Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2016., 07:43   #1
Liječničke potvrde

Ne znam je li bila ova tema, ako jest slobodno brisite. Zanima me kako rijesavate problem s liječničkim potvrdama kad vam je dijete u virozi dva-tri dana. Imam dijete od 14 godina i suludo mi je voditi ga doktoru svaki put kad procuri nos i dobije temperaturu 37,5 a s druge strane moram jer ovaj moj ne želi napisati potvrdu ako ne vidi dijete. I onda, umjesto da leži doma i pije čaj, izgubimo nerijetko dva sata u cekaonici radi potvrde. S druge strane, imam razrednika koji nakon dva tri dana pocne prozivati i traži potvrdu. Razumijem ja i jedne i druge, kuzim da doktor možda i ne bi trebao pisati potvrde tek tako, kuzim i da razredniku treba potvrda radi inspekcije, ali ovo zaista nema smisla.
princeza sunca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 09:47   #2
Nama su rekli da do 3 dana izostajanja roditelji opravdavaju izostanak djeteta. Odnosi se na osnovnu skolu. Za sve duze od toga radi bolesti mora opravdati lijecnik. A bilo kakav drugi razlog za trajanje duze od 3 dana (npr. Neko putovanje, itd) pise se unaprijed zamolba skolskom odboru za odobbrenje izostanka.
anamaria0811 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 10:35   #3
Quote:
princeza sunca kaže: Pogledaj post
Razumijem ja i jedne i druge, kuzim da doktor možda i ne bi trebao pisati potvrde tek tako, kuzim i da razredniku treba potvrda radi inspekcije
pa smisao je upravo u ovome što si napisala.
ako je dijete bolesno vodiš ga doktoru koji ustanovi što mu je i koliko dugo ne može ići u školu. možda ti doma tučeš dijete ili dijete ima jako zaraznu ili bolest koja se može zakomplicirati a doktor bi na temelju telefonskog razgovora s tobom trebao izdati potvrdu da je dijete virozno?
ne bi išlo

anamaria čini mi se da to nije isto u svakoj školi. u nekim školama traže ispričnicu već za jedan dan a u nekima za tri. ne znam kako si oni to određuju.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 10:55   #4
meni je to isto potpuno bolesno ali navikla sam vec, ni ja ne mogu samo ostati doma 2-3 dana i reci mom doktoru da je mala bila bolesna, treba mu potvrda od pedice tako da za jedna jedini fckin dan mormao ici do pedice
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 10:59   #5
ne znam sto vam je tu tocno cudno i bolesno..?

ako si bolestan, ne ides na posao/u skolu nego doktoru i nosis doznake/ispricnicu za dan, tri, deset.

bas bi bilo lijepo i idilicno da svi svima vjeruju na rijec kad kazu da su bolesni i da se nikakve potvrde nikamo ne moraju nositi.
brzo bi se ispraznili uredi i skole i svi bi fino na cvjetnom uzivali u proljetnom suncu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 11:04   #6
najveći problem je taj da se rade dodatne gužve kod doktora i dijete se izlaže dodatnim virozama...
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 11:06   #7
pa u normalnim drzavama to malo drugacije funkcionira koliko sam upoznata ici doktoru jer imas 37,1 ja fakat potpuno ludo. jasno mi je zasto je, ali to ne mijenja cinjenicu da je potpuno ludo i da zatrpava sustav
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 11:06   #8
ja s djetetom nikad ne cubim u cekaoni nego vani/u autu.
vidim koliko ljudi je ispred nas pa procijenim.
nes ti problema...
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 11:07   #9
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa u normalnim drzavama to malo drugacije funkcionira koliko sam upoznata ici doktoru jer imas 37,1 ja fakat potpuno ludo. jasno mi je zasto je, ali to ne mijenja cinjenicu da je potpuno ludo i da zatrpava sustav
kak je to rijeseno u normalnim drzavama?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 11:10   #10
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
kak je to rijeseno u normalnim drzavama?
pa javis da neces doci, imas sick days

