Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2015., 19:33   #421
Quote:
vitality kaže: Pogledaj post
jedino razvrgnuce suvlasnistva putem suda :/ pa ce sud odredit prodaju vjerojatno, iako moguce da vam i vlasnik polovicu isplati; kako sud odluci s obzirom da nema sporazuma
Da li igra ikakvu ulogu to što u stanu stanuje i novorođenče jer tehnički u slučaju deložacije i beba će završiti na ulici. Smije li se deložirat novorođenče?
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 00:15   #422
Tražim vaša mišljenja što biste vi napravili da se suvlasnik u ogromnoj parceli sa stotinjak ljudi od kojih je više od pola mrtvo? Dali biste samo ogradili svoj komad pa nešto napravili ili što mi je najpametnije?
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 18:43   #423
Quote:
Felix 3575 kaže: Pogledaj post
Tražim vaša mišljenja što biste vi napravili da se suvlasnik u ogromnoj parceli sa stotinjak ljudi od kojih je više od pola mrtvo? Dali biste samo ogradili svoj komad pa nešto napravili ili što mi je najpametnije?
više od pola koji nemaju nasljednika? ili samo u zk nisu upisani?
pa parcelacija je najbolje rješenje jer suvlasništvo je neodređeni dio stvari-znači imate tek idealni dio u cijeloj stvari koji nije točno određen pa nema prava ograđivanja svog dijela jer niste isključivi vlasnik, nego samo idealni
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 01:05   #424
Quote:
vitality kaže: Pogledaj post
više od pola koji nemaju nasljednika? ili samo u zk nisu upisani?
pa parcelacija je najbolje rješenje jer suvlasništvo je neodređeni dio stvari-znači imate tek idealni dio u cijeloj stvari koji nije točno određen pa nema prava ograđivanja svog dijela jer niste isključivi vlasnik, nego samo idealni
npr. ako imam udio 1/8 koliko bi me došlo da se odvojim i dali bi mi to usjpjelo budući su svi upisani u zk ali njihova djeca unuci neznaju da posjeduju to, znam da mogu tužit ali št ako se netko javi?
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 19:59   #425
U zgradi ima 9 stanova i 9 vlasnika.
Je li za pregradit jedan mali hodnik u podrumu te zgrade (vlastitim sredstvima) potrebna suglasnost svih stanara ili je dovoljna vecina? Stanari ne koriste taj dio zgrade.
Unaprijed hvala na odgovoru.
petra0807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 12:17   #426
Question Prodaja zemljišta s više vlasnika

Pozdrav svima,

suvlasnik sam oko 65 čestica koje se nalaze južno/niže Dubrovnika nešto prije Prevlake, cca 8000 m2 je moj dio, prosjek suvlasnika 8 po čestici.
Čestice su prosječno 250 metara udaljene od mora s time da ima oko 10 čestica koje su odmah do mora neuređene plaže.

Napravili su široku cestu kroz to područje unazad 3 godine pa i kroz neke moje čestice za što sam dobio i neku skromnu svotu od države.

Budući da nemam iskustva u prodaji nekretnina i nemam volje ni sredstava za čišćenjem čestica i ganjati dokumente do besvjesti te bih volio prodati svoj suvlasnički dio.

Zanima me jel uopće moguće prodati svoj dio nekome dok papiri nisu čisti i na koji način?

Koliko bi uopće to sve vrijedilo?


Hvala puno na odgovoru!

Lijepi pozdrav...
__________________
!!!
bobaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 12:34   #427
Možeš prodat samo je pitanje postoji li netko tko bi takvo nešto uopće kupio.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 13:47   #428
Još za Juge kupio sam jedan komad zemlje od 1600 hvati koje je imalo 22 (dvadeset dva) vlasnika. Advokat mi je savjetovao da tužim prodavatelja. Došli na sud i ovaj izjavio da je vlasnik zemlje koju je naslijedio od svoje familije pa djedovine i td.
Repovi izbrisani i zemlja "očišćena" od umrlih vlasnika jedino ostala jedna parcela označena na sredini zemljišta.

A znaš li točno granicu gdje je tvoj suvlasnički dio?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 11:43   #429
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Još za Juge kupio sam jedan komad zemlje od 1600 hvati koje je imalo 22 (dvadeset dva) vlasnika. Advokat mi je savjetovao da tužim prodavatelja. Došli na sud i ovaj izjavio da je vlasnik zemlje koju je naslijedio od svoje familije pa djedovine i td.
Repovi izbrisani i zemlja "očišćena" od umrlih vlasnika jedino ostala jedna parcela označena na sredini zemljišta.

A znaš li točno granicu gdje je tvoj suvlasnički dio?
znam točno čestice koje mi pripadaju na svakoj čestici koja mi pripada postoje imena i prezime suvlasnika te čestice. Na svakoj slijedećoj čestici postoje pak neka druga imena i prezimena suvlasnika. Suvlasnici su večinom živi tek neki preminuli.

Ako misliš na granicu u smislu da znam poziciju dijela na čestici koji je moj, ne znam. Iz Zagreba sam, vidio sam samo neka mjesta i to davno, ostalo preko geoportala.

Hvala
__________________
!!!
bobaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 19:51   #430
Poštovanje.
Supruga je suvlasnik poslovnog prostora i njen udio je 1/4.
Prostor je u najmu i najmoprimac i troje ostalih suvlasnika žele produžiti ugovor o najmu, dok supruga to ne želi.
Zanima me mogu li ostali suvlasnici produžiti najam bez suprugine suglasnosti i potpisa.

