Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Pogledaj rezultate ankete: Kakva je bila VN Rusije:
negledljiva 10 35.71%
podnošljiva 16 57.14%
dobra 0 0%
vrlo dobra 1 3.57%
odlična 1 3.57%
vrhunska 0 0%
Glasovatelji: 28. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2017., 21:33   #261
https://www.jamesallenonf1.com/2017/...vettel-sooner/

Zanimljivo štivo...
dakle Ferrari nije nikaj zajebo sa ostajanjem duže na stazi, jer bi čak i da su išli na stop prije Bottasa završili iza Magnussena i Sainza, te tu popušili poprilično vremena bez obzira na plave zastave i opet bi Bottas u krugu iza sasvim sigurno izašao ispred Vettela...

Dakle nije bio problem u tome da završe ispred Maxa kod tog stopa, nego su problem bili vozači koje treba ponovno zaobič za krug...

Interesantno štivo, jer ovakve stvari obično i ne vidimo u prijenosu ni na LT-u pa nam ni ne pada na pamet da bi nekom takav pokušaj undercuta mogel bit sjeban od strane zaostalih za krug...
I eto onda ponekad strategije izgledaju čudne pa čak i blesave iako to i nisu, jer oni ipak vide i te vozače kao smetnju koje mi ne vidimo.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 23:54   #262
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
https://www.jamesallenonf1.com/2017/...vettel-sooner/

Zanimljivo štivo...
dakle Ferrari nije nikaj zajebo sa ostajanjem duže na stazi, jer bi čak i da su išli na stop prije Bottasa završili iza Magnussena i Sainza, te tu popušili poprilično vremena bez obzira na plave zastave i opet bi Bottas u krugu iza sasvim sigurno izašao ispred Vettela...

Dakle nije bio problem u tome da završe ispred Maxa kod tog stopa, nego su problem bili vozači koje treba ponovno zaobič za krug...

Interesantno štivo, jer ovakve stvari obično i ne vidimo u prijenosu ni na LT-u pa nam ni ne pada na pamet da bi nekom takav pokušaj undercuta mogel bit sjeban od strane zaostalih za krug...
I eto onda ponekad strategije izgledaju čudne pa čak i blesave iako to i nisu, jer oni ipak vide i te vozače kao smetnju koje mi ne vidimo.
Tko mi?, ja sam to odmah skuzio u peijenosu, imas na onom ljevom gornjem djelu ekrana prikaz koliko tko zaostaje, u glavi izracunas koliko traje pit stop i sve je kristalno jasno

U Rusiji je trajao uzasno dugo oko 30 sekundi i to je razlog sto nitko nije pokusavao ici na mozda dva stopa i kratkim sprintevima mozda nesto uciniti, ogranicenje u boksu Russije je 60kmh a sam ulaz, pit i izlaz su jako dugacki, recept za dosadnu utrku i cutanje bilo kakvih drugacijih taktickih zamisli.
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 00:00   #263
btw, zbog cega je u Rusiji ogranicenje u pit lane 60 km/h?
Inace je (uglavnom) 80 km/h... neki safety qurac?
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 00:00   #264
VN RUSIJE - Soči Autodrom - 30.4.2017.

Ima jednostavnije objasnenje zasto undercut ne bi bio upalio... Bottas je vrlo brzo natukao oko 6 sekundi prednosti i da je Vettel isao na undercut, u krug ili dva bi se vidjelo dal skida vremena i Bottas bi i dalje imao vremena za reagirati i vratiti se ispred. A kako na ovoj stazi nismo imali nijedno pretjecanje, prica bi zavrsila isto kao sto je i sada. Za uspjesan undercut bi trebalo da je Vettel na guzici Bottasu pa odlaskom u boks i znatno brzim krugom ili dva uspije pobjec spred.
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 00:52   #265
Quote:
Roodonja kaže: Pogledaj post
btw, zbog cega je u Rusiji ogranicenje u pit lane 60 km/h?
Inace je (uglavnom) 80 km/h... neki safety qurac?
Zato jer je izlazna i ulazna traka jako uska , ma znas na kaj mislim, usko je ups.
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 01:17   #266
Quote:
Gill01 kaže: Pogledaj post