nekako mi se cini da kad bi u zapadnoj eu dofurao dijete doktoru i trosio njegovo vrijeme i vrijeme drugih pacijenata s temperaturom od 37,2 koja traje zadnja 3 sata da bi te svakako poslao na daljnje lijecenje, samo u psihijatrijsku ustanovu

i mm u hrvatskoj npr samo nazove i javi da nece doci jer je bolestan
nikad nikakvo bolovanje nije otvarao u zivotu, nema ga i dodje cim ozdravi
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 11:13   #11
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ja s djetetom nikad ne cubim u cekaoni nego vani/u autu.
vidim koliko ljudi je ispred nas pa procijenim.
nes ti problema...
pa vidiš, nemaju svi iste mogućnosti... od onih koji nemaju auto do onih koji ne mogu parkirati u blizini ili si kod doktora kod kojeg se ne zna tko pije a tko plaća uz velike gužve pa moraš praktički stajati na vratima da ne izgubiš mjesto.

i tad se desi situacija da stvarno moraš s djetetom doktoru pa čekaš sati pol da dođeš na red dok ti dijete u međuvremenu dobije temp. ..
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 11:15   #12
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa javis da neces doci, imas sick days

nekako mi se cini da kad bi u zapadnoj eu dofurao dijete doktoru i trosio njegovo vrijeme i vrijeme drugih pacijenata s temperaturom od 37,2 koja traje zadnja 3 sata da bi te svakako poslao na daljnje lijecenje, samo u psihijatrijsku ustanovu

i mm u hrvatskoj npr samo nazove i javi da nece doci jer je bolestan
nikad nikakvo bolovanje nije otvarao u zivotu, nema ga i dodje cim ozdravi
je, imas odredjenu kvotu sick days.
a kad ti je jaslicar non stop bolestan, onda ju brzo popunis i mozes se slikati.
i sa 37,2 se u "normalnim" zemljama itekako radi, ne ostajes doma sve dok mozes stajati na nogama.

ni mm ne mora otvarati bolovanje jer radi u stranoj firmi koja ne trazi doznake.
ALI on ima i dnevne, tjedne, mjesecne deadline koji se moraju ispostovati pa makar te pola falilo. tak da i na bolovanju rinta kao konj, kao da je u uredu, samo sto nije.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 11:17   #13
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
pa vidiš, nemaju svi iste mogućnosti... od onih koji nemaju auto do onih koji ne mogu parkirati u blizini ili si kod doktora kod kojeg se ne zna tko pije a tko plaća uz velike gužve pa moraš praktički stajati na vratima da ne izgubiš mjesto.

i tad se desi situacija da stvarno moraš s djetetom doktoru pa čekaš sati pol da dođeš na red dok ti dijete u međuvremenu dobije temp. ..
ajde ne pretjeruj.
nece ti dijete dobiti temp u cekaonici zato sto ju je tamo pobralo na licu mjesta od nekog sa stolice pored.
sve se moze kad se hoce.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 11:19   #14
moze se raditi ali djeca se ne primaju u kolektiv bolesna.
u zapadnim zemljama postoji doza povjerenja. u svemu, niej samo ovo u pitanju nego kompletan sustav. ide se s pretpostavkom postenja a ne kao kod nas s pretpostavkom nepostenja.
pa tako i zato ne traze 7 0000 dokumenata koji potvrdjuju jednu te istu stvar, ne traze dokaze sluzbene unaprijed... ide se iz druge pozicije.
ali, jasno mi e zasto kod nas nije tako, nazalost
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 11:22   #15
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
moze se raditi ali djeca se ne primaju u kolektiv bolesna.
u zapadnim zemljama postoji doza povjerenja. u svemu, niej samo ovo u pitanju nego kompletan sustav. ide se s pretpostavkom postenja a ne kao kod nas s pretpostavkom nepostenja.
pa tako i zato ne traze 7 0000 dokumenata koji potvrdjuju jednu te istu stvar, ne traze dokaze sluzbene unaprijed... ide se iz druge pozicije.
ali, jasno mi e zasto kod nas nije tako, nazalost
povjerenje je svakako na visem nivou (logicno, jel), ali i nije sve iskljucivo u povjerenju.
naknade za bolovanja su uglavnom toliko mizerne da nikome ne pada na pamet NE raditi bez valjanog razloga i izmisljati bolest kad nisi bolestan.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 11:24   #16
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ajde ne pretjeruj.
nece ti dijete dobiti temp u cekaonici zato sto ju je tamo pobralo na licu mjesta od nekog sa stolice pored.
sve se moze kad se hoce.
nisam rekla da je dobilo od nekog pokraj nego zbog čekanja. došli s nekom blago povišenom temp. i bolnim mandulama kaj se na prvi pogled nije činilo hitno da se dođe prije na red.

