Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2016., 10:31   #1761
Xen@ mi smo isto tak igrali svasta sa rijecima pogotovo u autu....


Bila ja na razgovoru jutros kod skolske logopedice (zakazan dogovor od prije)....

Uglavnom - ona je moje blizanceke oboje uzela skupa na tretman k sebi iako I ne treba ali kao uzela je i njega zbog L.
Ok.....ja nemam s tim problema - nek idu oboje....nece skodit

Uglavnom ono sto je ona primjetila je to da u nekim rijecima ( ne svim) moja L ne cuje sredinu....
Ali da ju bas ne cuje i preporucila je osim da mi vjezbamo doma da ju narucim na SUVAG zbog kao te slusne percepcije....
Ne kao sluha ko sluha jer ona cuje i sto treba i ne treba nego bas te slusne percepcije....(koliko sam skuzila to nije isto)???
I ja sam mislila dok cekamo termin u suvagu da se raspitam u obliznjim domovima zdravlja za logopeda (ili privatno ali to nam je trenutno izdatak koji bi bas tesko podnjeli) da s njom radi (bez obzira sto cemo i mi doma raditi) dok u suvagu ne dodjemo na red....
Ili negdje drugdje ako netko ima preporuku????

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 10:38   #1762
Logopedica je rekla da bi ona nju rado i zbog potrebe uzela jos koji puta tokom tjedna ali da zbog broja djece jednostavno ne stigne....

Eh sad....koliko je dobro da se mijesa rad dva logopeda????

A opet glupo mi je sjedit doma i cekati suvag....

Rekla je da oni polako krecu citati i da se pripremimo da to njoj bas i nece ici najbolje zbog tih dijelova pojedinih rijeci koje nece "cuti"....

Jos jedan od razloga zasto mi je glupo sad sjedit doma i cekati (unatoc nasem vjezbanju)

Savjeti?????

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 10:46   #1763
pa logopedicu u skoli trazi da ti da vjezbe za doma
reci da si odgajatelj po struci, da vecinu toga ionak znas, da ti ona da sto bi ona radila s njom u skoli da ima manje ucenika

sve ovo sto si mislila traziti uciteljice/tj sto smo ti savjetovali, pitaj logopedicu
super da ju imate!
a ona ce ionak proslijediti uciteljicama
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 11:19   #1764
Dala je ona meni naputke za doma

Znaci da ipak odustanem od pronalaska jos dodatnog logopeda????
Da vjezbamo mi doma i ona taj jedan put s njom u skoli i cekam suvag?????

Cula sam da ce se prije doci na red u klaicevoj ili na rebru nego u suvagu....
Ima tko iskustva sto i gdje je bolje????

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 11:35   #1765
Suvag ces cekat prvi pregled 6mj, a terapiju nakon toga jos bar godinu dana.
U ostalim ustanovama ces prvi pregled ranije dobiti, za do mjesec dana, ali ces terapiju isto cekati godinu dana.
U kuksi su nam nudili terapiju odmah, ali svaka 2-3 tjedna.
Tak je bar bilo kad smo mi isli pred godinu dana.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 12:00   #1766
mislim da suvag ima neke ljetne i zimske kao "hitne" radionice za skolarce, nesto mi zvoni da sam cula
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 12:19   #1767
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
Suvag ces cekat prvi pregled 6mj, a terapiju nakon toga jos bar godinu dana.
U ostalim ustanovama ces prvi pregled ranije dobiti, za do mjesec dana, ali ces terapiju isto cekati godinu dana.
U kuksi su nam nudili terapiju odmah, ali svaka 2-3 tjedna.
Tak je bar bilo kad smo mi isli pred godinu dana.
brze se dolazi na red ak si skolarac, sigurno.
u svim ustanovama jer imaju prioritet.

