo pojednostavljen prikaz...i netocan.

Evo npr. ja sve sto radim radim za izvoz...znaci da uplatim otprilike 60% onoga sto zaradim u proracun a ne dobijem ni jedne jedine prebijene lipe natrag.
Jednoga dana se naravno nadam iskoristiti dio onoga sto sam uplatio...ako nista za nekakvo lijecenje a potajno se nadam dozivit i penziju...ali sada ..ja sam defacto cisti uplatitelj u proracun.



Okvirno...proracun iznosi 120miljardi kuna a BDP 360 miljardi...znaci racunaj da je 1/3 vezana u proracun a 2/3 nevezano. Primjer...onih 8 miljardi eura prihoda od turizma nema nikakve veze sa drzavom.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 09:02   #37
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Mislim da ti je to pomalo pojednostavljen prikaz...i netocan.

Evo npr. ja sve sto radim radim za izvoz...znaci da uplatim otprilike 60% onoga sto zaradim u proracun a ne dobijem ni jedne jedine prebijene lipe natrag.
Jednoga dana se naravno nadam iskoristiti dio onoga sto sam uplatio...ako nista za nekakvo lijecenje a potajno se nadam dozivit i penziju...ali sada ..ja sam defacto cisti uplatitelj u proracun.
Takvi kao ti u Hrvatskoj ste kao zrno graška u galaksiji, zanemariva brojka i zanemarivi iznosi novca koje okrećete. Naravno da takvih subjekata ima poput Končara, HS Produkta, Klane itd, ali premalo za ozbiljniji utjecaj.

Quote:
Okvirno...proracun iznosi 120miljardi kuna a BDP 360 miljardi...znaci racunaj da je 1/3 vezana u proracun a 2/3 nevezano. Primjer...onih 8 miljardi eura prihoda od turizma nema nikakve veze sa drzavom.
I dok turizam nema nikakve veze s državom, što je s ostalim gospodarskim sektorima? Npr predvodnik zapadnih gospodarstava IT industrija se temelji na radu za državu. O čemu mi pričamo kad meni lik iz jedne od najvećih IT tvrtki u Hrvatskoj kaže slijedeće i to citiram: "Mi radimo samo za državu, odnosno lokalne samouprave. Prije smo nešto radili za privatnike, ali nam nisu nikad plaćali ili ne bi plaćali na vrijeme."
Cyathea Roka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 09:29   #38
Quote:
Cyathea Roka kaže: Pogledaj post
I dok turizam nema nikakve veze s državom, što je s ostalim gospodarskim sektorima? Npr predvodnik zapadnih gospodarstava IT industrija se temelji na radu za državu. O čemu mi pričamo kad meni lik iz jedne od najvećih IT tvrtki u Hrvatskoj kaže slijedeće i to citiram: "Mi radimo samo za državu, odnosno lokalne samouprave. Prije smo nešto radili za privatnike, ali nam nisu nikad plaćali ili ne bi plaćali na vrijeme."
Opet...ti uzmes izjavu pojedinca i to onda to projiciras na sve.
..proracun je 120miljardi kuna...dakle vise od toga utjecaj drzave na ekonomiju nemoze biti i u tih 120 miljardi su ukljuceni svi koji rade za drzavu ukljucujuci i tog tvog a ako izbacis socijalna davanja, penzije i place onda je tu puno manja brojka. BDP je sa druge strane 360 miljardi.


Ne rade svi za drzavu niti zive od drzave....netko mora sve to skupa i financirati..ali se 4/5 stanovnistva stislo uz nju i samo gleda kako izmust sto vise od one druge petine.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 16.12.2016. at 09:43.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 17:06   #39
Gotovo da se stišala afera hosovske ploče u Jasenovcu, a zapravo je dio projekta Velebit.
Izazvati, prokazati, napadati ,a potom stvoriti utvaru prijetnje..
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 18:17   #40
Radi se o postrojbi koja se borila za demokraciju i antifašizam za razliku od nekih koji su iza ta dva pojma sakrili komunizam i četništvo. Nedavno je Borković kod Bujanca objasnio kontekst "zds" u Domovinskom ratu,čak predlaže da to bude službeni pozdrav OSRH govoreći kako je i Kuna bila sporna ali je ipak uvedena . Naravno,o povijesti jednog totalitarnog režima poput NDH nam govori čovjek odgojen u drugom totalitarnom režimu koji bi trebao biti lustriran zbog toga. Nije sporan Broz u Kumrovcu,spomenik u Srbu,spomenici palim četnicima ali je sporan ovaj spomenik.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:29.