Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2012., 03:33   #2161
Quote:
atoslipi kaže: Pogledaj post
Pa ovako, kuća je novo sagradjena, još uvijek nemamo fasadu. Ali biti će i to nagodinu, nadam se. Kuća ima 140 m2. proveli smo centralno grijanje , podno i radijatori u kombinaciji. Imamo kotlovnicu u koju planiramo staviti peć. I sad ja neznam šta kupiti. Htjela bih kombinaciju, drva - pelet.
Za kombinaciju pelet/drvo ti ne mogu puno reć al znam da ovi ljudi mogu... vidi http://www.visevicaenergo.hr/ gdje imaš dosta dobrih informacija i super kalkulator za usporedbu potrošnje
gkomar is offline  
Old 06.09.2012., 08:01   #2162
Puno hvala na odgovoru, kontaktirati ću ih još danas.
atoslipi is offline  
Old 06.09.2012., 15:05   #2163
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
A zašto mu treba dodatni spremnik kad čera kotao na pelete?
I zašto bi njegova shema bila opasna, ako je kupio komplet kotao i pelet set, tada vjerojatno mora ugraditi i pripadajuču skalameriju uz kotao jer mu ovlašteni serviser neće pustiti kotao u pogon i potvrditi garanciju?
Da i mene zanima što to znači skalamerija??
Jel to ovo što se dobije u setu ili je potrebno nešto drugo od elektronike ili čega već??
gmatanic is offline  
Old 06.09.2012., 19:59   #2164
Quote:
gmatanic kaže: Pogledaj post
Da i mene zanima što to znači skalamerija??
Jel to ovo što se dobije u setu ili je potrebno nešto drugo od elektronike ili čega već??
Onak na brzinu!
Ne dobije se niš u setu, sve se kupuje!
Za hlađenje kotla kad temperatura podivlja: termostat koji upušta hladnu vodu (vodovodnu) u kotao, sigurnjak, ekspanziona....
Potraži što sve treba kupiti da bi serviser dao potpis na garanciju prilikom puštanja kotla u rad, uglavnom se može pronaći u uputama!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 06.09.2012., 22:07   #2165
Bok u vezi kupnje peleta ja sam pitao u Viševici 126+pdv a imalo nas je za da kupimo 125 tona tak da nije im cijema najbolja
brle1 is offline  
Old 07.09.2012., 07:51   #2166
Quote:
brle1 kaže: Pogledaj post
Bok u vezi kupnje peleta ja sam pitao u Viševici 126+pdv a imalo nas je za da kupimo 125 tona tak da nije im cijema najbolja
126+pdv Eur/tona ?? .......to je dobra cijena cca 1.2 kn sa pdv, ali netko je prije napisao 1,6 kn !?!?
dxer is offline  
Old 07.09.2012., 14:54   #2167
Zanima me da li je moguće grijati stan na dvije etaže sa sobnom peći na pelet. Stan je ukupne veličine 70m2, svaki kat oko 35m2. Znam da postoje peći na pelete sa kanalnom distribucijom zraka, ali da li netko ima iskustva grijanja takvog prostora sa "običnom" peći na pelete? Hvala!
Velunela is offline  
Old 07.09.2012., 22:15   #2168
1.26 pa plus PDV
brle1 is offline  
Old 08.09.2012., 11:33   #2169
Quote:
Velunela kaže: Pogledaj post
Zanima me da li je moguće grijati stan na dvije etaže sa sobnom peći na pelet. Stan je ukupne veličine 70m2, svaki kat oko 35m2. Znam da postoje peći na pelete sa kanalnom distribucijom zraka, ali da li netko ima iskustva grijanja takvog prostora sa "običnom" peći na pelete? Hvala!
Loša zamisao , kako postići cirkulaciju zraka bez kanala .

Mogu zamisliti situaciju da će na gornjoj etaži biti +40 C , a na donjoj će dok sjediš zepsti noge.
ramzay is offline  
Old 08.09.2012., 14:41   #2170
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Loša zamisao , kako postići cirkulaciju zraka bez kanala .

Mogu zamisliti situaciju da će na gornjoj etaži biti +40 C , a na donjoj će dok sjediš zepsti noge.
To me i brine, da će jedan kat biti topli, a drugi neće stići grijati. Peć bi bila postavljena prizemno i vjerujem da će tu sigurno dovoljno grijati, ali ne znam da li bi peć stigla grijati i gornju etažu sa sobama, naravno sa svim otvorenim vratima.
Cijena peći sa kanalnom distribucijom zraka je dosta viša zbog veće snage, ali stan je mali pa ne znam ako bi sobna obična peć stigla bar malo zagrijati gornji kat.

Što se tiče cijena peleta, nedavno smo uzeli od Energy pellets iz Delnica, cijena je bila 1,17kn/kg, vrhunska kvaliteta, ali mislim da su od 1.9. povećali cijenu na 1,60kn.

Ako netko ima iskustva sa sobnom peći na pelete, neka se javi!
Velunela is offline  
Old 08.09.2012., 15:06   #2171
Quote:
Velunela kaže: Pogledaj post
To me i brine, da će jedan kat biti topli, a drugi neće stići grijati. Peć bi bila postavljena prizemno i vjerujem da će tu sigurno dovoljno grijati, ali ne znam da li bi peć stigla grijati i gornju etažu sa sobama, naravno sa svim otvorenim vratima.
Cijena peći sa kanalnom distribucijom zraka je dosta viša zbog veće snage, ali stan je mali pa ne znam ako bi sobna obična peć stigla bar malo zagrijati gornji kat.

