Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2016., 21:46   #801
mora ti zatvoriti bolovanje kad ti zatvaras. nema.on kaj htjeti ili ne, mora jer se ri vracas na.posao. dakle, on ne moze produziti duze od pedijatrove preporuke ali moze i mora po tvojoj zelji krace

jedino onda moras javiti pedijatru
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 23:08   #802
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Pa jesi rekla da će netko drugi čuvati dijete? I svejedno nije htio?
Da, rekla sam mu, doduše, preko telefona. Sutra ujutro idem k njemu pa ću vidjeti što ću.
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 00:07   #803
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
mora ti zatvoriti bolovanje kad ti zatvaras. nema.on kaj htjeti ili ne, mora jer se ri vracas na.posao. dakle, on ne moze produziti duze od pedijatrove preporuke ali moze i mora po tvojoj zelji krace

jedino onda moras javiti pedijatru
ja sam puno puta zatvarala bolovanje prije nego je pisalo, a znala sam i otvorit dan/dva nakon sto je pedijatrica stavila datum
(nama automatizmom da cim malu vidi, i zna da ce ostat doma,a mi si onda doma kombiniramo kad ce i tko ostat doma, hocemo slobodni dan, baku, bolovanje)

moja opca praksa nikad nije oko toga radila probleme, pitala bi samo dal otac nastavlja, ili zatvaramo bolovanje.
dakle, u teoriji, moze i drugi roditelj uzet bolovanje, tj nastaviti (u mom slucaju bi to znacilo otic kod druge opce prakse), mogu koristit godisnji, slobodne dane, baku...pa cak i ignorirat bolest.
njima je u interesu da to bolovanje traje sto krace.

jednom sam zatvorila nakon dva dana, a dobila sam za 10, i tad je stavila neku zabiljesku, tipa: na zahtjev roditelja
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 09:12   #804
e to, na zahtjev

jedino sto je zakonom propisano da n emoze izvan pedijatrove preporuke, ali unutar moze kako god ti pase
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 16:14   #805
Evo da samo javim da je na kraju sve dobro prošlo.

Pedijatar i ja smo se kontaktom oči u oči uspjeli lijepo sporazumijeti i zaključio mi je bolovanje pa sam na temelju toga dobila doznaku i od svoje doktorice opće prakse.

Dogovorila sam s jednim i drugim da neće biti problema ako sljedećeg tjedna budem morala otvarati novo bolovanje (ako mala i dalje bude morala biti kući).

Na kraju je razum pobijedio.
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 16:19   #806
milsim da bi to trebala trajno rijesiti sa svojom dr opce prakse jer ona mora zatvarati bolovanje i bez pedijatra
ovako si samo kompliciras zivot
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 11:57   #807
Pokušat ću svakako. Ionako moram sljedeći tjedan opet na bolovanje jer je mala još bolesna.
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 17:40   #808
Lijepi pozdrav svima.
Prošli mjesec sam prvi put uzela 3 dana bolovanja za sina mlađeg od 3 godine.
Primjetila sam da mi je zbog ta tri dana plaća niža nekih 300 kuna i da mi je satnica za te dane izrazito niska. Jednom je bolovanje uzeo muž koji radi u privatnoj firmi i dobio normalno svoju neto plaću.
Bila sam neugodno iznenađena jer su me svi uvjeravali da je bolovanje do 3. godine starosti djeteta 100% plaćeno. Radim u srednjoj školi. Pitala sam u računovodstvu i rečeno mi je da se bolovanje plaća 100%, ali ne više od maksimalnog iznosa od 4200 i nešto kuna.
Vrijedi li to u svim državnim firmama ili samo za nas prosvjetare?
Gdje je to propisano (u kolektivnom možda?)?
Kako to da je moj muž ipak dobio 100% plaćeno bolovanje? Plaća li razliku između 4200 do punog iznosa plaće sam poslodavac o svoj trošak?
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 18:14   #809
tvoj muz ma dobrog poslidavca koji je financirao bolovanje
inace, bolovanje za dijete ide od prvog dana na teret hzzo i taj iznos od 4200 je limit. dakle, je 100% al samo akonimas manju placu.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 21:57   #810
a kad dijete naraste iznad tri godine onda i tih 4200 sruse jos na 70%