morala bih provjeriit da nije i veza bila u pitanju,al za jedna sam sigurna da su imali preporuku skolske da je htino. dosli su od pon-pon na red. i terapija je krenula odmah.
malo je skola s logopedicama, al mislim da bi one fakat morale veci dio odraditi kad su vec tamo.
twinmamu su slali na dijagnostiku na suvag, jer ce ih vjerojatno poslat i na testiranje sluha (mora se organitet iskljucit), al to onda ne bi bilo lose uzet termin u klajcevoj, pa sve tam obavit.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 12:25   #1768
ak hoće terapiju u suvagu, onda pregled i obradu moraju napraviti tamo, ne priznaju iz drugih ustanova.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 12:37   #1769
Pa logopedica je rekla da je njena preporuka suvag.....
Termin u 5 mj.....(prodje skolska godina)
Rebro....termin sredina 4 mj (odmah iz radaone da idem tamo s njom (tad trebam rodit))
Klaiceva - prvi pregled tek za 1-1.5mj, ako su potrebne terapije ceka se i do 6 mj....
Kukuljeviceva - prvi pregled za 2 do 3 tjedna....zaboravih pitat za terapije.....

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 12:38   #1770
Da svima sam jel napomenula da je skolarka....

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 12:46   #1771
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
Pa logopedica je rekla da je njena preporuka suvag.....
Termin u 5 mj.....(prodje skolska godina)
Rebro....termin sredina 4 mj (odmah iz radaone da idem tamo s njom (tad trebam rodit))
Klaiceva - prvi pregled tek za 1-1.5mj, ako su potrebne terapije ceka se i do 6 mj....
Kukuljeviceva - prvi pregled za 2 do 3 tjedna....zaboravih pitat za terapije.....

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
sad bas gledam ponovo postove di opisujes poteskoce, ovo je nesto sto se MORA vidjeti na pregledu za skolu.
jbg.
zato je to testiranje za skolu traljavo napravljeno, i uzasno po stetu djeteta.
i da ste tada upuceni na suvag, sada biste imali termin (sto vjerujem da neki, u nekim dzovima/skolama jesu).
uzmite ovu klajcevu, odlicna je logopedica, nije to tak daleko, a usput cete tam i testiranje sluha obaviti.
a do tada trazi vise termina skolske logopedice i pitaj ju di je bila na upisima u skolu.


@tisi, skolarci u suvagu ne cekaju terapiju nakon dijagnostike, nego idu odmah.
predskolce, a pogotovo mladje, nakon dijagnostike (osim ak nisu za njihovu malu skolu) salju svukuda/po dzovima/, i dugo se nakon zavrsene dijagnostike ceka prvi termin kod njih.
to su nekak moja iskustva, sa skolarcima, i price raznih kolega i poznanika, o predskolcima i cekanjima prek godine dana.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 12:58   #1772
ok, al vidiš da bi prvi pregled tamo trebala čekati 7mj.
i još obradu dok napravi...
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 13:00   #1773
apropos suvaga, moja je dosta razmjerno brzo na red za vjezbe ali u ispostavi. i zvali su me da provjere da li je veza! kao, bili ste u 5 mj na pregledu a vec u 12 na vjezbama
a fakat nisam prek veze, nazvali me da ima mjesta
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 13:13   #1774
No svasta.....
Bum ja opet zvala suvag a do tad sam se i ja odlucila za klaicevu....

Nosorog.....neznam.....nije to prije skole kod nje bilo savrseno ja sam to primjetila ali svi su rekli da je sve ok i da ne iskace iz nikakvih okvira.....
I ajde - ja sam to tak prihvatila jer oni su ipak strucnjaci....jel...

Vjezbali jesmo kroz razne igre i vidjela sam ja da ona kaska za bratom ali mislila sam kak su rekli nema brige, svako dijete ima svoj tempo i nisam forsirala i inzistirala....
I eto ga.....sad smo u problemu....rijesivom dakako ali ipak.....moglo se mozda izbjeci

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 14:27   #1775
Evo zvala ja opet suvag.....skolarac ili ne termina prije 5 mj nemaaaaaa....