Što se tiče cijena peleta, nedavno smo uzeli od Energy pellets iz Delnica, cijena je bila 1,17kn/kg, vrhunska kvaliteta, ali mislim da su od 1.9. povećali cijenu na 1,60kn.

Ako netko ima iskustva sa sobnom peći na pelete, neka se javi!
1,17 kn/kg bez PDV-a ?
stmat is offline  
Old 09.09.2012., 08:45   #2172
Imam pitanje generalno vezano uz grijanje kuće. Nije direktno vezano za pelet, ali ci svi tu već grijete kuče nakako i upoznati ste s mojim pitanjem, koje je sljedeće:

Kuća katnica.
Dali se mora grijati i kat koji bi bio samo za spavanje? Pitam zbog kondenzacije i to. Recimo da toplina zbog ljudi nije bitna.
Ako da, dali je dostatna ona toplina koja kroz stepenice ode na kat. Otvotreni prolaz izmadju prizemlja i kata, bez vratiju.
Ako se gornji kat ne mora grijati, dali to znači da mogu biti vrata koja odvajaju stepenice od prizemlja kako topli zrak ne bi išao na kat.

Pitam jer gledam kako bi se riješile stepenice (unutrašnje), a da se toplina ne rasipa.

I još jedno, di vi koji nemate podrum držite peć i kotao?
__________________
We're associates of your business partner Marsellus Wallace.. You remember your business partner.., dont'ya!?
I am THE man.
The Final Cut is offline  
Old 09.09.2012., 12:00   #2173
Quote:
stmat kaže: Pogledaj post
1,17 kn/kg bez PDV-a ?
Da, 1,17 + PDV
Velunela is offline  
Old 09.09.2012., 17:01   #2174
Imam pitanje u vezi prerade kotla za centralno grijanje sa lož ulja na pelet.
Da li je moguće preraditi peć FERROLI GN1N04, na pelet, i tko bi to mogao napraviti.
mik437 is offline  
Old 11.09.2012., 11:49   #2175
Prvi pozz svima.
Molio bih za pomoć oko izmjene kotla. Trenutni Buderus kotao na lož-ulje bih zamijenio s pelet sustavom, nakon pročitanih postova ovdje i kod drvosječa odlučio sam se za Bosch solid 2000B jedan od uvjeta mi je i veličina kotla zbog smještaja.
1. koja snaga kotla bi mi trebala s obzirom da imam toplinske gubitke na kući od 160 m2 8,5 kW (proračun rađen za kontinentalni dio i vanjsku projektnu temp. - 20 C) i potrošnji lože od 1500 l po sezoni,
2. sanitarnu vodu imam riješenu sa dva el. bojlera dodatno izolirana od 80l povezana na instalaciju grijanja preko izmjenjivača,
3. da li mi se isplati ugradanja puffera i koje veličine,
4. koje ventil staviti 3-putni ili 4-putni.

Puno hvala.
Max2208 is offline  
Old 11.09.2012., 12:57   #2176
dali netko ima iskustva sa talijanskim pećima cs thermos, ja još uvijek istražujem i čitam forum od početka, stigla sam do 70 strane, i još nisam našla odgovor, koju peć da kupim
atoslipi is offline  
Old 11.09.2012., 12:59   #2177
ima li netko peći od termo klime?
atoslipi is offline  
Old 11.09.2012., 14:23   #2178
Quote:
Max2208 kaže: Pogledaj post
. Trenutni Buderus kotao na lož-ulje bih zamijenio s pelet sustavom,.... Bosch solid 2000B
Koja snaga kotla bi mi trebala s obzirom da imam toplinske gubitke na kući od 160 m2 8,5 kW (proračun rađen za kontinentalni dio i vanjsku projektnu temp. - 20 C) i potrošnji lože od 1500 l po sezoni,
3. da li mi se isplati ugradanja puffera i koje veličine,
1.Prouči malo možda na postojeći kotao možeš ugraditi pelet plamenik iz izradu spojnice između vrata kotla i plamenika.
2.8,5 kW je snaga koju trebaš dobiti iz lože ili iz peleta
3.Pufer se ugrađuje samo tamo gdje kotao mora raditi "punim gasom" da bi iskoristio sve iz goriva iako je potrošnja kW recimo 20%. Što nije slučaj kod lože, peleta ili struje
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 11.09.2012., 14:39   #2179
Pričao sam s lokalnim serviserom i kaže da ne može jer ima vodoravni kotao, radi se o Buderus S-115 kotlu.
Max2208 is offline  
Old 11.09.2012., 15:23   #2180
Quote:
Max2208 kaže: Pogledaj post
Pričao sam s lokalnim serviserom i kaže da ne može jer ima vodoravni kotao, radi se o Buderus S-115 kotlu.
ja sam više nego siguran da se na taj kotao umjesto plamenika na ulje može staviti plamenik na pellete,
trebaju male dorade i možda češće čišćenje peći.
stmat is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:31.