al bitno je da se neka forumska baba uvijek mora postavit svisoka sva pametna i sposobna s uvidima u nečija iskustva
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 11:25   #17
bome, nije bas ni kod nas bolje stanje za ljude s visim placama ako uzimaju na dijete iznad 3 g bolovanje. ja osjetim krvavo na placi, i na prijevozu. sto je s ljudima koji imaju normalne place ne zelim ni misliti
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 11:25   #18
Pazite, ne kažem ja da sam strucnjak, bavim se skroz drugom bransom, ali mislim da mogu nakon 14 godina zakljuciti kad se radi o običnoj virozi i da nam posjet lijecniku stvarno nije potreban. Na kraju krajeva, nisam ni kad je bio novorođenče trčala lijecniku jer mu je zastopan nos, a kamoli sad, a prisiljena sam jer školski sustav ne vjeruje meni kao roditelju kad ga dodjem u školu pravdati. I nemam vremena, ni volje, izgubiti cijelo jutro u cekaonici da bi mi prepisali čaj i paracetamol. Nama su rekli da ga mogu pravdati Samo ako je jedan dan u pitanju i to max tri puta u školskoj godini, dakle tri pojedinačna dana. Kad je viroza u pitanju, obično se to kod njega protegne na tri dana i super je ako nas hvata vikend.
princeza sunca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 11:28   #19
Ja stvarno ne znam kak bi i riješili na drugi način opravdavanje izostanaka iz škole. Znači zalažete se da roditelj može sam opravdavati neograničen broj izostanaka djeteta iz škole? Kako biste bez liječnika vi to riješili?

Ni meni moj doktor ne bi dao bolovanje bez da malu vidi kad je bolesna, pisali smo o tome na nekoj temi (bolovanja mislim). Ako je jedan dan bolesna mogu je opravdati iz škole, srećom imamo bake pa one čuvaju. Da moram otvorit za taj dan bolovanje morala bi malu odvući doktoru, htjela, ne htjela.

Vjerovali ili ne, postoje roditelji koji ispričavaju dijete svaki drugi petak/ponedjeljak i tako si stvaraju produženi vikend. Djetetu ne čine uslugu, ali njih to ionako nije briga. Eto radi takvih je potrebna liječnička ispričnica za školu i ograničena mogućnost roditeljskog opravdavanja izostanaka.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 11:28   #20
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
nisam rekla da je dobilo od nekog pokraj nego zbog čekanja. došli s nekom blago povišenom temp. i bolnim mandulama kaj se na prvi pogled nije činilo hitno da se dođe prije na red.

al bitno je da se neka forumska baba uvijek mora postavit svisoka sva pametna i sposobna s uvidima u nečija iskustva
bottom line: dijete s temperaturom i bolnim mandulama nije za kolektiv i samim time treba mu pregled i ispricna za vrtic/skolu.
ne trebaju ti forumske babe to reci.
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
bome, nije bas ni kod nas bolje stanje za ljude s visim placama ako uzimaju na dijete iznad 3 g bolovanje. ja osjetim krvavo na placi, i na prijevozu. sto je s ljudima koji imaju normalne place ne zelim ni misliti
za normalne/visoke place ne znam, ali ja sam u kategoriji onih kojima se nista bitno ne mijenja i da zelim izmisljati bolovanja, mogla bi ih s financijske strane izmisljati svaki tjedan.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:39.