Hvala unaprijed.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 22:05   #431
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Poštovanje.
Supruga je suvlasnik poslovnog prostora i njen udio je 1/4.
Prostor je u najmu i najmoprimac i troje ostalih suvlasnika žele produžiti ugovor o najmu, dok supruga to ne želi.
Zanima me mogu li ostali suvlasnici produžiti najam bez suprugine suglasnosti i potpisa.

Hvala unaprijed.
Ako žele na dulje od godine dana produžiti onda ne mogu.
__________________
Nisam bio punoljetan kad su se kupovale dionice
sepeam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 22:15   #432
Izvor molim.

Hvala.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 15:27   #433
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Izvor molim.

Hvala.
Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima. Članak 41.
__________________
Nisam bio punoljetan kad su se kupovale dionice
sepeam is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 20:42   #434
Ništa mi nije jasno.
Da li to znači da ostali suvlasnici mogu produživati ugovor godinu po godinu do kraja svijeta i svemira?
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 16:30   #435
Dragi korisnici evo pitanje pa ako može pomoć
Znači ja i sestra smo nasljedile zemljište od pokojne bake znači vlasnice smo svakog kvadrata zajedno.. e sad nas dvije smo se usmeno podijelile i složile oko te podijele izašao je geodet na teren odredio među između nas dvije i potpisale smo izjavu u kojoj piše da smo suglasne oko podjele i ovjeri le to kod javnog bilježnika... sad me zanima koji je postupak da se ja upišem posebno na svoj dio a ona posebno na svoj
lusita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 11:10   #436
Poštovani,

Molim pravni savjet vezano za sljedeću situaciju. Naime, što se može napraviti kada drugi suvlasnik ne plaća svoj dio, ne živi u Hrvatskoj već 17 godina, a konkretne nekretnine se ne želi odreći, tj. ne može se nikako doći do njega jer je i dao lažnu adresu kada su se sve uplatnice koje su mu slane vraćane.
Što ako se jednog dana samo pojavi zahtijevajući neka prava?
Postoji li neki rok u kojem bi on uopće i izgubio pravo na nekretninu, ako se o njoj ni na koji način ne brine već 17 godina?
chica_bomb is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 14:14   #437
Quote:
chica_bomb kaže: Pogledaj post
Poštovani,

Molim pravni savjet vezano za sljedeću situaciju. Naime, što se može napraviti kada drugi suvlasnik ne plaća svoj dio, ne živi u Hrvatskoj već 17 godina, a konkretne nekretnine se ne želi odreći, tj. ne može se nikako doći do njega jer je i dao lažnu adresu kada su se sve uplatnice koje su mu slane vraćane.
Što ako se jednog dana samo pojavi zahtijevajući neka prava?
Postoji li neki rok u kojem bi on uopće i izgubio pravo na nekretninu, ako se o njoj ni na koji način ne brine već 17 godina?
Ne plaća svoj dio čega?

Oni kojima je dužan mogu pokrenuti ovrhu protiv njega, pa može "izgubiti" pravo na nekretninu na taj način, kada napravi ovrha na nekretnini, i ona proda da se namiri ovrhovoditelja.

Inače ako se on sutra pojavi ili njegovi nasljednici, naravno da njegova suvlasnička prava vrijede.
Branko83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 15:25   #438
Suvlasnik je 1/3 stana i ne plaća svoj dio režija niti ikakvog nužnog ulaganja u stan.
Npr. u međuvremenu je rađeno centralno grijanje, nova kupaona.
Budući da je stari stan u pitanju zahtjeva svoje. Trebalo bi izmijeniti kompletno prozore u cijelom stanu i ulazna i balkonska vrata i to sve o trošku jednog suvlasnika koji sve to i financira sam sve ove godine.
Kako uopće ući u trag takvoj osobi? Koja je i sudu dala adresu na kojoj više ne živi i nema apsolutno nikakav kontakt s drugim suvlasnikom, a i da ima kontakt sigurno ne bi bilo ništa civilizirano.
Hvala na odgovoru.

Zadnje uređivanje chica_bomb : 11.01.2017. at 15:39.
chica_bomb is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 15:27   #439
Quote:
lusita kaže: Pogledaj post
Dragi korisnici evo pitanje pa ako može pomoć
Znači ja i sestra smo nasljedile zemljište od pokojne bake znači vlasnice smo svakog kvadrata zajedno.. e sad nas dvije smo se usmeno podijelile i složile oko te podijele izašao je geodet na teren odredio među između nas dvije i potpisale smo izjavu u kojoj piše da smo suglasne oko podjele i ovjeri le to kod javnog bilježnika... sad me zanima koji je postupak da se ja upišem posebno na svoj dio a ona posebno na svoj
Sad pravo u katastar.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 16:38   #440
Vlasnik cestice kao i kuce na istoj parceli sve 1/1. Ne znanjem nazad 2god ograđeno 40m2 zemljišta kojeg je moj pok. Otac Suvlasnik na Katastru kao i jos njih dvadestak al su na sudu upisani vlasnici istog prezimena. Ograđeni dio je širok 2m a dugačak 20metara kad se gradila kuca na početku tih 2*20met 40m2 1990(možda i prije) je napravljena Septička jama koja 0,5met pod zemljom. Što je sad činiti i da li postoji neka mogucnost da se ta sadasnja ograda i taj zid ne ruši . I da li ja polažem pravo na vlasnistvo ?

Pomoć
Hvala
Alphagan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:08.