Krivo si ti gledao snimku, zaspao si kao Kimi tijekom utrke.
Vettel je zaostao +0,9 sec prije Masse, da bi zbog namjernog usporavanja maestralnog Vettela, Vettel zaostao +1,4 sec.
Zbog Masse je Vettel izgubio i DRS aktivaciju na pravcu.
Samo se ti veseli Massi, krug zaostatka za Vettelom, a uz to je Vettel povećao svoj bodovni saldo.
Kakav DRS na zadnjih 100 metara. To mu ne može pomoć ni da mu se približi. Neka je i treba ako misli biti svjetski prvak.

Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Drago ti je kaj Massa glumi budalu u situaciji kad on eto publiku sjebe za najzanimljivije događanje na stazi u kompletnoj utrci...
Ma super, idemo pljeskat Massi i onda kasnije plakat kak su utrke dosadne i kak nam trebaju sranja poput DRS-a i samoraspadajučiš guma nebi li se nešto događalo za vrijeme utrka

I to sve u trenu kad je iza Masse Sainz na cca 15 sec zaostatka, a ispred njega Hulk na cca 4 sec zaostatka...
Massica je eto bio u silnoj borbi sa kim osim sa svojim mozgom, pa se eto nije mogel maknut jednom i drugom na startno ciljnoj ravnini ?

https://www.youtube.com/watch?v=1JzAk6XyCrQ

Evo ajd ti meni objasni zakaj se to Massa jednostavno nije mogel potpuno maknut iz te situacije odmah tu na početku videa na ovom pravcu na kojem je i pustil Bottasa...
Da se tu maknul nebi izgubil baš ništ i nebi smetal apsolutno nikom
A vidi vraga mi bi umjeto da raspravljamo o Massi, raspravljali o fenomenalnom napadu Vettela i preticanju Bottasa ili o fenomenalnoj obrani Bottasa i lošem napadu Vettela, al ne ovak se raspravljamo o Massi koji to nije zaslužio baš ničim osim svojom glupošću...

Da se Massa sa ikim borio za poziciju njegova vožnja i ponašanje bi bilo potpuno razumljivo, no s obzirom da eto nije bio u borbi baš s nikim onda se nikak ni pod razno nije imal kaj mešat u borbu Bottasa i Vettela...
Kakva zanimljiv događaj? Da mu se pojavi na repu tik ispred ciljne ravnine?
Da, jer pitanje je kad će Vettel glumit budalu. Da on nema iza sebi takvih situacija ne bi riječ reko. Tim potezom nije ništa izgubio jer i onako ga ne bi prestigao. Kao drugo Massa je bio na 1,5 sec od Hulkenberga. Bit cijele utrke je Massin potez jer je Ferari izgubio na startu. Da se to dogodilo u sredini utrke malo tko bi komentirao ...
A i čudim se kako Vettel nije okrivio Massu za gubitak pobijede, obično je to njegova rutina. Al i sam je shvatio da bi to bilo nepotrebno pretjerivanje.

Bitno je da se lome koplja oko situacije koja je na kraju ispala nebitna jer je utrka bila toliko "zanimljiva" pa je netko morao napraviti show.

