Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2015., 16:44   #301
Quote:
žena s marsa kaže: Pogledaj post
Ma ne kazem ja da nije dobar...na koncu i moje dijete ide na taj boravak(ok on iz nekkih drugih razloga).Znas kaj me samo frka? Ipak je peti razred veca obveza,vise predmeta,novi profesori,bojim se da ce mu sve to plus ucenje doma i pisanje zadaca doma teze biti nego da je na taj sistem presao u cetvrtom razredu.Zato ga razmisljam dva mjeseca prije kraja skole ispisati iz boravka kako bi se poceo privikavati.
I da u nasoj skoli i ona djeca koja ne idu na boravak mogu ici na dorucak i rucak
To je i moja dilema, uvijek bila. Djeca iz boravka očekuju da ih netko vodi i u učenju i u pisanju zadaća. (To sad pišem kao učiteljica u višim razredima.) Možda ti stvarno nije loša ideja da zadnja dva-tri mjeseca dijete pokuša samo. A možda to možete sugerirati i učiteljici. (Mogu biti u istom prostoru, ali raditi bez vodstva. Eventualno neka provjeri točnost rješenja i usmeno naučenost.)
No ako bi dijete bilo samo 5-6 sati (a to možda ne možete), bolje da je na sigurnom.
Nije možda kasno ni u 5. razredu da usvoji samostalno učenje i pisanje zadaća. Sve ovisi o djetetu.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 21:20   #302
Question

pozdrav svima
krećemo na jesen u školu, po mjestu stanovanja spadamo u bartola kašića.
bila bih jako zahvalna ako bi netko ima iskustva s učiteljicama koje sada uče četvrte razrede odn. koje preuzimaju prvašiće na jesen iznio svoja iskustva.

hvala puno!
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 15:51   #303
Vidim nisam jedina nadobudna koja si već odavno čupa kosu oko OŠ za dijete koje u OŠ kreće....nagodinu (:kašlj-kašlj-SummerNight: )

Ispregledala sam otprilike 1200 stranica osnovnih škola, uključujući i privatne i uz to što me živcira manjak detalja na njima, a nisam osoba od telefona, nisam ništa pametnija.

Tražim osnovnu školu na potezu Istok-Centar sa:
-njemačkim kao prvim jezikom
-izbornom/dodatnom nastavom sa znanstvenim temama (Astronomija, Ekologija i sl ono Mali istraživači i slične pičmač)
-produženim boravkom
+ bez vjeronauka usred nastave. Bezreligijski razred bi bio idealan, vidim da nas ima još, tko zna, možda se i organizira negdje tako nešto Ne, jelda.

ps: kineski je plus.

Ako Waldorfska ima ove znanstvene izborne kao Montessori, može i ta. Sam nek mi netko kaže da ne moram zvat okolo prokletim telefonom.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 20:47   #304
Quote:
@BlackLotus: Ne, jelda.


i ja bih i to i sve što si navela ali baš sve
ali nekako mislim da je to, na žalost, čista utopija, pa sam spustila kriterije: nek je blizu i baš da mi se netko ne iživljava nad djetetom i to bi bilo to

tak da ono: jarun, bartola kašića, jel ima neka preporuka za učiteljicu prvog razreda?
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 20:59   #305
i ja bi rado takav razred ali kaj sad, zadovoljit cu se s organiziranom zabavom/ucenjem dok njima traje vjeronauk.


kad smo kod toga, blond lady, kako je u stenjevcu s tim? sto rade djeca koja ne idu na vjeronauk i gdje su?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 15:35   #306
i ja se prijavljujem za nereligiozni razred, ali brijem da nismo svi na podrucju da skupimo razred
ako je skola stalno ujutro (a vecina po centru je), onda je jako tesko organizirati da je vjeronauk uvijek prvi ili zadnji sat, jer se vodi racuna o radnom vremenu vjerouciteljice
a i rekli su mi, da ak mi je dijete u boravku, da mi je onda tak svejedno kad je, jer ak je zadnji sat onda ionak dijete mora ostati u skoli.
i isto me zanima kak je dijete zbrinuto za to vrijeme, al iz svih prica koje sam cula, to doslovce ovisi o uciteljici i njenoj kreativnosti i dobroj volji /ove male ostavljaju uciteljicama/