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 14:48   #1776
twin, a da probaš naći neku apsolventicu za vježbe? došlo bi te puno jeftinije nego da ideš privatno.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 15:08   #1777
i to bi bilo to oko trazenje logopeda. imate temu
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima

Zadnje uređivanje Monstera : 20.10.2016. at 19:05.
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 19:18   #1778
Ja sam nekako dojma da je to razvojna stvar, tj da je to nešto što će dijete u jednom trenutku svladati jer je tada to sposobno procesirati.
Znam da to zvuči dosta nemotivirajuće, naročito kad je dijete već u školi, ali eto.


Pretpostavljam da vježbanje može pomoći, ali opet je pitanje koliko je roditelj sposoban to doma vježbati s djetetom, mislim da većina roditelja ne radi dobro, tj često ne skontaju da dijete uopće nešto nije shvatilo, već je samo naučilo napamet od prošli put i slično.
AKo već želite vježati, onda radije neka stručna osoba.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 19:24   #1779
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
Ja sam nekako dojma da je to razvojna stvar, tj da je to nešto što će dijete u jednom trenutnu svladati jer je tada to sposobno procesirati.
Znam da to zvuči dosta nemotivirajuće, naročito kad je dijete već u školi, ali eto.


Pretpostavljam da vježbanje može pomoći, ali opet je pitanje koliko je roditelj sposoban to doma vježbati s djetetom, mislim da većina roditelja ne radi dobro, tj često ne skontaju da dijete uopće nešto nije shvatilo, već je samo naučilo napamet od prošli put i slično.
AKo već želite vježati, onda radije neka stručna osoba.
pa zato sam i napisala da se obrati uciteljici,a ovo da je logopedica ju uzela, je odlicno (i to da ju je uzela, i to da skola ima logopeda).

mislim da nekad roditelj moze puno izvjezbat, nije to tak tesko, ako dobije jasne upute i slijedi ih. pa roditelji dobivaju upute kak vjezbat glasove i izgovor, sto je daleko kompliciranije od ovoga.
twinmama je odgajatelj po struci, tak da ne bi trebao biti problem, a besplatno je.
ja se ne bih puno zajebavala sa strucnjacima po ustanovama (osim sluzbene dijagnostike da budem mrina), vise bih ganjala logopedicu u skoli. pogotovo ak je bila na upisima, a nije uputila. nju tada (doduse niti sada) nis ne kosta uputiti, a djetetu daje vise vremana da izvjezba
djetetu jedan mjesec u skoli beskonacno puno znaci, pogotovo ak imaju vise citaca u razredu ili djece koja nemaju te posteskoce, a brzo shvacaju.
a uz to, ona ima brata s kojim i zivi i paralelno ide u skolu, a on ovo savladava, tak da djecojcici, treba pomoc da sacuva dobru sliku o sebi i jaca samopouzdanje.

ovo je razvojna stvar u vrticu. u skoli nije, jer jbg, imas zahtjeve koje treba savladati/ispuniti, natjecanja vrsnjaka, i na kraju ocjene.
ukratko, pizdarije razne.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 20:40   #1780
Ma mi cemo vjezbati s njom doma....to ce se svladati, samo je pitanje vremena....

To sto sam ja odgojitelj mi i pomaze i ne pomaze u mom slucaju....jer kad je i meni u vrticu dijete kojemu je potreban logoped ne radim ja s njime - to nije moje podrucje...
Ja mogu roditelje uputiti k njemu i to ne bez konzultacije sa strucnim timom. I to je to....
Dalje opet sve odradjuju roditekji i logoped....

Tako da nije da sam neznalica ali opet da bas nesto puno pokrivam to podrucje....pa bas i ne....

Logopedica i skplo je ima jednom tjedno....petkom na 45min....i rekla je da je tolika potreba za njom da iako bi trebalo ona ju nemoze uzeti cesce....

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:08.