ima poslodavaca koji uopce ne traze pravdanje bolovanja za 1-2 dana, to je bas super. ne samo zbog place nego i zbog trcanja oko papirologije
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 10:55   #811
ima ih i za duze koji ne traze, mm je uvijekmu takvim firmama bio. u zivotu nije doznaku.uzeo
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 11:18   #812
Ako sam ja na komplikacijama u trudnoći, može li muž dobiti bolovanje za dijete? Jer ono, malac je bolestan, a ja ipak imam krvarenje i nije da se mogu brinuti za njega kako treba.
Ili do našu birokraciju nije briga?
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 12:56   #813
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ako sam ja na komplikacijama u trudnoći, može li muž dobiti bolovanje za dijete? Jer ono, malac je bolestan, a ja ipak imam krvarenje i nije da se mogu brinuti za njega kako treba.
Ili do našu birokraciju nije briga?
trebala bi.
jesi dobila?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 22:13   #814
A na kraju nismo pitali, moji mi pomazu pa nije frka. Ali da znam za dalje
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 04:55   #815
Ljudi moji ja sam u soku! Počela sam raditi nedavno i dijete mi se razboljelo. Bila sam tri dana na bolovanju i uzeli su mi 500 kn s plaće. Navodno mi je osnovica za izračun bolovanja 831 kn jer nemam 9 mj staza u kontinuitetu. Znaci meni se dan bolovanja plati 37 kn?! Dijete ima 18 mj. Kako je to moguće, za ovo prvi put čujem. Jel imao tko slično iskustvo?
Oblak14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 09:50   #816
Quote:
Oblak14 kaže: Pogledaj post
Ljudi moji ja sam u soku! Počela sam raditi nedavno i dijete mi se razboljelo. Bila sam tri dana na bolovanju i uzeli su mi 500 kn s plaće. Navodno mi je osnovica za izračun bolovanja 831 kn jer nemam 9 mj staza u kontinuitetu. Znaci meni se dan bolovanja plati 37 kn?! Dijete ima 18 mj. Kako je to moguće, za ovo prvi put čujem. Jel imao tko slično iskustvo?
da.

računa ti se prosjek zadnjih 6 mjeseci. (plaća ili rodiljna naknada).


Npr. ja sam uzela bolovanje od tjedan dana za malu, isto dobila puno manju plaću. I onda mi cure iz racunovostva rekle da HZZO prosjek zadnjih 6 mjeseci. S obzirom da sam se bila vratila na posao mjesec dana prije nego sam uzela bolovanje, meni su racunali porodiljnu koja je bila najniža, pa prema tome su racunali i bolovanje.

To nije prvi put, to je tako normalno. Zato sam svaki sljedeći put uzimala stari godisnji kad bi se mala razbolila.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 10:50   #817
A gle, moras puniti blagajnu da bi na kraju imala neka prava. Najbolje da to oni to daju. Nitko ti nista ne daje. Ljudi su samo krivo informirani. To ti je kao sto svi pricaju da do dijetetovih 3 godine imas punu placu, a nitko ne spominje do kojeg iznosa. Ako imas placu vecu od 4200 skida ti se itekako. Ovisno o visini tvoje place. Brdo je tu kombinacija.
recimo, meni se vise isplati uzeti na mene bolovanje(ako smo oboje bolesni, naravno), nego na dijete.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 14:11   #818
da,a tako je i kad uzmes neplaceno jer hzzo ne poznaje taj institut mirovanja radnog odnosa pa ti onda i 12 mjeseci nakon povratka na posao isplacuje osnovicu od 800 kn buduci da po njima nisi bio u radnom odnosu erek:
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 21:29   #819
Može pomoć.
Dijete mi je obolilo od mononukleouze koja se bila zakomplicirala i sad mi kćerina doktorica ne da više bolovanje za dijete ( jer je po pravilniku za mononukleozu do 21. dan), a to je sutra. A mi tek u ponedjeljak imamo kontrolu i pitanje je koliko ce još morati biti doma.
Sad navodno trebam na komisiju? S potvrdom kćerine doktorice idem svojoj koja mora podnijeti zahtjev za komisiju. Pa kad se sastaje ta komisija...budući da ja od ponedjeljka više nemam pravo na bolovanje za kćer...
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 09:29   #820
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
često sam na bolovanju
Ne prigovara nitko
Vjerojatno imas stalni posao, zato nista cudno da ne zele davati stalan posao radi takvih koji su vjecno po bolovanjima. Ja nikad nisam bila na bolovanju, idem cak i s temperaturom na posao, nedavno me noga bolila jedva sam hodala i jok, nisam htjela uzeti bolovanje. Uzet cu ga samo ako se ne budem mogla dignuti iz kreveta u pravom smislu rijeci. I imam dijete i bilo je sto puta bolesno i nikad nisam uzimala bolovanje radi toga i nije da ga je imao tko pricuvali (svekrva vec odavno nije ziva, moja majka zivi u drugom gradu), muz i ja bismo se snasli, ili promijenili smjene ili slicno ali nikad na bolovanje.

Ali znam na mom poslu ima takvih koji vjecno nesto izostaju, i to cak najvise ovi sto nemaju djecu, i onda mi koji radimo trpimo s povecim poslom ali to njih ne zanima
MissDilemma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:53.