@lotus, bas me iznenadilo ovo za njemacki.
sjecam se kada se uvodila nastava stranog jezika u prve razrede, da je bilo negodovanja roditelja da zasto nemaju svi engleski, znam neke koji su i veze povlacili da upadnu u engleski razred (uglavnom se radi o zapadnom djelu grada, da imaju od prvog ili engl ili njem)
njemacki se uci eventualno kao izborni, ili kao izborni tek u 4. razredu.

prema opsiu sto trazis, meni je prva skola pala napamet Matija Gubec (nije bas na relaciji istok-centar, nesto je juznije ).
znam da imaju razne projekte, imaju kineski (do nedavno sam mislial da samo oni imaju, sad imaju krsnjavi i ssk), mozes uciti njemacki od prvog (doduse ko izborni), imaju boravak do 3.razreda...

eko prica je sada IN vecini skola, pa i dost ima nesto na tu temu; recimo Voltino ima zasadjen vocnjak i djeca tam nes i rade,gundulic ima neki medjunarodni prijekt, imaju domacinstvo i nesto kuhaju, pricaju o zdravoj hrani, idu u botanicki vrt,
ima nesto na tu temu i varsavska (ne znam jel samo pricaju ili nesto i sade)....
dosta tih projekata koji se nude sada, ovise o profesorima koji ih vode (koji mogu otici/porodiljni/penzija) ali i o pisanju projekata (dakle, netko je odobrio taj projekt na x godina, sto ne znaci da ce se nastaviti nakon)
ne znam sto tocno trazis kod eko projekta
(meni waldorfska skola zvuci na papiru super, al znam da to u praksi kod nas i nije tako,uz to je boguizadjavla daleko, i ja sam od privatnih odustala. ionak skolu shvacam ko nuzno zlo. inace, imamo temu o privaatnim skolama)

e da.
dok sam ja studirala, nas su vodili u agmatos (svetice) gdje radi psihologinja sa nadarenina, i kolko se sjecam, iamla je projektice oko malih istrazivaca, no to je ovisilo o vanjskim suradnicima, ali i o testiranju djece prije, pa ukljucivanje odredjene djece u grupe nadarenih
(pa njih provjeri oko dodatnih aktivnosti)


nadam se da ce ti se neki roditelj sa podrucja koje si navela, dobro je znati sto skole sve nude
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 20:54   #307
Nosorog, tnx, ali Gubec mi je stvarno predaleko i ja bih baš za 1.jezik njemački jer engleski doslovno bolje govori od hrvatskog, pa mi je bez veze da gubi dragocjeno vrijeme dok je mali i dok mu jezici lako ulaze u uho na jezik koji zna.

Vjenceslav Novak u Dubravi mi za sad na papiru izgleda super, imaju svu silu aktivnosti, astronomiju, eko kemiju, ekologiju, meteorologiju, mlade tehničare, informatiku od 1.razreda kolko sam skužila blabla divno
Zna netko za njemački?
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 23:27   #308
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
Nosorog, tnx, ali Gubec mi je stvarno predaleko i ja bih baš za 1.jezik njemački jer engleski doslovno bolje govori od hrvatskog, pa mi je bez veze da gubi dragocjeno vrijeme dok je mali i dok mu jezici lako ulaze u uho na jezik koji zna.

Vjenceslav Novak u Dubravi mi za sad na papiru izgleda super, imaju svu silu aktivnosti, astronomiju, eko kemiju, ekologiju, meteorologiju, mlade tehničare, informatiku od 1.razreda kolko sam skužila blabla divno
Zna netko za njemački?
ne znam za tu skolu, opcenito znam jako malo o skolama nakon maksimira
znam da jedino imaju dugavski produzeni strucni postupak (to je za klince sa poremecajima sa ponasanjem)
meni se svidjaju te skole koje to imaju, jer mi se cini da nasilje zaista drze kolko tolko pod kontrolom, odn, djeca se brzo ukljucuju u te programe, a ako nisu za program, nego bas za dom za odgoj, jos brze iskljucuju
tak da bi po meni za tu skolu to bio plus

jasna mi je ta logika za strani jezik, i totalno podrzavam
tim vise, sto i suosjecam sa klincima koji nisu imali prilike uciti u predskolskoj dobi i stvarno im bude tesko kada dodje netko tko vec baljezga stonasat.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 17:03   #309
kakvi su učitelji i profesori u školi ne znam ali njemački od prvog razreda imate u oš sesvete. pretpostavljam da vam je to predaleko. tam mi ide kumče. cura je već velika i od prvog je učila njemački. znam to jer njeni već godinma planiraju otići u njemačku al nikak da odu. mala već zna njemački bolje od njih hahah.
zgode3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 18:25   #310
strossmayer ima 1. jezik njemacki od prvog razreda.