Uglavnom kao i obično ... pretjerivanje.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 12:36   #267
Nazalost, nisam uspio gledati utrku uzivo, no nije da sam nest propustio. Bottas rutinski, Ferrari dobar, Lewis ce se, ako mu se tim u potpunosti ne posveti, propit i puknut ko balon. Ocito se bez cvrstog backupa tesko nosi sa jakom konkurencijom.
Alonso IspisujemnovupovijestsMcLarenom Fernando sramoti i sebe i tim, al nije da od njega nismo takve stvari i ocekivali. Luzer koji nikad nije znao gubit, bio i ostao.
Massa majstorski iznervirao Vettela, ali napada na Bottasa ne bi ni bilo. Ako bi i bilo, bio bi prdac u rosu. Zato je majstorski zakmecao u eter.
el Torro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 20:45   #268
Quote:
Dorian.Gray kaže: Pogledaj post
Ima jednostavnije objasnenje zasto undercut ne bi bio upalio... Bottas je vrlo brzo natukao oko 6 sekundi prednosti i da je Vettel isao na undercut, u krug ili dva bi se vidjelo dal skida vremena i Bottas bi i dalje imao vremena za reagirati i vratiti se ispred. A kako na ovoj stazi nismo imali nijedno pretjecanje, prica bi zavrsila isto kao sto je i sada. Za uspjesan undercut bi trebalo da je Vettel na guzici Bottasu pa odlaskom u boks i znatno brzim krugom ili dva uspije pobjec spred.
Vettel je bio na cca 3 sekunde od Bottasa u 25 krugu utrke, a u 26 krugu na cca 2-2,5 sekunde jer je Bottas zapeo iza hrpe sporih bolida
Upravo zato je Bottas i uletio u boks krug kasnije da pokriju mogućnost undercuta na kojeg je Ferrari eventualno i mogel ič u tom trenu...


@Mario daj nemoj me zajebavat da si ti izračunal napamet da bi Vettel u tom 25/26 krugu ušel u boks i izašel iza Magnussena i Sainza...i to iz kojih vremena molim te lijepo
Na ekranu u to vrijeme eto uopće nije bilo nikakvih zaostataka po pitanju tih vozača, nego je samo pisalo "PIT" jer su oni eto ušli u box, a baš da si izračunal di će oni izač i di bi Vettel izašel da je ušel u box e to sam siguran da nisi

Prva stvar koja mi je sasvim jasna da ta tvoja izjava baš i nema prevelike veze sa istinom je ovih tvojih 30 sekundi u boxu
to o 30 sec je trkeljala ekipa ekipa na sky-u koja pojma i blage veze o ničemu nema
extra brzi box je trajao otprilike nekih 23-24 sekunde, Vettelov 25 jer su zapeli sa jednim kotačem...
Ak ne vjeruješ samo si malo odvrti film
Bottas na 1 mjestu, Vettel 2-3 sekunde iza njega...Bottas ulazi u boks i nakon kaj izlazi van kasni 20 sekundi za Vettelom
Baš me zanima koliko je najbrži krug utrke po tebi i mudracima sa sky-a
jel po toj tvrdnji o 30 sekundi ispada da je Bottas u krugu ulaska u box i izlaska u samo 2 sektora staze eto skinuo 7-8 sekundi prednosti u odnosu na Vettela :klap:
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 21:13   #269
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Da, jer pitanje je kad će Vettel glumit budalu. Da on nema iza sebi takvih situacija ne bi riječ reko.
O čemu pak ti
Di i kad je to neko Vettela zaobilazio za krug i da se ovaj eto nije maknuo na vrijeme
Ne pamtim to čak ni iz vremena STR-a a kamo li kasnije...

Prosvijetli me molim te
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 21:36   #270
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
O čemu pak ti
Di i kad je to neko Vettela zaobilazio za krug i da se ovaj eto nije maknuo na vrijeme
Ne pamtim to čak ni iz vremena STR-a a kamo li kasnije...

Prosvijetli me molim te
Mislm da je covjek pricao o situacijama u kojima je Vettel pizdio na radio, "blue flags", itd...
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 18:37   #271
tko otvara Barcu?
ivic27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 20:13   #272
Quote:
ivic27 kaže: Pogledaj post
tko otvara Barcu?
Real?!
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 22:42   #273
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Real?!
Juventus ju je otvorio 3 puta
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 02:31   #274

U anketi je glasalo 28 forumaša.
Prosječna ocjena VN Rusije: 1,82
Opisno: podnošljiva utrka
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:02.