doduse, nisam sigurna kako stoje s kineskim, znanstvenim sekcijama i razredima za ateiste.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 23:48   #311
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
strossmayer ima 1. jezik njemacki od prvog razreda.

doduse, nisam sigurna kako stoje s kineskim, znanstvenim sekcijama i razredima za ateiste.
hvala, lokacija mi je savršena.
našla sam kurikulum, imaju dosta toga, ok je.
iskustva sa školom?
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction

Zadnje uređivanje BlackLotus : 09.04.2015. at 00:03.
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 09:19   #312
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
hvala, lokacija mi je savršena.
našla sam kurikulum, imaju dosta toga, ok je.
iskustva sa školom?
ne znam kakvo je stanje u zadnjih desetak godina, prije sam imala bolji uvid u situaciju i tad je skola jako dobro kotirala sto se tice stecenog znanja, rezultata na natjecanjima, upisa u zeljenu srednju...

bili su uz bok krsnjavom po svemu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 10:24   #313
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
i ja bi rado takav razred ali kaj sad, zadovoljit cu se s organiziranom zabavom/ucenjem dok njima traje vjeronauk.


kad smo kod toga, blond lady, kako je u stenjevcu s tim? sto rade djeca koja ne idu na vjeronauk i gdje su?
kod nas je samo dvoje djece koja ne idu na vjeronaut i oni su u zbornici sa razrednicom i crtaju, igraju se, dobiju neke radne listove itd.
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 10:26   #314
hvala ti
nije lose rjesenje, nije idealno ali ok, nije mi ni za dizat bune
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 10:26   #315
jedan minus OŠ Stenjevec je manjak prostora i previše veliki razredi...

prosjek je ca. 28 djece i 4 prva razreda što je definitivno previše jer ne stignu se pojedincu posvetiti koliko je nekoj djeci možda potrebno, posebno u prvom razredu gdje je to još velika promjena za djecu i neka djeca nisu još emocionalno, mentalno zrela za neke stvari
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 10:30   #316
a u većini škola imaš engleski i njemački jezik od prvog razreda, mislim da nebi trebao biti problem naći školu...

jedino što sam dobila dojam da većina roditelja izbjegavaju prvi jezik njemački (vjerovatno jer roditelji ne znaju jezik i misle da neće moći pomoći djetetu)
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 10:32   #317
da, i mene je tog frka ali svejedno mui se svidja da takav "tezi" jezik, kojem je manje izlozena uci od 1. razreda.

ovo za velike razrede, jbg, u mom prvom nas je bilo 32
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 10:37   #318
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
da, i mene je tog frka ali svejedno mui se svidja da takav "tezi" jezik, kojem je manje izlozena uci od 1. razreda.

ovo za velike razrede, jbg, u mom prvom nas je bilo 32
pošalji je kod mene na instrukcije ako zapne sa jezikom

ja recimo nisam htjela njemački, iako ga izvrsno znam zbog toga što mislim da će lakše njemački kao drugi jezik savladati uz moju pomoć iako ga poslje počne učiti i engleski smatram još uvijek najbitnijim stranim jezikom koji trebaju znati
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 11:03   #319
pa je najbitniji, ali je i iznimno lagan. izmedju crtica, ucenja u vrticu i njene zainteresiranosti (oce da pricamo na engleskom), mala je sposbna razgovarat smisleno na engleskom vec sad.
nije to ispravno ni gramaticki ni konstrukcija recenice ali svaki englez bi ju razumio sto hoce reci i ona razumije sto se njoj govori.
zato mi je blesavo da ide uciti od prvoga engleski

(za instrukcije te drzim za rijec )
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 11:45   #320
Mozda za to da nauci ispravno i gramaticki i konstrukcija recenice ...moze joj to kasnije biti problem, ako ce mijesati s njemackim.
Naravno, i obratno moze biti (i ne mora) ...no ako je engleski neki prvi izbor (ono sto zelis da zna dobro), onda bi bar meni bio izbor i da to uci od prvog.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:56.